انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:36pm

پاسخ به موضوع  [ 72 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی
 تجزیه و تحلیل طبقات خاک اماکن مورد حفاری 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

:ymapplause:

چهارشنبه 22 مرداد1393 - 7:03pm

سلام دوستان و اساتید ومدیران اول از هرچیزی من از همه شما از بابت این سایت خوب سپاسگذارم
بعد جسارتا من هم نظرم اینه که دوستان و اساتید راجب به موضوع و عنوان تایپیک مطالب بنویسن چون من و امثال من بخاطر عنوان تایپیک وارد صفحه میشیم و تا آخرین صفحه تمام مطالبو مطالعه میکنیم
لطفا مدیران سایت این مشکلو پییری کنن چون اصلا خوشایند نیست

[-X

شنبه 9 آبان1393 - 12:35am

با سلام به همه دوستان و ارزوی خوشبختی برای همه. بنده چند سال است با موضوع حفاریی در خانه درگیر هستم حدودا 4 سال پیش با هر شرایطی به صورت اتفاقی یه دستگاه اوردم ونقطه ای رو که به اونجا مشکوک بودم اسکن کردم.وباهرشرایطی شروع به حفاری نمودم بعداز70سانتیمتر برخوردم به لایه ای ازخاک سیاه وسوخته مخلوط باکوزه شکسته واستخوان قلمی خورد شده وقلوه سنگهای رودخانه ای که ضخامت این لایه70سانتیمتر بود بعدازاون به یک لایه خاک صابونی کوبیده شده به قطر70 سانتیمتر بعداز اون رسیدم به لاییه زغال بقطر 12 سانتیمتر به مساحت 3متر در2متر یاداوری کنم که این لایه ذغاله، نه خاک سوخته،چون خورده های ذغال هنوز مشخصه ودست رو سیاه میکنه.بعداز اون دوباره لایه قلوه سنگ وکوزه شکسته واستخوان تکرارشده به همون قطر،بعدازاون لایه خاک صابونی ولی به رنگ سیاه باز هم 70سانتیمتر،بعد رسیدم به خاک رس بیار سخت ومحکم به ارتفاع 1متر،بعدش خاک کمکم نرم شده تاحدود 2متر خلاصه بعد7متر هنگام کار خوردم به فضای توخالی که نشست کرده بود به ابعاد 1متردر1متر،برا همین ادامه دادم ،تو10متری به اب برخورد کردم 2متر ازآب رفتم پایینتر باهمن خاک رس شیشه ای وماسه ای،تو12 متری خوردم به رگه گچ و نا امیدی.بعداز یک ری استارت رفتم که که پمپ آب شناور که موقع کار استفاده کرده بودم بیارم بالا.دیدم که بدنه چاهی که حفر کردم به شدت ریزش کرده وپمپ آب روغیرقابل دسترس نموده،که درهنگام عملیات نجات پمپ آب،ناگهانی دستم به لایه ای خوردکه از شن وماسه آب رفتی که به قطر 8سانتیمتر وعرض 80 سانتیمترکه تشکیل شده ازماسه بادی نرم خورده سنگهای نخودی وسنگهایی به اندازه بادام زمینی دربدنه چاه که به طرف شمال (30NE)که تو ارتفاع 8متریه که در ادامه همو نشست حفره ای بوده که قبلا خدمتتون عرض نمودم یعنی دوتانشت درامتدادهم میشه تونل پرشده یاریزش کرده بطول 2وعرض 1متر،شروع کردم به حفاری افقی به هوای دریچه قنات بعداز یک متر پیشروی دوباره فضای توخالی ریزش کرده یعنی نیازی به کندن نداشت بادست خالی هم جابه جا می شد،الان 4متر جلو رفتم و هنگام کار بوییی بسیار ضعیف مانند کاربیت که مخلوط با بوی لجن مونده ی جدول پیاده روهای شهریست،خاک هم گاهی سست وگاهی موقتا کمی سفت میشود ولی در همه حال ورقه میشود ونور لامپ شیشه های خاک رو درخشان میکنه،ولکه های کپک زده سبز رنگ که حاشیه لکه ها حنایی رنگه،داره زیادتر میشه واستقامت خاک کمتر،وحفره های کوچک که گاهی یک گردو وگاهی چند گردو باهم توشون جا میشه،اگه میشه راهنماییم کنید و نظراتتون رو بدین که استفاده کنم،مخصوصا اساتید باتجربه عزیز.بادرود فراوان

دوشنبه 1 دی1393 - 5:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hafar عزیز شما تو این تایپک سوالتونو مطرح کنید تا اساتیدی چون استاد تهرانی شمارو بیشتر راهنمایی کنند :YMPEACE:
viewtopic.php?f=26&t=1077

دوشنبه 1 دی1393 - 5:58pm

milad7 نوشته است:
hafar عزیز شما تو این تایپک سوالتونو مطرح کنید تا اساتیدی چون استاد تهرانی شمارو بیشتر راهنمایی کنند :YMPEACE:
viewtopic.php?f=26&t=1077

باتشکر ازجناب میلاد

دوشنبه 1 دی1393 - 11:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کوهنورد جان چرا تو همه تاپیکها پست تکراری گذاشتی ... :-?
با خوشحالی همه رو باز کردم دیدم همش شمایی .... ~X(
چرا این کار رو میکنی فکر جوان مردم باش اینطوری سرخورده میشنا :D

...جواب ابلهان خاموشیست....

چهارشنبه 20 اسفند1393 - 11:47am

معراج نوشته است:
کوهنورد جان چرا تو همه تاپیکها پست تکراری گذاشتی ... :-?
با خوشحالی همه رو باز کردم دیدم همش شمایی .... ~X(
چرا این کار رو میکنی فکر جوان مردم باش اینطوری سرخورده میشنا :D

معراج جان
میخام ببینم توی کاربران سایت که ادعای بازکردن غاررادارن کسی پیدا میشه فرق اتاقک وقبر را بدونه یا الکی میان سایت چون میخام همه راتست کنم اگر کاربران اطلاعاتی دارن جواب منو بدن اگه بلدنیستن هم برم یه سایت دیگه مشکلمو مطرح کنم

چهارشنبه 20 اسفند1393 - 4:27pm

@};- سلام دوستان ما یک مکانی رو دستگاه زدیم و حفاری انجام دادیم بعد از شش متر حفاری خاک قهوه ای رنگ شد و بعد مقداری از خاک سیاه بعد از یک متر پایین تر در خاک براده طلا پیدا شد که تا دو متر پایینتر هم ادامه داشت و دیوار چاه زرد رنگ شده بود میخواستم بدونم براده تا چند متر ممکنه ادامه پیدا کنه و ایا نشانه صد در صدی وجود بار هست

چهارشنبه 17 شهریور1394 - 2:51am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

abasx6 نوشته است:
@};- سلام دوستان ما یک مکانی رو دستگاه زدیم و حفاری انجام دادیم بعد از شش متر حفاری خاک قهوه ای رنگ شد و بعد مقداری از خاک سیاه بعد از یک متر پایین تر در خاک براده طلا پیدا شد که تا دو متر پایینتر هم ادامه داشت و دیوار چاه زرد رنگ شده بود میخواستم بدونم براده تا چند متر ممکنه ادامه پیدا کنه و ایا نشانه صد در صدی وجود بار هست

با دروود
عباس جان به نظر بنده و نسبت به تجربه کمی که دارم اونها براده طلا نیستن بلکه ذرات سیلیس هستن که معمولن بنا به دلایل مختلف
در خاک بالای دفینه ها قرار میدادن ابته اکه در منطقه ای نباشید که کلن خاک سیلیسی موجود باشد، و خود گازهای که از دفینه ها خارج
میشوند باعث تغییر رنگ خاک میشوند و اون خاک سیلیسی تا خوده دفینه وجود دارد و حتی باید سنگهایی هم باشد که در ساختارشون
سیلیس موجود باشد و اگر به دستگاه خودتون اطمینان دارید که درست عمل کرده آثار وجود بار میتونه باشه ولی بر حسب تجربه با مکان
چاه شما فاصله افقی دارد، اینها کمی از تجربه های دیده شده بنده بود بتز اساتید بزرگی در این انجمن هستن که دانش بسیار فراتری از
بنده دارن و حتمن بهتر میتونن راهنماییتون کنن.

یا حق

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

پنج شنبه 26 شهریور1394 - 5:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت دوستان عزیز چند روز پیش تو یکی از شبکه های تلویزیونی ایران مستندیو دیدم که بخشیش مربوط به خاک اخروی بود که در قدیم رو دفینه ها و قبرها هم استفاده میکردند. خاک تقریبا ماسه ای به رنگ قرمز که نکته جالبش اینجاست که علت رنگ قرمزش هم اکسید اهن و زرات آهنه که اگه توجه کنید در منطقه های کوهستانی مخصوصا کوههای ذاکرس هم بعضی تپه ها و کوهها رنگ قرمز دارند که اونم بخاطر وجود آهنه. نکته خیلی مهم اینه که تو خیلی از موردهای که با نقطه زن تایید میکنیم ولی عددمون مربوط به آهنه شاید بخاطر وجود این خاک برروی هدف موردنظرمون باشه. و معمولا این خاکها بصورت پراکنده در زمین وجود ندارند. @};-

جمعه 27 شهریور1394 - 10:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 72 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure