انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:23am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 485 , 486 , 487 , 488 , 489 , 490 , 491 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی که این پی سی بی رو ساختن قسمت دیسپلی ایراد داره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 25 بهمن1398 - 10:11pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
madrek نوشته است:
سلام جناب سنه دژ گفتید عمق فیبر مقداری زیاد بود یعنی باید تو سطح باشه ؟در حیاط چاه فاضلاب هست که روش میلگرد کار گذاشته شده وبتن ریختیم حدود ۱۵ سالی میشه اما از شمال دیوار بود نتونستم برم سمتش ولیاز سمت جنوب سنس نداشت!گفتید در بیرون با فلزات ارزشمندیا مس و برنج تست کنم مگه فلز جدید جواب میده یا باید چند سالی زیر خاک باشه

- میزان عمق ،بستگی داره به بزرگ بودن فلز تست ، فلزات کوچک باید تو عمق کم باشن و بزرگتر تو عمق بیشتر
- فیبر مسی ، چون سطح مس نازکی داره ، تا بخواد تو 70 سانتی خودشو نشون بده ، پوسیده میشه و از بین میره ( بهمین خاطر ، بزرگ کوچک بودنش زیاد مهم نیست ) اما فلزات حجیم رو میتونید تو عمق زیاد بزارید
- یه نکته هم اینه که ، فلزات عمیق مقداری دیرتر ، اثرشون ظاهر میشه

- فرانکو میتونه آهن هم بزنه ، اما فلزات باارزش قویتر هستن
بنده باهاش آهن بزرگ زدم که حدود 7 سال عمرش بوده و از جهات دیگه هم تا چند متری سنس میشد
- میلگردهایی که با سیمان پوشیده شدن ، چون در تماس با خاک نیستند ، خیلی دیرتر جواب میدن ، اونم با فرانکو
- منظور بنده از (بیرون ) این بود که در محیط شهری تست نشه چون نتایج شهری قابل اطمینان نیست
و گرنه اون بیرون هم باید فلزات دفن بشن و صبر کنید . نه با فلزات تازه

لا اله الا هو

جمعه 25 بهمن1398 - 10:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب سنه دژ بخاطر توضیحات ارزشمند وکمکی که به ما میکنید تشکر میکنم اونطور که فهمیدم برف رو گیرایی مدار تاثیر داره به محض کم شدن برف تو محیط واقعی تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم

شنبه 26 بهمن1398 - 8:07am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خسته نباشید دوستان یکی از دوستان زحمت بکشه برای دیجیتالی کردن به جای ال ای دی یه پی سی بی بزنه من نتونستم چون فکر کنم مدار ال سیدی دیجیتالی ایراد داره.

یکشنبه 26 بهمن1398 - 2:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

zibanaseri نوشته است:
سلام خسته نباشید دوستان یکی از دوستان زحمت بکشه برای دیجیتالی کردن به جای ال ای دی یه پی سی بی بزنه من نتونستم چون فکر کنم مدار ال سیدی دیجیتالی ایراد داره.

سلام.
این مزیت و تفکیک عالی فرانکو به اون صورتی که در فایل توضیح دادم فقط در صورتی در دسترس هست که نمایشگر قسمت دیسپلی بصورت همین 3 ال ای دی باقی بمونه.اگر قصد ساختن نمایشگر دیجیتال بصورت تغییرات عددی،یا بارگرافی،یا نموداری یا بهر صورت دیگه با هر روشی هستید توصیه من اینه نمایشگر اصلی که همون 3 ال ای دی هست رو حفظ کنید و در کنارش این نمایشگر دیجیتال رو هم به مدار اضافه کنید.من با چندین نفر از دوستانی که سعی کردن نمایشگر رو بصورت دیجیتال داشته باشن و نمایشگر اصلی مدار رو حذف کردن در تماس بودم.هیچکدوم با دقت و توجه به نمایشگر دیجیتال حتی قادر به تشخیص آنومالی ها از اهداف فلزی در هنگام واکنش فرانکو نبودن،چه برسه به تشخیص فلز ارزشمند از غیر ارزشمند در هنگام واکنش فرانکو.علت این ضعف نمایشگر دیجیتال(در این موضوعی که مورد نظر ماست) و تفاوتش در عملکرد رو با نمایشگر 3 ال ای دی قبلا توضیح دادم.اون نمایش هاو تغییرات بخصوص و بسیار سریعی که در هنگام سنس اهداف ارزشمند رخ میده در نمایشگرهای دیجیتال قابل روئیت و مشاهده نیست مگر اینکه یه نمایشگر خاص ساخته بشه که بتونه تغییرات مثلا 5 تا 10 بار در یک ثانیه رو نمایش بده بگونه ای که چشم هم بتونه این تغییرات رو درک کنه.نیاز به شمارش این تغییرات نیست چه بسا نیاز هم داشتیم امکانش برامون نبود ولی همین قدر که بفهمیم 10 بار تغییر در 1 یا 2 ثانیه رخ داد کفایت میکنه.نمایشگرهای دیجیتالی که تاکنون توسط بعضی دوستان ارائه شده این خصوصیت رو در اختیار قرار نمیده و فقط در نهایت میشه فهمید تغییری رخ داد.اصلا نمیشه فهمید این تغییر به تعداد بود یا یک بار بود.این تغییر منظم و یکنواخت بود یا یک نوسان بی نظم داشت.با الی ای دی این نوسانات و نظمشون کاملا قابل روئیت هست.

دوشنبه 28 بهمن1398 - 5:57am
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام
با تشکر از شما استاد عزیز @};-
دوستان همونطور که آقا عرفان هم فرمودن و شاید بعضیهاتون تجربه کرده باشید ، واکنش ال ای دی ها به اهداف باارزش مقداری تفاوت داره نسبت به فلزات آهنی و همین نکته ، فعلا تنها امید این مدار هست که تشخیصی از باارزش بودن هدف داشته باشیم
حتی خروجی پیزو نیز این مزیت رو نداره
لذا گذاشتن میتر دیجیتال ، فقط جنبه ی نمایشی خواهد داشت . واکنش سریع از دست میره . از طرفی هم وقتی با خروجی ال ای دی دارید کاوش میکنید ، لازم نیست ( مثل مدل دیجیتال ) مدام چشمتون به ال سی دی باشه و دید محیطی رو از دست بدین . در روزهای آفتابی هم ال سی دی بخوبی دیده نمیشه

پس اگه دوست دارید از مزایای ساده ی دیجیتال استفاده کنید ، باید یه برنامه ساده براش نوشته بشه که قطع و وصل شدن سریع رو در چند ثانیه انجام سنس ، اندازه گیری بکنه . ثانیه اول جدا ، دوم جدا و سوم جدا ، سه تا عدد خروجی بده یا بیشتر
اینطوری از ثانیه های اولیه سنس ، میشه اعدادی رو داشت و تغیر در این اعداد رو برای فلزات مختلف بررسی کرد ( بعنوان مبدا تفکیک)
و در کنارش بازم 3 تا ال ای دی رو داشته باشیم
البته این فقط یه نظریه هست برای دوستانی که علاقه به داشتن ال سی دی دارن و برای تفکیک کامل فکر نمیکنم که جواب بده
اونطوری که بنده نتیجه گرفتم ، سرعت واکنش ، جدا از مسئله ی باارزش بودن یا نبود فلز مدفون ، به بزرگ یا کوچک بودن فلز نیز بستگی داره (البته در فرانکو )
بنده امسال فرصت تست فرانکو رو بصورت کامل نداشتم و بیشتر روی تقویت PDK کار کردم
انشالله بهار آینده تست میکنم ، اگه اهداف بزرگتر نسبت به اهداف کوچکتر ( از همان جنس و بهمان قدمت و در همان شرایط ) تغیری در سرعت واکنش ایجاد نکرد ، روی تفکیک فرانکو کار میکنیم وگرنه اینگونه تفکیک فقط برای اهداف کوچک جوابگو خواهد بود

لا اله الا هو

دوشنبه 28 بهمن1398 - 11:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
سنس فقط از شمال به جنوب

درود
عرفان جان سوالی برام پیش اومده شما در فایل توضیحات قسمت سنس های چشمک مسلسلی فرموده بودید که یکی از شرایط با ارزش بودن هدف در چشمک مسلسلی سنس شدن از دو جهت شمال به جنوب و برعکس هستش حال با توجه به یک طرفه سنس شدن این هدف که کشف کردید
ایا علتش رو مرتبط با فصل کاوش یعنی زمستان میدونید که باعث ضعیف شدن اثر هدف شده و همین امر دلیل یک طرفه سنس شدن هست؟؟؟؟ یعنی برف و بارون باعث شده هدف از سمت جنوب به شمال سنس نشه
یا در کشف این هدف اهداف غیر باارزش یعنی غیر طلا باعث واکنش یک طرفه شده اند؟؟

سه شنبه 29 بهمن1398 - 11:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با درود فراوان خدمت استاد سنه دژ و عرفان عزیز.. یه مشکل اساسی که هنگانم کاوش با فرانکو وجود داره اینه که بعد از بالانس کردن و حرکت اگر ما یه مسیری بخوایم حرکت کنیم و در این مسیر هیچ هدفی برای سنس وجود نداشته باشه که فرانکو بخواد اشکار کنه قطعا عکسعلملی هم از طرف فرانکو وجود نداره... و مشکل اینجاست که اگر در این مسیر فرانکو به هر دلیلی از بالانس خارج بشه ما متوجه این موضع در اون زمان خاص نمیشیم... با توجه به اینکه فرانکو نمیتونه شعاع زیادیو سنس کنه. احتمال رد کردن هدف بوجود میاد... درسته که باید فرانکو در حالت استانه قرار بدیم ولی بازم بخاطر شعاع زنی کم امکان رد هدف وجود داره... با توجه به توضیحات اساتید عزیز درمورد استفاده ازچراغهای ال ای دی و صفحه نمایش... آیا با نوشتن برنامه و قرار دادن ال سیدی میشه این قسمتو اصلاح کرد؟

سه شنبه 29 بهمن1398 - 1:39pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

درود
قرار دادن ال سی دی که مزیت خاصی نداره . بدتر هم میشه
اون برنامه هم که عرض کردم نوشته بشه ، ورودی رو از ال ای دی ها میگیره و فقط برای زمانی هست که سنس در حال انجام شدن هست
خارج شدن از بالانس و بقیه مسائل داخلی مدار ، ربطی به این بخش نداره
فعلا با این مدار ، باید همیشه مراقب تنظیمات آستانه باشید
با عوض شدن منطقه کاوش ، احتیاج به تغیر در قطعات نیز هست
برای اتو بالانس نیاز به دیجیتال کردن کل مدار هست یا اینکه باید قسمتهای دیگری به مدار اضافه بشه که این وظیفه رو انجام بدن

برای از دست نرفتن احتمالی هدف ، فعلا دو نکته باید رعایت بشه
- در هر زمینی که کاوش میکنید ، زمین را بطور فرضی به باندهایی ( با چند متر عرض ) از شمال به جنوب تقسیم کنید و هر بار یک باند را کاوش کنید . در مسیر برگشت (جنوب به شمال ) نیز ، بد نیست بازم تکرار کنید
در ابتدای حرکت، آستانه را تنظیم کنید و در انتهای باند نیز ، بررسی کنید ببینید که آستانه نیاز به تغیر داره یا نه
کوتاهترین فاصله ای رو که احتیاج به تنظیم داره ، در نظر بگیرید و همه ی باندها رو در همان فواصل ، آستانه رو تنظیم کنید
تا هدفی رو بصورت احتمالی از دست ندید
در هنگام برگشت ، سعی کنید که از همان باند برگردید ، نه از مسیر بعدی

لا اله الا هو

سه شنبه 29 بهمن1398 - 2:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید عزیز سلام
من برای خازن های ۲۲ و ۳۳ نانو از بازار امجد اینهارو پیدا کردم که گفتن خازن های pmo هستن و قدیمی و امریکایی
برای کارهای فرکانس بالا خیلی خوبن
گرون هم‌گرفتن
حالا سوالم اینه که به درد میخورن؟
ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 29 بهمن1398 - 9:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 485 , 486 , 487 , 488 , 489 , 490 , 491 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure