انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:12am

پاسخ به موضوع  [ 1562 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 157  بعدی
 ردیابی با موبایل ساخته ایران 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
:D :D سلام به همه دوستانه گلم :x
امروز من می خوام براتون یه کاردستی بزارم که با عکس هایی که گرفتم می تونید اونو راحت بسازید.اول یه توضیح بدم این چیه ؟؟؟این یک ردیاب هستش که با موبایل کار می کنه وبه این صورته که انتن ها به وسیله سیم به موبایل وصل میشن تا سیگنال به انتن برسه و مت میشه گفت یک ردیاب دیجیتال داریم که فرکانس ردیابی رو خودمون به انتن میدیم.که من برای طلا از 5500 ,2740,12500 استفاده کردم هر 3 تاش جواب داد البته تو خونه و فکر میکنم بیرون خیلی بهتر جواب بده .2740 فرکانس محرمانه دفینه هستش که من اینجا لوش میدم :D چون من یک اخلاقی دارم که میکم مگه من اگه بیام این چیزارو مخفی کنم دیگه ملت تمامه بارهای ایرانو در میارنو با این اطلاعات دیگه به ما چیزی نمیرسه؟؟؟نه بلکه ادم باید در بخشش علمش به همه کمک کنه تازه اینجوری قانون جاذبه میگه بیشترم گیرت میاد مطمئن باشید.اینو تجربه کردم.بگذریم.طرح وصل کردنه کابلهارو به موبایلو خودم دادم .در عکس هام واضحه هستش فقط میمونه نرم افزار که این کارو به ژنرال سپردم که ببینم چی کار میکنه نرم افزارش اندروید هستش تو نت گیر نیوردم اسمش: wavform generator .خوب برای وصل کردنه سیم ها همانطور که میبینید باید به فیشه هدفون وصل بشه در اینجا باید طوری عمل کنید که اتصالی نداشته باشید در اخر هم اسکوپه pc میتونه کمکتون کنه که ببینید فرکانس دارید یا نه.حالا چطوری سیم هارو وصل میکنید به فیش هدفون L-)
1:این کابل های سیاه برای تلفنه که در الکترونیکی ها هستش داخلش 4 رشتع سیم داره
2:سیمارو لخت میکنیم (البته اووون سیما) :Dو همرو یکیش میکنیم
3:فیشه هدفون 3 تا خروجی داره ما به وسطی و یکی از طرفین چپ یا راست نیاز داریم پس شد 2تا (یکیش بی استفادست)
4:یکی از کابل رو به چپ و یکیرو به وسطی لحیم میکنیم و با چسب حرارتی عایقش میکنیم کار تمومه :ymparty:
5:اون سره فیش هام به ردیاب میزنیم البته دسته های من داغونه اگه okتر بود کولاک میکرد.
و در اخر بگم چون فرکانسو دیجیتال می دیم خطا شاید مثله ردیاب مجتبی 0 بشه :-*
واینم بگم من هرچی دارم برای دوستام دریغ نمیکنم شما هم مثله برادر من هیچ فرقی ندارین و دنباله هیچ پست و مقامی تو این سایت نیستم فقط به عشقه شما و حمیدو مجتبی که اینجارو راه اننداختن تا صمیمانه از اطلاعات هم استفاده کنیم این کارو کردم و نمیگم کارم اشکال نداره ..چرا داره باید شما بهم کمک کنید تا یه سایت گولاخ تو ایران داشته باشیم. واینکه مثل بعضی هام نمیایم بگیم 10 متر میزنه همرو بفرستیم دنباله نخود سیاهوووو دیگه هوتوتووو :D دوستون دارم منتظره نظراتتون هستم .یا علی مددردیا

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

سه شنبه 24 اردیبهشت1392 - 10:35pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم برنامه واسه گوشی های اندروید
طبق تست هایی که یکی از بچه ها انجام داده 50 متر بیشتر نمیگیره ولی واسه همین چیز به این سادگی به نظرم خیلی خوب هست.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

سه شنبه 24 اردیبهشت1392 - 11:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
سلام اقا محمد
منم قبلا با این نوع ردیاب کار کردم و همین نرم افزار کار کردم بهتره برای استفاده بهتر از یک تقویت کننده امپلیفایر وات بالا استفاده بشه. اما برد اون کمه خیلی هم دقت می خواد برای ردیابی اما من خودم خیلی تست با این انجام دادم جواب میده خوبم جواب میده هرچند که نمی شه از لحاظ تئوری اینو ثابت کرد اما تو عمل جواب میده
ممنون بات مطلبی که گذاشتید
با تشکر

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

چهارشنبه 24 اردیبهشت1392 - 12:18am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون محمد عزیز زحمت کشیدین :ymapplause:
خدمت دوستان عرض کنم این سیستم ردیاب به خوبی جواب میده. توجیه علمی هم داره! مزیت بزرگش داشتن انواع شکل موج با فرکانس متغیر و دیجیتال هست که میشه از طریقش حتی فرکانس بعضی اشیاء مجهول رو هم پیدا کرد! ولی چند اشکال هم داره. یکی اینکه سیستم حذف کننده رو نمیشه باهاش پیاده کرد. مشکل دیگش این هست که بدلیل اینکه سیستم خروجی هدفون یا هندزفری موبایل برای کار صوتی طراحی شده و حالت آنالوگ داره ؛ شکل موج بسته به سخت افزار گوشی کمی از حالت ایده آل خارج میشه. نقطه ضعف دیگش هم همین مساله قدرت هست که بدلیل ضعیف بودن خروجی هدفون موبایل ؛ برد کمی داره. برای افزایش قدرت باید از آمپلیفایر صوتی استفاده بشه که باز به علت آنالوگ بودن کمی میتونه خطا رو بیشتر بکنه. ضمن اینکه مشخص نیست عدد فرکانسی که روی نرم افزار گوشی نشون میده تا چه حد دقیق همون فرکانسی هست که واقعا بعنوان خروجی ارائه میکنه!

چهارشنبه 24 اردیبهشت1392 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
سلام حمید جان
در مورد خروجی این نرم افزار از خروجی هدفون قبلا زیاد بحث شده در انجمن قبل با فرکانسمتر هم تست شده فقط در موج سینوسی با درصد خیلی کمی اختلاف داره اما در موج مربع اختلاف حتی به 50 درصد هم میرسه که ما فقط با موج سینوسی اون کار داریم
با تشکر

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

چهارشنبه 24 اردیبهشت1392 - 12:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من با فرکانس متر خروجی گرفتم دقیق بود هرچند کمی ضعیفتر میشد.یکی از بچه های مخابرات میگفت برای تششع قوی تر امواج باید از تقویت کلاس E استفاده کرد.اما شکل موج خروجی اینطور که دوستان میگن تغییری نداره

چهارشنبه 25 اردیبهشت1392 - 8:45am
YIM
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

این ایده رو اقای جمجمه طلایی تو انجمن اقای قاسمی مطرح کردند بنده هم ساختم
فرکانس خرجیش کاملا دقیقه اما شکل موج بجز موج سینوسی درست نیست .
اگر عزیزان بخوان از این برنامه استفاده کنند بهتره که خروجی رو تقویت کنند وگرنه شعاع عملکرد کم خوهد بود

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

چهارشنبه 25 اردیبهشت1392 - 6:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

علی جان ممنونم از نرم افزاری که گذاشتین.از کجا گرفتین من نتونستم پیداش کنم.در ضمن هوشی جان برای ایشون تک انتنه بود اما این 2 انتنه و کار باهاش راحت تر

چهارشنبه 25 اردیبهشت1392 - 9:59pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمد نوشته است:
علی جان ممنونم از نرم افزاری که گذاشتین.از کجا گرفتین من نتونستم پیداش کنم.در ضمن هوشی جان برای ایشون تک انتنه بود اما این 2 انتنه و کار باهاش راحت تر

خواهش میکنم...من اینو همون موقع که اقای کله طلایی گذاشتن توی انجمن قبل دانلود کردم..اوشون بیشتر با تک انتنه کار کرده بودن و بخاطر همین اونم تک انتنه ساختن..

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

چهارشنبه 25 اردیبهشت1392 - 10:03pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ممنون از آقا محمد و علی جان
پس فقط خروجی هدفون موبایل که از دوتاش استفاده میشه هرکدوم یکی برای یکی از دسته های استفاده میشه درسته؟
و یکی هم اینکه ایا امکان داره نرم افزار رو تغییر داد و اصلاحات رو انجام داد؟؟؟
موفق باشین

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 25 اردیبهشت1392 - 11:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1562 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 157  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure