انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 3:43pm

پاسخ به موضوع  [ 88 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 9  بعدی
 نگاه تخصصی به حفاری 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این هم پستی که بنده در رابطه با استفده از راکتن و کتراک در یکی از این تاپیکها زده بودم که همینجا نقل میکنم که اطلاعات جمع و جورتر باشد
اینو یکی از سایتهایی که خودش فروشنده این مواده زده دقت کنید

راکتن

توجه توجه توجه

با خبر شدم افراد سودجو به عنوان حلال ساروج از افراد خواستار ارسال نمونه ساروج برای امتحان اسید هستن و مبلغی را برای این تست از افراد میگیرند. این شرکت ها و این افراد شیاد هستند و بعد از دریافت وجه به شما اعلام میکنند که اسید نتوانست این مدل ساروج را حل کند و یا مرقون به صرفه نمی باشد.این فقط راهی است تا از شما هزینه بی دلیل برای ازمایش بگیرند.فریب نخورید .

در اقدامی دیگر اعلام میکنند که کتراک درجه یک نیم ساعته 1 ساعته دارند که مواد ان ترک است . این هم یک دروغ است و راهی برای سرکیسه کردن شما.کیسه کتراکی که به شما به این عنوان میفروشند سفید بوده با نوشته های ابی و قرمز که این مدل 24 ساعته میباشد با قیمت کیلویی 1600 تومان نه 4500 تومان. فریب نخورید.
ولی آیا واقعا ماهیت این راکتن که میگن چیست؟

راکتن چیست؟
جایگزین مناسب برا مواد انفجاری
تخریب سنگ, بتون و ساروج بدون انفجار و صدا در نیم ساعت

ابتدا محلی که باید تخریب شود را سوراخ کرده و راکتن را با اب مخلوط کنید و انرا درون سوراخ ها بریزید و منتظر بمانید تا بعد از نیم ساعت عمل تخریب را انجام دهد.

قابل استفاده در پروژه های ساختمان سازی و مترو و معدن و تونل و راهسازی. ( تنها محصولی که به صورت افقی نیز قابل استفاده می باشد و نیز در محیط های مرطوب مثل چاه ها و حتی زیر دریا )

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

یکشنبه 7 مهر1392 - 6:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در این قسمت هم تصاویر مربوط به نحوه استفاده از کتراک و راکتن را میگذارم
مرحله اول:
ابتدا در مسیری که میخواهیم ساروج را بشکنیم سوراخهایی با مته ایجاد میکنیم و مواد را داخل آنها میریزیم سپس آنها را پلمپ میکنیم
پیوست:
مرحله اول استفاده از راکتن.jpg

مرحله دوم:
تصویر شکستگی در مسیر مورد نظر پس از استفاده از راکتن
پیوست:
مرحله دوم بعد از اسفاده از راکتن.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

یکشنبه 7 مهر1392 - 6:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
سلام بر ایلانجی وممنون از مطالب مفیدشان

ایلانجی عزیز این سوراخهای روی سنگ چه قطری دارند با چه دستگاهی حفر میشن میخوام بدونم این سوراخها استاندارد خاصی دارند و حداقل قطر لازم برای استفاده از این مواد و حداقل دستگاه لازم برای حفر این سوراخها چه دستگاهیه

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

یکشنبه 7 مهر1392 - 8:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ariana2014 نوشته است:
سلام بر ایلانجی وممنون از مطالب مفیدشان

ایلانجی عزیز این سوراخهای روی سنگ چه قطری دارند با چه دستگاهی حفر میشن میخوام بدونم این سوراخها استاندارد خاصی دارند و حداقل قطر لازم برای استفاده از این مواد و حداقل دستگاه لازم برای حفر این سوراخها چه دستگاهیه

سلام دوست عزیز خواهش میکنم وظیفه است
در مورد این سوراخها باید عرض کنم که هرچه قطر و عمق سوراخها بیشتر باشد و فاصله آنها از هم کمتر باشد طبیعتا نیروی ناشی از افزایش حجم مواد بیشتر بوده و میتوان سنگهای بزرگ با ابعاد باور نکردنی را نیز متلاشی کرد
ولی استانداردی که ما برای حفر سوراخها رعایت میکنیم برای سنگهای معمولی و ساروج قطر5 سانتیمتر و عمق 30 سانت و فاصله 25 تا 30 سانتیمتری سوراخهاست ولی شما باید با توجه به اندازه و ابعاد سنگ یا ساروج موردنظر بهترین ابعاد را انتخاب کنید شاید اصلا ضخامت ساروج که در اینجا مورد نظر شماست از 30 سانتیمتر کمتر باشد که من توصیه میکنم در این موارد عمق سوراخها را حداقل 5 سانتیمتر کمتر از ضخامت در نظر بگیرید
در مورد وسیله حفاری این سوراخها خب از مته استفاده میشه و البته در پروژه های عظیم و دولتی میتوان از دریلهای بزرگ الکتریکی یا بنزینی استفاده کرد ولی در مورد کارهای دفینه پیشنهاد بنده استفاده از مته مکانیکی است که در اندازه های متفاوت وجود دارد و توسط یک چرخاننده با نیروی دست کار میکند و دارای سرهای متنوع و متفاوت مته نیز برای مقاصد متفاوت است
اگر اطلاعات دیگیری هم خواستید در حد توان درخدمتم :x

یکشنبه 7 مهر1392 - 11:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
ممنونم داداش گلم :

قابل توجه دوستان دوست عزیزمان ایلانجی مهندس عمران میباشد و همانطور که میبینید ایشون اطلاعات زیادی در رابطه با رشته خودشون دارنند امیداورم در کنار همچین دوستان با سوادی در این انجمن جملگی به یک دانش واحد و کارامد دست یابیم :YMPEACE: :YMPEACE: :YMPEACE:

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

یکشنبه 7 مهر1392 - 11:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم دوست عزیز مارو شرمنده نفرمایید
وظیفه است
انشاالله همه بتوانیم در کنار هم و با کمک گرفتن از تخصص و تواناییهای همدیگر به نتایج مطلوب برسیم
سپاس :x

یکشنبه 7 مهر1392 - 11:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
ممنون از اطلاعات خوبتون
اگه میشه تصویری از اون مته دستی بزارید

هيچ چيز نميتونه جلو اراده وپشتكار رو بگيره حتي كوه هم جلوی ارداه و پشتکار سر خم ميكنه

دوشنبه 7 مهر1392 - 2:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

طبق خواسته ی دوستان تصاویری از انواع مته های حفاری قرار میدم البته از مته های مخصوص حفاری چاههی آب عمیق و چاههای نفت و ... صرف نظر میکنم صرفا اون مته هایی که در کارهای سوراخکاری مورد استفاده هستند رو نمایش میدم
این مته مخصوص حفاری سوراخهای با قطر بزرگ است که برای کاشتن میله ها و یا قطع خطوط آسفالت جهت حفاری و .... استفاده میشه و جنبه صنعتی داره
و توسط موتورهای شافتی بزرگ و تراکتورها قابل استفاده است
پیوست:
مته مکانيکي شافتي.jpg

این مته هم بصورت دستی استفاده میشه و در دو نوع بنزینی و الکتریکی موجوده و برای کارهای مختلفی استفاده میشه مثل سوراخکاری قطعات پیش ساخته و بزرگ ساختمانها و همچنین سوراخکاریهای مخصوص قراردادن حفاضها و تیرکها که قطعا در هنگامی که شهرداریهای محترم مشغول بهم ریختن خیابونهای ما بودن سروصداشون باعث آرامش شما شده
نوع بنزینی و قابل استفاده در بیابانها و مناطقی که برق وجود نداره
پیوست:
مته بنزيني.jpg

نوع الکتریکی که با استفاده از برق کار میکنه
پیوست:
مته موتوري دستي.jpg

این هم مته های دستی که بکار شما میاد و خیلی هم مفید و کارامدند و میتوان در بسیاری از کارهای منزل نیز از آن استفاده کرد که من دو نوعش رو در زیر قرار میدم البته انواع زیادی دارند و در بعضی از انواع هم قطعات قابل جداسازی هستند و براحتی قابل حملند
پیوست:
مته دستي2.jpg

پیوست:
مته دستي.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 8 مهر1392 - 3:59am

دستتون درد نکنه مهندس
اطلاعات خوب و جالبی بود

آنچه می یافت نشود آنم آرزوست

یکشنبه 21 مهر1392 - 6:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arms797 نوشته است:
دستتون درد نکنه مهندس
اطلاعات خوب و جالبی بود

وظیفه بود دوست عزیز :x

یکشنبه 21 مهر1392 - 11:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 88 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure