انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:44pm

پاسخ به موضوع  [ 15 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 بحث و تبادل نظر در هنگام حفاری ( پرسش و پاسخ ) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اتاقک ها و ساروج هایی که افقی در زمین هستند رو از یه کارشناس شنیدم که زیر اتاقک حفاری میکنن و زیرش رو تقریبا خالی میکنن
کناره ی یک سمت اتاقک رو هم خالی میکنن
بعد از بالا ضربه میزنن که ساوج خورد میشه

این نیز بگذرد

پنج شنبه 29 خرداد1393 - 6:24am
مدیر سایت
مدیر سایت

bad tiger نوشته است:
اتاقک ها و ساروج هایی که افقی در زمین هستند رو از یه کارشناس شنیدم که زیر اتاقک حفاری میکنن و زیرش رو تقریبا خالی میکنن

میگم از اون کارشناستون نپرسیدید که مرد حسابی من میخوام ساروج رو بشکنم که زیرشو ببینم حالا اگه تونل زدم رفتم زیرش دیگه هندوانه خوردم بیام ساروج رو بشکونم خب هرچی زیرش بود در میارم دیگه :-J

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

پنج شنبه 29 خرداد1393 - 7:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

koohyar نوشته است:
bad tiger نوشته است:

میگم از اون کارشناستون نپرسیدید که مرد حسابی من میخوام ساروج رو بشکنم که زیرشو ببینم حالا اگه تونل زدم رفتم زیرش دیگه هندوانه خوردم بیام ساروج رو بشکونم خب هرچی زیرش بود در میارم دیگه :-J

داداش منظورم داخلش نبوده
یعنی کنارش
زیره اون اتاقه خالی بشه نه اینکه اجناس رو میشه دید
یعنی زیره کف اتاقک رو کمب خالی کنی
بعد از زیر اتاقک نمیشه وارد اتاقک بشی

این نیز بگذرد

پنج شنبه 29 خرداد1393 - 11:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ایران دوست عزیز معلوم است که کار باردیاب را خوب بلد هستید
ما را هم از تجاربتان بهره مند سازید

پنج شنبه 29 خرداد1393 - 4:09pm

hadi_0141 نوشته است:
سلام دوست عزیز با اجازه اساتی پاسختونو میدم عزیز قطر ساروج بستگی به بنایی که میسازن اگه روی دفینه ریخته بشه میشه تا 2 مترو باشه عزیزم من خدوم 1از 1 متر بسشترشو دیدمو حفاری کردم و کندنشم بادست و لوازم مهارت خاصی میخاد وکار هرکسی نیست ضمنا هرجا ساروج دیدی نشان دفینه نیست بیشتر ساروجی که بدون توجه به قالب بندی و به صورت فله ای ریخته شده و بین ملات ساروج سنگهای به اندازه 20 سانت یا بیشتر مشاهده بشه میتونه نشانه باشه به شرطی که حداقل نیم متر زیر خاک امتداد داشته باشه یا کلا داخل خاک ریخته بشه و ضمنا نوعی سنگ وجود داره عینا شبیه ساروجه و خیلیا اشتباهی میگیرنش و بعضی مناطق آهگیه که همون آهک خاک واسه تولید ساروج استفاده میشه و بعضی مواقع با ساروج اشتباه گرفته میشه توجه داشته باشید موقع حفاری لایه لایه ریخته شدن ساروج مشاهده میشه و تقریبا هر لایه کمی با لایه قبلی فرق داره وعموما بین بیشتر ساروجها باید تکه های خیلی ریز زغال دیده بشه که دقت خاصی میخاد اگه به ساروج کلنگ زده بشه نوعی سفیدی روی ساروج ایجاد میشه ضمنا حلال ساروج فقط به صورت سنتی وجود داره که خیلی آدمای کمی تو روستاها بلدن که به استفاده از فضولات گاو ومقداری مواد دیگه که نیاز به زمان داره ساخته میشه کسی خواست پیام خصوصی بده روش ساختشو بگم با تشکر

سلام دوست عزیز اگه زحمتی نیست روش ساختشو برای من هم بفرست ممنون میشم باتشکر

دوشنبه 26 دی1395 - 12:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 15 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure