انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:24pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2735 , 2736 , 2737 , 2738 , 2739 , 2740 , 2741 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سه تا پتانسیومتر داره دو تا کناری برای کاهش ولتاژ و جریانه به وسطی هم کاری نداشته باشید فقط دوتا کناری رو تنظیم کنید

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 28 آبان1401 - 7:12am
مدیر کل
مدیر کل

mehdi.ah نوشته است:
سلام مهندس حمید گل. خسته نباشید
مهندس جان میشه یه لوپ ۶۰ رو نحوه ی ساختش با سیم روکش دار بگی که بشه متل لوپ ۱*۱ با کابل درستش کرد که حمل و نقلش راحت تر باشه؟
خیلی ممنونم ازت.
نمیدونم درست دارم پیغام میدم یا نه اگه اشتباهه ببخش به بزرگیت

ممنون. خواهش میکنم.
مدلی که نسبتا خوب جواب داده ساخت لوپ با استفاده از کابل شبکه کت 6 هست که 8 رشته سیم تک رشته داخل خودش داره. دقت کنین چند مدل از این کابلها وجود داره که شما باید نوعی که سیم ضخیم تر AWG22 بدون فویل داخلش استفاده شده رو مد نظر داشته باشین وگرنه قدرت و برد لوپ در حد محسوسی افت میکنه. برای ساخت لوپ 60 با کابل کت 6 نیاز به پیچیدن 2 دور از این کابل هست و سپس از دو سمت کابل که 8 رشته سیم وجود داره باید جوری سیمها رو با هم سری کنین که 16 دور داخلی در یک جهت داشته باشین. یعنی مسیر سری کردن همه سیمها یا در جهت عقربه های ساعت باشه یا خلاف اون. اگر تغییر جهت داشته باشین جواب نمیده. در نهایت 2 سر سیم باقی میمونه که برای اتصال لوپ استفاده میکنین.

شنبه 28 آبان1401 - 2:58pm
آنلاین
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
mehdi.ah نوشته است:
مهندس جان میشه یه لوپ ۶۰ رو نحوه ی ساختش با سیم روکش دار بگی که بشه متل لوپ ۱*۱ با کابل درستش کرد که حمل و نقلش راحت تر باشه؟
خیلی ممنونم ازت.

ممنون. خواهش میکنم.
مدلی که نسبتا خوب جواب داده ساخت لوپ با استفاده از کابل شبکه کت 6 هست که 8 رشته سیم تک رشته داخل خودش داره. دقت کنین چند مدل از این کابلها وجود داره که شما باید نوعی که سیم ضخیم تر AWG22 بدون فویل داخلش استفاده شده رو مد نظر داشته باشین وگرنه قدرت و برد لوپ در حد محسوسی افت میکنه. برای ساخت لوپ 60 با کابل کت 6 نیاز به پیچیدن 2 دور از این کابل هست و سپس از دو سمت کابل که 8 رشته سیم وجود داره باید جوری سیمها رو با هم سری کنین که 16 دور داخلی در یک جهت داشته باشین. یعنی مسیر سری کردن همه سیمها یا در جهت عقربه های ساعت باشه یا خلاف اون. اگر تغییر جهت داشته باشین جواب نمیده. در نهایت 2 سر سیم باقی میمونه که برای اتصال لوپ استفاده میکنین.

حمید جان
اگر کت 6 با ضخامت کمتر از AWG22 موجود باشه امکان موازی کردن سیمها با هم وجود داره ؟ یعنی هر دو رشته سیم به یک رشته تبدیل بشه و 4 دور از کابل بسته بشه ؟

شنبه 28 آبان1401 - 8:23pm
مدیر کل
مدیر کل

بنظرم این مدل هم عملی هست ولی چون نازک ترین مدل سیم داخل کابلهای کت6 شماره AWG24 هست با اجرای چنین روشی مقاومت کویل زیر 1 اهم در میاد که چندان مناسب نیست. مگر اینکه از کابل خاصی مثل مینی کت6 استفاده بشه که سیمهای داخلش AWG28 هستن و دو رشته موازی اون مطابق AWG22 جواب میده.
کلا برای لوپ 60 با سیم تک رشته شماره AWG22 یا 21 بهترین انتخاب هست و اگر بخواین برای این لوپ از دو رشته سیم موازی استفاده کنین باید شماره اونها AWG27 یا 28 باشه.

شنبه 28 آبان1401 - 9:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
mehdi.ah نوشته است:
خیلی ممنونم ازت.

ممنون. خواهش میکنم.

خیلی ممنون مهندس حمید عزیز
آیا روش دیگه ای توصیه میکنید برای ساخت لوپ ۶۰ که بشه جمعش کرد مثل لوپ ۱*۱، که حمل کردنش راحت تر باشه؟
کابل کت۶ با ۸ رشته سیم AWG22بدون فویل توی بازار موجود هست؟

یکشنبه 28 آبان1401 - 12:58am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
من روش دیگه ای به نظرم نمیرسه شاید دوستان ابتکارات دیگری هم به کار برده باشن. در مورد کابل مذکور هم بله در بازار موجود هست.

یکشنبه 28 آبان1401 - 2:00am
آنلاین
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید جان ممنون از لطفت :x :x :x

یکشنبه 29 آبان1401 - 3:22pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. :ymhug: @};-

یکشنبه 29 آبان1401 - 4:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
من روش دیگه ای به نظرم نمیرسه شاید دوستان ابتکارات دیگری هم به کار برده باشن. در مورد کابل مذکور هم بله در بازار موجود هست.

دمت گرم مهندس جان ،قلب مایی @};-

دوشنبه 30 آبان1401 - 2:02pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. :x @};-

دوشنبه 30 آبان1401 - 2:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2735 , 2736 , 2737 , 2738 , 2739 , 2740 , 2741 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Kürşat و 105 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure