انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 12:56pm

پاسخ به موضوع  [ 974 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

پست PD
سلام به همه ي دوستان.من تازه عضو شدم.نميدونم اين مدار تو اين سايت هست يا نه.تو سايتاي ديگه بود.نوشته بودن 20 متر ميگيره.ولي باور نكنيد 20 متر نميگيره.من خودم درستش كردم اولش نتيجه نگرفتم اما بعد اشكالاتمو برطرف كردم و الان جواب ميده.يك نكته ي بسيار مهم اينه كه ساخت اين فلزياب سخته.پس هركس مثل من تازه كاره نره دنبالش.
من تمام زورمو زدم و دو و نيم متر ازش نتيجه گرفتم البته رو زمين با 3 تا النگوي طلا.اين فلزياب تا جايي كه اطلاع دارم به طلا فقط حساسيت نشون ميده
ولي بازم ميگم بازم ميگم ساختش سخته.
براي افزايش كاركرد و جواب دهي از قطعات با درصد خطاي 1 استفاده كنيد
اگه بخايد عكس مداري كه خودم درست كردمو ميذارم...
اميدوارم موفق باشيد :)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

@};- كوچيك همه،امير حسين @};-
تصویر

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 10:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
خوش اومدی...اره درسته این پی دی خیلی معروف هست..ولی همونطور که خودونم هم گفتید خیلی سخت هست ساختنش...
تست زیر خاک هم گرفتی ببینی چقدر میگیره؟؟؟...دو و نیم متر واسه 3 تا النگو طلا خیلی خوبه...میشه یه عکس از مدارت بزاری..

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 11:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوست عزیز درست متوجه شدم، 2.5 متر برای 3 النگو! @-) اگ اینطور باشه که خوبه.... اساتید لطفا نظر بدن :)

دروغ نگو! تورا نابود خواهد کرد، صداقت ارزشی بی نهایت دارد

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 3:49pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

همجین جیزی فکرنمیکنم درست باشه ,اونم برای طلا وهمجنین فلز جدید ,من به دوستمون پیشنهاد میکنم تمام موارد وهمجنین بالانس درست رو رعایت کنه جون وقتی حساسیت بالا باشه دستگاه از بالانس خارج میشه

mantera

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 4:08pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوست خوبم بسیار عالیه این بردی که تونستید با وسیلۀ دست ساز خودتون بدست بیارید ، آفرین ، لطفاً عکس دستگاهی که ساختی رو قرار بده تا همه فیض ببریم ، درمورد مدار و کیفیت ساخت اون مهندس حمید عزیزمون زحمت کارشناسی رو خواهند کشید .. موفق باشید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 8:38pm
استادیار
استادیار

منم این دستگاه رو درست کردم و دو کار انجام میده یک قسمت فلزیابش که عمق کمی میزنه اما یون یابش به فلزات مدفون و قدیمی خیلی حساسه و خطاش هم زیاده

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 10:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به همگي.در اولين فرصت ميذارم عكسارو.فيبر آبنقره كاري شدس،مقاومتا 1%.خازن ها مولتي لايرو يكي دوتا فقط سراميكي.جعبه شم خودم ساختم.دوستم اپراتور با تجربه ايه و با هم تستش كرديم.اگه با حوصله كار كنيد و با سليقه و با دقت حتما ميتونيد بسازيدش.دوست عزيز شاخ غول نشكسته كه دو و نيم متر زده!!!!! چرا اينطوري @-) ميكني؟!!! كاملا عاديه.اما در برابر دلتا پالسي كه ساختم واقعا عاليه.دلتا پالس فقط كار دستيه.من ن مهندسم ن متخصص ساخت فلزياب.رو همين فلزياب هم باور كنيد هف هش بار به نتيجه نرسيدم اما بعدش اميدوارانه دنبالش كردم و الان نتيجه گرفتم.بازم ميگم اگه حوصله درست كردنشو نداريد درست نكنيد.يك پيشنهاد برادرانه دارم اول به فكر يه فلزياب آنتني باشيد بعد پي آي درست كنيد.من يك مدار ال آر ال دارم كه خودم دوتا ساختم.گفته بودن 500 متر شعاع و 10 متر عمق!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چاخان بود اما 100 متر شعاع و 3 متر عمقو تونستم بزنم.دوتا ساختم يكيو فروختم يكيم دست دوستمه.نميدونم داريد تو اين انجمن يا ن؟ همون ردياب با آي سي ICL8038 رو ميگم.البته نبايد از آي سي دومش يعني ازLM386 استفاده كنيد.پيشنهاد ميكنم بسازيدش جواب ميده. ;)
ضمنا خطاي فلزيابي به وسيله تجربه حل ميشه.50 % كارو فلزياب انجام ميده بقيش با اپراتوره عزيزان.تجربه تجربه تجربه

تصویر

آخرین بار توسط AMIRHOSEIN در پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 11:21pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 10:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

همونطور كه اساتيد و بزرگواران ميدونن قسمت درست كردن لوپ اين دستگاه سخته.هم ساختش هم تنظيمش.بايد اسيلسكوپ داشته باشيد.آغو يني من عذابي كشيدم كه اينو بسازما يني داغون شدم :)) من بعضي از فايل هاي اين مدار دستم نبود.اين قسمتم نداشتم.ولي از سيم نمره پنجاه استفاده كردم.ضمنا ب جاي 45 دور 40 دور زدم.منظورم L5 و L6 هستش.فريت رو هم سيم نمره بيست گذاشتم.با دستم يكي يكي پيچيدمش به فريت.دستم زخم شده بود اما با عشق و علاقه ادامه دادم.اين لوپمه.اينو داشته باشيد تا بقيشم بفرستم :D @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

تصویر

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 10:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان دوستان الان به سايت سر زدم.آره اون رديابه هست.تو قسمت مدار ردياب و اسم MFD فقط بعد از دانلود فرمت فايل PNP هست.براي ديدن جزئياتش اونو به فايل RAR تبديل كنيد.علي داداش گلم اين مدارو گذاشته.حتما بسازيدش.چرا بدون پاسخ مونده؟!!!!بسازيدش.بخاييد عكس اون مدارم تو اون قسمت ميذارم.احياش كنيد.يك ردياب آسان ساخت،اما مناسبه.خطا هم داره ها اما بازم ميگم خطا ها رو بايد اپراتور جبران كنه
موفق باشيد داداشاي گلم :x

تصویر

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 11:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

AMIRHOSEIN نوشته است:
سلام به همگي.در اولين فرصت ميذارم عكسارو.فيبر آبنقره كاري شدس،مقاومتا 1%.خازن ها مولتي لايرو يكي دوتا فقط سراميكي.جعبه شم خودم ساختم.دوستم اپراتور با تجربه ايه و با هم تستش كرديم.اگه با حوصله كار كنيد و با سليقه و با دقت حتما ميتونيد بسازيدش.دوست عزيز شاخ غول نشكسته كه دو و نيم متر زده!!!!! چرا اينطوري @-) ميكني؟!!! كاملا عاديه.اما در برابر دلتا پالسي كه ساختم واقعا عاليه.دلتا پالس فقط كار دستيه.من ن مهندسم ن متخصص ساخت فلزياب.رو همين فلزياب هم باور كنيد هف هش بار به نتيجه نرسيدم اما بعدش اميدوارانه دنبالش كردم و الان نتيجه گرفتم.بازم ميگم اگه حوصله درست كردنشو نداريد درست نكنيد.يك پيشنهاد برادرانه دارم اول به فكر يه فلزياب آنتي باشيد به پي آي درست كنيد.من يك مدار ال آر ال دارم كه خودم دوتا ساختم.گفته بودن 500 متر شعاع و 10 متر عمق!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چاخان بود اما 100 متر شعاع و 3 متر عمقو تونستم بزنم.دوتا ساختم يكيو فروختم يكيم دست دوستمه.نميدونم داريد تو اين انجمن يا ن؟ همون ردياب با آي سي ICL8038 رو ميگم.البته نبايد از آي سي دومش يعني ازLM386 استفاده كنيد.پيشنهاد ميكنم بسازيدش جواب ميده. ;)
ضمنا خطاي فلزيابي به وسيله تجربه حل ميشه.50 % كارو فلزياب انجام ميده بقيش با اپراتوره عزيزان.تجربه تجربه تجربه

دوست عزیز، برد نهایی 2.5 باشه بله! ولی اگر برای 3 دونه النگو باشه پس برد نهاییش چقدره؟ منظور خاصی نداشتم @-) ولی نتنها برا من بلکه برای بقیه دوستان هم مطمئناً سوال پیش اومده و در مقایسه با فلریابهای معمول بازار بعید میدونم اونا بتونن 3 دونه النگو رو در 1 متر ویا کمی بیشتر بزنن. لطفا در مورد تست هایی که انجام دادید در هوا و زیر خاک بیشتر توضیح دهید... ممنون
موفق باشید

دروغ نگو! تورا نابود خواهد کرد، صداقت ارزشی بی نهایت دارد

پنج شنبه 5 اردیبهشت1392 - 11:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 974 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure