انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 12:34pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 355 , 356 , 357 , 358 , 359 , 360 , 361 , 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
حمید نوشته است:
بله چون این دوستمون چند بار سوال کرد فکر کردم ایشون بوده. :D @};- بهرحال غیر از بخش مونتاژ باقی توضیح همون هست که عرض کردم. ترانزیستور فت در بالانس اتومات نقش اساسی داره و اگر سالم نباشه یا درست نصب نشده باشه مدار درست کار نمیکنه. فت ها رو نمیشه با اهم متر بطور دقیق تست کرد. مگر اینکه از تستر قطعات استفاده کنین.

من کوچیکتم :x
مهندس جان الان یکم باهاش سرو کله زدم الان سنس دارم هم تو حالت سرچ و هم توحالت تنظیم لوپ قبلا خودتون گفتین که ایراد میتونه از j111 باشه که دو تا داشتم‌گذاشتم بازم مشکلم بر طرف نشد و همچنال کلیدم کار نمیکنه
اول اینکه بجای این فت نمیشه از bs170 استفاده کرد چون اینو دارم ؟
و اینکه چندین سال پیش اگر اشتباه نکنم با نزدیک کردن فلز صدای دستگاه در میومد ولی الان باید حالت جاروب جلوی لوپ حرکت بدم تا سنس بشه دقیقه عین vlf باید همین طوری باشه در اصل ؟؟؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 18 مرداد1399 - 7:25pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
فکر میکنم باید BS170 هم جوابگو باشه. سنس این دستگاه حرکتی نیست. باید با ثابت نگه داشتن فلز هم سنس بکنه. در واقع توباکس با سنس حرکتی اصلا به اون شکل قابل استفاده هم نیست چون ابعاد بزرگی داره.

شنبه 18 مرداد1399 - 8:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس یکجای کارم میلنگه چون فقط تو حالت حرکتی سنس دارم با 170 تست میکنم ایشالا که جواب بده

شنبه 18 مرداد1399 - 8:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس به یک چیزی بر خوردم که واسم جالب بود وقتی j111 از مدار خارج میکنم بصورت درست سنس میکنه ولی وقتی میزارم توی مدار همون حالت وی ال اف سنس میشه جالب اینجاست قدرت سنس تو حالت بدون j111 دو برابر هستش bs170 هم گذاشتم ولی مثل این میمونه ترانزیستور نذاشته باشم به هر حال مشکلم همچنان پا برجاست باید چند فت دیگه امتحان کنم بازم ممنون از راهنماییتون

شنبه 18 مرداد1399 - 9:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
دوست عزیز تمام اطلاعات ساخت این مدار و فیبر نهایی اون که بنده تهیه کرده بودم در پست اول این تاپیک قرار داره. حداقل تا جاییکه من میدونم کسی کار مشخص و بهتری روی این توباکس انجام نداده که تایید و منتشر شده باشه. در مورد فیبر هم فایبرگلاس همیشه بهتر هست و اندکی روی کیفیت کار مدار تاثیر داره.

سلام بر اشتاد حمید عزیز
خب منم همون فایل نهایی پی سی بی صفحه اولو زدم دیگه.دوستان میفرمایند من پی سی بی قدیمیو زدم .بالاخره معلوم نشد پی سی بی من مدل جدیده یا قدیمی :-w

@};- كوچيك همه،امير حسين @};-
تصویر

شنبه 18 مرداد1399 - 9:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

AMIRHOSEIN نوشته است:
حمید نوشته است:
دوست عزیز تمام اطلاعات ساخت این مدار و فیبر نهایی اون که بنده تهیه کرده بودم در پست اول این تاپیک قرار داره. حداقل تا جاییکه من میدونم کسی کار مشخص و بهتری روی این توباکس انجام نداده که تایید و منتشر شده باشه. در مورد فیبر هم فایبرگلاس همیشه بهتر هست و اندکی روی کیفیت کار مدار تاثیر داره.

سلام بر اشتاد حمید عزیز
خب منم همون فایل نهایی پی سی بی صفحه اولو زدم دیگه.دوستان میفرمایند من پی سی بی قدیمیو زدم .بالاخره معلوم نشد پی سی بی من مدل جدیده یا قدیمی :-w

سلام
دوست عزیز کلا ۲ تا پی سی بی داره یکیش که طرح اصلیه و اون یکی مهندس حمید زحمت کشیدن زمین مدارشو قوی تر کردن و یک سری تغییرات دادن هر دوتاش موجوده و مشخصه

شنبه 18 مرداد1399 - 9:55pm
مدیر کل
مدیر کل

adnistor_6 نوشته است:
مهندس به یک چیزی بر خوردم که واسم جالب بود وقتی j111 از مدار خارج میکنم بصورت درست سنس میکنه ولی وقتی میزارم توی مدار همون حالت وی ال اف سنس میشه جالب اینجاست قدرت سنس تو حالت بدون j111 دو برابر هستش bs170 هم گذاشتم ولی مثل این میمونه ترانزیستور نذاشته باشم به هر حال مشکلم همچنان پا برجاست باید چند فت دیگه امتحان کنم بازم ممنون از راهنماییتون

خواهش میکنم.
با این حساب احتمالش هست ترانزیستور شما درست نباشه یا بطور صحیح روی مدار قرار نگرفته باشه.

یکشنبه 18 مرداد1399 - 1:34am
مدیر کل
مدیر کل

adnistor_6 نوشته است:
سلام
دوست عزیز کلا ۲ تا پی سی بی داره یکیش که طرح اصلیه و اون یکی مهندس حمید زحمت کشیدن زمین مدارشو قوی تر کردن و یک سری تغییرات دادن هر دوتاش موجوده و مشخصه

البته فیبرهای منتشر شده برای این مدار فقط توسط بنده بوده! اولی عجله ای بود و دومی رو سر فرصت کمی ویرایش کردم. هر دو هم از نظر سیمکشی سالم هستن و جواب دادن. خیلی از دوستان خواستن فیبر دیگری بزنن ولی طی این 8 سال یادم نمیاد کسی این کار رو کرده باشه یا حداقل منتشر نکردن.

یکشنبه 18 مرداد1399 - 1:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

Hi dear friends,

Where is the current latest version pcb and other data?

یکشنبه 19 مرداد1399 - 1:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

adnistor_6 نوشته است:
AMIRHOSEIN نوشته است:
حمید نوشته است:

سلام بر اشتاد حمید عزیز

سلام

خب پس من پی سی بی جدیدو زدم دیگه دوستان چرا پس گفتن پی سی بیه قدیمیه!!!حتی دوست عزیزی تو قسمت پیامهای خصوصی فرموده بودن من قدیمیشو زدم.تو صفحه ی اول من فایل "آخرین ورژن پی سی بی مدار" رو دان کردم و اونو زدم.تصویری که از پی سی بی فرستاده بودم واقعا انقدر نا معلومه که نمیشه گفت جدیده یا قدیمی؟
یه سوالم دارم البته جسارت نشه محضر استاد حمید.آیا میتونم باز محدوده شیلد رو رو پی سی بی گسترش بدم؟ و اون جاهایی که خالیه رو هم شیلد کنم؟آیا تاثیری خواهد داشت یا نه؟ممنوووونم

@};- كوچيك همه،امير حسين @};-
تصویر

یکشنبه 19 مرداد1399 - 10:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 355 , 356 , 357 , 358 , 359 , 360 , 361 , 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure