انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 12:02pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2729 , 2730 , 2731 , 2732 , 2733 , 2734 , 2735 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
خازنهای 100 نانو در این مدار همه بعنوان نویزگیر قرار داده شدن. هر چه رنج فرکانسی این خازنها بالاتر و ESR پایین تری داشته باشن نویزگیری بهتر و قویتری انجام میدن. در حالت کلی باید این خازنها رو از نوع دی الکتریک سرامیک انتخاب کرد تا پوشش فرکانسی بهتری داشته باشن. بهمین دلیل مولتی لایر یا عدسی مرغوب رو توصیه کردم. اگر جنس مناسبی استفاده نشه تاثیر نویز میتونه بیشتر بشه و ثبات داخلی عملکرد مدار رو پایین بیاره.
خازنهایی که تصویرش رو گذاشتین از نوی دی الکتریک فیلم هست و فرقی نمیکنه پلیستر یا ام کا تی یا پلی پروپیلن و ... باشه. این مدل خازنها کلا برای نویزگیری یا بای پس یا دکوپلاژ مناسب نیست چون روی فرکانسهای بالا عملکرد خوبی نداره و نهایتا تا 100 کیلوهرتز کارایی داره. در توضیح هم اشتباه نوشته شده چون اصولا هیچ خازنی با گرید صوتی مناسب بایپس نیست! مولتی لایر رایج بازار بگیرین بهترین انتخاب هست.

سه شنبه 11 مرداد1401 - 10:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

samiar نوشته است:
سلام و عرض ادب خدمت مهندس حمید عزیز
مهندس یک فلز جو من دارم که بیش از حد باطری خالی میکن به فرض اینکه اشکال از باطری نباشد کجای کار میتواند باعث خالی شدن باطری شود بورریکه در عرض ۶ ماه ۴ بار این اتفاق افتاده بعضی مواقع یک باطری و بعضی مواقع دو باطری خراب میشود

شما اول باید مشخص کنید از چه نوع باطری استفاده می کنید. ایا از نوع سیلد هست یا ایون
اگر لیتیوم ایون هستش که حتما باید بشه باید از بالانسر استفاده کنید.و باطری ها هم با کیفیت باشه از نوع معمولی اولترا نباشه
و در اخر هم باید چک کنید ببینید زمانی که دستگاه خاموش است مدار جریان میکشه یا نه
و شارژ استاندارد هر سل هم باید 4.2 ولت باشه تا 4.25 هم مشکلی نداره

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 11 مرداد1401 - 12:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون.
خازنهای 100 نانو در این مدار همه بعنوان نویزگیر قرار داده شدن. هر چه رنج فرکانسی این خازنها بالاتر و ESR پایین تری داشته باشن نویزگیری بهتر و قویتری انجام میدن. در حالت کلی باید این خازنها رو از نوع دی الکتریک سرامیک انتخاب کرد تا پوشش فرکانسی بهتری داشته باشن. بهمین دلیل مولتی لایر یا عدسی مرغوب رو توصیه کردم. اگر جنس مناسبی استفاده نشه تاثیر نویز میتونه بیشتر بشه و ثبات داخلی عملکرد مدار رو پایین بیاره.
خازنهایی که تصویرش رو گذاشتین از نوی دی الکتریک فیلم هست و فرقی نمیکنه پلیستر یا ام کا تی یا پلی پروپیلن و ... باشه. این مدل خازنها کلا برای نویزگیری یا بای پس یا دکوپلاژ مناسب نیست چون روی فرکانسهای بالا عملکرد خوبی نداره و نهایتا تا 100 کیلوهرتز کارایی داره. در توضیح هم اشتباه نوشته شده چون اصولا هیچ خازنی با گرید صوتی مناسب بایپس نیست! مولتی لایر رایج بازار بگیرین بهترین انتخاب هست.

دقیقا حزف شما درست است
متاسفانه بیشتر افراد گول فروشنده های قطعات الکترونیک یا گروهای تلگرامی که هیچ سوادی از الکترونیک ندارند رو میخورند با تبلیغات فروش خازن امریکایی و المانی و ژاپنی بیشترشون از نوع ام کاتی یا پلی استر رو با شکلهای عجیب و غریب رو مدار لحیم می کنند یا ایسی اپ امپ رو دو تا با هم موازی می کنند و... در نهایت میگن مدار خوب نیست ثبات نداره و بعد انتظار دارند نتیجه خوبی هم بگیرند.

چهارشنبه 11 مرداد1401 - 12:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم یک نمونه
بجای استفاده از خازن عدسی 104 نویزگیر از خازن مولتی لایر استفاده کرده
در تلویزیون و ضبط و پخش های قدیمی برای دی کوپلینگ بیشتر از خازنهای عدسی استفاده می کردند نه از مولتی لایر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 11 مرداد1401 - 12:27am

سلام من این دستگاه درست کردم ولی جایی برا کاوش ندارم میخوام بفروشم هر کی خواست به این آیدی در تلگرام پیام بده فقط یدونه هست و مونتاژ هم نمیکنم.
@avrin

پنج شنبه 13 مرداد1401 - 5:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز
مهندس در مورد باطری اینکه همراه مدار داخل یه باکس باشه یا جدا از هم داخل یه باکس دیگه از نظر نویزی و کاربردی چه نظری دارین؟اگه داخل یه باکس دیگه باشه بخاطر سبکی دستگاه مشکلی پیش میاد یا نه؟اگه بخایم جدا بزاریم چه چیزایی رو رعایت کنیم مثلا فریت بزاریم یا نوع سیم چی باشه و کلا ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید

جمعه 20 مرداد1401 - 1:32am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
از نظر فنی زیاد تفاوتی نداره ولی سلیقه من بیشتر این هست که داخل باکس خود مدار باشه. اگر هم به هر دلیل خواستین باطری رو جدا بذارین از حداقل طول سیم و اتصال محکم استفاده کنین. هر چند نویزی که از طریق سیم باطری بخواد وارد مدار بشه روی عملکرد فلزیاب پالسی تاثیر محسوسی نداره ولی محض اطمینان میتونین یک فریت در مسیر سیم باطری قرار بدین.

جمعه 21 مرداد1401 - 3:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عرض ادب خدمت مهندس حمید عزیز . مهندس چندین مدل لوپ دارم هم تخت هم عنکبوتی دستگاه همه اینهارو با دیلی 16 میشناسه . به جزء کانکتور و کابل رابط که عوض کردم مشکل از کجا میتونه باشه . چون قبلا با دیلی 20 . 22 شناسایی میکرد . @};- :ymhug:

یکشنبه 23 مرداد1401 - 11:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان کسی در مورد نمونه ویرایش شده فلزجو که عامیانه بهش اروپایی میگن اطلاعاتی داره؟ و اینکه از کجا میشه اون مدار رو بدست آورد؟

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

یکشنبه 23 مرداد1401 - 11:52am
مدیر کل
مدیر کل

evilman نوشته است:
عرض ادب خدمت مهندس حمید عزیز . مهندس چندین مدل لوپ دارم هم تخت هم عنکبوتی دستگاه همه اینهارو با دیلی 16 میشناسه . به جزء کانکتور و کابل رابط که عوض کردم مشکل از کجا میتونه باشه . چون قبلا با دیلی 20 . 22 شناسایی میکرد . @};- :ymhug:

خواهش میکنم.
دیلی 16 بخودی خود ایرادی نداره باید دید اعداد 3 گانه و سنس و تفکیک دستگاه به چه صورت هست. اما اگر با هر کابل و لوپی دیلی 16 باشه نشان میده چیزی در مدار طبق استاندارد اولیه طراحی نیست. عدم اتصال صحیح مقاومت 12 ؛ خطای زیاد خازن 11 و خود آیسی 357 از مواردی هستن که میتونن دیلی رو پایین بیارن.

یکشنبه 23 مرداد1401 - 2:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2729 , 2730 , 2731 , 2732 , 2733 , 2734 , 2735 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Kürşat و 96 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure