انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:38pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2712 , 2713 , 2714 , 2715 , 2716 , 2717 , 2718 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ممنون.
تا جاییکه من میدونم بر خلاف تصور عمومی و اصطلاح رایج ؛ پلاتینی که برای ترمیم شکستگی استخوان استفاده میشه در واقع فلز پلاتین یا طلای سفید نیست! بلکه نوعی آلیاژ خاص هست که در عین اصطحکام با شرایط داخلی بدن انسان سازگاری داره. لذا هر آلیاژی هم که باشه قطعا میزان رسانایی الکتریکی اون در حد فلزات اصلی که میشناسیم نیست. از طرف دیگه این پلاتینها معمولا بصورت باریک و مشبک همراه با پیچ های کوچک استفاده میشن. در این صورت کلا سنس اون با فلزیاب بصورت ضعیف و از فاصله خیلی نزدیک با لوپ کوچک ممکن هست.

من بخاطر تصادف وشکستگی فک توی صورتم دارم دکترا تیتانیوم میگفتن صورتم رو میچسبونم به لوپ خیلی ضعیف سنس میشه از وقتی که این لامصبا توی بدنم هست دیگه ردیاب جواب نمیده قبلا هرجا میگرفتم اثاری توش پیدا میشد بعد تصادف کلا محو شدم البته شرمنده ردیاب به این پست ربطی نداشت

پنج شنبه 28 مرداد1400 - 8:47am

سلام استاد حمید بعد از ساخت چند تا دستگاه...به یه مشکل جدید بر خوردم تو دستگاه جدیدم....
بعد از اینکه دستگاه منتاژ شده و ولتاژ هارو برسی کردم....
دستگاهو که روشن میکنم ارور کویل ارور میده ولی زمانی که یه تیکه آهن یا یه فلز نزدیک لوپ میکنم... با زدن دکمه بالانس دستگاه دیلی اتوماتیک ۲۰ رو نشون میده....
ماسفت و 357 هم عوض کردم ولی باز همون ایراد پابرجاست....
لطفا کمککککک

شنبه 13 شهریور1400 - 8:32pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
کابل و کویل و سپس خازنهای 11 و 12 رو چک کنین. البته آیسی 357 و مقاومتهای اطرافش و حتی BS170 هم میتونن علت این مشکل باشن.

شنبه 13 شهریور1400 - 10:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر دوستان لطفا یه مدار آب یاب برای حفر چاه اب معرفی کنیدبا تشکر از دوستان

شنبه 27 شهریور1400 - 7:52pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام به همه
دوست عزیز همین ردیاب 35 مهندس حمید مود آبیابی داره
سپاسگزارم

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 28 شهریور1400 - 11:07am

مهندس حمید عزیز سلام:
اگر سیم کانکتورلوپ ازهم جدابشن ( از پیش بدنه لوپ ) واگر باهم برخورد کنن بحدی که حتی باعث جرقه هم بشه ، حداقل 4_5 بار ، باعث خرابی قطعه ای هم میشه؟ آخه احساس میکنم بعدازتعمیر اگرجایی رو سنس می کنه ادامه دار میشه !! . ضمنا" ممنون وخدارو شکر که همچنان هستید مهندس جان
سپاس فراوان .

جمعه 2 مهر1400 - 3:43pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خواهش میکنم. @};-
در صورت اتصالی بین سیم های کویل در حین کار احتمال کمی وجود داره که ماسفت و مقاومتهای 2 وات آسیب ببینن. اما ادامه سنس که قبلا بارها اشاره کردیم بعید هست ربطی به این مساله داشته باشه و بیشتر به کیفیت آیسی 357 ؛ خازنهای 10 و 11 و 12 و رگولاتور 7812 ربط داره. ضمن اینکه باید از بلندگوی پیزو استفاده کنین.

جمعه 2 مهر1400 - 3:55pm

سلام اقای مهندس حمید گل وقتتون بخیر خسته نباشید مهندس جان .یه سوالی داشتم بنده چند سال ک این مدار ساختم تا جاییکه میتونستم با بهترین قطعات مونتاژ کردم .ولی نمیدونم چرا برد دستگاه خیلی پایین یک سینی ۴۰ سانت را با لوپ ۶۰ و ۴۵ را در فاصله نهایت۱.۵ متر سنس میکنه عکس لوپهارو میفرستم .جالب اینکه هر دو لوپ تقریبا در یک اندازه سنس میکنه دیلی اتومات بین ۱۹ تا ۲۱ برای هر دو لوپ بود .میخواستم بدونم مشکل از لوپها هست یا خود مدار .اعداد سه گانه هم حدود ۲۵۰ _۶۳۵_۷۵۰.خواهش میکنم راهنمایی کنید .ایا اپر باطری در برد دستگاه تاثیر داره مثلا ۲ امپر یا ۶ امپر.

دوشنبه 5 مهر1400 - 3:46pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. @};-
سینی 40 سانتی با لوپ 45 تا 2.2 متر و با لوپ 60 تا 2.4 متر قابل سنس هست. اینکه برد برای هر دو لوپ محدود به 1.5 متر هست به احتمال زیاد به شرایط محیط تست شما ربط داره. برای تست این لوپها باید مطمئن بشین از پشت و جلو حداقل تا 3 متر و از کناره ها تا 1.5 متر فلز بزرگی وجود نداشته باشه وگرنه برد فلزیاب محدود میشه.
آمپر باطری در عملکرد دستگاه تاثیری نداره و تا زمانیکه ولتاژ حین کار بالای 15 ولت باشه تفاوتی در عملکرد نیست.

دوشنبه 5 مهر1400 - 4:11pm

سلام اقای مهندس حمید گل وقتتون بخیر خسته نباشید مهندس جان .یه سوالی داشتم بنده چند سال ک این مدار ساختم تا جاییکه میتونستم با بهترین قطعات مونتاژ کردم .ولی نمیدونم چرا برد دستگاه خیلی پایین یک سینی ۴۰ سانت را با لوپ ۶۰ و ۴۵ را در فاصله نهایت۱.۵ متر سنس میکنه عکس لوپهارو میفرستم .جالب اینکه هر دو لوپ تقریبا در یک اندازه سنس میکنه دیلی اتومات بین ۱۹ تا ۲۱ برای هر دو لوپ بود .میخواستم بدونم مشکل از لوپها هست یا خود مدار .اعداد سه گانه هم حدود ۲۵۰ _۶۳۵_۷۵۰.خواهش میکنم راهنمایی کنید .ایا امپر باطری در برد دستگاه تاثیر داره مثلا ۲ امپر یا ۶ امپر.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 5 مهر1400 - 4:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2712 , 2713 , 2714 , 2715 , 2716 , 2717 , 2718 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 87 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure