انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 2:22am

پاسخ به موضوع  [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3
 gold gun al718 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
سوال شما چندان سوال درستی نیست! چون مشخص نمیکنین ولتاژی که میفرمایین در کجا قراره اندازه گیری بشه. اگر در خود زمین باشه که ابزاری برای اندازه گیریش نداریم و البته به خاک و نوع هدف هم کاملا وابسته هست. اگر هم ولتاژ سر آنتن مد نظرتون باشه به قدرت تقویت آنتن و همینطور فاصله از هدف بشدت وابسته هست. بهرحال اگر قصد طراحی تقویت کننده ای رو دارین و میخواین رنج تقویت رو درست در بیارین باید عرض کنم طبق تجربه من باید شدت سیگنالی که روی آنتن یا سنسور قرار میگیره رو در رنج 1 میکرو ولت در نظر بگیرین! وگرنه برد و حساسیت خوبی بدست نمیاد.

پنج شنبه 10 مهر1399 - 4:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله دقیقا منظورم سیگنالی بود که به سر انتن برخورد میکنه وجذب میشه.خیلی گلی مهندس @};- @};- @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 10 مهر1399 - 3:22am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت همگی
من مدار تست زدم فرستنده هم که خودم ساختم و میزارم اینجا . باهاش مچ کردم البته فرستنده باید 10 متری از مدار گیرنده دورتر باشه یه سر خروجیش به آنتن تلسکوپی و یطرعشم به زمین کاوش پراب شه . من در رنج های 9.5 کیلو هرتز برای هر دو مدار
15khz
29khz
تست زدم و چنگی به دل نزد بلکه طلا را فقط تونستم از 3 سانتی فریت سنس کنم بنظرم روی آمپ هابا ورودی جیفت تمرکز کنیم نتیجه بهتری خواهیم گرفت تا دوتا ترانزیستر فت معمولی و دوطبقه آمپ ساده . بازم ادامه میدیم و از مهندس حمید عزیز و سایر دوستان میخوایم همراهیمون کنند
موفق باشید

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

شنبه 12 مهر1399 - 9:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

این فرستنده را از روی فرستنده توتم ساختم و اون حلقه که در کنار ترانزیستزر هست حلقه فریت هست که اولیه حدود 50 دور سیم 030 و ثانویه هم 5 دور سیم 1 میل هست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

شنبه 12 مهر1399 - 9:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
بهرام جان خسته نباشی شما که زحمتی کشیدی --- یه فرستنده sw برای فرانکو طراحی کن از محدودیت در بیایم ;;)

چهارشنبه 23 مهر1399 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی اعضای محترم فلزجو امیدوارم حال وروز همگی خوب باشه و از گزند این بیماری کشنده دور مونده باشید. :YMPRAY:
ببخشید که مدتی غیبت داشتم.. @};- @};- @};-
اول از همه از ماهان عزیز تشکر میکنم بابت ایده مداریی جالبشون.اما مهمتر انالیز مدار بود که من همون روزهای اخیر که در انجمن حضور داشتم به اون دست پیدا کردم اما نشد که به انجمن خوبمون سر بزنم و منتقل کنم...
طبق محاسبات ماشینی اگه سیمپیچ هسته فریت رو درست محاسبه کنیم چیزی حدود2663 میکرو هانری میشه که امیدوارم درست محاسبه کرده باشم چون همه چیز بر حسب اینچ باید محاسبه میشد.که من به این ظرفیت رسیدم.که اگه رزونانس بخش سیمپیچ وخازن رو براساس ظرفیت القایی سیم محاسبه کنین میبینین که اصلا درست در نمیاد..خازن های موازی با کویل برای گیرندگی بالای 100 کیلو هرتز محاسبه شدن.درسته این محدوده فرکانس هم در رنج امواج وی ال اف قرار میگیره اما عددی که کنار هر خازن تکست شده درست نیست.باز از مهندس حمید ودوستان که میتونن محاسبات رو درست ودقیق انجام بدن خواهش میکنم این بخش رو ارزیابی کنن شاید من به درستی نتونستم محاسبه کنم.طبق محاسبات من خازنها برای فرکانس9.5 کیلوهرتز 104 نانو و 19.5کیلوهرتز 24نانو و25 تا27 کیلوهرتز 12تا14 نانو در میاد.علت اینکه دوستان نتونستن به درستی با این طرح کار کنن همین بخشه که به نظرم مشکل محاسباتی داره ودقیق نیست و ما با پیکی طرف هستیم که خیلی ضعیف هست وبا کوچکترین خطای مداریی سنس مختل میشه ومطلقا
باید این خازنها در رنج درستی انتخاب بشن وگرنه قدرت گیرندگی محدود میشه وممکنه سنسی انجام نگیره

دومین مطلب در مورد گیرندگی از راه دور بود که مهندس پیک 1میکرو ولتی رو مبنای گیرندگی اصولی روی انتن اعلام کردن که من همون روز مدار رو بازبینی کردم وطرح رو بهینه کردم.از این طرح چند بلوک طراحی کردم وهر کدوم کارایی خودشون در عمل دارن..که من دو نمونه که کاملتر میدونم رو برای دوستان در همین تاپیک به اشتراک میزارم که یکی از اینها با میکرو کار میکنه که میکرو وبرنامه رو از روی یکی از طرحهای مشابه قرض گرفتم.آخرش کسی پیدا نشد اعلام آمادگی کنه تا روی این بخش ازش کمک بگیریم :-BD
....................................................................
جهانبین عزیز چرا فرستنده در بازه فرکانس sw مد نظرتونه.البته ساخت فرستنده سخت نیست مهم درک کلی از مداره که به چه شیوه ایی سنس رو انجام بده..اگه قرار طرحی در این خصوص کشیده بشه باید در بازه فرکانس وی ال اف باشه و به وسیله پروب از طریق زمین منتقل بشه یا اگه از هوا بخوایم امواج رو مدوله کنیم باید خارج از باند وی ال اف وحامل امواج صوتی باشه که در رنج گیرندگی این مدار قرار بگیره وگرنه ممکنه امواج رو از راه دور و مستقیم از طریق هوا روی انتن سنس کنیم..البته طرح ماهان عزیز رو هنوز به درستی ندیدم و یک نگاه اجمالی حین بالا اومدن پیج کردم که جالب به نظر میاد که به نظرم فعلا مجبور به استفاده از فرستنده نیستیم حالا باید دید در آخر چی میشه..

جمعه 9 آبان1399 - 5:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اوه جهانبین عزیز ببخشید گفتین فرستنده برای فرانکو..چون این تاپیک گلدگان بود قاطی شد..
در مورد فرانکو بحث زیاده به نظرم بشه بدون فرستنده هم جواب گرفت در موردش بحث میکنیم :-BD

سه شنبه 13 آبان1399 - 6:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure