انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:44pm

پاسخ به موضوع  [ 14 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 سکه شناسی 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

دستان نوشته است:
سالار جان به هر حال جایی که سکه ها در اومده منطقه خوتونه یا با اون آشنایی داری میتونی با تحقیق در مورد
تاریخ ویا چیزای دیگه که باهاش بوده(که اگه همین یه دونه بوده که هیچ!) بهتر فهمید که متعلق به چه زمانیه یا
کدوم پادشاهه!
من خودم یه تپه باستانی که ثبته نزدیکمون هست که وقتی بارون میزنه سکه میاد بیرون که معمولا نقره اسلامیه
و هرچی تو عمق میره قدمت میره بالاتر، خلاصه یه سکه روش پیدا کردم که دقیقا مثل مورد شما از جنس مس بود
و نتونستیم تشخیص بدیم مال چه دوره ایه! ولی با در آورن تاریخ اونجا فهمیدیم یه ضرب اون متعلق به یه ساتراب محلی
بوده که الان حاکم همون ساتراپ امامزاده ایه که نزدیک اونجاست...

امیدوارم موفق باشید

آ قا دستان عجب جای خوبی زندگی میکنید هروقت بارون میاد سکه میده بیرون :x

چهارشنبه 14 آبان1392 - 12:01am
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
sasanasadi نوشته است:
دستان نوشته است:
سالار جان به هر حال جایی که سکه ها در اومده منطقه خوتونه یا با اون آشنایی داری میتونی با تحقیق در مورد
تاریخ ویا چیزای دیگه که باهاش بوده(که اگه همین یه دونه بوده که هیچ!) بهتر فهمید که متعلق به چه زمانیه یا
کدوم پادشاهه!
من خودم یه تپه باستانی که ثبته نزدیکمون هست که وقتی بارون میزنه سکه میاد بیرون که معمولا نقره اسلامیه
و هرچی تو عمق میره قدمت میره بالاتر، خلاصه یه سکه روش پیدا کردم که دقیقا مثل مورد شما از جنس مس بود
و نتونستیم تشخیص بدیم مال چه دوره ایه! ولی با در آورن تاریخ اونجا فهمیدیم یه ضرب اون متعلق به یه ساتراب محلی

امیدوارم موفق باشید

:)) :ymhug:

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

پنج شنبه 16 آبان1392 - 9:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
دستان نوشته است:
sasanasadi نوشته است:
دستان نوشته است:
کدوم پادشاهه!

امیدوارم موفق باشید

:)) :ymhug:

آقای دستان:یه خونه اجارهای اون نزدیکیها برام اجاره کن.چند وقت هست دنبال همچین جایی بودم. :)) آقای دستان پایدار باشی.

یکشنبه 26 آبان1392 - 11:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان لطفا در مورد قدمت و ارزش این تصویر راهنمایی کنید، دوطرف سکه ای با قطر حدود 3 سانت و ضخامت 2 میلیمتر و وزن حدودای 4 سکه 100 تومانی، حروف روی اون انگلیسیه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دروغ نگو! تورا نابود خواهد کرد، صداقت ارزشی بی نهایت دارد

دوشنبه 2 دی1392 - 11:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 14 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure