انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:18pm

پاسخ به موضوع  [ 21 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 ردیاب بیونیک Bionic X4 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

اهداف در سطح رو خوب سنس میکنه ولی در رابطه با اهداف در عمق اصلا کارایی نداره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

یکشنبه 18 اسفند1392 - 11:57pm

حمید نوشته است:
دوست عزیز بحث این نیست که با چه روشی کار میکنه مهم اینه درست کار بکنه! تحلیل روش عملکردش قطعا کمک میکنه که مشخص بشه میزان بدرد بخور بودنش در دفینه یابی چقدر هست. از توضیحات خود شما در خصوص مشخص نکردن دقیق نقطه و ارتباط با رطوبت و دمای هوا مشخص میشه که این سیستم قطعا نوعی یون یاب هست که میزان خطاها در سیستمهای یون یابی اتفاقا بسیار بالاست و ناتوانی در سنس اهداف پلمپ و در عمق زیاد هم قطعی هست. حالا شما بعنوان یکی از پارامتر های کارکرد این دستگاه لطفا بفرمایین بطور مشخص هدف رو تا چه عمقی داخلی خاک میتونه سنس کنه؟
در خصوص قیمت هم اصلا موافق نیستم! دستگاههای زیادی وجود دارن که حتی از این هم قیمتشون بیشتره! ولی هم جوابدهیشون مشخص و ثابت شدست و هم نمونه های مشابهش توسط شرکتهای دیگه تولید شده که نشون میده تکنولوژی مشخص و واقعا جوابداده ای پشتشون قرار داره. اما این چطور تکنولوژی هست که ظاهرا فقط OKM قادر به تولیدشون بوده و جالبه که این دستگاه ها همگی بجای کارایی بالا بیشتر قیافه قشنگی دارن؟!

ظاهرا مشکلی که من احساس میکنم در این بین مابین بحث پیش اومده اینه که فکر میشه من به عنوان فروشنده دستگاه اینجا حاضر شدم .در حالیکه بر خلاف این تفکر من به عنوان استفاده کننده از این دستگاه تو بحث شرکت میکنم وهیچ علاقه ای هم به تبلیغ دستگاه ندارم چه
مثبت وچه منفی.هدف من هم مشاوره وهمفکری با کسانی هست که احتمالا با این دستگاه کار کردند.همچنان که تو این انجمن افرادی که با ردیابهای انجمن کار میکنن همفکری ومبادله تجربیات دارن. در این بین با بیان نظریاتم هیچگاه نمیخوام در مورد دستگاه دیگه ای که افراد استفاده میکنن شک وشبه ای ایجاد بشه.
و درمورد تکنولوژی دستگاه هم من خودم راغب هستم بیشتر بدونم.عمق سنس دستگاه بیونیک طبق اطلاعات okm تا 15 متر میرسه.البته بعد از سنس کردن باید با نقطه زن نقطه دقیق رو مشخص کرد.
من خیلی مشتاقم وخوشحال میشم که با دستگاههایی که فرمودید آشنا بشم.

دوشنبه 18 اسفند1392 - 12:20am

hoshi نوشته است:

دوست عزیز ممنون از مطلبی که گذاشتید.ولی طبق شماتیک من هر چی دنبال خروجی لیزر به غیر از خروجی لیزر تعیین کننده نطقه هدف میگردم تو دستگاه چیزی نمیبینم .نمیدونم این شماتیک بر چه اساس طرااحی شده .آخه نور لیزر برای خروج باید یه منفذی تو صفحه فرستنده باید داشته باشه ولی اثری از این منفذ روش نیست!!!!!!!! :)

دوشنبه 18 اسفند1392 - 12:25am

امید کارا نوشته است:
حمید نوشته است:
دوست عزیز بحث این نیست که با چه روشی کار میکنه مهم اینه درست کار بکنه! تحلیل روش عملکردش قطعا کمک میکنه که مشخص بشه میزان بدرد بخور بودنش در دفینه یابی چقدر هست. از توضیحات خود شما در خصوص مشخص نکردن دقیق نقطه و ارتباط با رطوبت و دمای هوا مشخص میشه که این سیستم قطعا نوعی یون یاب هست که میزان خطاها در سیستمهای یون یابی اتفاقا بسیار بالاست و ناتوانی در سنس اهداف پلمپ و در عمق زیاد هم قطعی هست. حالا شما بعنوان یکی از پارامتر های کارکرد این دستگاه لطفا بفرمایین بطور مشخص هدف رو تا چه عمقی داخلی خاک میتونه سنس کنه؟
در خصوص قیمت هم اصلا موافق نیستم! دستگاههای زیادی وجود دارن که حتی از این هم قیمتشون بیشتره! ولی هم جوابدهیشون مشخص و ثابت شدست و هم نمونه های مشابهش توسط شرکتهای دیگه تولید شده که نشون میده تکنولوژی مشخص و واقعا جوابداده ای پشتشون قرار داره. اما این چطور تکنولوژی هست که ظاهرا فقط OKM قادر به تولیدشون بوده و جالبه که این دستگاه ها همگی بجای کارایی بالا بیشتر قیافه قشنگی دارن؟!

ظاهرا مشکلی که من احساس میکنم در این بین مابین بحث پیش اومده اینه که فکر میشه من به عنوان فروشنده دستگاه اینجا حاضر شدم .در حالیکه بر خلاف این تفکر من به عنوان استفاده کننده از این دستگاه تو بحث شرکت میکنم وهیچ علاقه ای هم به تبلیغ دستگاه ندارم چه
مثبت وچه منفی.هدف من هم مشاوره وهمفکری با کسانی هست که احتمالا با این دستگاه کار کردند.همچنان که تو این انجمن افرادی که با ردیابهای انجمن کار میکنن همفکری ومبادله تجربیات دارن. در این بین با بیان نظریاتم هیچگاه نمیخوام در مورد دستگاه دیگه ای که افراد استفاده میکنن شک وشبه ای ایجاد بشه.
و درمورد تکنولوژی دستگاه هم من خودم راغب هستم بیشتر بدونم.عمق سنس دستگاه بیونیک طبق اطلاعات okm تا 15 متر میرسه.البته بعد از سنس کردن باید با نقطه زن نقطه دقیق رو مشخص کرد.
من خیلی مشتاقم وخوشحال میشم که با دستگاههایی که فرمودید آشنا بشم.

نظر شما رو در مورد سیستم یونیابی BIONIC X4 در حالت IONIC قبول دارم.اصلا بدرد نمیخوره وتحت شرایط خاص کار میکنه واصلا نمیشه روش حساب کرد.در حالت BIONIC به نظر من میدان الکترومغناطیسی طلا وفلزات با ارزش رو دتکت میکنه مثل بقیه ردیابها منتها با ارسال امواج الکترومغناطیس ومحاسبات در سیستم پردازش کار اپراتور رو آسان کرده . به نظر من همان تکنیکهایی که در ردیابهای انجمن با ارسال فرکانس فلزات باارزش در سیمهای ردیاب اتفاق میفته واپراتور با قیچی کردن ومانور سیمها میتونه کارایی دستگاه رو مورد ارزیابی قرار بده در بیونیک همان کارها به صورت پردازشی انجام میشه .البته این نظر شخصی منه .

دوشنبه 19 اسفند1392 - 8:58am

hoshi نوشته است:

دستگاه بیونیک با امواج الترومغناطیسی کار میکنه ولنز چشمی تعبیه شده در این شماتیک اصلا با عقل جور درنمیاد.

دوشنبه 19 اسفند1392 - 9:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
جالبه که این دستگاه ها همگی بجای کارایی بالا بیشتر قیافه قشنگی دارن؟!

انگار یه جایی از اون وسط کنسول پژو 206 نمایشگر رو کندن گذاشتن برا فروش، یه سوئیچ مثلثی چراغ فلاشر کم داره فقط *-:)

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

دوشنبه 19 اسفند1392 - 3:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
هرچند که مدت زیادی از این بحث گذشته اما لازم دونستم مطلبی را بیان کنم شاید بعدها به درد دوستی بخوره
تا به امروز هیچ کس با بیونیک چیزی پیدا نکرده اطمینان داشته باشین
من خودم تجربه های زیادی با این دستگاه به دست آوردم و بارها و بارها این دستگاه در اختیارم بوده و حتی یه سر سوزن جنس هم دستمو نگرفت
چه سیستم بیونیکش و چه سیستم آیونیکش هر دو به هیچ دردی نمیخوره
غیر ممکنه توی یه منطقه واسه کاوش بری و بیونیک امیدوارت نکنه ولی زهی خیال باطل که چیزی جز خطا نیست
این دستگاه حتی نسبت به پولی که واسش میدی قیافه هم نداره چه برسه به اینکه کارا و مفید باشه
واسه اینکه یه منطقه را سرچ کنی باید یه تکه طلا را سمت جنوب بزاری و ازش کد بگیری و منطقه را بین جنوب شرقی و جنوب غربی سرچ کنی و جالب اینجاست وقتی تکه طلا که واسه سنس روی زمین گذاشتی را بر میداری اگر همون جای اول ایستاده باشی و جای اون طلا را سرچ کنی ، تاکید میکنم جای قطعه طلا را و نه خود طلا را روی گوشی عکس سکه های زیبا میاد و زر زرش شروع میشه ولی اگه همون طلا را جلوش بگیری یا روی زمین کمی اونطرفتر بزاری سنسش نمیکنه
در هر صورت هرچقدر از ناکارامدی این دستگاه بگم کم گفتم ولی اگر کسی خواست با این دستگاه کار کنه خوشحال میشم از تجربیاتم و هر چند ناکارامد از قلقایی برای بهتر بودن براش بگم
پیروز باشید

............................... بیا گنــاه کنیــم، جایی که خــدا نباشد..........................

چهارشنبه 12 فروردین1393 - 12:40am
استاد
استاد

amir6m نوشته است:
با سلام
هرچند که مدت زیادی از این بحث گذشته اما لازم دونستم مطلبی را بیان کنم شاید بعدها به درد دوستی بخوره
تا به امروز هیچ کس با بیونیک چیزی پیدا نکرده اطمینان داشته باشین
من خودم تجربه های زیادی با این دستگاه به دست آوردم و بارها و بارها این دستگاه در اختیارم بوده و حتی یه سر سوزن جنس هم دستمو نگرفت
چه سیستم بیونیکش و چه سیستم آیونیکش هر دو به هیچ دردی نمیخوره
غیر ممکنه توی یه منطقه واسه کاوش بری و بیونیک امیدوارت نکنه ولی زهی خیال باطل که چیزی جز خطا نیست
این دستگاه حتی نسبت به پولی که واسش میدی قیافه هم نداره چه برسه به اینکه کارا و مفید باشه
واسه اینکه یه منطقه را سرچ کنی باید یه تکه طلا را سمت جنوب بزاری و ازش کد بگیری و منطقه را بین جنوب شرقی و جنوب غربی سرچ کنی و جالب اینجاست وقتی تکه طلا که واسه سنس روی زمین گذاشتی را بر میداری اگر همون جای اول ایستاده باشی و جای اون طلا را سرچ کنی ، تاکید میکنم جای قطعه طلا را و نه خود طلا را روی گوشی عکس سکه های زیبا میاد و زر زرش شروع میشه ولی اگه همون طلا را جلوش بگیری یا روی زمین کمی اونطرفتر بزاری سنسش نمیکنه
در هر صورت هرچقدر از ناکارامدی این دستگاه بگم کم گفتم ولی اگر کسی خواست با این دستگاه کار کنه خوشحال میشم از تجربیاتم و هر چند ناکارامد از قلقایی برای بهتر بودن براش بگم
پیروز باشید

درود بر شما
امیر جون با حساب شما از تجربه با این دستگاه این دستگاه جاش باید توی دیواره بتونی باشه =))

چهارشنبه 13 فروردین1393 - 9:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دقیقا جاوید جان :))

............................... بیا گنــاه کنیــم، جایی که خــدا نباشد..........................

چهارشنبه 13 فروردین1393 - 12:13pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

هه هه جاوید جان چرا بکوبی به دیوار اخه حیفه لااقل ازش بعنوان اسباب بازی برای سرگرمی میشه استفاده کرد که :D

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 17 اردیبهشت1393 - 7:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 21 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure