انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 اسفند1402 - 5:25am

پاسخ به موضوع  [ 46 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 ساخت لوپ براي لورنز 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
دوستان كه از لوپ ١ در ١ خود دستگاه استفاده كردن از اونجا كه كابل داخل لوپ دو بار چرخيده به نظرتون ميشه كابل رو باز كرد و يك كابل ٨ متري بدست اورد و باهاش لوپ ١.٥ در ١.٥ درست كرد تا عمق بيشتريرو زد؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

جمعه 13 تیر1393 - 10:35am
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز اولا در فلزیاب ها این تفاوت سایز لوپ تحت بهترین شرایط به شما 20 درصد برد بیشتر میده که به همون نسبت هم کار کردن باهاش مشکل تر میشه! پس برای لوپ 1.5 نسبت به 1 بنظر من زیاد ارزش نداره.
در ثانی همیشه لوپ بزرگ تر مقداری سیم بیشتر مصرف میکنه. پس شما با همون سیم لوپ 1 متری نمیتونی لوپ 1.5 رو درست کنی و حداقلش این هست که ظرفیت لوپ کمتر در میاد که ممکنه باعث بشه دستگاه درست کار نکنه یا تنظیماتش عوض بشه و حتی بهش فشار بیاد!
در مجموع بنظر من بهتره اگر توانش رو دارین با کابل مشابهی که طولش هم باید حدود 30 درصد بیشتر از لوپ 1 متری باشه لوپ 2 در 2 رو مد نظر قرار بدین و چک کنین ظرفیت حدودیش هم معادل لوپ 1 متری در بیاد تا مشکل خاصی ایجاد نشه.

شنبه 3 مرداد1393 - 1:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
دوست عزیز اولا در فلزیاب ها این تفاوت سایز لوپ تحت بهترین شرایط به شما 20 درصد برد بیشتر میده که به همون نسبت هم کار کردن باهاش مشکل تر میشه! پس برای لوپ 1.5 نسبت به 1 بنظر من زیاد ارزش نداره.
در ثانی همیشه لوپ بزرگ تر مقداری سیم بیشتر مصرف میکنه. پس شما با همون سیم لوپ 1 متری نمیتونی لوپ 1.5 رو درست کنی و حداقلش این هست که ظرفیت لوپ کمتر در میاد که ممکنه باعث بشه دستگاه درست کار نکنه یا تنظیماتش عوض بشه و حتی بهش فشار بیاد!
در مجموع بنظر من بهتره اگر توانش رو دارین با کابل مشابهی که طولش هم باید حدود 30 درصد بیشتر از لوپ 1 متری باشه لوپ 2 در 2 رو مد نظر قرار بدین و چک کنین ظرفیت حدودیش هم معادل لوپ 1 متری در بیاد تا مشکل خاصی ایجاد نشه.

خيلي ممنونم به نظر شما براي ساخت يك لوپ بزرگتر اگر نخوايم كابل ١٢ متري بخريم راه ديگه اي است بتونيم خودمون درست كنيم كه همون كاركردو به ما بده؟

شنبه 4 مرداد1393 - 9:12am
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز درست متوجه منظور شما نمیشم! فکر کنم توضیح من خیلی واضح بود. اگر نخواین کابل بگیرین پس با چی میخواین لوپ رو درست کنین؟! :D لوپ بزرگتر همیشه بصورت قطعی سیم بیشتری مصرف میکنه تا به همون ظرفیت لوپ کوچکتر بتونه برسه. هر چند که تعداد دورها کمتر میشه! پس اگر جواب گیری خوب میخواین باید همه چیز رو رعایت کنین. وگرنه مطمئن باشین لوپ بزرگتر شما ممکنه ضعیف تر هم بشه که قوی تر نشه و حتی بدتر از اون به مدار داخل دستگاه هم آسیب بزنه. پس اگر نمیتونین این کار رو با رعایت همین جزئیات مشخص انجام بدین خیلی بهتره که دست به لوپ نزنین. لوپ فلزیاب به مراتب مهم تر از اون چیزی هست که خیلیها تصورش رو میکنن! حتی در لورنز هم نیمی از کارایی خوب دستگاه به کیفیت لوپ بستگی داره. پس فکر نکنین اگر دستگاه یا مدار یک چیز اسم و رسم دار بود ؛ میشه با اتصال هر لوپی بهش جواب عالی گرفت. خیر اصلا چنین چیزی نیست. به همین جهت درصد قابل ملاحظه ای از تکنولوژی کار شده در فلزیاب های معروف دنیا در ساختار و سیستم لوپشون هست.

شنبه 4 مرداد1393 - 5:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
دوست عزیز درست متوجه منظور شما نمیشم! فکر کنم توضیح من خیلی واضح بود. اگر نخواین کابل بگیرین پس با چی میخواین لوپ رو درست کنین؟! :D لوپ بزرگتر همیشه بصورت قطعی سیم بیشتری مصرف میکنه تا به همون ظرفیت لوپ کوچکتر بتونه برسه. هر چند که تعداد دورها کمتر میشه! پس اگر جواب گیری خوب میخواین باید همه چیز رو رعایت کنین. وگرنه مطمئن باشین لوپ بزرگتر شما ممکنه ضعیف تر هم بشه که قوی تر نشه و حتی بدتر از اون به مدار داخل دستگاه هم آسیب بزنه. پس اگر نمیتونین این کار رو با رعایت همین جزئیات مشخص انجام بدین خیلی بهتره که دست به لوپ نزنین. لوپ فلزیاب به مراتب مهم تر از اون چیزی هست که خیلیها تصورش رو میکنن! حتی در لورنز هم نیمی از کارایی خوب دستگاه به کیفیت لوپ بستگی داره. پس فکر نکنین اگر دستگاه یا مدار یک چیز اسم و رسم دار بود ؛ میشه با اتصال هر لوپی بهش جواب عالی گرفت. خیر اصلا چنین چیزی نیست. به همین جهت درصد قابل ملاحظه ای از تکنولوژی کار شده در فلزیاب های معروف دنیا در ساختار و سیستم لوپشون هست.

خيلي ممنون از رهنماييتون منظور من از كابل ، كابل يونيورسال ١٢ متري بود كه توي بازار هستش ميخواستم بدونم ميشه يك كابل ١٢ متري خودمون درست كنيم كه هزينش كمتر بشه اما با توجه به توضيحاتون مشخص شد كه استفاده از كابل ديگه اي اون كارايي كه ميخوام رو نداره @};-

شنبه 4 مرداد1393 - 5:42pm
مدیر کل
مدیر کل

عزیز من ما الان یه لوپ درست حسابی برای فلزیابی مثل چنس میسازیم نزدیک 200 تومن در میاد! حالا شما برای لوپ لورنز به اندازه 50 تومن هم نمیخواین هزینه کنین؟؟! ببخشیدا متاسفانه اگر طرز تفکر شما بخصوص در مورد لوپ به این صورت باشه اصلا جواب نمیگیرین! روی لوپ و جزئیات مختلفش باید خیلی وقت گذاشت تا واقعا چیز خوبی در بیاد.

شنبه 4 مرداد1393 - 5:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
عزیز من ما الان یه لوپ درست حسابی برای فلزیابی مثل چنس میسازیم نزدیک 200 تومن در میاد! حالا شما برای لوپ لورنز به اندازه 50 تومن هم نمیخواین هزینه کنین؟؟! ببخشیدا متاسفانه اگر طرز تفکر شما بخصوص در مورد لوپ به این صورت باشه اصلا جواب نمیگیرین! روی لوپ و جزئیات مختلفش باید خیلی وقت گذاشت تا واقعا چیز خوبی در بیاد.

اقا حميد انگار بد متوجه شدين منظور من كابل ١٢ متري يونيورسال هست كه تو بازار حدود ١ تا ١.٥ ميليون هست من كه واضع گفتم :-\ ميخواستم بدونم ميشه جوره ديگه اي همين كابل رو درست كرد كه كمتر هزينه بشه!!!!!

شنبه 4 مرداد1393 - 9:07pm
مدیر کل
مدیر کل

نه دیگه به چنین کابلی هم برای هیچ فلزیابی نیاز نیست! نه به اون که بعضی دوستان کابل هزار تومنی هم زورشون میاد استفاده کنن و نه به شما که کابل 1 میلیونی میخوای بکار ببری!!! #-o :D در مجموع فکر میکنم بهتره به لوپ 1 متری دست نزنین. هر لوپ جدیدی هم که بسازین در حدی که ظرفیت و مقاومتش مشابه لوپ اصلی در بیاد جواب میده. هر چند که کیفیت کارکرد به جنس کابل هم بستگی داره.

یکشنبه 4 مرداد1393 - 12:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
نه دیگه به چنین کابلی هم برای هیچ فلزیابی نیاز نیست! نه به اون که بعضی دوستان کابل هزار تومنی هم زورشون میاد استفاده کنن و نه به شما که کابل 1 میلیونی میخوای بکار ببری!!! #-o :D در مجموع فکر میکنم بهتره به لوپ 1 متری دست نزنین. هر لوپ جدیدی هم که بسازین در حدی که ظرفیت و مقاومتش مشابه لوپ اصلی در بیاد جواب میده. هر چند که کیفیت کارکرد به جنس کابل هم بستگی داره.

پس ميشه ساخت ؟ خوب الان براي لورنز شما اطلاع داريد چه نوع كابلي لازمه و از كجا بايد تهيه كنيم و روش ساختش چه جوريه چون سر رشته اي ندارم در مورد ساخت لوپ

یکشنبه 5 مرداد1393 - 7:04am
مدیر کل
مدیر کل

نه حقیقتش من اطلاع ندارم مشخصات لوپ لورنز دقیقا به چه صورت هست. تا حالا هم نشنیدم کسی چنین کاری کرده باشه! بهرحال اگر سر رشته ندارین که بهتره اصلا خودتون این کار رو نکنین. چون بفرض هم کسی بلد باشه و توضیح هم بده ولی شما اشتباه کنین دستگاهتون میتونه آسیب ببینه.
در مجموع بنظر من لوپ 1 متری رو وقتی دارین دیگه خودش به اندازه کافی قوی و مناسب برای اهداف بزرگ هست. فکر نمیکنم لوپ 2 متری دستساز خوبی رو بتونین براش در بیارین. مطمئنا کیفیتش به خوبی لوپ لورنز در نمیاد و اون کارایی مورد انتظار رو نمیتونه داشته باشه. چون این یک واقعیت تلخ بخصوص برای عاشقان شبانه روزی مدارات فلزیاب هست که نیمی از تکنولوژی فلزیاب های خوب دنیا در لوپشون بکار گرفته شده!!! :D

یکشنبه 5 مرداد1393 - 6:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 46 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure