انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:31pm

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

برای فریم 1.25 همین 9 دور سیم افشان 0.75 مناسب هست. از سیم افشان 0.5 هم میتونین استفاده کنین و افت قدرت چندانی نداره. اما از نظر وزن هم زیاد سبک تر نیست و شاید حدود 1.5 برابر وزن بخش سیم کمتر میشه که در مقایسه با وزن کلی ساختار فریم شما کاهش وزن کمتر از این به چشم میاد.
کابل فرمان قابل استفادست ولی برخی انواع اون بدلیل نزدیکی سیمها حالت خازنی زیادی ایجاد میکنن و ممکنه تفکیک درست کار نکنه.

دوشنبه 13 بهمن1398 - 3:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت همه دوستان عزیز زحمت کش
دوست گلم دلتا جان تصویری براتون گذاشتم در تصویر ها میبیند که لوله ها در حالت باز چجورن که راحت قابل حمل هستن تو کوله و در حالت بسته راحت یه دایره درسته و در تصویر دیگه عکس کلی با دسته و در تصویر دیگری حالتی هست که گرفتم دست حالت سرچ
حالا برای نگهدارنده سیم لوپ میتونیم از بست لوله سفید استفاده کرد که راحت لوپ درست شده رو میندازیم توی بست ها بازم سوالی هست درخدمتم دوستان عزیز

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 15 بهمن1398 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان عزیز بست هارو هم زدم همونطوری که توی تصویر میبینید من امدم دوتا بست لوله سفید رو با حرارت دادن بهم چسبوندم یکی وصل میشع به لوله یکی هم بعنوان گیره لوپ
دوستان من چسب 123 امتحان کردم نمیچسیه خوب از پیچ و مهره هم نمیشع استفاده کرد بهترین راه همون داغ کردن و چسبوندن بهم دیگس که خیلی هم سفت میشن بهم بست ها خوبی این مدل لوپ اینه مثلا لوپ من با سه تا لوله طبق عکس بالا میشه قاب لوپ 60 سانت و با کم کردن یک لوله میشه قاب لوپ 40 سانت و ...
سوال خدمت مهندس حمید عزیز مهندس جان تصویر قاب لوپ رو که در تصویر میبیند میخوام سیم افشان 0.5 تک رشته رو بپیچم به دور این بست ها (سایز قاب لوپ 75 سانت قطر داره) بعد اخر سر با لنت برق محکم کنم بنظرتون مشکلی نداره یا شما چطور پیشنهاد میدید؟ ممنونم

سه شنبه 15 بهمن1398 - 11:35pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
این مدل لوپ خوبی هست که فکر میکنم جناب سنه دژ هم توصیه کردن. تنها اشکالش این هست که چون بیشتر بخش لوپ به سمت جلو قرار میگیره گشتاور بیشتری ایجاد میکنه و عملا برای اپراتور سنگین تر هست.
بنظر من بهتره از چسب استفاده نکنین. میتونین سیمها رو منظم و محکم بپیچین جوری که شل نباشه. یا در نهایت از بست کمربندی استفاده کنین. در عین حال چون این لوپ دیگه تاشو نیست بنظرم دلیلی نداره از سیم افشان استفاده کنین که کیفیت جوابدهی پایین تری داره! میتونین از سیم لاکی 0.8 استفاده کنین که برای این سایز لوپ مناسب هست.

چهارشنبه 15 بهمن1398 - 12:25am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام
بله لوپ بنده نیز تقریبا به همین شکل هست اما قطعاتش تفاوت داره
- از سیم لاکی استفاده میکردم چون قویتر بود و در این مدل احتیاج به تاکردن نداشت (در لوپهای یک در یک معمول ، چون لازمه سیم تا بشه مجبورند از سیم افشان استفاده بکنن که قدرت کمتری داره )
- برای اندازه های یک متری و بزرگتر ، سیم لوپ را بحالت حلزونی تا میزدم که دایره ش دولا بشه یا سه لا بشه که هنگام حمل کوچک باشه
- برای لوله هم ، اگر با سایز بزرگ هنگام حمل مشکل نداشتید ، میتونید لوله رو یک تیکه ، مثل سیم ، بصورت حلزونی تا بزنید که دولا بشه . مثلا 1 متری میشه 50 سانتی - 80 میشه 40 - 60 میشه 30 اما از اون کوچکتر دیگه باید همون دایره باشه چون لوله از این بیشتر خم بشه میشکنه
اما روش تکه کردن برای حمل مخفی بهتر است بشرطی که اتصالشو محکم بزنید
قبل از تکه کردن لوله را خم کنید و در فشار بزارید تا خمش شکل بگیره که بعد از تکه کردن ، بحالت اولش برنگرده و باز نشه
- بنده سه راهی مخصوص خودشو استفاده میکردم ( خصوصا اگر بخواید لوله رو تا کنید لازمه که بره تو سه راهی )
- برای دسته نیز از چوبدستی خودم استفاده میکردم که هم سبکتر بود و هم احتیاج به حمل دسته نبود و هم چوبی را انتخاب کردم که در انتها خم زیبایی داشت که گشتاور بغلین رو کنترل میکرد
- از نظر وزن نیز میتونم بگم که از هر مدل دیگه ای سبکتر درمیاد ( بشرطی که مدلهای دیگه محکمی و ثبات اینو داشته باشن )
بصورت دو دستی و حتی یه دستی هم راحت با لوپ یک متری کار میکردم . بدنساز هم نیستم :D
- این نوع اتصال دسته ، باعث میشه که لوپ ، هم از سیستم دور باشه ( خودزنی نکنه ) و هم از پای اپراتور دور باشه ( به پا نزنه ) و هم هنگام جارو کردن ، بدون حرکت اپراتور ، بغیر از خط جلو ، راست و چپ شما نیز کاوش میشه فقط با چرخاندن دسته . یعنی دسته حالت مرکزیت داره و خطهای جارو کمانی میشه. اینطوری اگر زمین را بصورت خط خط بگردیم ، بجای کاوش عرضی 1 متر در هر خط ، کاوش بیشتر از 2 متر رو داریم
(مدلی که دسته میخوره به وسط لوپ ، هنگام کاوش ، لوپ به حالت پاندول ساعت میاد و میره و کنترل هم نمیشه . البته یه بدنساز هم میخواد که باهاش کار کنه )
- برای بستن سیم لوپ به لوله ، از چند جا با چسب موقتی میبستم روی لوله و بعد از کاوش باز میکردم . بست پلاستیکی با اینکه سنگینترش میکنه ، سیم رو محکم سرجاش نگه نمیداره . مگر اینکه بست بهتری پیدا بشه
- ضمنا بنده سه راهی خودشو به این خاطر استفاده میکردم ، چون ثابت نیست و میشه درجه ی لوپ نسبت به دسته را براحتی تغیر داد که برای انواع زمین شیب دار و گشتن دیواری، خیلی لازمه که حالت ثابت نداشته باشه
- قسمت نوک لوپهای بزرگتر را با یک بند کفش ( یا نخ محکم ) در هر درجه ای که دوست داشتید به دسته ببندید که هنگام کاوش و تکان خوردن ، درجه ی لوپ نسبت به دسته ، حفظ بشه و ثبات بیشتری داشته باشه ( فقط با اضافه شدن چند گرم وزن )
با رعایت هریک از همین نکات ساده ، مزیتهایی بزرگی ایجاد میشه که خاصیتشونو هنگام کار متوجه میشید
پیوست:
لوپ دایره . سنه دژ.png

بنده با داشتن این لوپ ، از دیدن لوپهای لورنزی و بازاری و حمل دونفره =))
امیدوارم برای دوستان مفید بوده باشه @};-

لا اله الا هو

چهارشنبه 15 بهمن1398 - 2:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام تشکر می کنم از هر دو همکاران عزیز
جالب بود باید امتحانش کرد تا لذت تاشو بودنش را چشید
میگم در سایتی که در تاپتیک اصل فلزجو گذاشتم انواع رشته ها و awg 20 و اطرافش هست . این کابل ها بهتر از افشان و کت ۶ نیستند برای بستن روی لوله یا حتی داخل لوله؟ هم کاراییش؟
خودم لوپ شصت کت ۶ با همین لوله ها دارم سیم داخلشه و ثابت.
لوپ ضربدری یا پاراشوت هم ساختم فقط دسته اش مونده.یک اسکلت هم برای دو لوپ ۱۲۵ در ۱۲۵ سانتی و برای یک در یک درست کردم طوریکه سیم ۱۲۵ سانتی با نوک لوله ها گذاشته میشه و به اندازه تقریبا ۱۲ سانت کمتر از نوک لوله ها گیره بسته ام که اون هم برای لوپ یک در یک کاربرد داره به شرطی که برای هر کدام سیم جداگانه داشته باشیم

جناب saeed.jo اون روش تاشو بودن خود دسته که در تصویر گذاشتین را می خوام تهیه اش کنم با اینکه یه تیکه فیلم هم از این دسته دیده ام کاملا متوجه نشدم. لطفا زحمت بکشین در مورد هر قسمت دسته راهنمایی کنید مثلا اندازه قطر لوله پولیکای پایینی چقدره؟ اون تبدیل مانند سیاه وسطی اسمش و اندازه اش؟ بالای هم پولیکا هست؟ این روش دسته هم جالب هست من برای دسته از پولیکای یک اینچی استفاده می کنم ولی تاشو نیست.

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 16 بهمن1398 - 4:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
مهندس حمید عزیز ممنونم بابت راهنمایتون چشم سیم لاکی استفاده میکنم

دوست عزیز دلتا برای ساخت این مدل دسته لوله حدودا طوسی رنگ سایز 20 پلیکا هست اون رابط بالاش تبدیل 25 به 20 بعد لوله 25 پلیکا تبدیل اخری هم 25 به 25

برای ساخت این دسته اول تبدیل 25 به20 رو قسمت 25 رو برش میزنیم بعد لوله پلیکا 25 رو اون قسمتی که بریدیم با چسب 123 محکم میکنیم در این حالت لوله 20 کامل در لوله 25 قرار میگیره برای قسمت بالای لوله 25 هم تبدیل 25 به 25 یکی از 25 ها رو برش میزنیم و لوله 25 با چسب محکم میکنیم انتهای دسته که نگهدارنده ارنج نصب میشه
بازم سوالی بود در خدمتم دلتا جان

چهارشنبه 16 بهمن1398 - 8:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز دلتا جان به جای تبدیل 25 به 25 از سه راه 25 به 25 استفاده کن که بتونی دسته 15 سانتی وصل کنی برای گرفتن لوپ بالا اشتباه نوشتم تبدیل 25 به 25 ببخشید

چهارشنبه 16 بهمن1398 - 2:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس لوله پولیکای ۲۰ چطوری محکم میشه و نمیره داخل ۲۵ هنگامیکه می خواهیم کار کنیم. البته هنوز تبدیل رو ندیده ام میگم داخل تبدیل واشر ماشر داره برای محکم شدن یا ثابت شدن پولیکا ۲۰

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 16 بهمن1398 - 4:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
الان نمیدونم درست برش داده ام یا نه. قسمتهایی از رابط که در عکس زیر می بینید قسمت ۲۰ رابط هست. یا اشتباهه باید قسمت ۲۵ رو اونجا بذاریم؟

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 16 بهمن1398 - 9:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure