انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:19pm

پاسخ به موضوع  [ 267 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 27  بعدی
 حفره يابي توسط ردياب 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

مطمئنن دوستان بزرگواري درانجمن هستند كه در مورد حفره يابي با ردياب تجاربي دارن ، اين بخش تشكيل شده تا به اين موضوع خيلي مهم بپردازيم ، از اينكه دوستان همكاري لازم رو دارند كمال تشكر و قدرداني را دارم @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 1 تیر1392 - 12:53am
مدیر سایت
مدیر سایت

از دوست عزيزم آقا مهران دعوت ميكنم كه تجارب خودشون رو در اين بخش بفرمايند

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 1 تیر1392 - 12:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان . اول اینو بگم که حفره یابی از طلا یابی مشکل تره . حالا علتشو میگم . من یک سالی هست که روی حفره یابی کار کردم و به نتایج جالبی رسیدم . خوب یک چاه یا حفره همانند یک فلز قدیمی که زیر خاک هستش زاویه 45 درجه داره و اگر زاویه رو پیدا کنیم کار راحت میشه . اما این مال موقعی هستش که شما نزدیک اون حفره یا چاه هستین ولی شما موقعی که در یک منطقه وسیع تر قرار میگیرین و دنبال حفره و طلا میگردین وضع فرق میکنه . حفره یا چاه اینکه اسم 2 تاشو میارم چون اصلا با هم فرق نمیکنن این که میگم برای هر دو شون صدق میکنه . خلاصه هر حفره ای از خودش انرژی داره که در فصلهای مختلف سال به سمتهای مختلفی کشیده میشه . که بیشترین سمتی که این انرژی میره به سمت مشرق و غرب هستش یعنی حالت یک نواری این انرژی کشیده میشود که طولش به 30 متر هم میرسد حالا در این مسیر 2 یا 3 نقطه به فاصله چند متر از هم انرژی زیادی جمع میشود که اگر شما نزدیک آن باشید ردیاب اون نقطه رو به عنوان حفره میگیره . جالب اینجاست که این نقاط برای خودشون زاویه 45 درجه هم درست میکنند . اگر در مسیر این انرژی مانعی مثلا سنگ بزرگی یا دیواری قرار بگیرد انرژی آن آنقدر زیاد میشود که حتی ردیاب از فاصله 50 متری هم آن را میگیرد و به عنوان حفره میشناسد . حال اگر فرض کنید که اگر در حفره اصلی طلا هم وجود داشته باشد که دیگر بدتر میدونید چرا چون اگر شما کد دستگاهتونو روی طلا هم بزارین همین نقاط غلطی که تشکیل شده اند رو هم میگیره . یعنی فکر میکنید هم حفره هست و هم طلا دیگه خودشه برو حالشو ببر ولی وقتی میکنی میبینی هیچی نیست . من بینوا با همین اشتباهات سر جمع چاههایی که کندم به 16 متر رسیده و هیچ . واسه همینه که اکثرا با ردیاب جواب نگرفتند . دوستان 2 باره نیاین ردیاب انجمنو تبلیغ کنند . ما قبولش داریم . اینها رو جهت اطلاع دوستان گفتم . خوب برای اینکه به این مشکلها بر نخورین به روش زیر عمل میکنیم : شما فرض کنید جایی رو حفره یابی کردید و زاویه های 45 درجه رو هم در آوردید با ردیابتون بیرون از زاویه 45 درجه به فاصله 1 متر به دورش به چرخید اگر جایی رو نگرفت که هیچ جاتون درسته و اگر جایی رو گرفت مسیرشو پیدا میکنین و بر روی همون خط انرژی حرکت میکنید . وقتی شما در این مسیر حرکت میکنید آنتنهای ردیابتون مرتب باز میشه و بسته میشه تا اینکه به جایی میرسین که نقطه اصلی هستش و اگر از اون رد شین دیگه آنتنها عکس العمی انجام نمیدهند . این کار رو با تک آنتن و هم جفت آنتن هم میتونین انجام بدین . دوستانی که به حفره و یا چاه دسترسی دارن میتونن مطالبی که عرض کردم رو بررسی کنند و اگر به مورد جدید و بهتری بر خوردن ما رو هم بی بهره نزارند . دوستان اگه به مطالب بنده عنایت داشته باشند خیلی از مشکلات نقطه زنی و حفره یابی حل خواهد شد . با تشکر

...جواب ابلهان خاموشیست....

یکشنبه 2 تیر1392 - 11:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
جاييكه طلا ميگيره و بعدش حفره هم ميگيره منم زياد برخورد كرد كه با آتنهاي خالي يعني دسته هاي كاملا برنجي اون حفره باز ميگيرم بعد از حفاري اگه طلا در نياد حفره حتما درمياد چون اون زاويه 45 درجه اي كه شما مبفرماييد با داشتن انرژي زيادي كه داره اونقدر وسيع نميشه من حتي طول و عرض حفره كه ميگيرم شايد با خطاي 15درجه بسمت راست حفره وجود داره البته اين 15درجه هم شايد بخاطر پايين بودن حفره از زمين باشه البته حفره يابي در هر ساعتي از شبانه روز امكان پذير نيست اول و آخر ماه قمري از ساعت 8تا 11 شب اصلا نميشه با ردياب كار كرد بقيه ايام هم بهترين ساعت 5تا 9بعدازظهره كه دوستان ميتونن امتحان كنند و تفاوتهارو تجربه كنند

یکشنبه 2 تیر1392 - 1:20pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بسيار سپاسگذارم دوستان ، اميدوارم با تجارب هم بتونيم براي موفقيت هم كمك كنيم :ymapplause: @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 2 تیر1392 - 1:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا مهران عزیز . حرف شما درست . اما شما هنوز صحبتهایی رو که من در بالا گفتم رو تست نکردین که . شما اگه به حفره یا چاهی دسترسی دارین عرایض بنده حقیر رو تست کنید اگه جواب نگرفتین بنده در خدمت شما هستم . یا علی :YMPEACE:

یکشنبه 2 تیر1392 - 5:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
معراج عزيز مطالب شمارو مطالعه كردم خودتون به اين نتيجه رسيديد كه هركسي يه عكس العملي با آنتن داره من هم با دستگاه هم بدون دستگاه حفره يابي صحيحي انجام ميدم كه شايد روش ديگري فرق داشته باشه من تو حفره يابي اصلا مشكلي نميبينم چون درست روي حفره آنتنها توي دستم روبروي هم مماس ميشند ودر اين حالت درست روي حفره هستم و زاويه 45 كه شما ميفرماييد برام مشكلي ايجاد نكرده چون تمام حفاري هايي كه بر اين مبنا انجام دادم تاحالا درست بوده البته ناگفته نماند نوع آنتن تو اين زمينه خيلي مهمه

چهارشنبه 5 تیر1392 - 3:52pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
من مورد آقا معراج رو بهش برخورد کردم و ممنونم از تجربیات خوبشون، همینطور مهران عزیز درست میفرمایند به نوع آنتنها هم بستگی داره

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

چهارشنبه 5 تیر1392 - 4:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با تشکر از دوستان . دوست خوبم مهران جان وقتی که آقا مهدی از شما دعوت میکنن تا تجربیاتتون رو در اختیار دوستان بزارید مطمئنن شما کار بلد و حرفای هستید . بنده روی صحبتم با بعضی از دوستان هست که تازه با ردیاب کار میکنن و تجربه خاصی ندارن و خدایی نکرده تجربیات شما رو نفی نمیکنم و قصد جسارت ندارم . انشاالله همه دوستان موفق باشند .

چهارشنبه 5 تیر1392 - 7:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حفره که زاویه 45 نمیده.. :-?
من از 6-7 متری با انتن میتونم حخفره هم بزنم :D خطاهایی که در کار با فلزات هستند در حفره یالبی نیستند یا خیلی کمترند که خطا حساب نمیشوند

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

چهارشنبه 5 تیر1392 - 8:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 267 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure