انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:58pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 487 , 488 , 489 , 490 , 491 , 492 , 493 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:
با درود فراوان خدمت استاد سنه دژ و عرفان عزیز.. یه مشکل اساسی که هنگانم کاوش با فرانکو وجود داره اینه که بعد از بالانس کردن و حرکت اگر ما یه مسیری بخوایم حرکت کنیم و در این مسیر هیچ هدفی برای سنس وجود نداشته باشه که فرانکو بخواد اشکار کنه قطعا عکسعلملی هم از طرف فرانکو وجود نداره... و مشکل اینجاست که اگر در این مسیر فرانکو به هر دلیلی از بالانس خارج بشه ما متوجه این موضع در اون زمان خاص نمیشیم... با توجه به اینکه فرانکو نمیتونه شعاع زیادیو سنس کنه. احتمال رد کردن هدف بوجود میاد... درسته که باید فرانکو در حالت استانه قرار بدیم ولی بازم بخاطر شعاع زنی کم امکان رد هدف وجود داره... با توجه به توضیحات اساتید عزیز درمورد استفاده ازچراغهای ال ای دی و صفحه نمایش... آیا با نوشتن برنامه و قرار دادن ال سیدی میشه این قسمتو اصلاح کرد؟

بصورت کلی و تاکنون من ندیدم فرانکوی من حتی اگر هیچ هدفی برای سنس وجود نداشته باشه بمرور افت حساسیت پیدا کنه و تنظیم از نقطه آستانه عقبتر بره.من خودم هر مثلا 5 دقیقه ولوم آستانه رو یه عقب جلو میکنم ببینم تنظیم افت کرده و عقب تر رفته یا نه.تابحال ندیدم که خودبخود عقب رفته باشه و دقیقا سر همون نقطه هنگام تنظیم باقی مونده بوده.البته حواستون باید باشه اگر از نقطه ای که در اونجا تنظیم کردید و حرکت کردید ارتفاع شما کاهش پیدا کنه و این کاهش محسوس باشه آستانه تغییر میکنه و به عقب تر میره.ولی اگر مسیر حرکت شما به گونه ای باشه که افت و افزایش نداشته باشید آستانه نباید تغییری کنه.در برخی مکانها هم بدلیل وجود برخی عوامل این افت یا افزایش خودبخودی رخ میده ولی مکانهایی که باعث این بی نظمی در نقطه آستانه میشن خییییلی کم هستن.تو این 4 سال که با فرانکو میرم بیرون شاید سه یا چهار بار به اینچنین مکانهایی برخوردم.
چندین نفر از بچه ها این تغییرات خودبخودی نقطه آستانه رو بهم گزارش کردن و عده ای با این مشکل روبرو بودن.اگر این مشکل همواره و همیشه براشون وجود داره مسلما باید عیب رو در خوده مدار جستجو کنن.

پنج شنبه 8 اسفند1398 - 2:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

madrek نوشته است:
سلام دوستان مدار من یه مشکلی داره اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید مرسی وقتی موقع حرکت به سمت چپ و راست مدار رو میچرخونم شروع به سنس خطا میکنه دلیلش چیه تقریبا شرق و غرب رو سنس میکنه

اگر همواره و در هر مکان این مشکل وجود داره نشوندهنده حساسیت بیش از حد در مدارت هست.البته بعضی نقص ها و اتصالی های ناخواسته هم باعث بروز این مشکل میشه.شما با دقت به مقادیر قطعاتی که گذاشتی و نیز اتصالاتت نگاه کن.

پنج شنبه 8 اسفند1398 - 2:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

madrek نوشته است:
سلام ولتاژ مدارم رو از ۴.۷ به ۵.۸ ولت رسوندم خازن ۵۶۰پیکو رو به ۶۸۰ پیکو تغییر دادم نشد مجبور شدم یکی از خازن های یک پیکو رو خذف کنم وبه جاش جامپر بزنم الان ولتاژ مدار ۵.۸ ولت هست مدار رو شیلد کردم اون دوتا خازن هم ۵۶۰ پیکو ودر قسمت انتن هم به جای سه تا خازن یک پیکو از دوتا خازن یک پیکو استفاده کردم باید ببرم بیرون ببینم بازم شرق و غرب رو سنس میکنه

نمیخوام فضولی کنم یا حرفی بزنم باعث دلسرد شدن شما بشه ولی تا وقتی قدم به قدم و نکته به نکته از صفر کار رو درست انجام ندی با این مدار به هیییییییچ موفقیتی نمیرسی.با رجوع به این روند 4 5 ساله تایپیک متوجه میشی تعداد کسانی که تونستن با این مدار به موفقیت برسن(موفقیت در این مدار یعنی ساختن این وسیله به گونه ای که اثر اهداف با ارزش سنس بشه و در عین حال قابل تفکیک وتمایز از سنس اهداف بی ارزش یا آنومالی ها باشه)هنوز به سه یا چهار نفر نرسیده.علت چیه؟
اشتباهات دیگران رو تکرار نکن و از الگویی که نتیجه داده پیروی کن.موفق باشی

پنج شنبه 8 اسفند1398 - 2:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

erfan نوشته است:
madrek نوشته است:
سلام ولتاژ مدارم رو از ۴.۷ به ۵.۸ ولت رسوندم خازن ۵۶۰پیکو رو به ۶۸۰ پیکو تغییر دادم نشد مجبور شدم یکی از خازن های یک پیکو رو خذف کنم وبه جاش جامپر بزنم الان ولتاژ مدار ۵.۸ ولت هست مدار رو شیلد کردم اون دوتا خازن هم ۵۶۰ پیکو ودر قسمت انتن هم به جای سه تا خازن یک پیکو از دوتا خازن یک پیکو استفاده کردم باید ببرم بیرون ببینم بازم شرق و غرب رو سنس میکنه

نمیخوام فضولی کنم یا حرفی بزنم باعث دلسرد شدن شما بشه ولی تا وقتی قدم به قدم و نکته به نکته از صفر کار رو درست انجام ندی با این مدار به هیییییییچ موفقیتی نمیرسی.با رجوع به این روند 4 5 ساله تایپیک متوجه میشی تعداد کسانی که تونستن با این مدار به موفقیت برسن(موفقیت در این مدار یعنی ساختن این وسیله به گونه ای که اثر اهداف با ارزش سنس بشه و در عین حال قابل تفکیک وتمایز از سنس اهداف بی ارزش یا آنومالی ها باشه)هنوز به سه یا چهار نفر نرسیده.علت چیه؟

سلام شما یکبار اگه امکانش هست کامل توضیح بدید والله گفتید طرح شما رو بسازم به خدا ساختم پی سی بی که به اسم شما تو این پست ها پیدا کردم ایراد داشت طرح اصلی رو ساختم میگید کار نمیکنه همه جاشو چک کردم مثل طرح شماست فقط دورو نیست وسنسور ودیسپلی هم تو یه برد هست بخدا هر کی یه چیزی میگه تو این گرونی بازار الان سه بار مدار رو ساختم هر دفعه هم باید کلی دوندگی کنم تا قطعات پیدا کنم تو این استان خراب شده ما هیچی نیست

جمعه 9 اسفند1398 - 11:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

madrek نوشته است:
erfan نوشته است:
madrek نوشته است:

سلام شما یکبار اگه امکانش هست کامل توضیح بدید والله گفتید طرح شما رو بسازم به خدا ساختم پی سی بی که به اسم شما تو این پست ها پیدا کردم ایراد داشت طرح اصلی رو ساختم میگید کار نمیکنه همه جاشو چک کردم مثل طرح شماست فقط دورو نیست وسنسور ودیسپلی هم تو یه برد هست بخدا هر کی یه چیزی میگه تو این گرونی بازار الان سه بار مدار رو ساختم هر دفعه هم باید کلی دوندگی کنم تا قطعات پیدا کنم تو این استان خراب شده ما هیچی نیست

دوست عزیز کاملش تو اون فایلی که گذاشتم هست.باید به اون رجوع کنی.
همه چیز عین روز روشنه و هییییییییچ ابهامی وجود نداره.قدم به قدم پیش برو و در هر قدم نهایت دقت رو بخرج بده موفق میشی.

شنبه 9 اسفند1398 - 1:41am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود استاد حميد بزرگوار
ممنون از شما كه بدون هيچگونه چشمداشتى پاسخ ميدهيد . استاد اگه بخوايم از طريق كاهشC17 و C18 براى افزايش سنس استفاده كنيم تا چه حدى مجاز هستيم كه اين دو رو كاهش بديم ؟ هر دو 100nF هستند . @};-

To be willing is to be able

چهارشنبه 14 اسفند1398 - 4:26pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خازنهای 17 و 18 صرفا جزئی از فیلتر پایین گذر خروجی بخش ترانزیستوری مدار هستن و نقش زیادی روی قدرت سنس ندارن. مقدار این خازنها هر چه بیشتر باشه حالت چشمک زدن ال ای دی ها کند تر و طبیعتا سنس هم اندکی ضعیف تر میشه. کاهش مقدار این خازنها چشمک زدن چراغها رو سریع تر و سنس رو کمی قویتر میکنه. بنظر من همون 100 نانو مناسب هست. اگر نیاز به تقویت بیشتر و سنس قویتر داشته باشین افزایش مقدار خازنهای 13 و 14 یا افزایش مقدار ولوم 1 مگ یا کاهش مقدار مقاومت 17 راههای بهتر و موثرتری هستن.

چهارشنبه 14 اسفند1398 - 5:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

my Ion Catchers

https://www.youtube.com/watch?v=ctZlPzdrHis

https://www.youtube.com/watch?v=wtgtj7G6L6U

دوشنبه 19 اسفند1398 - 11:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

متاسفانه من انگلیسی بلد نیستم.امیدوارم فارسی متوجه بشی.
نمیدونم نتایجی با دستگاهت گرفتی یانه ولی امیدوارم موفق باشی.از روش حرکتت در فیلم مشخص هست که شما گمان میکنی این مدار قابلیت ردیابی از فواصل دور داره.اینطور نیست و این مدار نمیتونه ردیابی کنه.در خوش بینانه ترین حالت فقط سه چهار متر.

سه شنبه 20 اسفند1398 - 5:58am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

در مورد نحوه تشخیص سنس فلزات جناب عرفات تمامی نکات رو فرمودند و ما هم حدود چند مدتی هست که شاگردی ایشون رو میکنیم .
بنده هم تجربه خودم رو عرض میکنم که نحوه سنس مدار بنده هم اینگونه بود که تغریبا حجمی حدود 60در 60 داد به نحوی که تغریبا چراغ مدار حدودا 40 سانت بالای هدف روشن میشد و در نقطه مشخص خاموش و دوباره به جلو ادامه میدادم 15 سانت دیگر روشن میشد و بعد رد شدن از مکان مدار کلا خاموش شد.
سنس از سمت جنوب به شمال بود .از سمت شمال راه نداشت سنس رو انجام بدم.
مدار حدود 7-8 بار سنس کرد و بعد انگار داشت یون های مکان مورد نظر رو می خورد و بعد چند بار سنس منظم دیگه قدرت سنس چراغ ضعیف و ضعیفتر شد .
مدار بنده هم مدار سه چراغ جناب پیام بود.
عمق هم یک متر
موقع حفار بنده نبودم فقط خدا داند و خودشان که چه فلزی بیرون اوردند .فقط فلزی که به بنده نشان دادند یک عدد سر نیزه مفرغی پوسیده با چند عدد سر فلزی تیر کمان بود .

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

چهارشنبه 21 اسفند1398 - 7:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 487 , 488 , 489 , 490 , 491 , 492 , 493 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure