انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:25am

پاسخ به موضوع  [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 632 , 633 , 634 , 635 , 636 , 637 , 638 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام

سلام دوستان این دستگاه واقعا جواب میده حقیقتا من اینو منتاژ کردم ولی تو پروگرم میکرو موندم میشه خواهشا راهنمایی کنید ممنون میشم۰

جمعه 1 فروردین1399 - 8:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
تا اونجایی که من میدانم مهندس حمید عزیز این مدار رو استارت زدن و تا اینجا رسیده چند روز پیش جناب مولایی تو گروهشون این مدار رو ۱۵ میلیون به فروش گذاشته بود و نکته مهمش این بود که نوشته بود که گروه اون این مدار رو تو انجمن گذاشتن و فایل اصلی رو فقط ایشون داره و ما سرکاریم و با یک فایل هگز اسباب بازی سر و کله می‌زنیم با اندیشه ای که از مهندس حمید دارم این کار رو ازش بعید می‌دونم چون بی ادعا کمک کننده بوده
حالا از مهندس می‌خوام جواب در خوری بده که فایل اصلی رو واقعا نگذاشتن یانوشتنش رو خودشون انجام دادم که اگه اینطور باشه خوبزحمت کشیده فرق داره

جمعه 1 فروردین1399 - 10:01pm
مدیر کل
مدیر کل

همه مسائل مربوط به این مدار در همون پست اول تاپیک مشخص هست! فکر نمیکنم اثبات روشنایی روز و تاریکی شب نیاز به توضیح خاصی داشته باشه! این مدار موسوم به زمین شناسی در یک مجله انگلیسی مطرح شده بود و زحمات طراحی مدار و همینطور برنامه نویسی اون رو هم جان بکر فقید انجام داده که در بسیاری از سایتها هم اشاره شده. فایلهای مربوط به مجله و همینطور فایل هگز و حتی سورس اسمبلی اون عینا برای دانلود قرار داده شده. البته برنامه منطق ساده ای داره و اصلا چیز پیچیده ای درش نیست که مثلا کسی بتونه خیلی بهترش رو درست بکنه. اگر این نوع سیستمها از جمله نمونه تجاریش یعنی اگزاماینر فقط تا حد کمی در کاوش کمک کننده هستن به منطق علمی کارکرد و همینطور مشکلات خاص اپراتوری اونها ربط داره که بارها در طول تاپیک و حتی همون پست اول هم اشاره کردیم. شما هم اگر لطف میکردین متن انگلیسی مجله رو ملاحظه میکردین کل داستان رو متوجه میشدین.

شنبه 1 فروردین1399 - 1:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجیک نوشته است:
سلام
تا اونجایی که من میدانم مهندس حمید عزیز این مدار رو استارت زدن و تا اینجا رسیده چند روز پیش جناب مولایی تو گروهشون این مدار رو ۱۵ میلیون به فروش گذاشته بود و نکته مهمش این بود که نوشته بود که گروه اون این مدار رو تو انجمن گذاشتن و فایل اصلی رو فقط ایشون داره و ما سرکاریم و با یک فایل هگز اسباب بازی سر و کله می‌زنیم با اندیشه ای که از مهندس حمید دارم این کار رو ازش بعید می‌دونم چون بی ادعا کمک کننده بوده
حالا از مهندس می‌خوام جواب در خوری بده که فایل اصلی رو واقعا نگذاشتن یانوشتنش رو خودشون انجام دادم که اگه اینطور باشه خوبزحمت کشیده فرق داره

:D استاد مولایی
ایشون هر وقت باهاشون صحبت کنید رو دفینه بزرگ در حال فعالیت هستن
این زمین شناسیم سالهاست که طراحی شده و مهندسشم فوت کردن :D و کارهای زیادی برای علم انجام دادن که تا الان هم ازش در باستان شناسی استفاده میشه

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

شنبه 2 فروردین1399 - 11:12pm

دوستان میکرو رو نمیشه با AVR برنامه ریزی کرد و واقعا تا حالا کسی از این دسگاه جواب گرفته؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

یکشنبه 2 فروردین1399 - 12:38am
مدیر کل
مدیر کل

میکروکنترلر این مدار از نوع PIC هست و با پروگرامر AVR قابل پروگرام نیست. این مسائل بارها در طول تاپیک مطرح شده. در کادر جستجوی پایین تاپیک کلمه پروگرامر رو جستجو کنین توضیحات زیادی داده شده.
در مورد جوابگیری هم باید عرض کنم مدار مشکلی نداره و طبق منطق علمی که بر اساس اون طراحی شده خوب و درست کار میکنه. اما اپراتوری اون از نظر پراب زنی و همینطور تحلیل تصاویر مشکل هست و در هر صورت هم فقط بصورت نوعی نقطه زن روی محوطه کوچکی که مد نظر شماست قابل استفادست و در نهایت تنها برای پیدا کردن اتاقک و تونل تا عمق چند متری میتونه کمک کننده باشه.

یکشنبه 2 فروردین1399 - 1:19am

حمید نوشته است:
میکروکنترلر این مدار از نوع PIC هست و با پروگرامر AVR قابل پروگرام نیست. این مسائل بارها در طول تاپیک مطرح شده. در کادر جستجوی پایین تاپیک کلمه پروگرامر رو جستجو کنین توضیحات زیادی داده شده.
در مورد جوابگیری هم باید عرض کنم مدار مشکلی نداره و طبق منطق علمی که بر اساس اون طراحی شده خوب و درست کار میکنه. اما اپراتوری اون از نظر پراب زنی و همینطور تحلیل تصاویر مشکل هست و در هر صورت هم فقط بصورت نوعی نقطه زن روی محوطه کوچکی که مد نظر شماست قابل استفادست و در نهایت تنها برای پیدا کردن اتاقک و تونل تا عمق چند متری میتونه کمک کننده باشه.

ممنونم ازشما مهندس @};-

یکشنبه 3 فروردین1399 - 11:56am

سلام به دوستان، این دستگاه به صورت کیت آماده هست که آدم بخواد تهیه کنه؟

ز نامردان علاج درد خود جستن،بدان ماند که خار از پا برون آرد کسی با نیش عقرب ها

چهارشنبه 6 فروردین1399 - 8:41pm

سلام و وقت بخیر خدمت اساتید و دوستان
ممنون میشم راهنماییم کنید
دوستان تو پروگرام میکرو موندم :D
م
کسی میتونه راهنماییم کنه مرحله به مرحله چطور میشه میکرو رو پروگرام کرد پرو گرامر pic هم تهیه کردم ممنونم از لطف و محبتتون

یکشنبه 11 خرداد1399 - 10:42pm

آیا کسی هست که مرا یاری کند

جمعه 16 خرداد1399 - 10:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 632 , 633 , 634 , 635 , 636 , 637 , 638 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure