انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 9:06pm

پاسخ به موضوع  [ 21 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی
 ردیاب بیونیک Bionic X4 
نویسنده پیغام

دوستان عزیز به نظر بنده توی بحث ردیابها جای یه ردیاب دیگه یعنی بیونیک x4خالیه.
هر کدو م از دوستان اگر تجربه ای در مورد این ردیاب داره تواین قسمت بنویسه تا استفاده بکنیم. :-J
این هم فیلم آموزشی این ردیاب...
http://www.youtube.com/watch?v=LQWtWnx7JA0

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 11 اسفند1392 - 5:22pm

این ردیاب قیمتش در حدود 50تومن میشه ولی در عوض خطاش از کلیه ردیابها خیلی خیلی پایینه و به راحتی محل دفینه رو مشخص میکنه.

یکشنبه 18 اسفند1392 - 9:15pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز درسته که به این دستگاه ردیاب گفته میشه اما اصلا سیستم کارش ربطی به ردیابهای متداول نداره! بلکه نوع دیگری شعاعزن هست که از روش امواج نوری استفاده میکنه. مشکل اساسی این دستگاه این هست که اهداف در عمق زیاد یا مثلا پلمپ رو کلا نمیتونه مشخص کنه. تا جاییکه بنده هم میدونم اتفاقا خطاش کم نیست! یکی از دلایلی که شاید بنظر بیاد خطای کمتری داره این هست که اصولا خیلی از اهدافی که میتونه در دید یک ردیاب معمولی باشه اصلا این دستگاه نمیتونه بگیره ؛ از جمله بسیاری از اهداف واقعی و بخصوص پلمپ شده! :D پس کمتر بودن خطاش هم معنی پیدا نمیکنه.
حالا شما اگر غیر از این فیلمهای تست معمولی و یا تبلیغاتی چیز دیگری دارین که کارایی این دستگاه رو توی عمق مشخص بکنه ممنون میشیم ارائه بدین.

یکشنبه 18 اسفند1392 - 9:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بنده شخصاً تجربش نکرده ام. ولی از فردی که باهاش کار کرده بود شنیدم مثل سریهای قبلی (بایونیک آلفا و 01) کاملاً بیخود و ناکارآمده.

یکشنبه 18 اسفند1392 - 9:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bionic دوسال تموم ، بخش زیادی از مشغله فکری ما بود، بهترین کلیپی که ازش دیدم انگشتر داخل اتاق رو از فاصله 2 سه متری با دید مستقیم میزد.(اگه کلیپ بدون کلک بوده باشه)
باهاش کار نکردم ولی شنیدم تو دماهای سرد کاراییش مختل میشه ، نوع عملکرد وایرلسش با گوشیهای اندروید دار که بیشتر از هر سیستم ردیابی به جنبه تبلیغاتی اون افزوده و بنظر مردم عادی یه تکنولوژی خاص و پیشرفته میاد که به کمک دوربین گوشی و یه نرم افزار، روی تصویر گوشی نقطه مورد نظر رو با یه آلارم قرمز رنگ مشخص میکنه ...
در کل او کا ام با یدک کشیدن اسم آلمان ، داره نون تبلیغات دروغ و فریب خوردن آدمهای ساده رو میخوره
خدارو شکر که ما پولمون جور نشد وگرنه الان یکی از فروشنده های بی مشتری این دستگاه به نصف قیمت خود من بودم.
البته این نظر بنده بود ، وباید دید افرادی که تجربه ای با این دستگاه دارند نظرشون چجوریه

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

یکشنبه 18 اسفند1392 - 10:17pm

davood_zzz نوشته است:
bionic دوسال تموم ، بخش زیادی از مشغله فکری ما بود، بهترین کلیپی که ازش دیدم انگشتر داخل اتاق رو از فاصله 2 سه متری با دید مستقیم میزد.(اگه کلیپ بدون کلک بوده باشه)
باهاش کار نکردم ولی شنیدم تو دماهای سرد کاراییش مختل میشه ، نوع عملکرد وایرلسش با گوشیهای اندروید دار که بیشتر از هر سیستم ردیابی به جنبه تبلیغاتی اون افزوده و بنظر مردم عادی یه تکنولوژی خاص و پیشرفته میاد که به کمک دوربین گوشی و یه نرم افزار، روی تصویر گوشی نقطه مورد نظر رو با یه آلارم قرمز رنگ مشخص میکنه ...
در کل او کا ام با یدک کشیدن اسم آلمان ، داره نون تبلیغات دروغ و فریب خوردن آدمهای ساده رو میخوره
خدارو شکر که ما پولمون جور نشد وگرنه الان یکی از فروشنده های بی مشتری این دستگاه به نصف قیمت خود من بودم.
البته این نظر بنده بود ، وباید دید افرادی که تجربه ای با این دستگاه دارند نظرشون چجوریه

دوست عزیز هدف من از بیان این موضوع اصلا تبلیغ این دستگاه نیست ولی من به یقین میگم چون قیمت این دستگاه بالاست تعدادکمی هستن که ازش استفاده میکنن.به همین خاطر تست و خطا و کارایی این دستگاه کمتر مورد بحث قرار گرفته .سرما روی عملکرد این دستگاه تاثیر زیادی داره.به نظر من این ایراد هم به خاطر تاثیر سرما در تماس دست با الکترودهای دستگاهه در حالت بیونیک.
من موافق نظر شما در موردگوشی اندرویدی روی دستگاه هستم.چیز اضافیه چون پانل LCD کافیه.
در حالت IONICدستگاه تو شرایط خاص رطوبتی هوا60% به بالا جواب میده .ولی BIONIC MODE اونرو در تمامی شرایط رطوبتی هوا میشه استفاده کرد.(البته در دمای بالاتر از 5درجه.

یکشنبه 18 اسفند1392 - 10:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسپاس، اطلاعات مفیدی بود ، حق با شماست تعداد کمی ازش هست ،
با این حال من تجربه شخصیم رو در مورد او کا ام بیان کردم ، با در نظر داشتن این که همیشه ممکنه واقعیت با اونچیزی که ما فکر میکردیم متفاوت باشه.

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

یکشنبه 18 اسفند1392 - 11:03pm

mahmood51 نوشته است:
بنده شخصاً تجربش نکرده ام. ولی از فردی که باهاش کار کرده بود شنیدم مثل سریهای قبلی (بایونیک آلفا و 01) کاملاً بیخود و ناکارآمده.

دوست عزیز به نظر من ناکارامدی دستگاه به خاطر حساسیت زیاد وکندی بیش از حد وتاثیر عوامل جوی (مثل بقیه ردیابها) بر روی اون میتونه باشه.دستگاه از نقطه ای که سنس رو شروع میکنه تا پایان نقطه
همون محدوده 45 درجه تا مرکز واز مرکز تا نقطه 45 درجه مقابل هستش.(در جهت شرق به غرب وهمچنین شمال به جنوب)واین مستلزم دقت بیش از حد اوپراتور هستش.اکثر دوستانی که با اون کارکردن نقاط اوله سنس رو نقطه هدف در نظر میگیرن وباعث خطا در محاسبه میشن. :)

یکشنبه 18 اسفند1392 - 11:17pm

حمید نوشته است:
دوست عزیز درسته که به این دستگاه ردیاب گفته میشه اما اصلا سیستم کارش ربطی به ردیابهای متداول نداره! بلکه نوع دیگری شعاعزن هست که از روش امواج نوری استفاده میکنه. مشکل اساسی این دستگاه این هست که اهداف در عمق زیاد یا مثلا پلمپ رو کلا نمیتونه مشخص کنه. تا جاییکه بنده هم میدونم اتفاقا خطاش کم نیست! یکی از دلایلی که شاید بنظر بیاد خطای کمتری داره این هست که اصولا خیلی از اهدافی که میتونه در دید یک ردیاب معمولی باشه اصلا این دستگاه نمیتونه بگیره ؛ از جمله بسیاری از اهداف واقعی و بخصوص پلمپ شده! :D پس کمتر بودن خطاش هم معنی پیدا نمیکنه.
حالا شما اگر غیر از این فیلمهای تست معمولی و یا تبلیغاتی چیز دیگری دارین که کارایی این دستگاه رو توی عمق مشخص بکنه ممنون میشیم ارائه بدین.

جهت اطلاع دوستان عزیز باید اینجا هم عرض کنم که درسیستم کار این دستگاه اصلا برای سنس هدف از نور مریی استفاده نمیشه.فقط از نور لیزر در تاریکی برای تعیین نقطه هدف فقط و فقط برای مشخص شدن محدوده استفاده میشه ونور لیزر موجود خاصیت ردیابی نداره .وخروجی فرستنده و ورودی گیرنده اصلا دارای لنز یا صفحه شفاف نیست که بر اساس اون بگیم که با نور مری کار میکنه.

یکشنبه 18 اسفند1392 - 11:26pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز بحث این نیست که با چه روشی کار میکنه مهم اینه درست کار بکنه! تحلیل روش عملکردش قطعا کمک میکنه که مشخص بشه میزان بدرد بخور بودنش در دفینه یابی چقدر هست. از توضیحات خود شما در خصوص مشخص نکردن دقیق نقطه و ارتباط با رطوبت و دمای هوا مشخص میشه که این سیستم قطعا نوعی یون یاب هست که میزان خطاها در سیستمهای یون یابی اتفاقا بسیار بالاست و ناتوانی در سنس اهداف پلمپ و در عمق زیاد هم قطعی هست. حالا شما بعنوان یکی از پارامتر های کارکرد این دستگاه لطفا بفرمایین بطور مشخص هدف رو تا چه عمقی داخلی خاک میتونه سنس کنه؟
در خصوص قیمت هم اصلا موافق نیستم! دستگاههای زیادی وجود دارن که حتی از این هم قیمتشون بیشتره! ولی هم جوابدهیشون مشخص و ثابت شدست و هم نمونه های مشابهش توسط شرکتهای دیگه تولید شده که نشون میده تکنولوژی مشخص و واقعا جوابداده ای پشتشون قرار داره. اما این چطور تکنولوژی هست که ظاهرا فقط OKM قادر به تولیدشون بوده و جالبه که این دستگاه ها همگی بجای کارایی بالا بیشتر قیافه قشنگی دارن؟!

یکشنبه 18 اسفند1392 - 11:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 21 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure