انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:12pm

پاسخ به موضوع  [ 32 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 اصول ردیاب ها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
درود بر شما
دوست من مطمعن باشید که استادحمید خوشحال میشه که یکی پیدا بشه و دستگاهی بزنه که با 35 سراسری کنه.خدا را چه دیدی شاید مهندس حمید وقتی یه نوع اوری دید اون هم درصدد بشه که از 35 بالاتر بزنه و ما را از مشکلات فعلی ردیابی نجات بده.شما هم که پا جلو گذاشتید برای ارتقا یا ابداع یا بهینه یه ردیاب کار امد اینجوری با کمک هم میتونید قال قضیه را بکنید و همه را از دست ذرات و خطاها خلاص کنید .شما میتونید طرح پیشنهادی خودتون را اینجا به اثبات برسونید و مطمعن باشید هم که مهندس حمید اگه اطلاعاتی داشته باشه به عنوان همکاری اینجا میگذاره اما شما ابتدا باید طرحی که دارید به اثبات برسونید تا تکلیف مشخص بشه که شما توانایی در ساخت طرح مورد نظر خودتون دارید و اینکه انتنها حذف باید بشوند یه طرح جدیده و طبعا اطلاعات وسیع میخواد .در هر صورت اروزی موفقیت براتون دارم

آقا جاوید من چندین بار در همین تاپیک از استاد حمید درخواست کردم که ما رو تنها نزارن و به ما کمک کنن. ولی حالا بی منت اومدم دارم تلاش می کنم بعد بیان تهمت دروغ به آدم بزنن خوب یکم سخته تحملش دیگه. در رابطه با اثبات حرفم ( نه اثبات توانایی هام. چون توانا نیستم) یه pcb با pic32 ساختم و دیشبو نخوابیدم ( پریشبم نخوابیدم) و الان دارم مدار رو مونتاژ می کنم. تموم شد یه اسکوپ دارم کارگام هست. چند ساعت دیگه میرم میارمش و با تست ، عکس میزارم تو انجمن. انشاالله که حرف من ادعایی بیش نباشه و حمید جان حرفشون درست باشه تا خدایی نکرده توانایی هاشون برای اعضا انجمن زیر سوال نره.

البته با همون میکروی 80 مگ می خوام کاری کنم که 100 هرتز رو با 6 رقم اعشار بزنم. ولی قولی نمیدم.اقا حمید خودشون می دونن که ( در بالا هم اشاره کردن برای 100 هرتز با 6 رقم اعشار باید 10 گیگ باشه حداقل سرعت) کار ساده ای نیست. هر جا که استاد حمید باشن من به رسم ادب 10 قدم عقب تر دست به سینه جفت پا ایست می کنم پس با این کار نمی خوام خدایی نکرده سو تعبیر برا کسی پیش بیاد.

سه شنبه 7 مرداد1393 - 6:55am
استاد
استاد

majidrt27 نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود بر شما
دوست من مطمعن باشید که استادحمید خوشحال میشه که یکی پیدا بشه و دستگاهی بزنه که با 35 سراسری کنه.خدا را چه دیدی شاید مهندس حمید وقتی یه نوع اوری دید اون هم درصدد بشه که از 35 بالاتر بزنه و ما را از مشکلات فعلی ردیابی نجات بده.شما هم که پا جلو گذاشتید برای ارتقا یا ابداع یا بهینه یه ردیاب کار امد اینجوری با کمک هم میتونید قال قضیه را بکنید و همه را از دست ذرات و خطاها خلاص کنید .شما میتونید طرح پیشنهادی خودتون را اینجا به اثبات برسونید و مطمعن باشید هم که مهندس حمید اگه اطلاعاتی داشته باشه به عنوان همکاری اینجا میگذاره اما شما ابتدا باید طرحی که دارید به اثبات برسونید تا تکلیف مشخص بشه که شما توانایی در ساخت طرح مورد نظر خودتون دارید و اینکه انتنها حذف باید بشوند یه طرح جدیده و طبعا اطلاعات وسیع میخواد .در هر صورت اروزی موفقیت براتون دارم

آقا جاوید من چندین بار در همین تاپیک از استاد حمید درخواست کردم که ما رو تنها نزارن و به ما کمک کنن. ولی حالا بی منت اومدم دارم تلاش می کنم بعد بیان تهمت دروغ به آدم بزنن خوب یکم سخته تحملش دیگه. در رابطه با اثبات حرفم ( نه اثبات توانایی هام. چون توانا نیستم) یه pcb با pic32 ساختم و دیشبو نخوابیدم ( پریشبم نخوابیدم) و الان دارم مدار رو مونتاژ می کنم. تموم شد یه اسکوپ دارم کارگام هست. چند ساعت دیگه میرم میارمش و با تست ، عکس میزارم تو انجمن. انشاالله که حرف من ادعایی بیش نباشه و حمید جان حرفشون درست باشه تا خدایی نکرده توانایی هاشون برای اعضا انجمن زیر سوال نره.

البته با همون میکروی 80 مگ می خوام کاری کنم که 100 هرتز رو با 6 رقم اعشار بزنم. ولی قولی نمیدم.اقا حمید خودشون می دونن که ( در بالا هم اشاره کردن برای 100 هرتز با 6 رقم اعشار باید 10 گیگ باشه حداقل سرعت) کار ساده ای نیست. هر جا که استاد حمید باشن من به رسم ادب 10 قدم عقب تر دست به سینه جفت پا ایست می کنم پس با این کار نمی خوام خدایی نکرده سو تعبیر برا کسی پیش بیاد.

درود بر شما
خواستن توانستن هست.هر کسی اگه بر مبنای اصول حرکت کنه به هدف میتونه برسه منتهی طرح خیلی مهم هست و در ابتدا این اطلاعات درست هست که درصد موفقیت را بالا میبره.درسته که در ردیاب موج مربعی با 6 عدد پشت صفر دقت بیشتری داره منتهی حالت های فرکانسها را هم باید مد نظر گرفت .برگ برنده برای ردیابی هدف قرار داده یونهای با طول 4 ملیون سال به بالا هست وگرنه یونهای 2 ساعت و نیمه بدرد کار ردیابی نمیخوره چون درصد خطای اون خیلی زیاد هست. فرکلنسهی هستند که وزن زیاد را میزنند و فرکلنسهایی هم هستند که وزن کم را میگیرند و یا اینکه فلزات قدیمی را میگرند یا فقط فلزات جدید را میگرند و فرکانسهایی هم هسشتند که جنس دور را فقط میگرند و کاری به فلز همنوع خود در نزدیک به دستگاه ردیاب انتنها عکس العملی ندارند و فرکانسهایی هستند که امروز طلا را میگیره فردا اهن ربا را میگریه و دو روز دیگه هیچی نمیگیره و بعد از چند روز مس یا فلز دیگه را میزنه.فرکانسهایی هستند که به محض اینکه ردیاب روشن بشه به طرف فلز میروند و فرکانسهایی هم هستند که باید یک چرخش 360 درحه انتنها بزنند تا هدف خود را شناسایی کنند فرکانسهایی هستند که فقط نقطه را میزنند یا اینکه فقط میتونه مسیر را ردیابی کنه و یا اینکه فقط تفکیک میتونه کنه اگه این فلز بین فلزهای از حتس خودش قرار گرفته باشه و یا فرکانسهایی که زاویه 45 درجه را میگیره. همش دقت فرکانس مطرح نیست رفتارهای فرکانسها هم تعیین کننده هست. اما ابتدا برای این کار باید ردیابلی طراحی بشه که حداکثر دقت را داشته باشه

سه شنبه 7 مرداد1393 - 8:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Soheil2014 نوشته است:
ganbari نوشته است:
سلام و درود.
اساتید ببخشید بنده زیاد اظهار نظر نمی کنم . ولی در رابطه با ردیابی باید به استحظار برسونم که یک علم کاملا عملی و ظریفی است که برای شناسایی فرکانس های ردیابی برای هر شی باید بصورت عملی کارا بیش بره وگرنه با چند تا فرکانس که تو نت یا جای دیگه هست نمیشه ردیابی کرد یا ردیاب ساخت.به نظر بنده اولویت ساخت یه ردیاب یا شعاع زن طراحی یک فانکشن با دقت زیاد است که دوستان در اولین مرحله فکر می کنند که کار خیلی ساده ای است ولی وقتی به فرکانس های بالاتر میرسیم مثلا در حد MHZ دقت شکل موج خروجی خیلی ضعیف میشه و عملا با میکرو کار خیلی سختیه تا به این دقت برسی. :(
ولی اگر دوستان همت کننیم و اول یه فانکشن با دقت بالا بسازیم بنده سر جای خود هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمت دوستانم.
بعد از طراحی همه دوستان شروع به تست های عملی می کنند تا به نتایج خوب در رابطه با ردیابی و حذف کنندگی برسیم. که واقعا کار سختی هست.
یاحق @};-

دوست من در ردیابی فوق فوقش تا فرکانس 6 کیلو هرتز نیاز داریم. نه بیشتر . بنده یه فایل میذارم با مگا 8 که با فرکانس کاری 16 مگا هرتز که این توانایی رو داره موج مربعی با دیوتی سایکل قابل تنظیم با دقت 1 هرتر در بازه 0 تا 10 کیلو هرتز که میتونه برای شروع خوب باشه. البته سورس کد رو هم میذارم. البته موج مربعیش واقعا حرف نداره. :D

با تشکر ببینید درسته که سما با 6 کیلو هرتز می تونی ردیابی کنی حتی با 1 کیلو هرتز هم میشه ردیابی انجام داد ولی خوب می دونید که با فرکانس های بالا میشه به ردیابی حرفه ای دست بیدا کرد و هرچه فرکانس بالاتر باشه دقت فرکانسی هم تا محدوده 6 کیلو هرتز دقیقتر میشه.
در رابطه با فرکانس ها مثلا برای طلا فرکانس های 5500 هرتز و 9194هرتز و انواع فرکانس های مختلف ذکر میشه اما واقعیت اینه که هیچکس فرکانس اصلی رو ذکر نمی کنه .به نظر شما چرا این مسیله اتفاق میوفته؟؟؟خوب چون علم ردیابی به ماهیت این امواج بی نبرده و فرکانس دقیق هنوز که هنوزه بیدا نشده .این فرکانس هایی که ااکثر دوستان قید می کنند در محیط ازمایشگاهی صدق می کنه ولی اکثرا در ردیابی این فرکانس ها زیاد به درد نمی خوره بعضی از دوستان میگن که در ردیابی فرکانس اشیا هارمونیک هاییی از فرکانس اصلی است.چون هر جسم با توجه به اندازه و مدت زمانی که زیر خاک بوده یه هارمونیکی از فرکانس اصلی تولید می کنه .برخی نیز بر این عقیده اند که ردیابی در واقع یک نوع یون یابی هست .و شما فقط یون های ساطح شده از زمین و از طرف جسم را می زنید.به این شکل که شما یه سیگنال خاص با بروب ها به زمین ارسال می کنید که این سیگنال با فرکانس خاص یون های فلزی رو تحریک می کند که دقیقا با اون فرکانس تحریک می شوند و این یون ها از زیر زمین به سطح زمین میرسند تا شما بتونید اون ردیابی کنید.
والا عقاید متفاوتی در رابطه با ردیابی است و فرکانس های مختلف برای ردیابی مثلا فرکانس های بالا برای اشیاع کوچک در عمق بایین به درد می خوره و فرکانس های کم برای دفینه ها و عمق بالا ولی در هر حال به نظر بنده برای شروع باید وباید یه فانکشن قوی طراخی کرد.
یا حق موفق و سربلند باشید

سه شنبه 7 مرداد1393 - 10:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجید جان باید به استاد حمید حق بدید
خیلیا هستن که تو انجمن خلل ایجاد میکنن و یه مدیر خوب باید رو تمام انجمن دید داشته باشه
تو تمام تاپیکها از استاد حمید راهنمایی میخوان که این کار خستگی زیادی داره
پس تمام اینها رو در نظر بگیر

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

سه شنبه 7 مرداد1393 - 11:08am
مدیر کل
مدیر کل

مجید عزیز من نمیخوام زیاد با شما وارد بحث بشم. بخصوص این تعارف تیکه پاره کردن های شما واقعا حالت عادی نداره! اما ببخشید بنظر من شما چیزی که میگین واقعیت نداره. ببینید محاسبات ریاضی رو شما نمیتونی نقض کنی! حتما در کار کردن با پروسسور ها این تجربه رو داری که نمیشه در کسری از پالس ساعت پروسسور کاری انجام داد! حالا جالبه شما کنترلر 80 مگاهرتزی بیشتر استفاده نکردی! در صورتیکه سرعت های بالاتر از این هم وجود داره. در هر حال وقتی سرعت پردازنده شما 80 مگاهرتز هست ؛ پالس ساعت کاری 12 نانو ثانیه میشه. حالا اگر شما نرم افزار رو با اسمبلی بنویسی که بتونی به دقت یک پالس هم برسی (که البته مطمئنا در 7-8 ساعت کار طبق ادعای شما ممکن نیست!) باز هم چنین دقتی حاصل نمیشه. شما تحت بهترین شرایط روی فرکانس 100 هرتز میتونی به 4 رقم کامل اعشار دقت برسی. اما روی 1000 هرتز به زحمت به 2 رقم اعشار میرسی! دقت کن فرکانس اگر 10 برابر بشه 2 رقم اعشار دقت پایین میاد. همه اینها محاسبات ریاضی صد در صدی داره. اینکه شما بگین با همین پروسسور بشه 100 هرتز رو با 6 رقم اعشار درست کرد نشان از این داره که شما اصلا روی این قضیه کار نکردین! چون خودتون میتونین حساب کنین که اگر فرکانس 100 هرتز به اندازه فقط یک پالس ساعت میکرو (کوچکترین واحد زمانی ممکن) جابجا بشه ؛ کمی بیش از 0.0001 هرتز خطا بوجود میاد. پس رسیدن به 6 رقم اعشار اینجا بی معنیه.
جدا از این شما باید رایسینگ و فالینگ پالس هاتون رو هم در نظر بگیرین. اگر پالس میکرو 12 نانو ثانیه هست ؛ درصورتی شما از همین دقت میتونین استفاده کنین که تایم رایسینگ یا فالینگ (بالا و پایین اومدن) پالس هم در همین حد باشه! ولی اگر بیشتر باشه دقت عملا اندکی پایین تر هم میاد.
در خصوص اندازه گیری هم لطف کنین مدل دستگاهی که باهاش فرکانس 100 هرتز رو میتونین تا 6 رقم اعشار اندازه گیری کنین ذکر کنین. چون طبق اطلاع من اسکوپی که بشه چنین دقتی رو بطور واقعی (نه نمایشی!) باهاش اندازه گرفت بالای 100 میلیون قیمت داره!!! ;)

سه شنبه 7 مرداد1393 - 6:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
مجید عزیز من نمیخوام زیاد با شما وارد بحث بشم. بخصوص این تعارف تیکه پاره کردن های شما واقعا حالت عادی نداره! اما ببخشید بنظر من شما چیزی که میگین واقعیت نداره. ببینید محاسبات ریاضی رو شما نمیتونی نقض کنی! حتما در کار کردن با پروسسور ها این تجربه رو داری که نمیشه در کسری از پالس ساعت پروسسور کاری انجام داد! حالا جالبه شما کنترلر 80 مگاهرتزی بیشتر استفاده نکردی! در صورتیکه سرعت های بالاتر از این هم وجود داره. در هر حال وقتی سرعت پردازنده شما 80 مگاهرتز هست ؛ پالس ساعت کاری 12 نانو ثانیه میشه. حالا اگر شما نرم افزار رو با اسمبلی بنویسی که بتونی به دقت یک پالس هم برسی (که البته مطمئنا در 7-8 ساعت کار طبق ادعای شما ممکن نیست!) باز هم چنین دقتی حاصل نمیشه. شما تحت بهترین شرایط روی فرکانس 100 هرتز میتونی به 4 رقم کامل اعشار دقت برسی. اما روی 1000 هرتز به زحمت به 2 رقم اعشار میرسی! دقت کن فرکانس اگر 10 برابر بشه 2 رقم اعشار دقت پایین میاد. همه اینها محاسبات ریاضی صد در صدی داره. اینکه شما بگین با همین پروسسور بشه 100 هرتز رو با 6 رقم اعشار درست کرد نشان از این داره که شما اصلا روی این قضیه کار نکردین! چون خودتون میتونین حساب کنین که اگر فرکانس 100 هرتز به اندازه فقط یک پالس ساعت میکرو (کوچکترین واحد زمانی ممکن) جابجا بشه ؛ کمی بیش از 0.0001 هرتز خطا بوجود میاد. پس رسیدن به 6 رقم اعشار اینجا بی معنیه.
جدا از این شما باید رایسینگ و فالینگ پالس هاتون رو هم در نظر بگیرین. اگر پالس میکرو 12 نانو ثانیه هست ؛ درصورتی شما از همین دقت میتونین استفاده کنین که تایم رایسینگ یا فالینگ (بالا و پایین اومدن) پالس هم در همین حد باشه! ولی اگر بیشتر باشه دقت عملا اندکی پایین تر هم میاد.
در خصوص اندازه گیری هم لطف کنین مدل دستگاهی که باهاش فرکانس 100 هرتز رو میتونین تا 6 رقم اعشار اندازه گیری کنین ذکر کنین. چون طبق اطلاع من اسکوپی که بشه چنین دقتی رو بطور واقعی (نه نمایشی!) باهاش اندازه گرفت بالای 100 میلیون قیمت داره!!! ;)

مجید عزیز من نمیخوام زیاد با شما وارد بحث بشم: اگر شما دوست نداری زیاد با من وارد بحث بشی من اصلا علاقه ندارم که با شما وارد بحث بشم.(قبلا شاید دوست داشتم).
واقعیتی رو می نویسم که شاید هیچ چشمی غیر از چشم من و چشم شما آن را نبینه .چونکه پاک کردن یک پیغام این چنینی که هم شخصیت شما رو و هم سطح دانش شما رو برای خیلی ها مشخص می کنه کار سختی نیست.

و اما اصل داستان: من قبل از اینکه در سایت شما ثبت نام کنم خوب مطالعه کردم.(هر چند که الان به این نتیجه رسیدم که خوب مطالعه نکردم). جون دوست ندارم توی هر سایتی بدون مطالعه قبلی و شناخت کافی از محیط اون ثبت نام کرده باشم. من دیدم که بچه ها روی ردیاب آنتنی مشکل دارن.(من خودم ردیاب آنتنی خریدم و راضی نیستم.نه از دستگاه بلکه از نحوه اپراتوری خودم) و هر بار تاپیکی زده شد در این زمینه بنا به هر دلیلی بحث به حاشیه رفت.من از همون ابتدا که این تاپیک رو ایجاد کردم بار ها و بار ها تاکید کردم مدیرای محترم سایت مراقب باشن افراد سود جو بحث رو به حاشیه نبرن. حتی عنوان کردم تاپیک محدود بشه برای دیدن.ولی غافل از اینکه خود مدیر سایت چون منافع مالیش در خطر هست قراره بحث رو به حاشیه ببره. چون از دستگاهی که کمتر از 300 هزار تومن هزینه شده داره سود میلیونی میکنه. هر چند این به من ربطی نداره.چما سود میلیادی هم داشته باشی نوش جونت. آدم باید عاقل باشه که بخره یا نه.
حالا یکی مثل بنده حقیر اومده می خواد صرفا با نیت خیر و به صورت کاملا زایگان یه ردیاب طراحی کنه و به دوستان عرضه کنه که مشکل آنتن رو نداشته باشه این همه زیر سوال میره. دوست عزیز اگر میخواستی که منو دلسرد کنی تا این ردیاب رو نسازم در یک بخش باید بهت تبریک بگم و در یک بخش هم باید برای شما تاسف بخورم
1- تبریک میگم چون دیگه این تاپیک رو جلو نمی برم و همین جا تمومه کار این تاپیک تا اعضا که بهر حال مشتری شما هم به نوعی به حساب میان از داشتن چنین ردیابی به صورت رایگان محروم باشن و البته وابسته به شما برای خرید.
2- تاسف می خورم برای شما که انقدر کوته فکرید چون من مصمم برای ساختم و بعد از ساخت در انجمن دیگه ای اونو قرار می دم تا همه ازش استفاده کنن.

حتما در کار کردن با پروسسور ها این تجربه رو داری که نمیشه در کسری از پالس ساعت پروسسور کاری انجام داد!:در رابطه با ردیاب شما که از میکرو avr استفاده شده(در صورت لزوم شماره و نوع اون هم اعلام کنم) و سطح سواد شما در بخش میکرو محدود به avr هست حق دارید بگید که این شدنی نیست. یک نصیحت هم میکنم به شما چون افرادی که (من جمله خود بنده) شما رو به عنوان استاد خطاب می کنن با هزار امید و آرزو دست کمک به سمت شما دراز می کنن. سطح دانشت رو ببر بالا. در جایی از این تاپیک گفتم افرادی هستند که آرزوی از نزدیک دیدن این شماره میکرو رو دارن ولی من میخوام با اون واستون دستگاه بسازم. خوشحالم که من همه ی اطلاعات رو در اونجا قید نکردم. چون شما ثابت کردی لیاقت نداری.(البته فقط شخص شما). بله میکروهایی هستند که در کسری از پالس ساعت پروسسور کاری انجام میدن. ( حالا بیا به یکی بگو که کل هنرش کار میکرویی با قابلیت 16 میلیون دستور در ثانیه .

(که البته مطمئنا در 7-8 ساعت کار طبق ادعای شما ممکن نیست!) : من بعد از اینکه این کار رو انجام دادم برای یکی از کاربرای سایت که درخواست داده بود و معتمد شما هم هست کار رو نشون دادم پس خواهشا چون شخص شما توانایی این کار رو نداری کسی رو متهم نکن که این برای یه ادعاست. تولید این فرکانس با این دقت در 8 ساعت نشون از توانایی بالای من نداره و یه کار ساده بود برام ولی می دونم حداقل واسه تو یه آرزو هست و خواهد بود .
اون چیزی که نمیبینی فکر نکن که وجود نداره.

در خصوص اندازه گیری هم لطف کنین مدل دستگاهی که باهاش فرکانس 100 هرتز رو میتونین تا 6 رقم اعشار اندازه گیری کنین ذکر کنین. چون طبق اطلاع من اسکوپی که بشه چنین دقتی رو بطور واقعی (نه نمایشی!) باهاش اندازه گرفت بالای 100 میلیون قیمت داره!!! ;): در رابطه با مدل دستگاه هم در انجمن دیگه ای اونو مطرح می کنم با ذکر نام بعد برو واسه بچه محلات تعریف کن چون لیاقت دونستن اسمشو نداری.

می دونم که ip منو بلاک میکنی واسم مهم نیست. ولی بدون من همیشه به سایتت سر میزنم و از این انجمن در آینده بیشتر یاد خواهم گرفت و دوست دارم هر وقت وارد این انجمن می شم موفقیت های بیشماری از اعضا ببینم و کلی خوشحال شم.

دوستای عزیز من معذرت می خوام که بیشتر از این در این انجمن فعالیت کنم و قولی که داده بودم رو انجام ندادم . بعضی ها لیاقت ندارن دیگه.(الان بحث لیاقت نیست. بحث به خطر افتادن منافع مالی بعضی ها مطرحه). امیدوارم بتونم این دستگاه رو بسازم و تقدیم همه کنم.

بخصوص این تعارف تیکه پاره کردن های شما واقعا حالت عادی نداره! : من در تمام مراحل بحث هام بجز این آخری تمام سعیم این بود به شما نهایت احترام رو بزارم ولی مثل اینکه شما لیاقت این احترام رو هم نداری و دوست داری بهت توهین کنن تا اینکه بهت احترام بزارن.

و در پایان به قول مرحوم امام :با دلی آرام و قلبی مطمئن و ضمیری شاد و روحی امیدوار به فضل الهی از خدمت شما مرخص می‌شوم.

چهارشنبه 8 مرداد1393 - 10:13pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب مجید میتونم قبل از هر چیز از شما بپرسم کجای پست قبلی من حاوی نکته توهین آمیزی بود که شما در جواب یه یکباره تغییر مسیر دادین؟! ولی اتفاقا خیلی هم جالب شد که پیش بینی من در مورد شما درست بود! عرض کردم امثال شما که ابتدا با تعارفات مختلف وارد میشین و ادعای انجام کار خاصی میکنین و بعد که متوجه میشین دستتون رو شده تغییر رویه میدین ؛ زیاد در انجمن دیدیم! پس تشخیصش برای من کار سختی نبود. من از همه دوستان هم خواهش میکنم مطالب بنده و شما رو کنار هم بذارن و خودشون قضاوت کنن! شما وقتی حریف محاسباتی در حد 4 عمل اصلی هم نشدین ظاهرا داغ کردین! چون خودتون هم خوب میدونین من به واسطه چندین ماه کار روی دقت تولید فرکانس توسط سیستم دیجیتال به این مقوله تسلط خوبی دارم. ;)
بله بنده میدونم که شما ردیاب خریدین اون هم از اقای قاسمی! خب میتونم سوال کنم شما که بدون اینکه ظاهرا ادعا کنین ؛ در عمل بطور غیر مستقیم عنوان میکنین تواناییتون از هر طراحی بیشتر هست ؛ چرا از کسی مثل اقای قاسمی ردیاب خریدین و بلافاصله پس از نارضایتی نسبی یادتون افتاد خودتون بلدین ردیاب در سطح جهانی بسازین؟؟؟ جالب تر اینکه شما اونجا در مورد اپراتوری ردیاب سوالات ابتدایی میپرسی بدون اینکه وارد بحث مدار ردیاب بشی و بعد تشریف میارین اینجا یادتون میفته خودتون هم یکی بسازین و اطلاعاتش رو از اینجا بگیرین!!! همینکه شما اطلاعاتتون رو به اعتراف خودتون از اینجا میگیرین و در عین حال ردیابتون رو از جای دیگه میخرین به شدت داستان عجیب و مشکوکی داره! قضاوت و تفکر روی این مسائل برای سایرین خیلی سخت نیست. چون پر واضحه اگر ردیاب اونها واقعی کارایی بهتری داشت باید لااقل یک دهم اپراتوری اینجا در موردش مطلب نوشته میشد ولی میدونین که حتی یک هزارم مبحث اپراتوری با ردیاب ما در اونجا چیزی وجود نداره!!! پس شما که هر دو محیط رو میشناسین وقتی تشریف میبرین اونجا ردیاب میخرین ؛ عجیب نیست؟! :D
در مورد سود هم خوبه بدونین من در این انجمن صرفا در زمینه فنی و طراحی و مدیریت انجمن فعالیت دارم و شخصا چیزی نمیفروشم! از اون ردیاب 35 هم سهم کمی برای من هست. اینجا هم کسی مدار نذاشته یا کار مثبتی نکرده که من جلوشو گرفته باشم! شما الان قسمتی از به اصطلاح طرحتون رو اگر اینجا میذاشتین ؛ فکر میکنین کسی مخالفتی میکرد؟ نه اتفاقا همه از جمله بنده استقبال میکنیم و تشکر هم میکنیم. ولی با این برخورد شما مشخصه که شما اصلا کاری صورت ندادی که حالا بیای شلوغش کنی! عرض کردم امثال شما رو زیاد داشتیم.
دوست من شما نه تنها در زمینه میکرویی که فرمودین اطلاعات زیادی نداری بلکه کلا از سیستم دیجیتال هم اطلاعی نداری. اینا رو به کسی بگو که سوادی نداشته باشه. نه بنده که فارغ التحصیل سخت افزار از دانشگاه تهران با معدلی بالا هستم! در واقع این چیزها فیلد تخصصی کار من هست. لزومی هم به توضیح بیشتر نمیبینم چون کار به عمل بر آید نه به حرف! بله پروسسور هایی هستن که در کسری از پالس ساعت عملیاتی انجام میدن. ولی اولا میشه بفرمایین چه میزان کسری از پالس ساعت؟ مثلا 0.01 پالس ساعت؟! در ثانی چه عملیاتی؟! ثالثا کدوم میکرو کنترلر منظور شماست؟ همونی که اسم بردی؟ :D حالا از اینا گذشته شما اگر به دقت همون 1 پالس ساعت هم برسی برای دقت مورد نظر فرکانس در ردیابی کافی هست! در واقع خیلی راحت به شما بگم که زیاد هم خودتو خسته نکن. مثلا روی 100 هرتز 2 رقم اعشار هم داشته باشی کاملا کافیه و شاید زیادی هم باشه! شما به همین دقت برس دیگه اعشار بیشتر و این همه ادعا پیشکش. بنده با AVR حتی با کریستال 8 مگاهرتز هم براحتی این دقت رو میتونم تولید کنم! در حالیکه میدونید انواع AVR با فرکانسهای بالاتر و نوع غیر 8 بیتی هم براحتی قابل استفادست. کما اینکه بسیاری از دستور العملها و محیط کامپایلرش هم فرق خاصی نداره. بهرحال این دقت مربوط به الگوریتم مخصوص به خودم هست که استفاده میکنم. امثال شما که برنامه نویسی درست بلد نیستین مجبورین انرژیتون رو بذارین روی چیپ های رده بالا. این خاصیت تمام برنامه نویسان ضعیف هست که پروژه هاشون سخت افزار محور هست تا نرم افزار محور! جالبی داستان اینجاست که اصلا من تخصصم AVR هم نبوده که شما فکر میکنین من اینو بلدم! در واقع زمان دانشجویی ما اصلا این میکروها وجود نداشت! :D برای همین عرض میکنم برای برنامه نویس با تجربه زیاد فرقی نمیکنه از چه چیپی استفاده کنه. طراح نگاه میکنه ببینه چه امکاناتی لازم داره بر همون اساس کنترلر رو انتخاب میکنه. وگرنه طبق طرز فکر شما لابد برای ساخت یک رقص نور هم باید رفت dspic استفاده کرد! :D حالا شما استفاده کن کسی هم چیزی بهت نمیگه ولی حرف این هست که برنامه درست نباشه دیگه فرقی نمیکنه میکرو چه مدلی باشه. هر کدوم این ایسیها به وفور در بازار وجود دارن و هر کسی میتونه بره خریداری کنه! کار شاقی نیست و قیمتشون هم آنچنان بالا نیست. اگر من میگم شما که راحت میتونی با میکروی مورد نظر خودت کار کنی چرا نمیری فلزیاب طراحی کنی خب لابد علتی داره که میگم! چون اون میکروی شما بقول معروف جون میده برای ریزه کاریهایی که در فلزیابی نیاز هست! ولی در ردیابی بالای 90 درصدش بیکار میمونه!
شما جوری میکروهای AVR رو تحقیر میکنی انگار تا حالا کلی پروژه باهاشون انجام دادی و کلی نقطه ضعفهاش اذیتت کرده! :D نه عزیز من الان n تا طرح فانکشن ژنراتور در نت پیدا میشه که با همین میکروها کار شده و کاراییشون هم بد نیست. در همین انجمن هم موجوده. از این گذشته اگر بخوای مداری رو عمومی کنی که همه بتونن راحت بسازن اتفاقا خیلی بهتره از میکروی متداول تر استفاده کنی که کار بقیه هم راحت باشه. حالا شما لطف کن با همین میکروهای پیش پا افتاده و فقیرانه یه طرح بذار ببینیم چه کاری ازت ساختست ؛ نمونه با پروسسور فضایی هم برای خودت بساز ما نخواستیم!
من در پست اول وقتی عرض کردم ما شما رو نمیشناسیم و نمونه کاری از شما ندیدیم بخاطر همین حرف امروز بود! دوست عزیز بنده اینجا کارنامه مشخص دارم. سابقه کاری دارم. ادعای سواد آنچنانی هم ندارم بر خلاف شما! شما که اصلا معلوم نیست کی هستی و از کجا اومدی و سوادت چقدره ؛ به صرف چند خط ادعا و تعارف و آخرشم توهین و فرار به جلو میخوای کارنامه برای خودت درست کنی؟ خب اگر خیلی راست میگی یه مدار خیلی ساده که طراحی یا برنامه نویسی خودت باشه بذار توی انجمن ببینیم اصلا چکاره ای؟ نگران هم نباش آی پی شما اصلا بلاک نمیشه و من هم منتظر ادامه کار شما هستم!
بحث 7-8 ساعت کار هم یک واقعیت بود! دقت در برنامه نویسی وقت زیادی میگیره. ممکنه شما 10 خط کد رو در چند دقیقه بنویسی. ولی تستهای مختلف و تنظیم تمام جزئیات کار ؛ زمان بسیار بیشتری میگیره که به اون شکل به سواد هم بستگی نداره! فردوسی هم برجسته ترین شاعر زمان خودش بود ولی 30 سال طول کشید تا شاهنامه بوجود بیاد! دوست عزیز هر کاری صرف زمان خودش رو نیاز داره. حالا جالب اینجاست شما هیچ مدرکی هم نشون ندادی که اصلا کاری کرده باشی! بابت چند تا کلمه ادعا جوری حرف میزنی انگار دیگه کار تموم شده و همه از حاصل کار محروم!!! این هم که میگین به یکی از دوستان معتمد مدرک نشون دادم!!! ببخشید عزیز من خودتی! ;) خیلیا اینجا از این بازیها دراوردن ما دیگه بقول معروف اوستا شدیم! مدرکی داشتی عمومی میذاشتی همه میدیدن حتی اگر دنبال کسب وجهه هم بودی راهش این بود. نه اینکه یواشکی طبق ادعای خودت نشون یه نفر بدی که اطلاعاتش هم معلوم نیست در چه حدیه! وانگهی اگر مدرکی در کار باشه و عمومی بشه ؛ صحتش در معرض آزمون همگانی قرار میگیره. نه اینکه اون نفری که شما مد نظرت هست تاییدت کنه! ;)
در خصوص اندازه گیری فرکانس 100 هرتز با 6 رقم اعشار هم اگر با اسکوپ بخواد انجام بشه خب مطلب عجیبی نبود! البته چند راه هم هست که میشه فرکانسهای کاملا پریودیک رو با دستگاههای ارزان تر با این دقت اعشار اندازه گرفت! جالب بود شما اصلا به اونا اشاره نکردی! پس معلوم شد بلد هم نیستی وگرنه بجای ادعا در خصوص داشتن دستگاه خارق العاده به اون روشها اشاره میکردی! به همین جهت عرض میکنم امثال شما چون سواد کافی ندارن تمرکزشون رو صرفا روی شماره قطعات و مدل سخت افزار میذارن و فکر میکنن دیگه همه چی تمومه! حالا در مورد دستگاه هم اگر راست میگفتی خب اسمشو میاوردی! اینکه میرم جای دیگه اسم دستگاه اندازه گیری رو ذکر میکنم ؛ دیگه از نوع مسخره ترین حرفهایی بود که تا حالا از امثال شما در این انجمن شنیده بودیم!!! یعنی مدل دستگاه اسکوپ یا فرکانس متر هم شد مساله محرمانه؟ از کی تا حالا؟! این هم که برم برای بچه محلام تعریف کنم اسم دستگاه اندازه گیری شما چیه نه تنها نشون میده که درجه دانش و سن و سال شما چقدره بلکه تا حدودی حتی حدس میزنم ممکنه کدوم کاربری باشی که دقیقا بدلایل مشابه قبلا اخراجش کرده بودیم!!! ;)
ارتباط بین شما و مطلب شما با وصیتنامه امام راحل هم از اون نکاتی هست که نشون میده هم سواد شما و هم عقل شما در چه سطحی قرار داره! یعنی الان شما خودت رو با امام خواستی مقایسه کنی؟؟!!!!!! واقعا خیلی باحالی بابا. =))

پنج شنبه 8 مرداد1393 - 1:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

@-) @-) @-) @-) @-) @-) @-) @-) @-) @

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

پنج شنبه 9 مرداد1393 - 3:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

من نمیدونم شما حمید آقا چه هیزم تری به بعضیا فروختی که هر چندوقت یه بار ..یه گدا میاد در میزنه واگه کمک نکنی هم چهارتا بدوبیراه میگه و میره... =)) :)) همین بهتره این چرندیات پاک بشه...هر چندوقت یکی با یه دنیه ادعا وارد میشه که من سلطان فلانم..بعد مثل موش میره بیرون...

پنج شنبه 9 مرداد1393 - 12:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X(

پنج شنبه 9 مرداد1393 - 1:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 32 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure