انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 6:28pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 191 , 192 , 193 , 194 , 195 , 196 , 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-

چهارشنبه 24 فروردین1401 - 2:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درودبراستاحمید عزیز
حالتون خوبه ؟؟
استادعزیزیه جاروباردیاب گرفتیم جا بسیارباستانی نقطه کار مازیردرخت بسیار قدیمی که کلا با هزارمکافات رفتیم زیرش حتی حین حفاری اثار علایمم داده حتی زیر درخت به چهارلایه خاکم رسیدیم
الان به یه دیواره رسیدیم دیواره ازسخرست پایینشم از سخرست فضاروبرا تست لوپ 30اماده کردم لوپو بالانس کردم واروم اروم به دیواره نزدیک کردم جایی که سنس شروع میشد یکم جولو تر بردم اعداد تفکیک شروع شد که ای دی از80 شروع شدوبه 99ادامه یافت وفرو از22شروع شد وتا0ادامه یافت وقتی به سخره کامل میچسبیدکه ای دی 55 وفرو50میشد که وضعیت چسبیده به سخره که کاملا مشخص زراته استاد نظر شما چیه ممکنه پشت سخره خبرایی باشه
برا بنده جای سوال اینجاست چرا فروصفرمیشد
ممنون اگه راهنمایی بفرمایید ^:)^

پنج شنبه 30 تیر1401 - 10:18pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین.
چیزی که میفرمایین بیشتر به نظر میاد خطای ذرات باشه! اگر میتر سنس رو قید میکردین مشخص تر میشد. برای سنس فلز باید مرکزیت سنس داشته باشین و اعداد مربوط به تفکیک هم نباید خیلی متغیر باشه وگرنه نشانه خطاست. در عین حال توجه کنین که حرکت عمودی کویل نسبت به زمین یا دیواره حین کاوش کاملا اشتباه هست و خودش منجر به خطا میشه! یعنی باید کویل رو در فاصله مناسب نسبت به زمین یا دیواره و در جایی دورتر که مطمئن هستین هدفی وجود نداره بالانس کنین و بعد با حفظ همون فاصله به سمت نقطه مورد نظر حرکت کنین. سنس و تفکیک هر دو فقط در این صورت اعتبار دارن.

پنج شنبه 30 تیر1401 - 11:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دروداستاد عزیزممنون جواب دادین
استادازاین بهترنمیشدکار کردجایی هست را نمیده ولی باز باید حفاری کنیم فضای بیشتری براش باز کنیم

جمعه 30 تیر1401 - 1:01am
مدیر سایت
مدیر سایت

جواد64 نوشته است:
دروداستاد عزیزممنون جواب دادین
استادازاین بهترنمیشدکار کردجایی هست را نمیده ولی باز باید حفاری کنیم فضای بیشتری براش باز کنیم

ماشاا... آقا جواد پرتلاش ، انشاا... موفق باشی ، هرگز در کارها منطق و تکنیک و استفاده صحیح از ابزارهای مختلف رو فراموش نکن @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 3 شهریور1401 - 8:35pm
مدیر سایت
مدیر سایت

zanlog نوشته است:
مکانی رو با فلزجو گرفتم مشخصات سنس یا فرکانس ۱۰۰ و پالس ۲۰۰ و حساسیت ۱۲ و۱۵ اسپید۱۰ لوپ ۳۰ و ۶۵
یک حجم ۱متر مربعی رو با لوپ ۶۰ سنس داشتم با میتر ۳۵ و تفکیک +۱۵ و ایدی ۶۵
دیگه گفتم بارم رو بستم.....متاسفانه پس از حفاری
در عمق یک متری به سنگ سیلیسی خوردم و با چک محل حفاری با فلزجو دستگاه چیزی سنس نکرد.....
اساتید و مهندسین، برای حذف و پرهیز از این نوع سنگها چه پیشنهاد و راهکاری دارند؟
متشکرم

درود
طی این چند سال فلزجوهایی دیدیم که دوستان دارن باهاش کار میکنن و حتی از دیگران مدارش رو خریدن و بعضا میگن یا ثبات نداره ! یا عمق کم میزنه ! یا تفکیکش خوب نیست ! ازشون خواستم عکس مدارشون ، نحوه اتصالات و باکس کردن و نحوه ساخت لوپ رو تصویری ببینم ، وقتی کم لطفی وکم تجربگی در ساخت رو دیدم بهشون گفتم که حیف این مدار پر ارزش و ناب و افتخار یک طراح بزرگوار وطنی نیست که اینطور بی کیفیت و دور از استانداردهای مهم دستگاه ساختید و توقع کیفیت و نتیجه گیری عالی دارید ازش ؟!!! [-X :( و بعد در مکانهای مختلف هم عنوان میکنید که فلزجو اینطوره و اونطوره !
99 درصد عدم موفق بودن دوستان در اپراتوری با فلزجو کیفیت و دقت ساخت مدار و جمع بندی کل سیستم و لوپ هست ( حتی نوع قطعات هم خیلی ربطی نداره ! )
فلزیاب فلزجو سنس سیلیس نداره مگر استفاده از دستگاه در زمانی که خاک رطوبت بالایی داره ویا عدم تعادل و حفظ بالانست لوپ ، در مکانهایی با حساسیت بالای 12 مقداری واکنش ممکنه داشته باشیم با عدم تمرکز در میزان میتر بیشتر در مرکز ! که نهایت با استفاده از حساسیت حدود 10 خیلی آرام میشه کار کرد و فقط فلز متمرکز رو شکار کرد ؛ به هرحال تشخیص تنظیم صحیح و مقدار حساسیت مناسب فلزیاب در برابر شرایط خاک رو باید اپراتور بخوبی درک و تجربه کنه تا بتونه اپراتوری با کیفیتی ارائه بده @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 3 شهریور1401 - 9:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان خوبید
من خیلی وقت میشه انجمن نیومده بودم کما اینکه در این مدت هم کاووش داشتم که با توجه به مسائلی فلزجورو کنار گذاشته بودم و یبار ایمپکت سیمپلکس گرفتم که گرفتنمون یبارم اخری ایمپکت پرو که اونم گرفتن دوباره رو اوردم به فلزجو فلزجو هرچی باشه دستسازه نمیتونن بهتون مارک حفار حرفه ای بذارن ولی شرکتی ها دیگه نمیتونی داستان سرایی کنی براشون.خلاصه من دوباره تو تست فلزجو بدای بدست اوردن بهترین حالت تست کار کردم البته ناگفته نباشه فک کنم این پنجمین فلزجوم باشه و اینکه همیشه بیابون بصورت ال مال کار میکنم و اصلا به عددهای ای دی و تفکیک اهمیت نمیدم ۹۹ درصد مواردی هم که سنس میکنم بدون استثنا درمیارم اون ۱ درصد خطاهم فقط مربوط به سنگ اهن ها میباشد.ناگفته نباشهمن دیگه کلا سطحی کار میکنم با لوپ ۳۵

یکشنبه 6 آذر1401 - 11:18am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.
دوستان لطف کنید بفرماید دستگاه مهندس حمید fpi
اگه حذف اهن و تفکیک روشن باشه چجوری میشه ازش
برای رد کردن خاک و کوزه و سنگ های معدنی و ذرات استفاده کرد

اگه مونتاژ و ساخت لوپ دقیق باشه و حذف آهن روشن باشه و درست عمل کنه ،واکنش دستگاه به ذرات و املاح و ذرات چجوریه

لطف کنید راهنمایی کنید
با تشکر

شنبه 27 اسفند1401 - 11:32pm
مدیر کل
مدیر کل

اصولا تفکیک یا حذف آهن ربطی به سنس برخی ذرات و سفال و امثالهم نداره! اینجور شبه فلزات که معمولا در اثر وجود ذرات فلزی یا ترکیب املاح و رطوبت ایجاد رسانایی میکنن و از دید فلزیاب ها شبیه به فلز سنس میشن میتونن هر گونه تفکیکی از خودشون نشون بدن! اگر با سنگ آهن مواجه باشین تفکیک هم اون رو بصورت آهن مشخص میکنه. برخی سفالها و همینطور زمینهایی که دارای ذرات مغناطیسی هستن هم بهمین صورت تفکیک آهنی میدن. اما در خیلی موارد هم اینطور نیست. یک راه اصلی تشخیص ذرات این هست که توجه داشته باشین فلز مرکزیت سنس قوی داره اما مثلا ذرات پراکنده در ناحیه ای بزرگتر سنس ضعیف دارن بدون اینکه مرکز سنس قوی داشته باشن. دقت به این نکنه بسیاری از خطاهای ذرات رو مشخص میکنه.

یکشنبه 27 اسفند1401 - 12:33am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام مجدد
مهندس جان بازم مزاحم اوقات شریفتون شدم

حقیقتش میخوام زبون fpi رو بفهمم
مدار عالی
ثبات هم خوبه
برد هم مناسبه
اعداد ۳گانه صحیح
لوپ30 سیم لاکی0/6 دیلی اتومات ۲۴
دیلی و اسپید و فرکانس و عرض پالس و گراند رو هم فهمیدم و نحوه عملکرد رو متوجه شدم

راجع به عملگرد انتگرال چیزی نمیدونم
و همچنین در باره رابطه اعداد idو مثبت و منفی عدد تفکیک چیزی رو متوجه نمیشم

فقط متوجه شدم iron re....18تفکیک عالی دارم
فلزات آهنی fe با اعداد منفی
فلزات غیر آهنی non-feبا اعداد مثبت نشون میده و این اعداد برا هر جنسی متفاوته .گاها ۱یا۲نمره کم یا زیاد میشه

رابطه مثبت و منفی بودن اعداد تفکیک رو با عددid متوجه نمیشم
تست های زیر رو داشتم

مفرغ کوچیک non fe+3 و id 30 و حداکثر میتر سنس ۱۳۰

سکه ۱۰۰تومنی زرد با وزن و حجم همون مفرغ non fe+8 و id57 و میتر ۹۹۹

سکه ۵۰۰تومنی نیکل non fe +11 و id43 میتر ۹۹۹

یه تیکه آلومینیوم non fe +5و id36و میتر ۳۱۲

۱۰۰گرم قلعnon fe+8و id77و میتر۹۹۹

یه انبردست فولادی متوسطfe-2و id55و میتر ۹۹۹

جام برنز non fe+12و id86 و میتر ۹۹۹

فلزات فوق الذر بجز انبردست و برنز ،بقیه تقریبا با وزن و حجم مشابه بودن

متوجه شدم فلزات غیر آهنی عدد تفکیک مثبت میدن
فلزات آهنی عدد منفی

حالا رابطه id با این اعداد رو متوجه نمیشم
همچنین چرا میتر برا الومینیوم و مفرغ ۹۹۹نشده؟

درخواست راهنمایی به زبان ساده دارم

ممنون مهندس @};-

جمعه 4 فروردین1402 - 7:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 191 , 192 , 193 , 194 , 195 , 196 , 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure