انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 8:51pm

پاسخ به موضوع  [ 72 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی
 تجزیه و تحلیل طبقات خاک اماکن مورد حفاری 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

در این تاپیک دوستان در مورد محلهای حفاری مثل قبر-اتاقک-غار - اماکن باستانی- تپه های دستریز و لایه های بکار برده شده جهت مدفون کردن دقینه از قبیل تنوع خاک-زغال-سنگ و ... تجربیاتشون رو به اشتراک بذارن.
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 13 تیر1392 - 9:28am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
از همه اساتیدی که توی این فن سررشته و ید طولایی دارن خواهشمندیم که تجربیات گرانبهای خودشون رو اینجا بیان کنن.
به نظر من لایحه های خاک و شناخت اونها خیلی توی حفاری کار برد داره و چه بسا خطاهای ردیابی و نقطه زنی رو هم پوشش میده و حفار با کمی حفاری میتونه بفهمه که خاک محل مورد نظر طبیعی و بکره یا اینکه دستریز و غیر طبیعی هست.
یاعلی مدد

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

یکشنبه 16 تیر1392 - 7:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان و آقا بینا . باید بگم باید دوستان خودشون حفاری کنن تا بفهمند که لایه های مختلف زمین چگونه هستند . با این که کسی بیاد اینجا توضیح بده فایده ای نداره . مثلا من خودم سر جمع حفاری های بیخود که نتیجه ای نداشته به 16 متر میرسه که تازه فهمیدم لایه های خاک چگونه هستند و الان اگه جایی رفتم حفاری تا یک متر که کندم میفهمم که ادامه بدم یا اینکه دیگه ادامه ندم و بی فایدست . خلاصه باید طرف کار کنه تا بفهمه . من بوده جایی رو که اینقد کندم تا به آب رسیدم . و اینو بگم که اکثر جاها < حداقل منطقه ما اینجوریه > تا 1 متر خاکش نرمه اگه جایی دفینه باشه 1000 سال هم که بگذره خاکی که قبلا کندن مشخصه که نرمه و اگه نباشه از 1 متر به بعد خاک سفت میشه و به سختی کنده میشه < یعنی خاک دست نخورده > و باید بیخیال بشی و ادامه ندی چون طبق تجربه بیفایدست . حالا این نظر بنده بود شاید دوستان نظری دیگه داشته باشند .

...جواب ابلهان خاموشیست....

یکشنبه 16 تیر1392 - 9:55am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ممنون معراج عزیز منظور من هم همینه که شما الان دسته بندی هایی برای اماکن مختلف (قبر-تپه-جاه و...)داری و اگه ممکنه لطفا بصورت خلاصه هرکدوم رو تشریح کنی%
یاعلی مدد

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

یکشنبه 16 تیر1392 - 10:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان منم تجربه حفاری رو دارم اگه جنس از طریق کانالی نبرده باشند حتما تو حفاری به شرطی که ردیاب نقطه دقیق گرفته باشه باید به علائمی چون خاک دستی سنگ رودخونه ای یا سنگ دستی یعنی تراش خورده یا سنگی از بیرون اومده باشه اونجا بر بخوریم یا خاکستر یا زغال یا کوزه شکسته که 3 تای آخری بیشتر تو تپه ها وجود داشته و در موردی دیگه ام توی تپه یه گل پخته بر خوردم و اگر از طریق کانال برده باشند نباید دنبال علائم تو حفاری باشید و بایدم خاک سفت یا بکر باشه

یکشنبه 16 تیر1392 - 10:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
بنده هم با اقا رضا موافقم
کلا باید اینموارد رو مد نظرمون باشه /یکیش که همون خاک دست خورده هستش یعنی کلنگ که میزنی زرتی فرو بره و سر و صدا نکنه تشخیص خاک بکر کار سختی نیست
بقول اقا رضا سنگهایی که از بیرون اورده شده باشه.جنس و شکل سنگها کلا باید مد نظر باشه...طرز چیدمان سنگها و اندازه سنگهای داخل گودال که تک باشه بین سنگهای دیگه.
در برخی که بیان میکنن برای اجسامی مثل شیشه و فلان بعد از خالی کردن خاک به ماسه رسیده اند /یکسری هم که طرفای ما زیاد مشاهدی شده در نزدیک یک متری هدف یا در هر یک متر ..یکردیف سنگ شبیه تخم مرغ کوچک که نوکشان بسمت بالا هم بوده///
در اکثر موارد خاکها نرم و دستریز که بعضا حتی کلنگ هم لازم نیست!
اما یکی هم میگفت در عمق سه متری دوستانش در یک متری به سنگی ابی رنگ بر میخورند و بعد از سنگ خاک همراه اوار بوده و با خاک نرم قاطی شده و ریخته شده و باز یکمتر یا کمی کمتر مانده به هدف خاک نرم شده

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

یکشنبه 16 تیر1392 - 12:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ما بعد از ردیاب زدن وتست حجم و عمق وذرات ... شروع به حفاری کردیم ودرعمق 1.5 متری یه کوزه لعابدار ابی رنگ زیبا وسالم دیدیم.بعدش فکرکردم شاید ردیاب فقط این کوزه رو زده ولی دوباره ردیاب به اون سمت میکشید.درضمن فقط روی نقره وطلا نشون میداد حفره هم نزد. یه حفره بزرگتر بالاش بود که همش اونو میزد. درضمن شکل کوزه خیلی زیبا وسالم وبصورت ایستاده وپنهان پشت چندتا لاشه سنگ دیوارچین بود.
به دلایلی نتونستیم حفاری رو ادامه بدیم.
به نظر شما این میتونه نشونه دفینه باشه؟

پیوست:
DSC02384.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 16 تیر1392 - 2:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم یه عکس دیگه ازنمای دورترو کنار چشمه ودرخت کهنسال
پیوست:
DSC02386.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 16 تیر1392 - 2:09pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
تهم عزیز به نظر من توی این اماکن که دور از زندگی هست ردیاب بهتر کار کنه و اگه حذف ذرات و ... رو درست انجام بدین به نتیجه مطلوب هم میرسین.
اما در مورد محل حفاری بهتره عمقی که ردیاب بهتون داده رو ادامه بدین و برای کوزه هم تستی در بیرون بزنین و ببنین ردیاب با فرکانس طلا و نقره اونو میزنه یا نه؟
موفق باشین

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

دوشنبه 17 تیر1392 - 8:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
بینا جان ممنون ازجوابتون
خدمتتون عرض کنم اینجا رو قبلا با یه ردیاب دیگه زدن ووقتیکه کوزه بیرون اومد دیگه نتونستن دوباره ردیاب بزنن.
ولی من دوباره باردیاب اونجا رو زدم که فقط طلا ونقره رو میزد توی عمق 3 متری یعنی 1.5 متر بیشتر باید حفاری بشه.
درضمن تست حفره رو هم زدم که همش چند متربالاتر رو میزد که متوجه شدم همون دوستام بالاتر رو یه حفره ایجاد کرده بودن.
راستی برای کوزه چجوری تست بزنیم منظورتون چی بود؟

دوشنبه 17 تیر1392 - 8:45am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 72 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure