انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:45pm

پاسخ به موضوع  [ 190 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19  بعدی
 روش حفاری درست 
نویسنده پیغام
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
خوب یکسری از دوستان رو حفاری مشکل دارن که باید تو حفاری حالا چه خاک رس زرد باشه چه قرمز و چه گل خاک و یا نمونه های دیگه که استحکام و مواد معدنی مختلفی دارن باید مربع یا مستطیل که خیلی بهتره حفاری کنی . شاید دوستان بگن سخته اما دلایل زیادی دارم بعد از کلی حفاری که الان میتونم بگم 3 رقمی شده اعدادش به این نتیجه رسیدم . مهم ترین دلایل اول اینکه مهار کردن تو عق خیلی بهتر میشه و اینکه اگه جایی دستگه آلودگی رو زده باشه با اختلاف 1 متر دیگه از کنارش رد نمیشین و اینکه اگه نیاز باشه درون حفاری رو دستگاه بزنی از اونجایی که بعضی از دستگاه ها نیاز به جای کافی حداقل 1 متر دارن بهتره تا این فضا رو داشته باشن تا بتونید بالانس مجدد بدونه خطا کنید و اینکه نیاز به حفر تونل شد راحت تر بدور مهار تخته ای بتونید این کارو بکنید و اینکه حفار اگه جاش کم باشه و حالت دایره باشه باید از لوازم دسته کوتاه استفاده کنه جون احرم کمتر میشه زود خسته میشه اما اگه جای بیشتری داشته باشه اینطور نیست و اینکه اگه حفار گرد بکنه و اصولا از 2 متر به پایینتر به سنگ میرسن در بعضی نقاط با برداشتن سنگهای کنار خاک ریزش میکنه و مورد دیگه اینه که اگه دایره وار باشه و چاله در مسیر گاز دفینه قرار بگیره زود پر میشه ولی در مربع و مستطیل نه فرصت برای فرار است در صورت گرفتن سر گیجه یا حالت تحوع و خیلی مباحث دیگه که این بلا ها سرمون اومده .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 11:02am
YIM WWW
مدیر سایت
مدیر سایت

استاد رضا
آیا در حفاری که میگن یک دیگ سکه راسته ؟ یعنی داخل دیگ میزاشتن یا کوزه و خمره ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 11:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا رضا جون دستت درد نکنه
خوشحالم شما هم اومدی به انجمن :ymapplause:

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 12:01pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

مهدی نوشته است:
استاد رضا

اره مهدی جان بعضی مواقع هم دیگ طلا بوده وهم سکه های توش بعضی مواقع هم دیگ مسی بوده وسکه های طلا توش قرار داشته
امادر مورد نوع حفاری مربع یا مستطیل کاملا با اقا رضا موافق هستم

mantera

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 4:22pm
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
استاد رضا

برادر از اونجایی که بار رو پلم میکردن سکه را در کوزه و خمره میزاشتن تا هم ربا پلم کردنش رطوبت نبینه هم فلزات دیگه توش تاثیر نزارن البته دیگهای طلا یا مفرغ یا مسی هم موجوده که اصولا توشون چیز فلزی دیگه نمیزاشتن و ظرف و ظروف را در سفید خانه یا همون اطاقهای کوچک با دیواره های ساروج میگذاشتن البته دیده شده که توشون گوهر و سنگهای گرانبها میذاشتن اما جنس فلزی نمیگذاشتن .

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 7:05pm
YIM WWW
استاد - مدیر
استاد - مدیر

رضا جان فرمایشاتی که کردید کاملا درسته اما من توی دوجا رو سراغ دارم که دیگ کاملا طلا وسکه های طلا توش بوده وتوی جاه اویزون شده بود
وجایی دیگه هم دیگ مسی که بازم توش سکه طلا بوده وزیر جندتا تخته سنگ جاساز شده بود این جیزهایی که گفتم کاملا مستند هستند البته بعضی از هنرهای مربوط به دفن دفینه به اب وهوا ونوع خاک هم بستگی داشته مثلا مناطق بارانی ورطوبتی میتونسته یک فرهنگ دیگه داشته باشه ومناطق خشک هم میتونسته بازم فرهنگ خودشو داشته باشه درسته فرهنگ دفینه در تمام کشور نزدیک به همه اما یک گزینه هایی باید براشون هم قایل شد

mantera

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 10:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا رضا، خیلی جالب بود
آقا در حفاری در مکانی چون غارها یا دخمه که همش کوزه سالم وشکسته وجود داره پیدا کردم یک سکه چه معنی میتونه داشته باشه؟

دروغ نگو! تورا نابود خواهد کرد، صداقت ارزشی بی نهایت دارد

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 11:23pm
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

ariya نوشته است:
رضا جان فرمایشاتی که کردید کاملا درسته اما من توی دوجا رو سراغ دارم که دیگ کاملا طلا وسکه های طلا توش بوده وتوی جاه اویزون شده بود
وجایی دیگه هم دیگ مسی که بازم توش سکه طلا بوده وزیر جندتا تخته سنگ جاساز شده بود این جیزهایی که گفتم کاملا مستند هستند البته بعضی از هنرهای مربوط به دفن دفینه به اب وهوا ونوع خاک هم بستگی داشته مثلا مناطق بارانی ورطوبتی میتونسته یک فرهنگ دیگه داشته باشه ومناطق خشک هم میتونسته بازم فرهنگ خودشو داشته باشه درسته فرهنگ دفینه در تمام کشور نزدیک به همه اما یک گزینه هایی باید براشون هم قایل شد

بله درسته اینا به ندرت پیش میاد . اگه میزاشتن هم جنسش بوده خیلی کم پیش میاد هم جنس نباشه دقیقا خیلی چیزهایی که ما تو این زمان هنوز نمیدونیم رو اونا اون موقع میدونستن .
مورد دوم هم همینطوره آئین ها متفاوته و در شرایط محیطی تغییر میکنه .

پنج شنبه 24 اسفند1391 - 9:39am
YIM WWW
استاد - مدیر
استاد - مدیر

Robin hood نوشته است:
سلام آقا رضا، خیلی جالب بود
آقا در حفاری در مکانی چون غارها یا دخمه که همش کوزه سالم وشکسته وجود داره پیدا کردم یک سکه چه معنی میتونه داشته باشه؟

سکه رو دقیقا توی جه محلی پیدا کردی واینکه جنس سکه جی هستش

mantera

یکشنبه 27 اسفند1391 - 12:29pm
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

اگه قبر گبری بوده همیشه همینه بین یک تا ده سکه موجوده اما اگه نه که به احتمال اگه سایزش به اندازه تقریبی کف دست باشه سکه نیست لوح که دقیقا مثل سکه همان دوران ساخته میشه با عکس و اسم پادشاه یا نماد اون دوران و این لوح ها رو اموال دارها و داروغه ها حمل میکردند به عنوان مجوز در بعزی موارد روشون یه سوراخ یا دستک کوچیک برای آویز کردن به گردن وجود داره .

یکشنبه 27 اسفند1391 - 1:29pm
YIM WWW
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 190 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure