انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:55pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2695 , 2696 , 2697 , 2698 , 2699 , 2700 , 2701 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد سنه دژ عزیز خسته نباشی و ممنونم بابت کمک کردنت
سنگی که پیدا کردم از توع پلاسری بود استاد و تیکه های ریز طلا توش بود این رودخونه که میگم سر چشمه اصلیش یه چشمه است که مسافت پیدا شدن سنگ تا چشمه اصلی حدودی شاید 3 کیلومتر باشه و در طول رودخونه دره مانند ها که وقتی بارون میاد خاک رو میشوره و میفته تو رودخونه اتفاقا استاد دنبال تیکه های ریز طلا گشتم توی ماسه بادی های رود خونه که حتی اوردم خونه و توی یه سینی انداختم و با چراغ قوه و ذربین نگاه کردم ولی چیزی ندیدم ولی منتظرم که بشه بهار افتاب خوب بزنه مه بازم برم متاسفانه نمیتونم یه فلز یاب vlf تهیه کنم و هر چی هم گشتم تو نت یه فلز یاب vlf که بسازم نبود
استاد سنه شما که تجربه دارید یه سوال دارم خدمتتون استاد یه تپه هست که سنگ هایی که توشه به راحتی خرد میشن و رنگ خاکش زرد پر رنگ هست ایا احتمال اینکه طلا داشته باشه تو خاک خیلی زرد هست؟

استاد تو این منطقه نمونه سنگ جمع کردم و اوردم خونه با ذربین که نگاه میکنم تیکه های خیلیی ریز طلا توش هست که کامل زرد رنگ هست
و یه مدل سنگ پلاسری بزرگ پیدا کردم توی دامنه کوه که وقتی مینداختم جلو نور افتاب یه تیکه ریز طلا روی اون سنگ پلاسری بزرگ بود

استاد ممنونم میشم اگه کتابی یا فایل پی دی افی چیزی دارید راجب این مسئله برگی کنی بهم بدی
با تشکر

پنج شنبه 30 بهمن1399 - 10:18pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام
خواهش میکنم دوست عزیز
اگه مبدا رود اینقدر نزدیکه و احتمال وجود طلا از خاکهای ریزشی بیشتره ، کار راحت تر میشه از اینکه تو یه رود طولانی و پر انشعاب ، دنبال مبدا بگردیم
اون خرده ریزها که عرض کردم ، بسختی با چشم و چراغ دیده میشه چون اونجوری ثابت هستن . هنگام موج زدن رود و زیر نور آفتاب بهتر میدرخشن و دیده میشن . اما مورد شما اگه در خاکهای ریزشی باشه ، احتمال پیدا شدنشون با این روش میاد پائین مگر اینکه طلا نباشه
اون تپه رو که میفرمائید ، باید بدقت بررسی کنید ببینید قطعه های زرد رنگ ، آیا دچار تیرگی شدن یا پاتیل بستن ؟ اگه فلزات دیگه باشه ، کافیه که تو خاک پیداشون کنی و رنگشونو بررسی کنی . فلزات دیگه معمولا تیره میشن یا حتی پاتیل ضعیفی میبندن اما طلا پاکه و زردیش همیشه تازه ست
کتاب یا منبع خاصی رو در دسترس ندارم اما با یه جستجوی ساده در نت میتونید تصاویر مربوط به طلای رودخونه ای رو بررسی کنی و تطابق بدی با مورد خودتون . اینجوری بهتر دیده میشه . البته اول در مورد ذرات طلا و امثال مشابه مقداری مطالعه کنید ( در نت موجوده )
شکل قطعات هم عرض کردم حتما در نظر بگیرید . البته طلا بندرت شکلهای دیگه هم داره که بیشتر این اشکال غیر مرسوم ، در ترکیب با کانیهای دیگه هست که درصد طلایی در خود دارن . وگرنه طلا خودش بتنهایی همون شکل صاف و بدون تیزی رو داره

اگه قطعات پلاسری که پیدا کردید ، اینقدر ریز باشه ، حتما باید از فلزیاب والف استفاده کنید . حتی شاید بیشتر والفها هم نتونن که این قطعات رو سنس بکنن . برای سنس شدن معمولا قطعات باید از یکی دو میلیمتر بزرگتر باشن . غیر از این باشه ، درستش اینه که اول بصورت چشمی دنبالش بگردید .
بازم به کناره های ریزشی رود نزدیک بشید و با دقت نگاه کنید . معمولا یک روز وقت بزارید ، چیزی دستگیرتون میشه
فلزیاب والف که زیاده برای ساخت اما اول باید بررسی کنید ببینید کجا از اون قطعه ها پیدا میشه ( بغیر از رودخانه )
اگه کانسار پیدا بشه ، اونوقت میتونید با والف دنبال قطعات بزرگترش بگردی

لا اله الا هو

جمعه 30 بهمن1399 - 12:24am
مدیر کل
مدیر کل

سعید عزیز بنظر من اول مطمئن بشین مکان برای کاوش ذرات طلا درست هست و در این صورت بهتره از سری دستگاههای مینلب که بعنوان طلایاب مشهور هستن استفاده کنین. وگرنه وی ال اف در این مورد نسبت به فلزجو زیاد کمک بیشتری نمیکنه بخصوص اگر دستساز هم باشه. بین دستگاههای طلایاب مینلب سری GPX بخصوص مدل 5000 برای این کار خوب جواب میده و اگر بتونین هزینه بیشتری بکنین GPZ7000 قویترین فلزیابی هست که دقیقا برای کاری که شما نیاز دارین طراحی شده. هر چند بدرد دفینه یابی نمیخوره و تفکیکی هم نداره.

جمعه 30 بهمن1399 - 1:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد سنه ممنونم ازتون چشم همینکارو میکنم الانم نمونه سنگ دارم که با ذربین که نگاه میکنم تیکه ریز طلا توشه بازم پیگیری میکنم تشکر

جمعه 1 اسفند1399 - 11:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید عزیز مرسی که حواست بهمون هست بنظرم فلز جو خیلی سر تره چون با راهنمایی های بی دریغ شما لوپ 20 رو درست کردم و رفتم یه بار بیرون اولا دستگاه بوق اضافی نداست دوم اینکه فلزات ریز رو خوب پیدا میکرد یه تیکه فویل نیم سانتی رو تو عمق فک کنم 20 سانت که تو ماسه بود براحتی پیدا کرد از خدا براتون یه عمر با عزت میخام و سایتون از سر ما کم نشه چون بزرگترین والا نعمتی که بدون چشم داشتی به ما کمک میکنی

جمعه 1 اسفند1399 - 11:39am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. لطف دارین. :ymhug: :x ایشالا موفق باشین. @};-

جمعه 1 اسفند1399 - 1:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام جناب مهندس حمید. وقت شما بخیر. یه سوالی داشتم ببخشید عجله ای بود اینجا میپرسم. میخواستم ببینم راهی وجود داره که مثلا مقداری طلا رو جوری مخفی کرد که کاملا در برد یک فلزیاب قرار داشته باشه ولی فلزیاب بهیچ وجه نتونه اونو سنس کنه.
با تشکر از شما

سه شنبه 5 اسفند1399 - 7:52pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
در حالت کلی راهی وجود نداره. شاید تنها راهش پوشش دادن با فلزی دیگر هست! مثلا اگر یک درب آهنی بزرگ وجود داشته باشه که طلا رو پشت اون قرار بدین فلزیاب فقط درب آهنی رو سنس میکنه و حتی در اون قسمتی از درب که طلا پشتش قرار داره تفاوت سنس یا تفکیک متفاوت هم نخواهد داشت و مشخص نمیشه.

سه شنبه 5 اسفند1399 - 8:40pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام استاد گرامی @};-
با اجازه ی شما
دوست عزیز ، بنده هم خیلی سر این موضوع بحث کردم
یارو نمیدونم از گروه های تلگرامی یا کجا بهش گفته بودن که میشه طلا رو از دید فلزیاب پنهان کرد
گفتم این راهی نداره . اسرار داشت که میشه
گفتم خوب چجوری میشه ؟ گفت میرم دقیق میپرسم برات
رفت خوب پرسید و برگشت :D
میگفت طلا رو میاری میپیچی لای زرورق ( فویل آلومینیوم ) اونجوری دیگه فلزیاب نمیتونه هیچی بگیره
گفتم بغیر از طلا ، خود فویل رو هم میگره و اتفاقا فویل باعث میشه که سنس قویتر هم بشه
خلاصه تا تست نکردم براش ، ولکن نبود =)) خودشم خیلی از نتیجه تعجب میکرد ، انگار که نباید اینجوری باشه

هیچ راهی نداره بجز اون حالتی که مهندس فرمودن ، که طلا رو کنار فلز بزرگتری مثل آهن بزاریم و اونو پوشش بدیم که کسی متوجه نشه
البته در محیط خونه میتونیم کارای دیگه هم بکنیم اما همین خوبه
بیرون هم باشه ، باید ببرید همونجای قبلی و در عمق بیشتری پنهانش کنید
موفق باشید

لا اله الا هو

سه شنبه 5 اسفند1399 - 10:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام مجدد. خیلی ممنون از پاسخگویی شما و از زحماتی که می کشید. با آرزوی موفقیت برای شما و همه ی دوستان زحمتکش @};-

سه شنبه 5 اسفند1399 - 10:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2695 , 2696 , 2697 , 2698 , 2699 , 2700 , 2701 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure