انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:02pm

پاسخ به موضوع  [ 622 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 63  بعدی
 مگنومتر تصویری EPE - PIC Magnetometry Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام

این مدار از مدارهای آقای جان بکر هست. دستگاه Earth resistivity meterاز طرح های ایشون بود و ما با کمک مهندس حمید با موفقیت ساختیم. این مدار در همون مجله به چاپ رسیده و اطلاعاتش هست. از میکرو pic16f877 استفاده میشه که راحت تر قابل خرید هست.
نکته مهم استفاده از دو سنسور FGM-3 که به راحتی پیدا نمیشه. البته من سنسورهای میدان مغناطیسی دیگری پیدا کردم که ایران هستند. فقط باید سازگاریشون رو چک کنیم.
این مدار رو بدون استفاده از کامپیوتر هم میشه استفاده کرد.
یا حق

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط alikhan در یکشنبه 15 تیر1392 - 12:42am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 15 تیر1392 - 12:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فایل هگز و نرم افزار

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 15 تیر1392 - 12:29am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون علیجان.
بله این مدار رو بنده هم میخواستم بذارم ولی به علت وجود این سنسورهای FGM-3 منصرف شدم! چون ظاهرا این سنسور ها در بازار نیست و اگر هم باشه قیمتش بالاست. کارایی مدارات مگنومتر هم در حد بقیه سیستمها نیست. توی خود متن هم تاکید کرده این دستگاه برای فلزیابی قابل استفاده نیست. البته در دفینه یابی بنظر من میتونه کاربرد داشته باشه. بشرطی که اول مشکل سنسورش حل بشه.

یکشنبه 15 تیر1392 - 1:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
اگه براي ساخت دفينه ياب مشكل فقط يه سنسور يا آي سي هست من دوستان زيادي در اروپا مثل انگليس اتريش و دانمارك دارم ميتونم سفارش بدم برام بفرستند يا هر اطلاعاتي در مورد دستگاه خاص!

یکشنبه 16 تیر1392 - 12:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ممنون علیجان.
بله این مدار رو بنده هم میخواستم بذارم ولی به علت وجود این سنسورهای FGM-3 منصرف شدم! چون ظاهرا این سنسور ها در بازار نیست و اگر هم باشه قیمتش بالاست. کارایی مدارات مگنومتر هم در حد بقیه سیستمها نیست. توی خود متن هم تاکید کرده این دستگاه برای فلزیابی قابل استفاده نیست. البته در دفینه یابی بنظر من میتونه کاربرد داشته باشه. بشرطی که اول مشکل سنسورش حل بشه.

سلام

بله خود مقاله هم گفته برای پیدا کردن آثار این قویتره. به علاوه ما مطئن هستیم این مدار کار خواهد کرد که مهمه. خواهشی که از شما دوست عزیز دارم این هست:
در ایران سنسورهای مغناطیسی وجود دارند. به نظر من اگر بشه اون سنسورهای اف جی ام رو با سنسوری مثل KMZ51 جایگزین کنیم مساله خیلی راحت تر میشه. شما سنسور مغناطیسی مناسبی پیشنهاد میکنید؟

http://iran-micro.com/product_info.php/ ... ts_id/6629

ممنون

یکشنبه 16 تیر1392 - 2:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنسور HMC1052L چطوره؟
حساسیتش مناسبه!
http://roboeq.com/modules.php?op=modloa ... ink&cid=58

یکشنبه 16 تیر1392 - 2:57pm
مدیر کل
مدیر کل

درسته علیجان این مدار هم قطعا کار میکنه! ولی مشکل همین سنسورهاست. این سنسور هایی که شما فرمودین سیستمشون متفاوت هست و حساسیتشون هم خیلی کمتره و بدرد این کار نمیخورن. FGM-3 یک سنسور 3 محوره با حساسیت نسبتا بالاست. از تفاوت شکل ظاهریشون هم مشخصه! این سنسورها باید با دقت زیادی هم تنظیم بشن و به همین سادگی جواب نمیده!
سنسور FGM-3 خودش در بازار جهانی سنسور معروفیه ولی در بازار ما ظاهرا گیر نمیاد. شرط اصلی ساخت این مدار و چند مدار مشابه دیگه هم گیر آوردن این سنسور هست.
البته این سنسور از دو سیم پیچ و یک مدار کوچک تشکیل شده و بنظر میرسه حتی بشه خود این سنسور رو ساخت! اما خیلی بعید میدونم درست جواب بده. چون ساخت خود سنسور هم پروژه کوچکی نیست و تست کردنش هم مشکله.

یکشنبه 16 تیر1392 - 4:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام میشه مدار سنسور رو زحمت بکشید در تاپیک قرار بدید؟ ممنون

یکشنبه 16 تیر1392 - 5:20pm
مدیر کل
مدیر کل

من از این سنسور چند شماتیک دیدم که باید در موردشون تحقیق کنم تا مطمئن تر بشم! چون میدونین دوست ندارم اطلاعات غلط یا گمراه کننده و بقول معروف سرکاری بذارم توی انجمن که وقت و انرژی و هزینه دوستان تلف بشه! به امید خدا اگر در این مورد به نتیجه مثبتی رسیدم فکر میکنم بهتر باشه برای این موضوع مهم یک تاپیک جداگانه ای بزنیم.
اما دوستان فعلا بهتره دنبال خود این سنسور باشن چون مطمئنا نمیشه عین سنسور رو درست کرد و از طرفی هم این سنسور برای انواع مگنومتر بقدری کاربردی و خوب هست که میشه ازش جواب گرفت و ارزششو داره.

یکشنبه 16 تیر1392 - 6:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما

به نظر من هم اگر بشه خود سنسور رو خریداری کرد بهتره. راهی به نظر کسی میرسه؟ چطور میشه سفارش قطعه داد؟

یکشنبه 16 تیر1392 - 8:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 622 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 63  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Reza1569 و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure