انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:16pm

پاسخ به موضوع  [ 533 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 54  بعدی
 GPX5000 
نویسنده پیغام

سلام به دوستان و استادان عزیز
بنده برای حفاری 3 تا 4 متر رفتم و جی پی ایکس5000 رو سفارش دادم . به همراهش دیسک های 18 اینچی خود مینلب و 20*40 کویل تک رو هم سفارش دادم .
به نظر شما با این موارد می تونم برای این عمق درخواستی موفق بشم . ممنون

سه شنبه 26 شهریور1392 - 10:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehrzad نوشته است:
سلام به دوستان و استادان عزیز
بنده برای حفاری 3 تا 4 متر رفتم و جی پی ایکس5000 رو سفارش دادم . به همراهش دیسک های 18 اینچی خود مینلب و 20*40 کویل تک رو هم سفارش دادم .
به نظر شما با این موارد می تونم برای این عمق درخواستی موفق بشم . ممنون

با سلام
نه دوست عزیز نمیتونی
مگه اینکه هدفت خیلی بزرگ باشه تا دستگاه بتونه سنسش کنه

سه شنبه 26 شهریور1392 - 10:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان.حق با اقا تهم هستش.نمیشه بخدا.حتی اگر هدفتونم 1در1 متر باشه نمیشه سنسش کرد.من با لوپ 45 بیشتر از 2متر ازش چیزی ندیدم بخدا.بابا این دستگاه اینطوراهم که میگن نیستش.مال ما والله اصلی بود و تجربه هم داشتیمو قلقشم داشتیم نمیزد.صدای دهل ازدور خوش است.منطقه ما الانم دو سه نفر دارن.من ازشون پرسیدم اونها هم میگن امکان نداره بزنه.بابا تست بازش روی خاک با تنظیمات حرفه ای باندازه یه قد میگیره داداش.حالا خودتون تستش کنید ببینید.

راه در جهان یکی است و آن راستی است

سه شنبه 26 شهریور1392 - 11:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهرداد مینلب نوشته است:
سلام دوستان.حق با اقا تهم هستش.نمیشه بخدا.حتی اگر هدفتونم 1در1 متر باشه نمیشه سنسش کرد.من با لوپ 45 بیشتر از 2متر ازش چیزی ندیدم بخدا.بابا این دستگاه اینطوراهم که میگن نیستش.مال ما والله اصلی بود و تجربه هم داشتیمو قلقشم داشتیم نمیزد.صدای دهل ازدور خوش است.منطقه ما الانم دو سه نفر دارن.من ازشون پرسیدم اونها هم میگن امکان نداره بزنه.بابا تست بازش روی خاک با تنظیمات حرفه ای باندازه یه قد میگیره داداش.حالا خودتون تستش کنید ببینید.

اقا مهرداد لورنز چی ؟ با مشخصات بالا که دوستمون گفت لورنز میتونه بگیره ؟

قال رسولُ اللّه : كادَ الفَقرُ أن يَكونَ كُفرا (نزديك است كه فقر، به كفر انجامد )

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 2:46pm

دوستان ما با هزار تا تحقیق و امید و آروز به این نتیجه رسیدیم که این دستگاه و سفارش بدیم .
یعنی واقعا این همه تبلیغات الکیه و چنین عمقی رو نمیزنه ؟
در اینصورت ضرر زیادی کردیم ما ...
پس چرا اینهمه توی سایتها و خیلی از کاربران از این دستگاه تعریف می کنند ؟ نمی دونم خداییش گیج و مایوس دارم میشم .

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 8:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
دوست عزیز متاسفانه در مورد خیلی مسایل تو نت مغلطه میشه و خیلی موارد تعریفای بیش از اندازه از چیزی .من نمیدونم اینایی که میان و از یه چیزی خیلی تعریف میکنن علتش چیه ما ایرانیها هم متاسفانه عادت کردیم به اینکه وقتی یه چیزی میخریم یا بدست میاریم ازش واسه همه جور کاری استفاده میکنیم و این کاملا اشتباهه
دستگاه جی پی در نوع خودش دستگاه خوبی هست و تفکیک بهتری نسبت به بیشتر دستگا ها داره و تا دو متر بیشتر هم نمیشه روش حساب کرد و متاسفانه اون طوری که همه میگن خیلی عالی نیست نقطه ضعفایی هم داره
لپ کلام دستگاه بی عیب وجود نداره البته برای امثال ما که خوب خوبمون نهایت تا 50 ملیون بتونه هزینه کنه
شما هم نا امید نباش حالا هم که خریداری کردی یا سفارش دادی اشکال نداره بالا خره دومتر هم خوبه و رو بیشتر قبرها خیلی راحت تر میتونی کار کنی
از تمام کسانی که در مورد دستگاه میخوان اطلاعات بگیرن خواهش میکنم به خاطر خودتون که نه گیج بشین و نه پولتونو بیخود هدر بدین .وقت بذارید و در مورد هر سیستمی سعی کنید کسیو پیدا کنید که حد اقل 1 سال با اون سیستم کار کرده و میدونه نقطه ضعفو قدرتش چیه نه با کسی که ادعاش میشه و تا ته قضیه که باهاش میری جلو میبینی که خودش یه جور فروشنده فلزیابه فقط روشش طوریه که اول خودشو فروشنده معرفی نمیکنه طوری برخورد میکنه که اگه هم براتون چیزی بیاره کلی منت بذاره
دوستان ببینید اگه کسی از چیزی خوب تعریف میکنه یا بد علتش چیه . در خیلی موارد این مسئله سلیقه ای برداشت میشه و توش سلیقه ای نظر میدن متوجه باشید کسی که در مورد چیزی نظر میده حتما علمی و منطقی و تجربی باشه اینجور ادمایی رو اگه پیدا کردین و اطلاعات منطقی و تجربی بهتون دادن بدون هیچ چشم داشتی /به راحتی از دستشون ندید استادای واقعی اونا هستن/ نه این اشغالایی که تو نت ادعای دلسوزی و کمک میکنن و وقتی کسی دستشو واسه کمک سمتشون دراز میکنه کلی کلاسو منت سر ادم میذارن در اخر هم طلب وجهی بابت کارشون میخوان .اشکال نداره بخوان نوش جونشون ولی نیان اولش باحرفای عوام فریبانه جلب اعتماد کنن همون اولش بگن که قضیه چیه وقت کسیم نگیرن
موفق باشید

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 10:58pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
دوستان این شک رو استاد عزیز میتونه برطرف کنه، چون هیچکدوم از دوستان سابقه کار به طور مستقیم رو ندارن و اینم بدونید اگه خوب نبود کل دنیا اون رو به عنوان بهترین معرفی نمیکردن، اینم بدونید با مدل gpx-4800 زمین تا آسمون فرق دارند از لحاظ حساسیت به طلا که تاثیر مستقیم بر عمق زنی داره و زمانبندیها.....

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

چهارشنبه 27 شهریور1392 - 11:32pm

استاد دستان عزیز تو بهترین بودن در جداسازی طلا و فلزات شکی نیست که بهترینه اما گفته شده بود (حتی توی همین سایت) که با دیسک های 20*40 و 24 اینچی راحت سه تا چهار متر و میزنه . به همین خاطر میگم که اگر این عمق و وقتی نمی زنه ما برای چی باید برای دیسک های بزرگتر پول الکی بدیم در حالیکه خیلی جاها حتی تو هیمن سایت گفته شده که با این دیسک ها میزنه .
نمی دونم به قول شما استاد عزیز شاید هم بزنه و بهتره تا کسی واقعا باهاش کار نکرده زود قضاوت نکنه . ما هم منتظر می مونیم تا بیاد و نتایج تست و اعلام کنیم .
ممنون

پنج شنبه 28 شهریور1392 - 12:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و ادب خدمت دوستان بزرگوار
خدمت دوستان عرض کنم که بنده جی پی 5000 را دوسال پیش که تازه تولید شده بود و تازه داشت وارد ایران میشد ،خریدم. فلزات سطح را میگیره و تفکیکش هم شخته! درب بطری و میخ کهنه و ساندیس و مس و امثالهم را مثل یا شبیه به طلا میگیره و حتی فلز به اندازۀ نوک سوزنو هم میگیره. کار کردن در خیلی جاها باهاش خیلی خیلی سخته و میشه گفت نمیشه نتیجه گرفت و در شرایط امواج و فرکانسهای مزاح نیز اگه زیاد باشه اصلا نمیشه باهاش کار کرد ! حتی موبایل باید پیشش خاموش بشه و داخل شهر و روستا به هیج وجه جواب نمیده. من اونو برای استفادۀ یه هدف با احتمال بار بالای 90درصد خریدم ولی دیدم که ابدا دستگاه بالانس نشد و به هیچ وجه ثبات نداشت. چندین بار تلاش کردم نشد! خیلی هم ناراحت شدم و خیلی ضرر!
جی پی ایکس فقط برای قبرها و جاهایی که آشغال در سحط زمین نباشه ، خوبه. در صورتی که امواج مزاحم نباشه. در زیر و یا حداقل 200 متری برق فشار قوی نباید روشن بشه!.
عمقش کمه. من دوتا بشقاب بزرگ استیلی را در عمق 2.50 بغل هم گذاشتم ، با کویل 45 هیچ علامتی نداد!.
اگه کویلش به مانعی برخورد کنه ، امکان بی ثباتیش وجود داره که دوباره باید بالانس بشه! بالانسش هم با توجه به شرایط ممکنه چند دقیقه طول بکشه. ممکنه 5 تا 10 دقیقه طول بکشه!.
ولی ذرات را تقریاب بالای 90درصد حذف میکنه و از این جهت عالیه! جایی را که دوستان با یه دستگاه دیگه حفاری کرده بودند( چون دارای ذرات زیاد بود) من با جی پی همان جا را کاوش کردم، هیچ علامتی نداد( اصلا بوق نزد).
تا اینکه بالاخره دستگاه را فروختم. چون مگه چقدر قبر داریم که بشه روش کار کرد؟ مهتر اینکه : تقریبا تمام قبراهای ایران توسط حفاران محلی بی تجربه و باتجربه حفاری شده و تقریبا از بین رفتن. پس جی پی راباید جایی بکار برد که دارای دفینه باشد. آیا دفینهرا میگیرد؟ بستگی به عمق و حجم دفینه دارد.
مسئلۀ مهم دیگه اینکه بهمن ثابت شده، حتما باید نقطه زن و ردیاب ، با هم استفاده بشن تا بشه نتیجه گرفت و این چیزیه که بر اثر تجربه به من ثابت شده است.
در هر صورت منتظر نتایج تستهای استاد aziz_1388 بزرگوار باشید.
موفق و سربلند باشید :-BD
مدد یا عزیزالله.
موفق و سربلن باشید.

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

جمعه 28 شهریور1392 - 2:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام مجدد.
یه مطلا را فراموش کردم.دوستان میخواستن بدونن که GPX5000 بهتره یا چه فلزیاب دیگری واسه عمق 4 متر خوبه؟ به نظر من سیریوس بهتره.حتی از لورنز هم بهتر و قویتره. اوپراتوراش میگن. من تو یه پستی اونو توضیح دادم. ولی من از کسانی که سیریوس کار کردن میخوام که در مورد اون توضیح بدن.
با سپاس
مدد یا رحیم الله.

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

جمعه 28 شهریور1392 - 2:34am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 533 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 54  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure