انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:32pm

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

پیوست:
brn%20pi1.jpg

دوستان احتمالا تا حالا اسم این مدار به گوشتون خورده! بله BRN یکی از ساده ترین مدارات پالسی دیجیتال و دارای LCD هست که از میکرو کنترلر PIC-16F876 استفاده میکنه و قطعات خیلی کمی داره که باعث میشه خیلی راحت و ارزان ساخته بشه.
برد این مدار طبیعتا کمی پایین تر از پالسی های قوی هست اما بهرحال میتونه یک سکه رو تا 30 سانت بزنه و برد نهایی تا 2 متر هم داشته باشه.
در عین حال یکی از مهمترین مشخصات بارز این دستگاه ثبات خیلی خوبش هست و برای همین عده ای این مدار رو یکی از پالسی های خوب میدونن.
مشخصات لوپ این مدار زیاد حساس نیست و میتونین با آزمایش کردن به نتیجه خوبی برسین. بعنوان مثال 27 دور سیم 0.7 میل به قطر 19 سانت با مقاومت حدود 2 اهم میتونه مناسب باشه.

فایلهای مختلفی از این مدار وجود داشت که من سعی کردم همه رو جمع و جور کنم و در یک فایل قرار بدم. امیدوارم مفید باشه.

پیوست:
BRN-PI.zip

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 3 اردیبهشت1392 - 2:53am
مدیر سایت
مدیر سایت

بسیار سپاسگذارم مهندس حمید عزیز
به نظر بنده اگر یک مدار قدرتمند نقطه زن هم که ساختش خیلی مشکل نباشه و همه بتونن درست کنن شما زحمتش رو بکشید قرار بدید تا یک نقطه زن خوب هم در انجمن مثل توباکس برای ساخت همه داشته باشن و بسازن و اعمال نظر بشه
@};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 10:43am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
مهندس حمید عزیز ممنون از شما
میخواستم راهنمایی بفرمائید ممکنه این مدار رو تقویت کرد و بردش رو بالا برد ؟
یکی هم اینکه آیا تفکیک داره یا نه ؟
و هزینه ساختش حدودا چقد میشه؟
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 3:02pm
مدیر کل
مدیر کل

مهدی جان من این مدار رو گذاشتم چون شناخته شدست و خیلی ساده و سریع و ارزان ساخته میشه و دردسرش برای راه اندازی زیاد نیست. قدرتش هم خیلی کم نیست که بگیم نمیارزه. در واقع نسبت به سادگی مدارش واقعا خوب جواب میده! از این نظر ارزش داره و مثل یه ابزار کوچک فلزیابی شاید بدرد خیلیا بخوره.
ولی مدارات پالسی دیگه اکثرا پیچیده تر هستن و نکات زیاد دارن و اخرش هم این پالسی ها زیاد با هم فرق نمیکنن که بخوایم مثلا یه مدار بسازیم 5 برابر این پیچیده باشه و فکر کنیم 5 برابر هم برد داره یا تفکیک آنچنانی داره! نخیر بهترین پالسی هم الان 1.5 برابر این برد داره و تفکیکش هم در حد جدا کردن آهن فقط میتونه قابل اعتماد باشه!
بنابراین باید یه مداری رو ما بذاریم که هم درصد بیشتری از کاربرها بتونن ازش جواب بگیرن و هم مطمئن باشیم که اصلا کار میکنه! وگرنه بنده صدها مدار فلزیاب تا حالا جمع اوری کردم و بیشترش هم به دلایلی جالب نیست یا مشابه هم هست.

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 4:41pm
مدیر کل
مدیر کل

بینا جان این مدار تفکیک نداره ولی بردش رو قطعا تا حدود کمی میشه افزایش داد. طبیعتا چون اصل مدار ساده هست و از طرفی از میکرو استفاده میکنه خیلی جای کار نداره.
هزینه ساخت بستگی داره شما منظورتون کیتش باشه یا کاملش! :D خب اصل قطعاتش که میکرو و ال سی دی هست و روی هم کیتش فکر کنم 25 تومن در بیاد. اما مثلا شما یه باطری خوب بخوای بذاری روش الان 50 تومن میشه! همینطور با لوپ و دسته و جعبه و این چیزا خب قیمت میره بالا دیگه بستگی به خودتون داره چجوری درش بیارین.

چهارشنبه 4 اردیبهشت1392 - 4:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
مهندس حمید میشه درباره کلیدهای روی دستگاه یک توضیحی بدید ممنون میشم

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 4:25pm
مدیر کل
مدیر کل

مدار کلا 5 کلید فشاری داره. دو کلید فشاری که مشخصا برای کم و زیاد کردن حساسیت هست. دو تای دیگه SES مربوط به کم و زیاد کردن صداست و دکمه دیگه هم مربوط به بالانس زمین!
کلید قطع و وصل SW1 هم برای روشن و خاموش کردن نور ال سی دی هست که توی شماتیک نیومده.
پتانسیومتر هم مربوط به تنظیم اولیه حساسیت هست.

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 5:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
مهندس حمید میشه یک پارت لیست از قطعات لازم این مدار brn برامون بزاری ممنون میشم

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

جمعه 6 اردیبهشت1392 - 9:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا یک سوال دارم
الان این مداری که اقا حمید گذاشته و توش هم چنتا ای سی هستش که با چنتا سیم بهم وصل شدن ...
خوب من هم اگه همین لوازم و قطعات رو بهم وصلشون کنم،کار میکنه؟
یا خیلی پیچیده تر از این حرفاست و محاسبه و برنامه ریختن و از این حرفا داره؟؟

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

جمعه 6 اردیبهشت1392 - 2:56pm
مدیر کل
مدیر کل

سلام
شهریار جان پارت لیست بنظر من لزوم نداره مدار بیش از هر فلزیاب دیگه ای سادست و اگر بخواین بسازین راحت میسازین! حالا اینکه دکمه هاش مال چیه یا پارت لیستش کجاست.... این دیگه... :D
خدمت ژنرال عزیزم هم عرض کنم خیلی رک و روراست! اگر تجربه مونتاژکاری الکترونیک ندارین دست به ساخت هیچ فلزیابی نزنین که وقت و انرژی و هزینتون تلف میشه. مثل اینه شما حروف الفبا رو بلد نباشین بعد بخواین یه مقاله بنویسین! خب اول باید از سطوح پایین تر الکترونیک شروع کرد قطعات رو شناخت و اصول اولیه مونتاز و لحیم کاری رو دونست و شروع به ساخت مدارات بسیار ساده تر کرد بعد سراغ چیزی مثل فلزیاب اونم از نوع میکرو دار برین. وگرنه بدلیل مشکل پیدا کردن توی ساده ترین مسایل ؛ جواب مناسبی از مدار نمیگیرین.
اصولا شما وقتی مداری رو از روی نقشه مونتاژ میکنین محاسبه خاصی نیاز نداره! برنامه ریزی میکرو هم به پروگرامر فقط نیاز داره. مشکل دیگه ای نیست. این مدار یکی از ساده ترین پالسی هاست که میشه پیدا کرد و تا حدودی کارایی هم داشته باشه. اگر مثلا با توباکس ساشو بخوایم مقایسه کنیم از نظر صرف وقت و هزینه و سختی ساخت لااقل 10 برابر ساده تره! :D اگر هم کسی قبول نداره خب میتونه امتحان کنه ;) :D

جمعه 6 اردیبهشت1392 - 3:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 94 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure