انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:57pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2659 , 2660 , 2661 , 2662 , 2663 , 2664 , 2665 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

بهرام نوشته است:
سامان جان دوست خوبم.اصول درستش اینه .وقتی رگ5 ولت داغ میکنه یعنی جریانکشی تو بخش دیجیتال مشهوده.اگه رگ12 هم همزمان مورد داشت وداغ میکرد کلا بحثش جدا بود و به بخش انالوگ مربوط میشد اما اینجا فقط رگ5 داغ میکنه این یعنی ال سی دی یا میکرو وقطعات این بخش جایی درگیره وگرنه که بیخودی نباید این رگلاتور داغ کنه مگه اینکه بگیم این قطعه فیک وتقلبی هست که باز هم ندیدم حتی این ن.ع قطعه هم داغ کنه شاید بعد یک مدت خودبخود زیر بار بسوزه.البته جدای این حرفها بخش انالوگ شما هم مشکوکه ودرست کار نمیکنه وگرنه سنس فلز رو باید می دیدین.این بار اگه خاستی بسازی به جای igbt یا هر ماسفتی که استفاده کردین و مشخص نیست از840 استفاده کن وبعد اگه دیدی مشکلی در سنس کردن وجود نداره مختار هستین اما فرق زیادی نمیکنه :YMPEACE:

درسته مهندس بررسی کردم خود میکرو گرم میشه بدون اینکه اشکال از پروگرام کردن باشه اون قسمتی که به سمت رگولاتوره گرم میشه ولی هر چی بررسی کردم اشکالی از مدار پیدا نکردم

پنج شنبه 6 شهریور1399 - 10:09am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر شما مهندس حمید خسته نباشی یه سئوال ذهنمو مشغول کرده ایا میشه با تغییرات فرکانس به فرکانسی برسی که مختص یک فلز خاص باشه مثلا فقط طلا بزنه یا فقط نقره همچین چیزی امکانپذیر است با تشکر از جنابعالی

پنج شنبه 6 شهریور1399 - 2:06pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
خیر چنین چیزی وجود نداره. در واقع فرکانس دقیق کارکرد فلزیاب ارتباطی به جنس فلز نداره.

پنج شنبه 6 شهریور1399 - 3:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saman12 نوشته است:
بهرام نوشته است:
سامان جان دوست خوبم.اصول درستش اینه .وقتی رگ5 ولت داغ میکنه یعنی جریانکشی تو بخش دیجیتال مشهوده.اگه رگ12 هم همزمان مورد داشت وداغ میکرد کلا بحثش جدا بود و به بخش انالوگ مربوط میشد اما اینجا فقط رگ5 داغ میکنه این یعنی ال سی دی یا میکرو وقطعات این بخش جایی درگیره وگرنه که بیخودی نباید این رگلاتور داغ کنه مگه اینکه بگیم این قطعه فیک وتقلبی هست که باز هم ندیدم حتی این ن.ع قطعه هم داغ کنه شاید بعد یک مدت خودبخود زیر بار بسوزه.البته جدای این حرفها بخش انالوگ شما هم مشکوکه ودرست کار نمیکنه وگرنه سنس فلز رو باید می دیدین.این بار اگه خاستی بسازی به جای igbt یا هر ماسفتی که استفاده کردین و مشخص نیست از840 استفاده کن وبعد اگه دیدی مشکلی در سنس کردن وجود نداره مختار هستین اما فرق زیادی نمیکنه :YMPEACE:

درسته مهندس بررسی کردم خود میکرو گرم میشه بدون اینکه اشکال از پروگرام کردن باشه اون قسمتی که به سمت رگولاتوره گرم میشه ولی هر چی بررسی کردم اشکالی از مدار پیدا نکردم

درود بر تو..
سامان عزیز پروگ کردن و رایت یک برنامه دلیل به گرم شدن میکرو نیست مگه اینکه کلاک بالایی رو مصرف بکنه یا میکرو نتونه ریست کنه وفشار بالایی رو تحمل میکنه که منجر به داغ شدن میکرو میشه قبلا این مورد رو تو یکی از مدارات فانکشن داشتم که پایه ریست میکرو و مقاومت پل آپ به درستی کارش رو انجام نمیداد ومیکرو در حد ذوب کردن داغ میکرد بعد متوجه شدم ومشکل رو برطرف کردم.شما هم مقاومت آر3 پایه یک میکرو رو چک کنید که مقدار درستی داشته باشه واشتباهی نکرده باشین ودرست لحیم شده باشه. کریستال این بخش هم اگه از مقدار نوشته شده روی بدنه اون مطمئن هستین پس جای نگرانی نداره و باید 20مگاهرتز باشه یک وقت به اشتباه از کریستال 2مگاهرتز استفاده نکرده باشین با این کار چون کریستال روی این مدار خارجی تعریف شده از کلاک داخلی میکرو صرف نظر کرده واز بخش اوسیلاتور کریستال بیرونی وخازنهاش استفاده میکنه واگه اشتباهی در این بخش وجود داشته باشه سرعت کلاک خیلی پایین میاد وبه اصطلاح میکرو کند بالا میاد نظیر مشکلی که داشتین پس دقت لازم رو داشته باشین :-BD
اگه همنچنان مشکل پا برجابود میکرو دوباره تعویض بشه بعد از برطرف کردن مشکل این بخش سراغ بخش انالوگ باید برید که به نظرم مشکل داره البته هنوز مشخص نیست چون میکرو فعلا آماده فعالیت نیست وکارش رو درست انجام نمیده.روی برطرف کردن مشکل این بخش تمرکز کنید.یک نکته دیگه سعی کنید از فروشگاهای معتبر خرید کنید و از فروشگاهای بی نام ونشون خرید نکنید ممکنه قطعات معیوب و تقلبی بهتون بفروشن

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 7 شهریور1399 - 1:33am

درود بر مهندس بهرام عزیز . خازن ها و مقاومت ها که گفتید رو عوض کردم مشکل دستگاه برطرف شد یکی از قطعات احتمالا اسیب دیده بود حتی کویل ارور هم نمیده و کار میکنه ممنون :YMHUG: @};-

دوشنبه 10 شهریور1399 - 7:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر شما سامان عزیز تبریک میگم امیدوارم چیزای خوب باهاش شکارکنی \M/

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 10 شهریور1399 - 1:59am

سلام روز خوش.
من فلزجو رو مونتاژ کردم و با یک مشکل مواجه شدم. موقع نزدیک کردن طلا به لوپ FE نشون میده و موقع نزدیک کردن آهن NON-FE.

یکشنبه 16 شهریور1399 - 11:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مشکل از 357 داداش که تفکیکت بلعکس شده اون عوض کن

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

دوشنبه 17 شهریور1399 - 4:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر شما ۳۵۷ اصل پیدا نمیشه کلا طلا رو feمیزنه دقیقا مثل آهن عمل میکنه

سه شنبه 18 شهریور1399 - 9:38am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اگه کسی از دوستان ۳۵۷ خوب سراغ داره آدرس بذاره ما از اونجا تهیه کنیم کلا برای طلا منفی میندازه

سه شنبه 18 شهریور1399 - 9:41am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2659 , 2660 , 2661 , 2662 , 2663 , 2664 , 2665 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 80 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure