انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 2:56am

پاسخ به موضوع  [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78  بعدی
 Treasure Scope Quad 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
خروجی این مدار بصورت موج سینوسی در رنج کیلوهرتز هست. بله میشه از چوکهای صوتی در خروجی استفاده کرد ولی ممکنه روی بعضی فرکانسها بهم ریختگی موج بوجود بیاد که باید با اسکوپ بررسی کنین. همینطور امپدانس ورودی چوک باید طوری باشه که برای خروجی مدار مشکلی پیش نیاد. قدرت ردیابی به ولتاژ خروجی بستگی داره ولی دقت کمتر و خطا هم بیشتر میشه.
اگر قصد ارتقا و تقویت و این مسائل رو داشته باشین نه این مدار و نه هیچ مداری مطلقا ارزش این همه زحمت رو نداره! میتونین از خروجی موبایل با همون برنامه فانکشن ژنراتور که در تاپیک ردیاب موبایلی مطرح شده استفاده کنین. دقت خروجی موبایل حداقل برای موج سینوسی در حد هزاران برابر بیشتر از این مدارات هست و اصلا قابل مقایسه نیست! پس کاملا ارزشش رو داره که از یک موبایل بعنوان مولد اصلی موج استفاده کنین و بعد تقویت و کارهای دیگه رو روی خروجی اون انجام بدین.

ممنون استاد.دستت درد نکنه ک روشنمون میکنی @};-
مهندس فلزات اهنی (در تن ماهی.میله گرد.خنجر.نعل.قلم قدیم.داس.سفال.مس قدیم.همگی زیر خاک پیدا شده)ک بااین ردیاب شکار کردم یعنی خطای این ردیابه یا صرفا سر این بوده ک دسته و انتن من برنجی و از جنس فلزه مثل خوراک عمل کرده؟؟

بیهوده نشین
وقت طلاست

سه شنبه 6 آبان1399 - 1:23pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اینجور خطاها با همه ردیابهای آنتنی کاملا رایج هست. بیشتر دوستانی که مدعی تشخیص این موارد هستن از تکنیکهای ذهنی و مهارت اپراتوری خودشون استفاده میکنن وگرنه خود دستگاه ردیاب زیاد در این مورد دخیل نیست. بهمین دلیل اکثر دوستان از ردیابهای مختلف استفاده کردن و کم و بیش وضعیت به همین شکل بوده.

سه شنبه 6 آبان1399 - 4:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اینجور خطاها با همه ردیابهای آنتنی کاملا رایج هست. بیشتر دوستانی که مدعی تشخیص این موارد هستن از تکنیکهای ذهنی و مهارت اپراتوری خودشون استفاده میکنن وگرنه خود دستگاه ردیاب زیاد در این مورد دخیل نیست. بهمین دلیل اکثر دوستان از ردیابهای مختلف استفاده کردن و کم و بیش وضعیت به همین شکل بوده.

ممنون استاد عزیز.دست گلت درد نکنه @};-

بیهوده نشین
وقت طلاست

دوشنبه 19 آبان1399 - 4:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان و مهندس حمید عزیز
دوستان آی سی 2206 برای شما هم در حین کار کردن و روشن کردن مدار گرم و داغ میشه و آیا این امر طبیعیه ؟
آخه من دو مدل مختلف دارم
2206cp
2206m
ولی هر دو با ولتاژ 9الی 12 شروع به گرم و داغ شدن میکنن
لطفا یه تست لمس آی سی انجام بدید و نتیجه را لطف کنید بگید
از همگی سپاسگزارم

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 31 خرداد1400 - 7:07pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
طبق تجربه ای که من در گذشته با این آیسی داشتم کمی گرم کردن طبیعی هست ولی اصلا نباید داغ بکنه. صحت اتصالات و سلامت قطعات اطراف آیسی رو بررسی کنین. این احتمال هست که در صورت پایین بودن مقدار مقاومتهایی که به این آیسی متصل میشه جریانکشی افزایش پیدا کنه و به داغ کردن آیسی منجر بشه.

دوشنبه 31 خرداد1400 - 7:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گرامی که زحمت میکشند تا به بقیه هم کمک کنن تلاشهای مهندس حمید و همه دوستان قابل ستایش و تقدیر وتشکر هست @};-
در خصوص اپراتوری با این سیستم :
۱-پایین بودن ولتاژ باعث حذف ذرات میشه یعنی ولوم دیسک عالی کار میکنه و از طرفی پایین بودن ولتاژ باعث تحریک پذیری توسط سنگهای بزرگ و کشش به سمت اونها و همچنین سمت چاله و چاه حتی پر شده میشه و درحد لانه موش من باهاش گرفتم در عمق ۵۰ سانتی با فرکانس ۵۵۰۰ بدلیل نداشتن فیلتر فرکانسی
۲-وضعیت ارگونومی و بالانس جعبه از همه چیز در این مدار مهمتره
۳-تنظیم فرکانس هر فلز با این مدار تا ۳۰۰ هرتز بالا و پایین تفاوتی نداره
۴-با این مدار در فرکانس ۵ تا ۷ کیلوهرتز همه چیز پیدا میشه(پوکه فشنگ برنجی مثل برنو و خفیف و اینها و اعم از ابزار الات فضانوردی :D سیم و سنجاق، میخ اهنی ،سرب، که بیشترین قفل و کشش نیرو را فلز سرب داره به حدی که حتی باد شدید هم نمیتونه سیستم را منحرف کنه من این تجربه را روی ۵۰ گرم سرب دارم که در بالاترین ارتفاع کوه با وجود وزش باد شدید سیستم قفل کرده بود همونجا روی سرب و بدون ۱ سانت خطا از فصله ۱۰۰ متری شکارش کرد خودم تعجب کردم :YMPEACE: ) بجز طلا و نقره که بحث فرکانس بسیار گسترده هست و یکی از دوستان نحوه محاسبه فرکانس هر فلز بر حسب هر منطقه جغرافیایی را گذاشتن که طبق تجربهای که من با این سیستم دارم فرکانس ها همه دقیق بودن از ایشون هم تشکر میکنم معذرت میخوام اسم ایشون را فراموش کردم @};-
۵-وضعیت استقرار دست باید ۹۰ درجه کنار بدن جوری که تنفس کردن روی سیستم تاثیر نذاره
۶-بعد از روشن کردن سیستم باید با هر فرکانس ۱۰ دقیقه روشن بزارین تا خط سیگنال و تشدید یا رزونانس کامل بشه و بعد بدون حرکت جاروبی بذارین سیستم خودش حرکت کنه در این حین بدون توجه به وضعیت محیط فقط چشمتون به سیستم باشه تا حواستون پرت نشه این خیلی مهمه ارامش و تمرکز
۷-
فرکانس مس قدیمی ۳۲۰۰ هست با این سیستم
فرکانس برنج یا مفرغ قدیمی هم ۷۴۰۰ هست
تست طلا و نقره فقط روی زمین تست کردم
طلا ۴۶۰۰ تا ۵۰۰۰
نقره و آلومینیوم ۶۰۰۰ تا ۶۵۰۰
۸- بعد از پیدا کردن خط سیگنال و حرکت بسمت اون باید تا جایی پیش برین تا دستگاه به سمت بدن برگرده و بعد با حرکت جاروب کردن میشه نقطه را گرفت بهد از گرفتن نقطه باید بالای نقطه از ۴ جهت شمال و جنوب و شرق و غرب دستگاه برگرده بسمت نقطه هدف
۹-حرکت این دستگاه به طرف خط سیگنال بصورت تیک تاکی عقربه ساعت هست نه بصورت شلاقی اکثر حرکتهای شلاقی مربوط به میدانهای بزرگ مغناطیسی زمین مثل برخی سنگها و چاله و چاه هست بدلیل ولتاژ پایین انتنها .
قبل از کار با این سیستم حتما کل تاپیک را بخونین
این تجربیات ۱ سال بنده با کار باین سیستم بود
موفق باشین

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

شنبه 19 اسفند1401 - 12:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

iran zamin نوشته است:
سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان گرامی که زحمت میکشند تا به بقیه هم کمک کنن تلاشهای مهندس حمید و همه دوستان قابل ستایش و تقدیر وتشکر هست @};-
۱-پایین بودن ولتاژ باعث حذف ذرات میشه یعنی ولوم دیسک عالی کار میکنه و از طرفی پایین بودن ولتاژ باعث تحریک پذیری توسط سنگهای بزرگ و کشش به سمت اونها و همچنین سمت چاله و چاه حتی پر شده میشه و درحد لانه موش من باهاش گرفتم در عمق ۵۰ سانتی با فرکانس ۵۵۰۰ بدلیل نداشتن فیلتر فرکانسی
۴-با این مدار در فرکانس ۵ تا ۷ کیلوهرتز همه چیز پیدا میشه(پوکه فشنگ برنجی مثل برنو و خفیف و اینها و اعم از ابزار الات فضانوردی :D سیم و سنجاق، میخ اهنی ،سرب، که بیشترین قفل و کشش نیرو را فلز سرب داره به حدی که حتی باد شدید هم نمیتونه سیستم را منحرف کنه من این تجربه را روی ۵۰ گرم سرب دارم که در بالاترین ارتفاع کوه با وجود وزش باد شدید سیستم قفل کرده بود همونجا روی سرب و بدون ۱ سانت خطا از فصله ۱۰۰ متری شکارش کرد خودم تعجب کردم :YMPEACE: ) بجز طلا و نقره که بحث فرکانس بسیار گسترده هست و یکی از دوستان نحوه محاسبه فرکانس هر فلز بر حسب هر منطقه جغرافیایی را گذاشتن که طبق تجربهای که من با این سیستم دارم فرکانس ها همه دقیق بودن از ایشون هم تشکر میکنم معذرت میخوام اسم ایشون را فراموش کردم @};-
۵-وضعیت استقرار دست باید ۹۰ درجه کنار بدن جوری که تنفس کردن روی سیستم تاثیر نذاره
۶-بعد از روشن کردن سیستم باید با هر فرکانس ۱۰ دقیقه روشن بزارین تا خط سیگنال و تشدید یا رزونانس کامل بشه و بعد بدون حرکت جاروبی بذارین سیستم خودش حرکت کنه در این حین بدون توجه به وضعیت محیط فقط چشمتون به سیستم باشه تا حواستون پرت نشه این خیلی مهمه ارامش و تمرکز
۷-
طلا ۴۶۰۰ تا ۵۰۰۰
۸- بعد از پیدا کردن خط سیگنال و حرکت بسمت اون باید تا جایی پیش برین تا دستگاه به سمت بدن برگرده و بعد با حرکت جاروب کردن میشه نقطه را گرفت بهد از گرفتن نقطه باید بالای نقطه از ۴ جهت شمال و جنوب و شرق و غرب دستگاه برگرده بسمت نقطه هدف
۹-حرکت این دستگاه به طرف خط سیگنال بصورت تیک تاکی عقربه ساعت هست نه بصورت شلاقی اکثر حرکتهای شلاقی مربوط به میدانهای بزرگ مغناطیسی زمین مثل برخی سنگها و چاله و چاه هست بدلیل ولتاژ پایین انتنها .
موفق باشین

از جانب خودم تشکر میکنم ک راهنمایی و کمکی کردین
چیز خوبی هست و نسبت ب اکثر مدارات جوابگو هست و ساخت راحتی داره

بیهوده نشین
وقت طلاست

چهارشنبه 6 تیر1402 - 3:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این مدل توماسی قبلا توی دستم حرکت میکرد اما الان نه ، میشه یکی توضیح بده چرا آخه ،،، آقای ایران زمین شما هم اگه امکانش هست از دستگاهتون یه عکس واضح بزارین ، در مورد فیکس کردن جعبه و روش نصب باکس به دسته رو مو به مو توضیح بدین چون نکته اصلی این دستگاه همین مورد هست

خدايا مددی کن

پنج شنبه 8 تیر1402 - 8:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

Honarmand7 نوشته است:
iran zamin نوشته است:
۷-
طلا ۴۶۰۰ تا ۵۰۰۰
موفق باشین

از جانب خودم تشکر میکنم ک راهنمایی و کمکی کردین
چیز خوبی هست و نسبت ب اکثر مدارات جوابگو هست و ساخت راحتی داره

ممنون دوست عزیز جناب هنرمند عزیزید خواهش میکنم
آره جواب میده و میشه روش حساب کرد

یکشنبه 11 تیر1402 - 6:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

غضنفر نوشته است:
این مدل توماسی قبلا توی دستم حرکت میکرد اما الان نه ، میشه یکی توضیح بده چرا آخه ،،، آقای ایران زمین شما هم اگه امکانش هست از دستگاهتون یه عکس واضح بزارین ، در مورد فیکس کردن جعبه و روش نصب باکس به دسته رو مو به مو توضیح بدین چون نکته اصلی این دستگاه همین مورد هست

اول وضعیت سلامت مدار را چک کنید غضنفر جان سپس انتن ها را حتما از نوع مفتول برنجی با اتصال برنجی که اهنی نباشه طول انتن وسط هم ۳۰ یا بیشتر باشه ولی انتن های کناری ۱۵ تا ۲۰ سانت خوبه
در مورد اتصال دسته از یک بلبرینگ معمولی با دهانه ۸ میل و یک پیچ ۲ یا ۴ سانتی ۸ میل و دو مهره ۸ میل
بعد از باکس کردن مدار مرکز ثقل اون را پیدا کنید و از همونجا یک سوراخ برای نصب پیچ ایجاد کنید
پیچ را جایگذاری کنید و یک واشر هم برای فیکس شدن مهره از داخل باکس زیر پیچ بزارین و یک مهره از بیروم باکس روی پیچ ببندین و محکم کنین سپس بلبرینگ را داخل پیچ کنید و یک مهره دیگه ببندین تا بلبرینگ بیرون نره زیاد سفت نکنید مهره زیر بلبرینگ را،یک دسته‌ی لاستیکی موتور سیکلت جنس مرغوب که شل و ول نباشه و سفت هم نباشه زیاد تهیه کنید دقیقه اندازه بلبرینگ هست و فیکس و محکم جامیخوره، توجه کنید مرکز سقل خیلی مهمه چون اگر دقت نکنید وزن سیستم به یک سوی باکس میوفته و دیگه سیستم کار نمیکنه!!!!!
چشم دوس عزیزم عکس سعی میکنم بزارم سرعت پایینه @};-

یکشنبه 11 تیر1402 - 6:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 72 , 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: yaser744 و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure