انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 3:23am

پاسخ به موضوع  [ 54 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 اپراتوری توباکس ساشو 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان تواین بخش میخواهیم راجع به اپراتوری توباکس و تنظیمات اون همچنین اعمال تغییرات جهت رسیدن به حداکثر برد

صحبت کنیم .از دوستانی که دستگاه رو ساختن خواهش میکنم تجربیات و سوالات خودشون رو مطرح کنند.

یکشنبه 9 تیر1392 - 10:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من یه مساله ای رو تا حدودی تجربه کردم وقتی خازن های 6 و 7 رو تغییر میدم تا به حداکثر برد برسم معمولا زمانی که خازن مناسب تری رو انتخاب میکنم قبل از اینکه دستگاه رو به فلزی نزدیک کنم و تغییرات برد رو ببینم از روی حرکت سریع تر عقربه در هنگام تنظیم لوپ میشه متوجه شد که خازن مناسبه.یعنی هر چی خازن دقیقتر باشه توی تنظیم لوپ با کمترین تغییری عقربه تا انتها حرکت میکنه .از دوستان میخوام که این روش رو امتحان کنند.

یکشنبه 9 تیر1392 - 10:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان میشه توضیح بدین این کلید چکشی تنظیم لوپ و تنظیم میتر کاربرد درستش چیه مدار من تو هردوتا حالت تقریبا فلز رو سنس میکنه!

یکشنبه 9 تیر1392 - 11:09pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

سامی عزیز شما اگر این کلید رو درست وصل کرده باشین برای حالت تنظیم لوپ اصلا کاری به بوق و سایر ولومها و سنس کردن یا نکردن نباید داشته باشین! فقط در شرایطی که فلز نزدیک دستگاه نباشه لوپ فرستنده رو جابجا میکنین تا عقربه میتر به کمترین مقدار برسه و به اصلاح نال بشه.
بعد از این کار کلید رو در حالت کاوش قرار میدین و از اینجا به بعد کار با ولومها و توجه به بوق برای سنس فلز آغاز میشه.

دوشنبه 9 تیر1392 - 12:34am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان انجمن ، محیط بسیار مناسبی فراهم شده واقعا اطلاعات مفیدی وجود داره :ymapplause:

سه شنبه 11 تیر1392 - 10:44am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان لطفا در مورد ولوم ها وتنظیم اونها بیشتر توضیح بدبد،ground,tune,sens هر کدوم چه کاری انجام می دهند و چه کاربردی دارند؟
سپاس

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

چهارشنبه 6 شهریور1392 - 10:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام ولوم گراند فکر میکنم روی امواج فرستنده کار میکنه و با تغییر اون میتونید دستگاه رو با زمین مورد کاوش مچ کنید.

مثلا در جایی که زمین املاح وفلزات کمتری داشته باشد میشه ان ولوم رو بیشتر کرد و در عمق بالاتری کاوش کرد برای تنظیم این ولوم ابتدا ولوم تیون وسنس رو کم میکنید و این ولوم رو کم کم زیاد میکنید البته در این حالت دستگاه باید نزدیک زمین باشه و این کار رو تا جایی ادامه میدید که صدای دستگاه کم کم در بیاد.

چهارشنبه 6 شهریور1392 - 10:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دقت کنید حتما جایی رو برای تنظیم دستگاه انتخاب کنید که هیچ گونه فلزی نزدیک دستگاه نباشه.و اگر خواستیم دستگاه رو از نظر برد و بهترین تنظیم برای ولوم ها بررسی کنیم بهتره یه سایز استاندارد فلز مثلا 15 *15 همراهمون باشه دستگاه رو با اون چک کنیم.

بعد از این که ولوم زمین تنظیم شد حالا ولوم سنس رو کم کم زیاد میکنیم تا صدای دستگاه دوباره در بیاد اینجا میتونیم یه مقدار ولوم زمین رو کم کنیم.البته اینجا روی فلز 15*15 تست میکنیم در حالتی که بیشترین برد روی اون زمین به دست میاد میتونیم تنظیم کنیم.

ولوم سنس روی حساسیت گیرنده تغیرات میده.البته یه کم فکر کنید متوجه میشوید که زیاد بودن حساسیت گیرنده و یا فرستنده برای چه صحنه کاری مناسب تره.

چهارشنبه 6 شهریور1392 - 11:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ولوم تیون هم مقدار صدا رو کم و زیاد میکنه اگر در جایی ولوم تیون و زمین رو تا انتها زیاد کردیم و دستگاه رو به زمین نزدیک کردیم و صدایی از دستگاه نیاد با این ولوم میتونیم صدای دستگاه رو در استانه قرار بدیم.

البته این نحوه تست بنده بود حالا ممکنه دوستان از روش بهتری استفاده کنند. @};-

چهارشنبه 6 شهریور1392 - 11:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون پوریا جان @};-
الان فاصله لوپهای من 120 سانته،لوپهارو هم با سیم 70 ساختم،افزایش ولتاژ رو هم انجام ندادم،با این حال حداکثر برد باید چقدر باشه؟شما یه ملاک اندازه گیری نداری که منم با همون دستگاهم رو تنظیم کنم؟
ممنون

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

چهارشنبه 6 شهریور1392 - 11:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 54 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure