انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:14pm

پاسخ به موضوع  [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی
 انتهای تمام محدودیتها در ردیابی ! ختم کلام 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود دوست عزیز
ممنون که عکس گذاشتین
تا حالا همچین چیزی از زمین بیرون نکشیدم
یه جازدم یه نفر با ریفاندر اومد گفت پریته اون حفاری میکنم
تو تاپیک انتنها من دسته انتنها رو گذاشتم زراتو زیردسته میریزم جیوه اطلاعاتی در موردش ندارم در کل چیزی که تست کردم هرچیزی که به کف انتن برخورد کنه حذف میشه طی ازمایشات

پنج شنبه 22 اردیبهشت1401 - 1:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بنده بهترین نتیجه را بادسته مسی بدون هیچ عایقی وزیرش ازاد گرفتم خیلی خوب جواب میده
چند روز دیگه عکس تمام دسته هایی که دارم براتون توتاپیک انتنها قرارمیدم
طی این چند سال به این نتیجه رسیدم که دسته انتن تو ردیابی خیلی تاثیر گزاره یعنی سر نوشت سازه پس تمام مدل دسته همراه داشته باشیم عالیه

پنج شنبه 22 اردیبهشت1401 - 1:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دسته مسی که گفتین به میله برنجی وصله یه عایق هست

پنج شنبه 22 اردیبهشت1401 - 2:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مستقیم بزار داخلش بدون هیچ عایقی
جنابmadrekیه پیقام خصوصی برام میزاریداگه امکانش هست کار خصوصی داشتم باهاتون
ممنون

جمعه 23 اردیبهشت1401 - 7:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جواد64 نوشته است:
مستقیم بزار داخلش بدون هیچ عایقی
جنابmadrekیه پیقام خصوصی برام میزاریداگه امکانش هست کار خصوصی داشتم باهاتون
ممنون

پیغام گذاشتم اما مگه شما نمیتونید پیغام خصوصی بدین؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 24 اردیبهشت1401 - 8:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دروددوست عزیز
سعی کردم ولی نشد
شمام که گذاشتین پاک کردین
اگه میشه دباره بزاریدممنون میشم

شنبه 31 اردیبهشت1401 - 3:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به استاید محترم
محبت کنید منو راهنمایی کنید
۴سال پیش با ۲تا میله برنجی ردیاب درست کردم
۱۲دسته
۴۲سانت طول
با بلبرینگ کوچیک توی ماژیک جا زدم
بسیاار روان بودن

طی آزمایشاتی که داشتم انگشتر نقره رو براحتی و درشب پیدا کردم(دادم یکی از دوستام ۵۰متر دور طر قایمش کرده بود)
یه بار هم کلید ماشین یه نفر تو زمین کشاورزی گم شد .جنسش برنجی بود .اونو هم پیدا کردم با اختلاف ۱متر
و روی cpu کامپیوتر که طلا داده قیچی دارم

سرعت جهت دادن و قیچی شدن برای این اهداف بالا هست

فلزات سطحی مثل مس سکه های رایج مملکت رو هم قیچی دارم با سرعت کمتر
هروقت از روی هدف رد میشم میله ها باز میشن و به دو طرف بازوهام میرن با سرعت بالا و به سمت عقب

یه نکته رو متوجه شدم که میتونم با دستام ،سرعت و قدرت سنس رو چجوری کم یا زیاد کنم (دقیقا مثل ولومsensitivityفلزجو) حالا بعدا راجع بهش توزیح میدم

بدلیل اینکه دوستام و همکارام اینجور ردیاب ها رو مسخره میکردن و اعتقادی بهشون نداشتن منو هم مایوس کردن و کلا این مقوله رو رها کردم
روشهای حذف ذرات و مواد رو نمیدونم چون دیگه تمرین و مطالعه ای راجع ب این موضوع نداشتم
مثلا نمیدونم اگه کوزه دستم باشه کوزه رو حذف میکنه یا فقط کوزه میگیره
طلا دستم باشه حذفش میکنه یا فقط طلا میگیره
خوراک رو تو دستم بگیرم
زیر زبون بزارم
تو جیب؟
پا؟
کجا بزارم
روش های حجم گیری رو زیاد بلد نیستم
روش های حذف ذرات رو هم بلد نیستم

ولی یه چیزی رو خوب میدونم قدرت سنس دستام زیاده
حالا نمیدونم واقعا همچین مقوله ای جواب میده یا نه

ضمنا بگم با اتصال به گوشی موبایل برا من جواب نداد
فقط میله خالی که با بلبرینگ ۱سانت قطر داخل لوله ماژیک جا زده بودم

لطفا منو راهنمایی کنید
با تشکر

سه شنبه 7 فروردین1402 - 2:45am
مدیر سایت
مدیر سایت

alijooon نوشته است:
سلام به استاید محترم
۱۲دسته
۴۲سانت طول
بسیاار روان بودن

طی آزمایشاتی که داشتم انگشتر نقره رو براحتی و درشب پیدا کردم(دادم یکی از دوستام ۵۰متر دور طر قایمش کرده بود)
یه بار هم کلید ماشین یه نفر تو زمین کشاورزی گم شد .جنسش برنجی بود .اونو هم پیدا کردم با اختلاف ۱متر

هروقت از روی هدف رد میشم میله ها باز میشن و به دو طرف بازوهام میرن با سرعت بالا و به سمت عقب

یه نکته رو متوجه شدم که میتونم با دستام ،سرعت و قدرت سنس رو چجوری کم یا زیاد کنم (دقیقا مثل ولومsensitivityفلزجو) حالا بعدا راجع بهش توزیح میدم

بدلیل اینکه دوستام و همکارام اینجور ردیاب ها رو مسخره میکردن و اعتقادی بهشون نداشتن منو هم مایوس کردن و کلا این مقوله رو رها کردم
روشهای حذف ذرات و مواد رو نمیدونم چون دیگه تمرین و مطالعه ای راجع ب این موضوع نداشتم
خوراک رو تو دستم بگیرم
زیر زبون بزارم
تو جیب؟
پا؟
کجا بزارم

لطفا منو راهنمایی کنید
با تشکر

با سلام
در ابتدا عرض کنم که ردیابی یا دازینگ بدین صورت یک قابلیت بسیار زیبا و منحصر به فرد و شخصی هست و اگر تونستی چیزهایی رو که فرمایش کردی پیدا کنی و آنتنها در دستانت بدون اراده و ذهنت بخوبی به سمت فلزات گردش میکنن ، با این حساب بدن شما به قابلیت این حرفه رسیده و دیگه به حرف این و اون گوش نکن ! به کارت و به تمرینات بیشتر ادامه بده حتی توی خونه ! بدن و مغز و ضمیرناخودآگاهت باید بدونه و درک بکنه که وقتی تو آنتن در دست گرفتی سریعا بره تو فاز ردگیری کردن! این مورد رو خوب در ذهنت بسپار ، دوستانی هستن که در همینجا اوستا شدن و الان توی مجازی برای خودشون دکون باز کردن ، پس با حرفهای دیگران اعتماد به نفس خودت رو خراب نکن و همیشه بهش ایمان داشته باش ، فقط در کامل کردن مجموعه کارمون در کاوش و بعد از ردیابی ، نیاز به نقطه زن داریم تا بتونیم فلزات رو چه در سطح و چه در عمق تشخیص بدیم !
در ضمن با تفکر بیشتر و مطالعه در بخش ساخت آنتنها حتما و حتما برای کم کردن میزان خطاهای طبیعیه طبیعت ، حتما بلبرینگ رو حذف کن و وزن 42 سانت آنتن رو با روکش زدن روی آنتنها با لوله مسی یا لوله پلاستیکی ترجیحا مسی ، افزایش بده و سر آنتنها رو هم مقدار رو به پایین خم کن تا با این کار آنتنها برای هرمیدان ضعیفی و گمراه کننده گردش نکنن و فقط در همون محیط 50 الی 100 متر که منطقی تر هست برای کاوشگری و نزدیک شما بتونن قویترین و بزرگ ترین میدان زیر زمین رو براتون حتی در عمق زیاد ! گرایش نشون بدن ، یادتون باشه اون گردشهای تند و سریع بیشتر برای اهداف سطحی و نزدیک هست ، پس باید در ابتدای کار در مکان مشکوک در طبیعت ابتدا به شرق یا غرب آرام آرام راه رفته تا آنتنها بتونن با فول شدن آنرژی بدن روی سطح خودشون ،کمکم قوی ترین مکانها رو ردگیری بکنن ، هر نقطه ای که گرفتید رو نقطه زن بزنید ! تجربه ثابت کرده بعضی مکانها رو با توجه به نوع آنتن و تجربه اپراتور نقاط 45 درجه خیلی ضعیف یا اصلا نمیگیریم و فقط روی فلز که در زیرخاک مدفون شده ، حتی در عمق قیچی داریم ! درضمن تمام راهنمایی ها در مورد سوالاتی که مطرح کردی در بخش ردیابی انجمن وجود داره لطفا مقداری وقت بذارید و مطالعه کنید به چیزهای خیلی خوبی خواهید رسید . یاحق

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 12 فروردین1402 - 10:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
alijooon نوشته است:
سلام به استاید محترم
۱۲دسته
۴۲سانت طول
بسیاار روان بودن

خوراک رو تو دستم بگیرم
زیر زبون بزارم
تو جیب؟
پا؟
کجا بزارم

لطفا منو راهنمایی کنید
با تشکر

با سلام
در ابتدا عرض کنم که ردیابی یا دازینگ بدین صورت یک قابلیت بسیار زیبا و منحصر به فرد و شخصی هست و اگر تونستی چیزهایی رو که فرمایش کردی پیدا کنی و آنتنها در دستانت بدون اراده و ذهنت بخوبی به سمت فلزات گردش میکنن ، با این حساب بدن شما به قابلیت این حرفه رسیده و دیگه به حرف این و اون گوش نکن ! به کارت و به تمرینات بیشتر ادامه بده حتی توی خونه ! بدن و مغز و ضمیرناخودآگاهت باید بدونه و درک بکنه که وقتی تو آنتن در دست گرفتی سریعا بره تو فاز ردگیری کردن! این مورد رو خوب در ذهنت بسپار ، دوستانی هستن که در همینجا اوستا شدن و الان توی مجازی برای خودشون دکون باز کردن ، پس با حرفهای دیگران اعتماد به نفس خودت رو خراب نکن و همیشه بهش ایمان داشته باش ، فقط در کامل کردن مجموعه کارمون در کاوش و بعد از ردیابی ، نیاز به نقطه زن داریم تا بتونیم فلزات رو چه در سطح و چه در عمق تشخیص بدیم !
در ضمن با تفکر بیشتر و مطالعه در بخش ساخت آنتنها حتما و حتما برای کم کردن میزان خطاهای طبیعیه طبیعت ، حتما بلبرینگ رو حذف کن و وزن 42 سانت آنتن رو با روکش زدن روی آنتنها با لوله مسی یا لوله پلاستیکی ترجیحا مسی ، افزایش بده و سر آنتنها رو هم مقدار رو به پایین خم کن تا با این کار آنتنها برای هرمیدان ضعیفی و گمراه کننده گردش نکنن و فقط در همون محیط 50 الی 100 متر که منطقی تر هست برای کاوشگری و نزدیک شما بتونن قویترین و بزرگ ترین میدان زیر زمین رو براتون حتی در عمق زیاد ! گرایش نشون بدن ، یادتون باشه اون گردشهای تند و سریع بیشتر برای اهداف سطحی و نزدیک هست ، پس باید در ابتدای کار در مکان مشکوک در طبیعت ابتدا به شرق یا غرب آرام آرام راه رفته تا آنتنها بتونن با فول شدن آنرژی بدن روی سطح خودشون ،کمکم قوی ترین مکانها رو ردگیری بکنن ، هر نقطه ای که گرفتید رو نقطه زن بزنید ! تجربه ثابت کرده بعضی مکانها رو با توجه به نوع آنتن و تجربه اپراتور نقاط 45 درجه خیلی ضعیف یا اصلا نمیگیریم و فقط روی فلز که در زیرخاک مدفون شده ، حتی در عمق قیچی داریم ! درضمن تمام راهنمایی ها در مورد سوالاتی که مطرح کردی در بخش ردیابی انجمن وجود داره لطفا مقداری وقت بذارید و مطالعه کنید به چیزهای خیلی خوبی خواهید رسید . یاحق

ممنون استاد
سپاسگزارم
امیدوارم کردی @};-

چهارشنبه 16 فروردین1402 - 2:27pm
آواتار کاربر

با عرض سلام خدمت اساتید و دوستان... چند وقت پیش یکی از دوستان من یه دستگاهی آورده بود،میگفت ساخت خودشه اما بعدا متوجه شدم از روی یه شرکت داخلی مهندسی معکوس کرده بود ، اما من واقعا حیرت زده شدم چون دوستم،خود من و یه شخص دیگه ( ۳ نقطه مختلف بدون اینکه به هم بگیم محل تست رو)که تاثیر ذهن هم اثری نداشته باشه، یه النگوی طلا که فک کنم حدودا 7,8 گرم بود
رو از فاصله حدودا ۳۰ متری و عمق حدودا نیم متری ردیابی و نقطه کردیم،دستگاه یه ولوم ادیت دیسک(Disc,edit ) و یه ترشهلد threshold داشت،که ولوم Disc کار تفکیک رو انجام میداد،با کلی اصرار چند دقیقه اجازه داد داخلشو ببینم یه آنتن انگار گیرنده بود و یه آنتن هم خروجی که به ترانزیستور ماسفت خورده بود،مدارش هم یه آی سی 555 و یه آی سی 4046 بیشتر نداشت اما اجازه نداد عکس و فیلم بگیرم،بعد از کلی تحقیق یه نمونه قدیمی از مدل دیگه از دستگارو پیدا کردم،دوستان کسی اطلاعاتی با این مشخصات داره؟؟

جمعه 22 اردیبهشت1402 - 5:07am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure