انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:37pm

پاسخ به موضوع  [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 85 , 86 , 87 , 88 , 89 , 90 , 91 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود دوستان
سال جديد رو به همه دوستان و استاد سنه دژ تبريك ميگم اميدوارم سال خوب و پر بركتى واسه همه بچه هاى انجمن ، استاد حميد و مجتبى عزيز باشه @};- @};-

To be willing is to be able

سه شنبه 26 اسفند1399 - 7:14pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلامت باشید
سال نو شما هم مبارک باشه . انشالله سال پربرکتی برای همه ی دوستان باشه

لا اله الا هو

چهارشنبه 26 اسفند1399 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
استاد دوبار تبریک گفت برای سال بعدشم گفت :D
سال جدید همتون انشاع الله پر برکت باشه

چهارشنبه 26 اسفند1399 - 12:06am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود دوستان
ممنون ميشم فرمول محاسبه RX رو واسم بزاريد.

دوشنبه 1 فروردین1400 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
درود من ک فرمول ندارم براساس سنس و چیزی ک میخواستم خازن رو بستم اما اگر خطایی داشته باشی و زیاد کمو زیاد کنی مدارت ب حالت اشباع خواهد رفت و متوجه نخواهی شد مگر اینکه بدونی داری چیکار میکنی ک فقط بفهمی رفته تو اشباع
چون مدار ترانزیستوری هست اینها امری طبیعی هستن و میشه از اپ امپها استفاده کرد برای اینکه راحتتر به هدف رسید که باید از مدارات سر دربیاری

چهارشنبه 11 فروردین1400 - 9:57am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود استاد سنه دژ @};-
ببرستان ممنون از پاسخگويى @};-
در حالت تركيبى (اكتيو و پسيو هر دو فعال )با چرخش ولوم پنجاه كيلويى هر دو به آستانه ميرسند?

چهارشنبه 18 فروردین1400 - 3:14pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
درود
اگه منظورتون از به آستانه رسیدن ، حساس شدن هر قسمت تا حد به مرز رسیدن هست ،
خیر ، فقط برای قسمت فلزیاب میشه گفت که اینطوریه
برای قسمت یونیاب ، بهتره بگیم که با ولوم ، به مرز بوق زدن میرسه نه به مرز حساسیت .
حساسیت کلی ، تقریبا با ولوم تغیری نمیکنه که بگیم بردش بیشتر بشه . فقط میشه گفت که با به مرز رسانیدن بوق توسط ولوم ، آماده ی دریافت کوچکترین اثرات هستیم . حساسیت بخش یونیاب تقریبا ثابته

لا اله الا هو

شنبه 21 فروردین1400 - 11:17am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنونم از استاد سنه دژ بزرگوار
شما در پيامهاى قبل گفتيد در حالت فقط پسيو فعال با افزايش ولوم پنجاه كيلو ال اى دى ها به ترتيب روشن ميشن و قسمت پسيو به آستانه ميرسه . ولى در حالت تركيبى ميفرماييد تقريبا ثابته . اگر امكان داره دوباره در حالت پسيو تنها ، تاثير ولوم و ترتيب روشن شدن ال اى دى ها با افزايش ولوم و همچنين هنگام زدن جرقه باطرى عملكرد ال اى دى ها به ترتيب توضيح دهيد . @};-

شنبه 21 فروردین1400 - 5:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

استاد سنه دژ
منظور من از به آستانه رسيدن همانا قبل از روشن شدن ال اى دى زرد ميباشد . بعد از ال اى زرد ال اى دى سبز ( هدف ) و بازر روشن ميشه . @};-

شنبه 21 فروردین1400 - 5:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
در مورد عملکرد ولوم و سویچ و اتصالات مربوطه :

میدونم که در پی دی اکثر دوستان ، شاید ولوم تاثیری در حالت ( یونیابی ) نداشته باشه
حتی در بعضی از مونتاژهای دوستان ، در حالت ترکیبی نیز ، ولوم درست عمل نمیکنه ، چه برسه به حالت فریت خالی
همش برمیگرده به اتصالات و شماتیک و سویچ و ولوم

بنده این نکته رو نشنیدم و نمیدونم که ولوم در پی دی اصلی ، روی حالت یونیابی ، چقدر تاثیر داره
اگه ولوم بی تاثیر باشه ، دیگه حساسیتش به مرز نمیرسه و خیلی ضعیف عمل میکنه
باید بتونید با افزایش ولوم ، سنس رو به مرز روشن شدن چراغ برسونید
علاقمندان اگه خوب فکر کنن ، میدونن که چه فرقی با هم داره

اینو از اول عرض کنم که بعدا دوستان گله نکنن : پی دی بنده بی تغیر نیست و بنده بنا بر تشخیص خودم تغیرات ریزی رو انجام دادم که بنظر خودم باید اینطور باشه .
بنده در انجمن مخفی نبودم و اطلاعات نهایی که اونجا رد و بدل شد رو ندارم . لذا برای اشتباهات و کمبودهای شماتیکی و قطعاتی که بنظرم مشکوک بودن یا مشکل داشتن ، خودم اقدام کردم و نکاتی رو بدست آوردم و نکات ریزی رو تغیر دادم و اصلاحاتی انجام دادم
و چون در انجمن مخفی نبودم ، نمیدونم که این تغیرات و اصلاحاتی که انجام دادم ، واقعا مثل مدل اصلی هستن یا نه
اما عملکرد مدارم ، با این اصلاحات ، بنظر خودم درسته و باید همینطور باشه
با اینکه اطلاعات کامل پی دی اصلی در دسترس نیست ، نمیتوان دقیقا گفت که :
- تغیرات یا اصلاحاتی انجام دادم
- یا چیزایی رو اضافه کردم
- یا حذف کردم .
- یا ترکیبی از همه !
برای دانستن همه ی این نکات ، لازمه که پی دی اصلی رو در اختیار داشته باشیم یا مورگان همه ی نکات رو بدرستی توضیح بده ( که نداریم و نمیگه )
فعلا که مونتاژهای دوستان ، هیچکدام عملکرد درستی نداشتن که برسیم به حل نکات ریزتر و اینکه خودمون ، نکاتی رو تغیر بدیم یا رفع عیب کنیم

مثلا به یکی از نکات توجه کنید ببینید چقدر تاثیر داره در عملکرد مدار :

هرکسی برای خودش ، یه نوع سویچ گذاشته . هر سویچی هم ترتیب اتصالات داخلی مربوط به خودشو داره
وقتی هم روی حالتهای سه گانه سویچ میکنید ، معمولا اتفاق خاصی نمیافته که متوجه اشتباهات بشید . باید بر روی هر سه حالت ، چک کنید ببینید کدام اتصالات قطع یا وصل هستن و کدام قسمت مدار باید فعال یا غیرفعال باشه
اگه بخشهای مختلف مدار رو بدرستی نشناسید و چگونگی ارتباطشون با هم رو ندونید ، و ندونید که مدار در آن حالت باید چگونه رفتار بکنه ، در نتیجه اگه اشتباهی هم باشه ، نمیدونید که اشتباهه
{ اشتباهات رو بر اساس درستی یا نادرستی ، عملکرد هر مداری میشناسیم ، وقتی که ندونیم عملکرد درست مدار ، باید چطوری باشه ، اشتباهات را نیز نمی شناسیم }

قبل از استفاده از سویچهای نامربوط ، باید ببینید که سویچ باید چه اتصالاتی رو ، روی چه حالتهایی ، قطع و وصل بکنه
و ببینید که سویچ شما چه نقاطی رو قطع و وصل میکنه و آیا اصلا مثل پی دی اصلی هست و درسته یا نه ؟
و قبل از سویچ نیز ، باید همه ی اتصالات ، درست باشن . اگه اتصالات درست نباشن ، مشخصه که حتی یه سویچ درست نیز ، بدرستی سویچ نمیکنه
و قبل از اتصالات نیز ، باید شماتیک درست باشه . شماتیک اگه درست نباشه ، درستی اتصالات هم معنی نداره :D
یعنی همه چی از اول ، نکته به نکته ، باید درست باشه تا همه چی درست کار بکنه :ymhug:
با احترام
سنه دژ

درود استاد سنه دژ
من طبق گفته هاى شما در خط چهارم پاراگراف دو روى مدار خودم كار ميكنم . @};-

شنبه 21 فروردین1400 - 5:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 85 , 86 , 87 , 88 , 89 , 90 , 91 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure