انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:26pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 354 , 355 , 356 , 357 , 358 , 359 , 360 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
درود امیر آقای عزیز..عرض شود امیر جان بردی که شما زحمتشو کشیدی واقعا افتضاحه حتی اگه بتونین مدارو راه بندازی با این وضع و کیفیت .عمق زنی مفید نمیگیری ثبات هم بماند که تو مدارات آنالوگ پایین حالا خودت حساب کن با این کیفیت برد ولحیم کاریی چی میشه...
قسمت تغذیه مدارو تا راه نندازی مابقی رو نصب نکن.
دوباره قطعات این بخش جدا کن با تستر تست کن ببین سالمن این کارو باید اول انجام میدادی اگه از سلامت قطعات مطمئنی و تست کرده بودی چیزی جز اتصالی یا قطعی تو برد به ذهنم نمیرسه چون مشخصه نتوستی فیبر خوب در بیاری قطعی زیاد داره ومجبور شدی از قلع زیادی تو مسیر استفاده کنی ممکنه جایی اتصالی کرده باشه.اگه نظر من رو میخوای دوباره یک فیبر مناسب با کیفیت بزن قطعات رو هم تست شده منتاژ کن.نحوه لحیم کاریی هم باید مناسب باشه و از قلع زیادی استفاده نکنین . :ymhug: ی پیشنهاد دیگه هم دارم چون میدونم با الکترونیک آشنایی کامل نداری بهتره یک مدار دیگه رو بسازی که هم قدرت خوبی داره هم ساختش بمراتب راحتره فقط تو انتخاب قطعات باید وسواس داشته باشی وگرنه جواب نمیگیری..فلزجو پی آی بهترین پالسی روز دنیا رو بساز که حاصل زحمات مهندس حمید عزیزه:YMPEACE:

داداش عزیزم سلام.اینکه برد افتضاح شده اصلا شکی نیست اما هیچ جا اتصالی یا بریدگی نداره دلیل استفاده م از لحیم تو مسیر این بود که نوک هویه م خراب بود و ننیشد کاریش کرد خود لحیم تو مسیر جریان پیدا میکرد
فلزجو پی آی رو دوسال پیش ساختم و خیلیم عالی نتیجه گرفتم ازش و ممنونم از همه کسایی که طراحیش کردن.
من قطعات رو تست نکردم.متاسفانه تو مقاومت های ۱ درصد بعضی از مقاومت ها با یه کد رنگی خونده میشن مثلا ۱۰ کیلو و ۱۲۰ اهم یه کد رنگی دارن ممکنه تو این مقاومت ها اشتباه شده باشه

@};- كوچيك همه،امير حسين @};-
تصویر

شنبه 11 مرداد1399 - 7:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود.نه منظورم این نبود که کارتون خوب نیست به هر حال زحمت کشیدین اما اگه بهتر کار بشه نتیجه بهتر خودش نشون میده.نوک هویه رو میشه با سوهان نرم تیز کرد تا از حالت گردی در بیاد تا لحیم روش جمع نشه یک باره موقع لحیمکاریی بره روی فیبر..تست قطعات هم در ابتدای کار ضروریه خودت که بهتر میدونی وضعیت قطعات چطوریاس مجبوریم از هر قطعه چندین نوع خرید کنیم تا یکیش سالم باشه..واسه همین اگه فقط یک مقاومت ساده خراب باشه زیر مجموع کار میره زیر سوال پس یا باید شروع نکنیم یا اگه استارت کار زدیم مجبوریم دقت کنیم وسواس داشته باشیم مخصوصا مدارات حساس مثل فلزیاب که دیگه دو چندان باید وقت گذاشت...
حالا فعلا ترانزیستورها و دیود زنر این بخش بیرون بیار تست کن ببین سالم هستن .مقاومتها رو هم یک سرش از برد جدا کن با اهمتر تست کن اگه اهمتر هم نداریی نرم افزار کد رنگی مقاومت هارو تو سایتهای الکترونیکی میتونی پیدا کنی کمکت میکنه :-BD

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 11 مرداد1399 - 2:29am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
درود.نه منظورم این نبود که کارتون خوب نیست به هر حال زحمت کشیدین اما اگه بهتر کار بشه نتیجه بهتر خودش نشون میده.نوک هویه رو میشه با سوهان نرم تیز کرد تا از حالت گردی در بیاد تا لحیم روش جمع نشه یک باره موقع لحیمکاریی بره روی فیبر..تست قطعات هم در ابتدای کار ضروریه خودت که بهتر میدونی وضعیت قطعات چطوریاس مجبوریم از هر قطعه چندین نوع خرید کنیم تا یکیش سالم باشه..واسه همین اگه فقط یک مقاومت ساده خراب باشه زیر مجموع کار میره زیر سوال پس یا باید شروع نکنیم یا اگه استارت کار زدیم مجبوریم دقت کنیم وسواس داشته باشیم مخصوصا مدارات حساس مثل فلزیاب که دیگه دو چندان باید وقت گذاشت...
حالا فعلا ترانزیستورها و دیود زنر این بخش بیرون بیار تست کن ببین سالم هستن .مقاومتها رو هم یک سرش از برد جدا کن با اهمتر تست کن اگه اهمتر هم نداریی نرم افزار کد رنگی مقاومت هارو تو سایتهای الکترونیکی میتونی پیدا کنی کمکت میکنه :-BD

قهوه ای مشکی مشکی قرمز قهوه ای یه مقاومت ده کیلو اهمیه با درصد خطای ۱
قهوه ای قرمز مشکی مشکی قهوه ای یه مقاومت ۱۲۰ اهمیه با درصد خطای ۱

این دوتا مقاومت کد رنگیشون متقارنه یعنی با چرخوندن مقاومت نمیشه گفت کدوم مقدراش درسته
منظورم از مشکلم تو مقاومت ها اینه نه اینکه کد رنگی مقاومت بلد نباشم بخونم که :))

متاسفانه جدیدا از طرف سایت های فروشنده گاها اهمال کاری میشه. مثلا میبینی قطعه رو فرستادن اما مشابهشو .میبینی خازن ولتاژ بالا خواسته بودی اما ولتاژ پایین فرستادن یا اصن یادشون رفته قطعه ایو بفرستن .اینا سر من اومده سر همین دسگاه.خب کسی که انقد اشتباه میکنه تو کارش ممکنه قیمه هارو ریخته باشه تو ماستا !!!! ینی در واقع ۱۰ کیلو اهمو ۱۲۰ اهمو قاطی کرده باشه.من قبلا فلزجورو ساختم اما قطعاتشو چک نکردم و همون بار اولم با موفقیت روشن شد اما واقعا تو ساخت این دسگاه فروشنده ها پدر آدمو در آوردن بیشتر از ۲۰۰ تومن فقط پول پست دادم.

بگذریم مگه این بوردی که من ساختم مدل قدیمیه؟آیا مدل جدیدی هم هست از بورد توباکس؟اگه هس لطفا بفرستید خو :(

تصویر

جمعه 17 مرداد1399 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

@};- @};- @};-

سلام و درود شبانگاهی :ymparty:
بله همینطوره خوندن بعضی مقاومتها کمی سخته اما ترفند هم وجود داره که بشه فهمید مقدار مقاومت چقدر میتونه باشه البته بستگی به شرکت سازنده هم داره وزیاد نمیشه روش حساب کرد اما بیشتر مواقع درست در میاد.همین دوتا مقاومتی که مثال زدین رو خوب نگاه کنین معمولا رنگ تلرانس مقاومت زیاد به لبه مقاومت نزدیک نیست اما کد اصلی در انتهای لبه مقاومت کشیده میشه(نه همه) و کمی هم فاصله داره یک میل بیشتر فاصله گذاریی میشه که بشه فهمید یا تو بعضی مقاومتها کمی باریکتر از رنگهای دیگست.از این چند ترفند میشه جهت تلرانس مقاومت فهمید خلاصه یا مقدار عددی رنگهارو روی کاغذ بنویسین بعد از دو جهت بخونین ببینین کدوم درست در میاد توسط نرم افزار هم رنگ بندی درست متوجه میشید .اینها زمانی کاربرد داره که وسیله اندازه گیری دم دست نباشه ..درسته واقعا مخصوصا خرید غیر حضوری وتعداد بالای قطعات همین مشکلات رو داره حالا اشتباه بشه باز میشه جبران کرد اگه یک قطعه معیوب بفرستن نه حالشو داریی مرجوع کنی چون نمی صرفه نه میشه کار عقب انداخت..
میتونی بعضی قطعات رو هم از بردهای الکترونیکی خراب یا بلااستفاده جدا کنی هم کیفیت خوبی دارن هم مقدارشون درست تره فقط باید تست سلامت بگیرید که موردی نداشته باشن .وگرنه با این وضع بازار بعید نیست تا چند سال آینده حتی پیش پا افتاده ترین قطعه هم بشه تو این مملکت پیدا کرد @-)
خب اینجای کارو نباید سهل انگاریی کرد یک اشتباه کوچیک میتونه خسارت هم بزنه صبر وحوصله تو این کار از عوجب واجباته دوست عزیزم
به گمونم شما فیبر قدیمی رو زدین

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 17 مرداد1399 - 1:44am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
@};- @};- @};-

سلام و درود شبانگاهی :ymparty:
بله همینطوره خوندن بعضی مقاومتها کمی سخته اما ترفند هم وجود داره که بشه فهمید مقدار مقاومت چقدر میتونه باشه البته بستگی به شرکت سازنده هم داره وزیاد نمیشه روش حساب کرد اما بیشتر مواقع درست در میاد.همین دوتا مقاومتی که مثال زدین رو خوب نگاه کنین معمولا رنگ تلرانس مقاومت زیاد به لبه مقاومت نزدیک نیست اما کد اصلی در انتهای لبه مقاومت کشیده میشه(نه همه) و کمی هم فاصله داره یک میل بیشتر فاصله گذاریی میشه که بشه فهمید یا تو بعضی مقاومتها کمی باریکتر از رنگهای دیگست.از این چند ترفند میشه جهت تلرانس مقاومت فهمید خلاصه یا مقدار عددی رنگهارو روی کاغذ بنویسین بعد از دو جهت بخونین ببینین کدوم درست در میاد توسط نرم افزار هم رنگ بندی درست متوجه میشید .اینها زمانی کاربرد داره که وسیله اندازه گیری دم دست نباشه ..درسته واقعا مخصوصا خرید غیر حضوری وتعداد بالای قطعات همین مشکلات رو داره حالا اشتباه بشه باز میشه جبران کرد اگه یک قطعه معیوب بفرستن نه حالشو داریی مرجوع کنی چون نمی صرفه نه میشه کار عقب انداخت..
میتونی بعضی قطعات رو هم از بردهای الکترونیکی خراب یا بلااستفاده جدا کنی هم کیفیت خوبی دارن هم مقدارشون درست تره فقط باید تست سلامت بگیرید که موردی نداشته باشن .وگرنه با این وضع بازار بعید نیست تا چند سال آینده حتی پیش پا افتاده ترین قطعه هم بشه تو این مملکت پیدا کرد @-)
خب اینجای کارو نباید سهل انگاریی کرد یک اشتباه کوچیک میتونه خسارت هم بزنه صبر وحوصله تو این کار از عوجب واجباته دوست عزیزم
به گمونم شما فیبر قدیمی رو زدین

ممنون از شما دوست عزیز بخاطر راهنماییتون
من فیبر جدیدو از کجا میتونم پیدا کنم؟
یه سوال دیگم دارم بورد از جنس استخوانی باشه یا از جنس فایبر گلاس تاثیری رو عملکرد دسگاه که نداره؟!

تصویر

شنبه 18 مرداد1399 - 12:12pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز تمام اطلاعات ساخت این مدار و فیبر نهایی اون که بنده تهیه کرده بودم در پست اول این تاپیک قرار داره. حداقل تا جاییکه من میدونم کسی کار مشخص و بهتری روی این توباکس انجام نداده که تایید و منتشر شده باشه. در مورد فیبر هم فایبرگلاس همیشه بهتر هست و اندکی روی کیفیت کار مدار تاثیر داره.

شنبه 18 مرداد1399 - 2:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام‌ مهندس یک مشکل توی مدار دارم اینه که توی حالت سرچ اصلا سنس ندارم و مدار کلا بوق میزنه و دکمه ریست هم کار نمیکنه اصلا ولی تو حالت تتظیم کویل فلز نزدیک میکنم میترم واکنش داره ولی صدا به همون صورت ممتد هستش

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 18 مرداد1399 - 3:08pm
مدیر کل
مدیر کل

پشت فیبر شما نشون میده مونتاژ اصلا کیفیت مناسبی نداره و در خیلی از بخشها ممکنه مشکل مونتاژی وجود داشته باشه. وقتی مدار در حالت تنظیم جواب میده یعنی بخش فرستنده و قسمت ابتدایی گیرنده درست کار میکنه. مشکل در بخش مابقی گیرنده یعنی آیسی 4066 و 324 و 4011 و 3140 و قطعات اطراف اینها میتونه باشه. همینطور چک کنین ترانزیستور 4393 درست باشه.

شنبه 18 مرداد1399 - 4:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
فکر میکنم‌اشتباه گرفتین مهندس من از فیبرم عکسی نذاشتم :D
همه لاین هارو قلع اندود کردم و قطعی ندارم
مدار با فشار دادن کلید هیچ واکنشی نداره و فقط در حالت تنظیم کویل سنس دارم اونم فقط با حرکت میتر با چرخوندن ولوم ۳ فقط صدا قطع و وصل میشه
از ترانزیستور j111 استفاده کردم مقاومت پایه وسطش نسبت به کناری اول ۵۰ هستش و بعد بلافاصله کم میشه و روی ۲۷ ثابت میمونه دو تا ازش داشتم جفتشم اینجوریه قبلا این مدار یکی دیگه درست کردم کیفیت مونتاژم خیلی پایین تر از این بود اون با استارت اول درست کار کرد مثلا گفتم بزار یکم تمیز تر درست کنمش

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 18 مرداد1399 - 4:38pm
مدیر کل
مدیر کل

بله چون این دوستمون چند بار سوال کرد فکر کردم ایشون بوده. :D @};- بهرحال غیر از بخش مونتاژ باقی توضیح همون هست که عرض کردم. ترانزیستور فت در بالانس اتومات نقش اساسی داره و اگر سالم نباشه یا درست نصب نشده باشه مدار درست کار نمیکنه. فت ها رو نمیشه با اهم متر بطور دقیق تست کرد. مگر اینکه از تستر قطعات استفاده کنین.

شنبه 18 مرداد1399 - 7:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 354 , 355 , 356 , 357 , 358 , 359 , 360 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure