انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 4:33am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2740 , 2741 , 2742 , 2743 , 2744 , 2745 , 2746 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

فریت برای لوپهای خیلی کوچک میتونه عملکرد قوی داشته باشه. با این حال دیگه نمیتونین تفکیک درستی داشته باشین. اگر از بردش راضی هستین میتونین استفاده کنین.

چهارشنبه 2 فروردین1402 - 11:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان چند روزی بود پیام میدادم خطا میداد دیگه تو پیام قبلی امتحان کردم
ضمن تبریک سال جدید به همه دوستان و مهندس حمید دوست داشتنی
میخاستم از مخندس حمید تشکر کنم بابت کمک های بی منتش
مهندس من لوپ کوچیک ساختم اگه خاطرتون بیاد برای تیکه های ریز طلا
و لوپ ساختم بصورت کویل تخت با قطر داخلی 3.5 سانت و با سیم بوبین انتن رادیو اول هر چی تست میکردم کویل ارور داشتم خلاصه چندتا لوپ ساختم دیدم نه نمیشه رفتم سراغ lf 357 در صورتی که برای لوپ 30 سانت همون 357 کار میکرد ولی برای لوپ کوچیک ارور میداد خلاصه چندتا 357 داستم دوتاشون کار کرد که اعداد اولیه اوکی بود و عدد شناسایی کویل 6 بود و ناگفته نماند طبق فرمایش شما جای کابل انتن از خود سیم بوبین انتن برای وصل کردن لوپ به مدار استفاده کردم

که یه پلاک طلا به وزن 0.3 گرم رو راحت تو فاصله 8.5 سانتی متر سنس داشتم و سکه 500 تومنبی رو خیلی بیشتر اگه اشتباه نکنم شاید تو 15 سانتی یا بیشتر

کلی فیلم تو یوتیوپ دیدم که دستگاه ماینلب گولد مانستر 1000 تست کرده بودن فلز جو دست کمی ازش نداشت شاید اختلاف سنس با همون وزن طلا در حد 2 سانت بود
دستگاه هم بیرون تست کردم در سکوت مطلق سرو صدای اضافه نداشت

حالا یه برد جدید با وسواس بیشتر و بدون ال سی دی میخام بسازم و روش کار کنم بلکه بهتر بشه بردم

تشکر ویژه هم مهندس حمید بابت طرح بی نظیرش واقعا با ساخت یه لوپ خوب و قطعات اصلی بی رقیبه دوستان فقط و فقط روی lf 357 دقت کنید 90 درصد تو بازار فیکه گاهی دوستان میگن برد ما کمه و... بیشتر مال lf فیک و بی کیفیت بودن لوپه

حالا اگه وقت کنم فیلم تست هم میفرستم لذت ببرید از فلز جو که مثل یه vlf هم میتونه طلاهای خیلی ریز رو سنس کنه در حد 0.1 گرم
یه پلاک طلا هم دارم به وزن 0.05 گرم اونو توی فاصله 3.5 سانتی متر سنس میکنه ایشالا روی لوپ کار کنم بهتر بشه

ببخشید پر حرفی کردم موفق باشید

پنج شنبه 2 فروردین1402 - 12:19am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. ممنون. سال نو شما هم مبارک. @};-
در مورد تقلبی بودن 357 مساله درستی هست که متاسفانه وجود داره. ولی اینکه فقط با لوپ خاص شما مشکل داشته باشه و برای لوپهای دیگه مشکلی نداشته باشه بعید هست. اگر هم نکته ظریفی باشه که بصورت میلیمتری روی لوپ خاص شما تاثیرگذار باشه تولرانس عادی هست که حتی بین 357 های اصلی هم میتونه وجود داشته باشه. وگرنه همونطور که همیشه عرض کردم از دید مدار ؛ لوپ تنها 3 مشخصه داره که عبارتند از ظرفیت اندوکتانس ؛ مقاومت اهمی و ظرفیت خازن پارازیتیک داخلی. کم شدن مقدار اولی و سومی چیزی هست که میتونه به پایین اومدن دیلی منجر بشه و این برای مورد مصرف شما تا حدی ضرورت داره چون فلزات خیلی ریز تحت چنین شرایطی بهتر سنس میشن. اما اگر این تغییرات بیش از حد باشه دیگه شکل موج کلا به هم میریزه و فلزیاب درست کار نمیکنه.

پنج شنبه 2 فروردین1402 - 2:00am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر شما مهندس حمید سال نوتون خجسته باد امیدوارم سال پربرکت توام با شادی داشته باشید
مهندس جان اگه سایز لوپ رو بالا ببریم افزایش برد نداشته باشیم ایراد کار از کجا میتونه باشه

پنج شنبه 3 فروردین1402 - 8:47am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ممنون. خسته نباشین. سال نو شما هم مبارک. @};-
اعداد که اصلا در رنج درستی نیستن و این نمیتونه به سیم پیچی شما ربط داشته باشه. احتمال داره داخل اون ماژیک فلزی وجود داشته باشه! دقت کنین لوپ فلزیاب پالسی اصلا نباید نزدیک فلزات مزاحم باشه. منظور از لوله 2 سانتی برای لوپ پین پوینتر هم چیزی کاملا غیر فلزی هست.

سلام جناب مهندس

مشکل اعداد ۳گانه رفع شد
ایراد از مقاومت 1.8kبود که سهوا 18کیلو زده بودم
445
724
769
دیلی اتومات 22

پیچ فلزی قطر۲میلیمترارتفاع۶میلبمتر سنس از۵سانت
سکه ۵۰۰تومنی ۱۶سانت
قندان فلزی قطر۸ ارتفاع ۵ سنس۲۲سانت
سینی استیل قطر۲۵ سنس ۴۰سانت

ممنون مهندس @};-
طرح شما بینظیره ولی قلق داره
تا ظرافت و دقت و تمام نکاتی که شما بزرگوار تو این۳۰۰۰صفحه زحمت کشیدین و عرض کردین ،توی مدار رعایت نشه نتیجه حاصل نمیشه.بسیار ممنونم

مهندس یه شبهه برام پیش اومده
حس میکنم یکی از ورژنهای قدیم از نظر ثبات واقعا عالی بود
امکانات آخرین نسخه رو نداشت ولی از نظر ثبات عالی بود
دقیق یادم نمیاد کدوم ورژن بود.با لوپ ۳۰ یا ۶۰ میترمنفی نمیداد و بیجهت صداش در نمی اومد
خودم با یه نفر دیگه که۴۵۰۰دستش بود رفتیم بیرون
هرچی من بعنوان ذرات تشخیص دادم اونم با ۴۵۰۰ همونو تشخیص میداد
ولی آخرین نسخه واقعا دستت درد نکنه عالیه ولی فائق اومدن روی ثبات کمی سخته برام
امکانش هست خودتون شخصا یه بررسی مجدد بفرمایید

ممنون و سپاسگزارم @};-

پنج شنبه 3 فروردین1402 - 12:37pm
مدیر کل
مدیر کل

hamid_54 نوشته است:
درود بر شما مهندس حمید سال نوتون خجسته باد امیدوارم سال پربرکت توام با شادی داشته باشید
مهندس جان اگه سایز لوپ رو بالا ببریم افزایش برد نداشته باشیم ایراد کار از کجا میتونه باشه

ممنون. @};-
این مشکل معمولا در محیط بسته و در اثر نزدیک بودن فلزات مزاحم بوجود میاد و لذا برای لوپ بزرگ برد اضافه نمیشه.

پنج شنبه 3 فروردین1402 - 1:43pm
مدیر کل
مدیر کل

alijooon نوشته است:
سلام جناب مهندس

مشکل اعداد ۳گانه رفع شد
ایراد از مقاومت 1.8kبود که سهوا 18کیلو زده بودم
445
724
769
دیلی اتومات 22

پیچ فلزی قطر۲میلیمترارتفاع۶میلبمتر سنس از۵سانت
سکه ۵۰۰تومنی ۱۶سانت
قندان فلزی قطر۸ ارتفاع ۵ سنس۲۲سانت
سینی استیل قطر۲۵ سنس ۴۰سانت

ممنون مهندس @};-
طرح شما بینظیره ولی قلق داره
تا ظرافت و دقت و تمام نکاتی که شما بزرگوار تو این۳۰۰۰صفحه زحمت کشیدین و عرض کردین ،توی مدار رعایت نشه نتیجه حاصل نمیشه.بسیار ممنونم

مهندس یه شبهه برام پیش اومده
حس میکنم یکی از ورژنهای قدیم از نظر ثبات واقعا عالی بود
امکانات آخرین نسخه رو نداشت ولی از نظر ثبات عالی بود
دقیق یادم نمیاد کدوم ورژن بود.با لوپ ۳۰ یا ۶۰ میترمنفی نمیداد و بیجهت صداش در نمی اومد
خودم با یه نفر دیگه که۴۵۰۰دستش بود رفتیم بیرون
هرچی من بعنوان ذرات تشخیص دادم اونم با ۴۵۰۰ همونو تشخیص میداد
ولی آخرین نسخه واقعا دستت درد نکنه عالیه ولی فائق اومدن روی ثبات کمی سخته برام
امکانش هست خودتون شخصا یه بررسی مجدد بفرمایید

ممنون و سپاسگزارم @};-

خسته نباشین.
عدد اول شما کماکان بالاست. این میتونه به کویل یا کابل رابط مربوط باشه. در مورد ثبات آخرین نسخه بهترین هست. من هر یک از نسخه ها رو دهها بار تحت شرایط مختلف تست و بعد منتشر کردم. نسخه آخر که جای خود داره. خیالتون از این حیث راحت باشه.

پنج شنبه 3 فروردین1402 - 1:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون مهندس
دست گلت درد نکنه
بله فک کنم کابل رابط ایراد داره
عدد اولم مشکل داره
حلش میکنم

چند جا با سکه جاساز درست کرده بودم
و بیرون روی اهداف دست ساز
و زمین تست کردم
واقعا عالی عمل میکنه

دستتون درد نکنه @};-
تشکر و قدر دانی از شما عزیز و بزرگوار

پنج شنبه 3 فروردین1402 - 7:55pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-

پنج شنبه 3 فروردین1402 - 9:37pm
مدیر سایت
مدیر سایت

alijooon نوشته است:
ممنون مهندس
دست گلت درد نکنه
بله فک کنم کابل رابط ایراد داره
عدد اولم مشکل داره
حلش میکنم

چند جا با سکه جاساز درست کرده بودم
و بیرون روی اهداف دست ساز
و زمین تست کردم
واقعا عالی عمل میکنه

دستتون درد نکنه @};-
تشکر و قدر دانی از شما عزیز و بزرگوار

درود ، سال نو دوستان محترم مبارک ، انشاا... با برکت و سلامتی باشه
عرض کنم که علی جووون ، از اهم لوپ چیزی نگفتی ؟ حس میکنم عدد اولت مقداری از اهم لوپ هست و مقداری کیفیت سیمپیچی و مقداری کابل رابط که بهتره سیم آنتن تمام مسی بدون فویل استفاده کنی حدود 160 سانت ، من این سیستم 5 سال پیش با GP5000 تست کردیم در یک مکان واقعی که قدرت سنس فلزجو در برابر جی پی خیلی بهتر بود ، فقط تجربه کاوشگری و اپراتوری نیازه !!!

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 12 فروردین1402 - 10:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2740 , 2741 , 2742 , 2743 , 2744 , 2745 , 2746 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 143 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure