انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:55pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 484 , 485 , 486 , 487 , 488 , 489 , 490 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
ویولن نوشته است:
درود خدمت همه دوستان.یه سوال از آقا عرفان داشتم که فکر میکنم سوال بیشتر دوستان باشه.در مورد کاوش در سرا شیبی ها که گفته بودین هنگام کاوش از نقطه مرتفع تر شروع کنیم و آیا آنتن باید موازی با شیب کوه باشه یا موازی با آسمان؟!و نکته دیگه اینکه از فرانکو در داخل غارها و تونلها میشه استفاده کرد یا نه و اگر میشه کمی توضیح بدین.قبلا کمال تشکر رو از شما دارم

ببخش بخاطر تاخیر.مدتی نبودم.
در سراشیبی ها اگر جهت حرکت شما که همون شمال به جنوب هست منطبق و همسو با شیب زمین بود مسلما انتن رو موازی با شیب زمین بگیرید.یعنی فرض میکنیم زمین صافه و در این حالت انتن هم مقابل سر و سینه شما باید باشه.وقتی زمین شیب پیدا میکنه شما هم متناسب با شیب زاویه این انتن رو به سمت زمین شیب بدید.
در سراشیبی هایی که جهت حرکت شمال به جنوب با شیب زمین یکجهت نیست شما آنتن رو متناسب با شیب زمین در نظر بگیرید یعنی جایی که زمین زیر آنتن صاف هست انتن رو مقابل سر و صورت و وقتی زمین سمت چپ یا راست شما شیب دار میشه آنتن رو که دارید به چپ یا راست میگردونید هم طراز و موازی با زمین به سمت زمین شیب بدید.
در غارها و تونل ها هم این وسیله کارایی داره به این شرط که مطمئن باشید وسیله به حد حساسیت مطلوب رسیده.در غارها و تونل ها جنس اگر در دیواره یا سقف باشه فرانکو نمیتونه آشکار کنه ،فقط اگر در کف غار و تو زیر زمین باشه میتونه آشکار کنه.بیرون غار تنظیمات دریافت اثر آسمون رو انجام بدید و سپس برید درون غار.

درود
آقا عرفان عزیز منم دقیقاً همین سوال دوستمون برام پیش اومده بود که شما لطف کردید و پاسخ دادیذ
فقط یه سوال دیگه هم برام پیش اومده در رابطه با گرفتن اثر آسمون در زمین های شیب دار آیا باید در 90 درجه اثر آسمون رو بگیریم؟؟ یا زاویه کم میشه؟

یکشنبه 20 بهمن1398 - 2:36pm

erfan نوشته است:
Mjd72 نوشته است:
کلی بخوایم نتیجه بگیریم
رو دو حالت کار میکنه دستگاه

یکی یون یاب و یکی هم همه موارد

فقط میمونه که برم یه جای برای تست سرآشیبی کوه و ...

اگه خوب جواب بده براش برنامه رو مینویسم

تا چند روز دیگه علام میکنم نتیجه تست هارو

نتیجه جالبی بود!!!!!!
موفق باشی

درود آقا عرفان

درسته الان مدارو به صورت مدار اصلی بستم و وقتی میکشم روی فلزی یه لحظه خاموش روشن میشه

ممنون آقا عرفان
شما هم همچنین @};-

یکشنبه 20 بهمن1398 - 6:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Fpi نوشته است:
erfan نوشته است:
ویولن نوشته است:
درود خدمت همه دوستان.یه سوال از آقا عرفان داشتم که فکر میکنم سوال بیشتر دوستان باشه.در مورد کاوش در سرا شیبی ها که گفته بودین هنگام کاوش از نقطه مرتفع تر شروع کنیم و آیا آنتن باید موازی با شیب کوه باشه یا موازی با آسمان؟!و نکته دیگه اینکه از فرانکو در داخل غارها و تونلها میشه استفاده کرد یا نه و اگر میشه کمی توضیح بدین.قبلا کمال تشکر رو از شما دارم

ببخش بخاطر تاخیر.مدتی نبودم.
در سراشیبی ها اگر جهت حرکت شما که همون شمال به جنوب هست منطبق و همسو با شیب زمین بود مسلما انتن رو موازی با شیب زمین بگیرید.یعنی فرض میکنیم زمین صافه و در این حالت انتن هم مقابل سر و سینه شما باید باشه.وقتی زمین شیب پیدا میکنه شما هم متناسب با شیب زاویه این انتن رو به سمت زمین شیب بدید.
در سراشیبی هایی که جهت حرکت شمال به جنوب با شیب زمین یکجهت نیست شما آنتن رو متناسب با شیب زمین در نظر بگیرید یعنی جایی که زمین زیر آنتن صاف هست انتن رو مقابل سر و صورت و وقتی زمین سمت چپ یا راست شما شیب دار میشه آنتن رو که دارید به چپ یا راست میگردونید هم طراز و موازی با زمین به سمت زمین شیب بدید.
در غارها و تونل ها هم این وسیله کارایی داره به این شرط که مطمئن باشید وسیله به حد حساسیت مطلوب رسیده.در غارها و تونل ها جنس اگر در دیواره یا سقف باشه فرانکو نمیتونه آشکار کنه ،فقط اگر در کف غار و تو زیر زمین باشه میتونه آشکار کنه.بیرون غار تنظیمات دریافت اثر آسمون رو انجام بدید و سپس برید درون غار.

درود
آقا عرفان عزیز منم دقیقاً همین سوال دوستمون برام پیش اومده بود که شما لطف کردید و پاسخ دادیذ
فقط یه سوال دیگه هم برام پیش اومده در رابطه با گرفتن اثر آسمون در زمین های شیب دار آیا باید در 90 درجه اثر آسمون رو بگیریم؟؟ یا زاویه کم میشه؟

همه چیز رو طبق همون قاعده دریافت اثر آسمون رعایت کن.یعنی انتن رو وقتی با زمین موازی میگیری ببین وقتی از همون زاویه ای که هست 80 تا 90 درجه میبری بالا اثر اسمون داری یانه.
در زمین های شیب داری که شیب در جهت شمالی جنوبی هست،و شما با شروع کاوش همینطور که قدم بر میدارید ارتفاع شما داره افت و یا افزایش محسوسی پیدا میکنه باید دقت کنید که اگر ارتفاع شما از محلی که اثر اسمون دریافت کردید زیاد تفاوت کرده،دوباره برای دریافت اثر اسمون به مقدار مناسب تغییرات رو انجام بدید.یعنی یوقت میبینی از نقطه ای که اثر اسمون دریافت کردی و کاوش شروع کردی 20 متر افت ارتفاع پیدا کردی.در این حالت اگر اثر اسمون شدید تر داری دریافت میکنی سعی کن دوباره تنظیم کنی و به حد مناسب برسونی.و یا همینطور اگر مثلا 30 متری از نقطه تنظیم اثر اسمون افزایش ارتفاع پیدا کردی و میبینی حالا اثر آسمون رو نداری دوباره تنظیمات رو برای دریافت اثر اسمون تکرار کن.تو شیبهایی که جهت شیب با جهت محور شمالی جنوبی یکی هست و محوطه شما هم بزرگ هست این موضوع ازار دهنده میشه ولی برای اطمینان از کاوش چاره ای جز این تنظیمات چند باره نیست.

یکشنبه 20 بهمن1398 - 8:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

تشکر بابت راهنماییتون عرفان جان @};- @};-

سه شنبه 22 بهمن1398 - 11:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
دستگاه فرانکو من تست تماس و آلیاژها رو به سلامت طی کرده. اگر بدون سنس اثر آسمان جایی علامت بده به طور مرتب با توجه به توضیحات جناب عرفان در فایل راهنما، به نظر شما قابل قبول است؟
اگر برای تغییرات مقادیر خازن های یک پیکو و ۵۶۰ پیکو از سلکتور استفاده کنم ایراد دارد؟
ممنون از لطف شما

جمعه 24 بهمن1398 - 2:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alikhan نوشته است:
سلام
دستگاه فرانکو من تست تماس و آلیاژها رو به سلامت طی کرده. اگر بدون سنس اثر آسمان جایی علامت بده به طور مرتب با توجه به توضیحات جناب عرفان در فایل راهنما، به نظر شما قابل قبول است؟
اگر برای تغییرات مقادیر خازن های یک پیکو و ۵۶۰ پیکو از سلکتور استفاده کنم ایراد دارد؟
ممنون از لطف شما

تست آلیاژها رو متوجه نمیشم!!!!!!
اگر دستگاه شما به همون روش و با همون ویژگیهای ساخت که تو فایل توضیح دادم،ساخته شده و بدون دریافت اثر آسمون جایی رو سنس کردی و نحوه و ویژگیهای سنس شما هم همون ویژگیهی سنس با ارزش رو داره مسلما میتونید با امیدواری بسیار حفاری رو شروع کنید.
خودم از سلکتور برای تغییر خازنها استفاده نکردم.نمیدونم تا چه حد میتونه احتیاج کار ما رو بر طرف کنه و نمیدونم اصلا وجود سلکتور مانع یا ایرادی ایجاد میکنه یا نه.

جمعه 24 بهمن1398 - 2:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست گرامی
تشکر به خاطر پاسخ
تست ولتاژ بود که اشتباه تایپ شده بود.
چند تا سلکتور از یه وسیله روسی پیدا کردم که قصد دارم از آنها استفاده کنم. یک پایه مثلا ۱ پیکو، پایه بعدی ۲ تا ۱ پیکو سری و ....
برای خازن های ۵۶۰ پیکو هم رنجهای کمتر و بیشتر از ۵۶۰ استفاده کنم که با سلکتور تغییر کنند.
شاید مفید باشد.
سپاس از شما

جمعه 25 بهمن1398 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام من مداری که عکسشو گذاشتم ساختم با لمس دست چراغ خاموش میشه به اسمون واکنش داره وقتی به فلز انتن برخورد میکنه واکنش نشون میده تو باغچه یه جا دو سال پیش دوتکه فیبر مسی تو ۷۰ سانت چال کرده بود الان روش برف هست با این حال تست کردم وقتی از سمت شمال به طرفش رفتم هیچ واکنشی نداشت وقتی از سمت جنوب مایل به شرق سمتش رفتم واکنش نشون داد حالا نمیدونم به فیبر واکنش داشت یا چیز دیگه اما یک متر از هر سمت مونده به محل صوت میکشه با یک ال ای دی روشن

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 25 بهمن1398 - 3:39pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام
این فیبر هم کار میکنه .
سیستم شما نیز ظاهرا کار میکنه ، اما بخاطر نامناسب بودن قطعه ی تست ، نمیشه نظر قطعی داد
خیلی از دوستان برای تست از فیبر مسی استفاده میکنند اما چون مس فیبر ، لایه ی نازکی داره ، در عرض همین یکی دو سال ، پوسیده میشه و از بین میره . خصوصا اگه در جای مرطوبی مثل باغچه و در ارتباط مستقیم با خاک باشه
عمق فیبر مسی مقداری زیاده و برف هم میتونه اثر رو ضعیف کنه
اگه سنس بخاطر فیبر مسی بود ، باید از شمال نیز سنس میشد . مگر اینکه فیبر مسی عمودی تو زمین باشه و حالت دیگری ایجاد کرده باشه
فرانکو ، در محیط شهری ، بخاطر امواج قوی و نزدیک ، ممکنه به فلزات زیادی در اسکلت و پی و دیوار خانه واکنش نشون بده
وسایل الکتریکی همسایه ها نیز میتونه از فاصله ی دور باعث سنس بشه
اگه میخوایم واقعا تست بگیریم و نتیجه هم بدرستی مشخص بشه ، محیط تست باید بیرون از محیط شهری باشه
و فلز تست هم مناسب باشه
اگه به فلزات ارزشمند دسترسی ندارید ، میتونید از قطعات برنجی یا مسی حجیم استفاده کنید.
مثل شیر آب برنجی - زنگوله برنجی - قفل کهنه - کاسه و ظروف قدیمی برنجی یا مسی
فلزات مسی نسبت به فلزات برنجی ، زود پوسیده میشن پس باید حجیم باشن ، اما برنج دوام میاره

لا اله الا هو

جمعه 25 بهمن1398 - 5:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب سنه دژ گفتید عمق فیبر مقداری زیاد بود یعنی باید تو سطح باشه ؟در حیاط چاه فاضلاب هست که روش میلگرد کار گذاشته شده وبتن ریختیم حدود ۱۵ سالی میشه اما از شمال دیوار بود نتونستم برم سمتش ولیاز سمت جنوب سنس نداشت!گفتید در بیرون با فلزات ارزشمندیا مس و برنج تست کنم مگه فلز جدید جواب میده یا باید چند سالی زیر خاک باشه

جمعه 25 بهمن1398 - 10:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 484 , 485 , 486 , 487 , 488 , 489 , 490 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure