انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:30pm

پاسخ به موضوع  [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5
 نقش جیوه در ردیابهای خوراکی 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بنظر بنده ردیاب بیشتر بدرد زمینهای وسیع و پهناور میخوره که نمیتونیم با فلزیاب یا ردیابهای کوتاه برد ، اونجا رو در زمان کوتاهی کاوش کنیم
یعنی موردی در زمینی وسیع داشته باشیم و با ردیاب محدوده ی مشکوک رو پیدا بکنیم . از این فراتر بریم دیگه وارد مهارت و توانایی و شانس و ... میشه

همانطور که عرض کردم ، آنتنهای جفتی دو مزیت بزرگ نسبت به تکی دارن که غیر قابل چشم پوشی هست :
- یکی در تعین فاصله ی اپراتور تا هدف
- یکی هم مشخص کردن نقطه قدرت یا مشخص کردن محدوده ی دقیق فضا خالی

با ردیاب تکی ،
فاصله از هدف
و نقطه ی هدف
و حتی لبه ی فضاهای بزرگ
بسیار سخت تر از آنتن جفتی بدست میاد یا هرگز دقیق بدست نمیاد
اگه برای دوستان زیاد فرقی نداره ، شاید یه جور دیگه ردیابی میکنن و روش بنده چیز دیگریست

لا اله الا هو

جمعه 8 اسفند1399 - 2:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: کوردستان شاباد
سنه گیان یک جسم در عمق دو متری از بالا با ردیاب بگیریم هالش چطور میشه ایا نقطه میده یا به صورت یک اتاق کوچک مربع شکل هاله میده یا نه به شکل گرد مانند ویا اصلا هاله نمیده و نقطه میده

هه ر بمینی کورد و زوان کوردی

جمعه 8 اسفند1399 - 8:43pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بنده قدیما با آنتن جفت ساده اما خوب کار میکردم
برای هدف بدون فضا خالی بزرگ و در زمین نرمال
طبق واکنشی که بنده میدیدم :
جسم در هر عمقی بود ، دو تا زاویه 45 درجه رو قیچی داشتم که در شمال و جنوب هدف بود ( در این مسیر قویتر عمل میکرد )
و نقطه ی وسط رو هم قیچی میکرد
بعد فاصله ی مابین این سه نقطه ( که دو فاصله میشه ) تقریبا یک اندازه میشد و طبق محاسبه ی زاویه 45 ،
عمق هدف ، چیزی در حدود فاصله ی قیچی 45 تا قیچی وسط بود

اینکه هاله به چه شکلی باشه ، تقریبا ثابت شده و با سیستمهای مختلف ردیاب و یونیاب و تستهای یونی ، مشخص شده که روی هدف ، حالت بیضی شکل داریم که کشیدگی بیضی در جهت شمال و جنوب هست و سر باریک بیضی بسمت شمال کشیدگی داره
و نقطه ی هدف ، در وسط بیضی نیست بلکه مقداری دورتر از وسط ، بسمت جنوب است
البته این حالت بیشتر با یونیابها بدست اومده و ممکنه در تشکیل زاویه های 45 درجه ، این حالت بدرستی صدق نکنه اما شبیه است

برای ردیابهای آنتنی بنده همین حالت بیضی رو فرض میکنم که مقداری به دایره شبیه تر است و نقطه ی هدف ، بیشتر در وسط حس میشه . شایدم بخاطر عمق های کم اهداف ، اینطوری حس میکنیم

لا اله الا هو

جمعه 8 اسفند1399 - 9:19pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

سلام
درادامه تجارب دوست گرامی
اینگه ما ازجمله خودم روی یونها وزاویه ها خیلی مانوارداده ایم
درحالی یکی از نقشهای اصلی رو درردیابها، الودگی جنس بازی میکنه البته اگر بحث ذرات وغیره روبزاریم کنار
جنس هرچه عمقش کمتر باشه گسترش الودکی اون درسطح بیشتره شاید باور نکنید من با فرکانس دستی یک باررو، تو سه متری زدم.. درحالی که خودم نشونه اولشو با چی پی دراوردم، شبای بعدی با فاصله هشت تا ده متری با همون فرکانس دقیقن دریک راستای دیگه هدف سنس سنس شد یعنی باراول سمت شرق، باردوم در غرب با فاصله سنس شدوطبق نشونه سنس، هدف درشرق وباراول بوده

mantera

جمعه 8 اسفند1399 - 11:44pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

یکبارهم یه باربزرگه رو کنارقلعه با ردیاب گرفته شد موقعه حفاری دقیقن لبه الودگی وانتهای اون پیدا شد بعدازحفاری تا هفت متر تازه فهمیدیم باردقیقن پنج تا شش متر دورتره وهرچه نزدیکترمیشدیم حجم الودگی بیشتر میشد چون الودگی بحثش با یونها جداست.. یونها طبق قواعد خودشون عمل میکنن... ولی الودگی هم درزیر بار وهم بالا و اطراف پیشروی میکنن هرجا هم که خاک مناسبتر، ازلحاظ نرمی ورطوبت باشه پیشروی اون بیشتره
شاید باورنکنید بارهای کم عمق سنس اونها، دربعضی شرایط خطازدنشون بیشتره من حتا یک هدف که دردومتری بوده وجای اون مشخص بودهرو با فاصله پنج متری سنس کردم
اگر هدف ازاد باشه وتوی محفظه قرارنداشته باشه الودگی اون به مراتب بیشتر خاهد بود
بحث فرکانسها با عیار فلزات هم بسیارمهمه که من چندتا تست زدم، ونتیجه اونا خیلی جالب بوده وبراتون میذارم

mantera

جمعه 8 اسفند1399 - 11:58pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام بر شما استاد عزیز @};-
خوشحالیم از دیدنتون
راستش بنده خیلی وقته که دیگه با آنتن ردیابی نمیکنم مگه برای مورد خاص در زمین وسیع باشه
اما هنوز دوستان زیادی هستن که علاقه دارن و امیدوارم که از تجارب خوب شما بهره ببرن
در مورد آلودگی ، بغیر از یونها شاید چیز زیادی برای دوستان مشخص نشده باشه
اما بنظر بنده همون حالت میکروبی هست که در خاکهای نرم بهتر پیشروی داره و برای جنسهای کم عمق بیشتر هست

لا اله الا هو

شنبه 8 اسفند1399 - 12:47am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

لطف دارید عزیز
بزرگوارید
اینجورموارد همه جارخ نمیده هرالودگی هم توی هرخاکی براحتی مشخص نمیشه وشدت الودگی محیط اطراف جنس، بستگی به نوع فلز هم داره... خیلی ها الودکی وگاز زدگی خاک وپیشروی اون رودرتمام جهات قبول ندارن، جزبعضی ها که عینن لمس میکنن وباگرفتن رد این الودکی وگاززدگی حتا به هدف میرسن
که دریک مورد دقیقن فقط وفقط باپیدا کردن مسیر الودگی ورفتن بطرف اون به متراژ هفت قدم بزرگ به نماد بعدی رسیدیم
درکل بحث ردیاب یه چیز قدیمی شده ‌وقصدندارم ادامه بدم اخرین پست هارو نگاه کردم.. این تاپیک روبود... گفتم یه اعلام حضورکنیم
اما موفقیت دراین کار فقط دوصورت امکان پذیره یکی اینکه یه وی ال اف دستت بگیری ونم نم پول دربیاری
بعدی که کاملن منطقی هست اینه که یک منطقه باستانی رواول ردیاب بزنی چند، جارومشخص کرده، وبعد کابل دودردو یا سه درسه مثل لورنزیا یه د pi خوب وطنی رو به همین دسته چتری های، جدید سوار کنی، هرچه در5یا6مترهست رو سنس، وبعدحفاری...
باورکنیددقیقن.. تاحالا دوتاسه اکیپ رو دیدم که به همین راحتی باهمین کارمنطقی باذخوب زدن

الان هم لازم نیست که حتمن به طلا مخصوصن سکه زدی دنبال مشتری بگردی.. دویست تاسکه اسلامی 5گرمی بزنی نزدیک یک کیلومیشه هرگرمی هم یه تومن....
ازلحاظ کارمنظقی اینه... با یک لوپ دودردو یا سه در سه یک کپسول گاز پنج تا هفت هفت متر بستگی به پول به راحتی تمام سنس میشه... فقط هم جایی که نشون دراومده یا ردیاب زده... مخصوصن لورنز یا یه دستگاه وطنی خوب

mantera

شنبه 8 اسفند1399 - 1:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقا اریا خوش اومدین. خیلی وقته منتظر شما و راهنماییهاتون بودیم.وجود شما و دوستان با تجربه باعث امید و دلگرمیه.اگه در این مدت تجربه های جدیدتری کسب کردین خیلی ممنون میشیم که در اختیار ما و دوستان قرار بدین.در هر زمینه ای با تشکر فراوان.

دوشنبه 11 اسفند1399 - 7:28am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure