انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 4:22am

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام

سلام عرض میکنم خدمت هموطنان عزیز،خصوصا آقا حمید گل
مهندس جان بنده قصد ساخت یک لوپ 30 سانت عنکبوتی دارم،شما در فایل راهنما فرمودید که باید سیم شماره 0.6 باشه ولی متاسفانه من سیم لاکی0.5 دارم
میخواستم بپرسم آیا میتونم از این سیم به جای سیم پیشنهادی شما استفاده کنم؟
اگر میشه از این سیم استفاده کنم، از شما خواهش میکنم بفرمایید آیا بقیه مشخصات لوپ(قطر داخلی،تعداد دور سیم و ...) را باید تغییر بدم یا خیر؟
با تشکر

یکشنبه 5 بهمن1398 - 12:33am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله سیم لاکی 0.5 هم برای لوپ 30 مناسب هست. مشخصات تقریبا همون هست ولی اگر دقیق ترش رو بخواین میتونین 25 دور با قطر داخلی 26.5 سانت بپیچین.

یکشنبه 5 بهمن1398 - 12:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر مهندس حمید و دوستان عزیز
این کابل ها را بین چندتاش در تردید هستم که کدامیک بهترینش هستند که چون کابل مورد نیاز ما که rg58 تمام مسی بدون فویل کمیاب و شاید نایاب هست
اولی مال یه فلزیاب شرکتی هست با فویل هست ولی در تست های اولیه که اونو امتحان می کردم خوب بود فقط چون در دستگاه های دیگه خیلی کار کرده و انگار سیمش سوخته از کیفیت افتاده و اشکال دار هست

دومی را از آقا حسین خریده ام اشکالش اینه که دیلی را پایین میاره با چندین لوپ امتحان کرده ام لوپی که با کابل کرمان دیلی دستی ۱۹ یا ۲۰ هست با این کابل میاد به ۱۶ قلع اندود هست یا اصلا مس قلابی هست.

سومی امتحان نشده ولی مغزیش مفتولیه و نازکه فویل هم داره

چهارمی مغزیش مفتول ولی کلفتر از سدمیه فویل داره ولی فروشنده گفت خارجیه

پنجمی که کابل کرمان هست ازش در حال استفاده هستم ولی برای فلزیاب بهتره از کابل های انعطاف پذیر خوب استفاده کنیم تا قطعی و ... آنچنانی نداشته باشیم و راحت روی دسته دورش بزنیم. مغزی کابل کرمان از مفتولی های دیگری ضخامتش بیشتره.

فروشنده می گفت کابل آمل ضخامتش از کابل کرمان بیشتره و بهتره. کابل آمل فعلا ندارم

تمام این کابل ها از مغازه های گوناگون تهیه شده.

به نظر شما ایده ال ترینشان کدامیک هست؟
الان کمی مشکوک هستم که کابل کرمان در بیشتر بودن میتر منفی دست داره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همیشه امید داشته باش

پنج شنبه 10 بهمن1398 - 11:36pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
بهترین کابلی که برای پالسی ها جواب داده کواکسیال بدون فویل و با مغزی افشان هست. تمام مسی بودنش تاثیر محسوسی نداره. فقط باید از نوع آلومینیوم نباشه تا هم رسانایی بهتری داشته باشه و هم بشه لحیم کاریش کرد. هر کدوم این کابلها که این مشخصات رو داشته باشن مناسب هستن.

جمعه 11 بهمن1398 - 11:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام مهندس برای ساخت لوپ ۵۰ سیم ۰.۷۵ چند دور بنظرتون مناسبه؟
و اینکه لوپ رو میخام بصورت تخت بپیچم واسه اینکه سیم ها به هم نچسبن چقدر باید بینشون فاصله بزارم ؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 11 بهمن1398 - 1:19am
مدیر کل
مدیر کل

18 دور به قطر داخلی 46 سانت مناسب هست. برای لوپ تخت اگر از سیم لاکی مناسب استفاده کنین نیازی به فاصله اضافی بین سیمها نیست و اتفاقا بهتره چنین کاری نکنین چون قطر داخلی لوپ کاهش پیدا میکنه و این منجر به افت برد خواهد شد.

شنبه 11 بهمن1398 - 1:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
@};-
حمید نوشته است:
18 دور به قطر داخلی 46 سانت مناسب هست. برای لوپ تخت اگر از سیم لاکی مناسب استفاده کنین نیازی به فاصله اضافی بین سیمها نیست و اتفاقا بهتره چنین کاری نکنین چون قطر داخلی لوپ کاهش پیدا میکنه و این منجر به افت برد خواهد شد.

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

یکشنبه 12 بهمن1398 - 12:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت همه دوستان عزیزم دوستان استاد سنه دژ دو صفحه قبل عکس یه لوپ داره رو گذاشتن که من ساختم اول که حملش راحته چون تاشو درست کردم حالا خدمت دوستان توضیح میدم .و دوم اینکه جستجو باهاش خیلی راحتره نسبت به لوپی که گیره نگهدارنده دسته لوپ وسط لوپ باشه یا نسبت به لوپ مربعی که حواست باشه خود دستگاه سنس نشه و ... خب دوستان حالا چطور تاشو بسازیم اول لوله پلی اتیلن مشکی سایز 2 میگیریم با نیم متر لوله پلی اتیلن مشکی سایز 25 با یک عدد سه راه لوله سفید سایز 20 برای اینکه لوله سایز 20 بره توی دو طرف چپ ر راست سه راهی به مقدار کمی حرارت میدیم جوری که شل نباشه که در بره لوله.حالا با وصل کردن دو طرف لوله سایز 20 به دو طرف سه راهی ما یه دایره داریم حالا دایرمون رو به سه قسمت میکنیم و برش میزنیم بعد لوله سایز 25 رو دوتا 10 سانتی میبریم حالا دوتا لوله 10 سانتی رو وسط لوله سایز 20 میزاریم که راحت هم میشه دایره و راحتم جمع میشه میزاری تو کوله پشتی سر هم کردنشم کار 5 دیقس .من امدم بست درست کردم و زدم روی لوله پلی اتیلن سایز 20 و لوپ و پیچیدم روی بست ها که خود سیم لوپ هم راحت جمع میشه میزازی تو کوله قاب لوپ هم همینجوری

دوستان عزیز اگه هر کجاش نامفهوم بود بگید تا بیشتر توضیح بدم بازم اگه بد توضیح دادم ببخشید

دوشنبه 13 بهمن1398 - 1:57am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام
با تشکر از شما
البته این مقداری با لوپ بنده فرق داره اما خوبه . دوستان بسازن ببینیم چه مزایا و عیبی میتونه داشته باشه هنگام کاوش و حمل

لا اله الا هو

دوشنبه 13 بهمن1398 - 2:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر مهندس حمید و دوستان اعضای فلزجو

جناب saeed.jo اینطوری من که متوجه کامل نشدم میشه کمی یا با تصویر یا نقاشی توضیح بدهید
تا استاد سنه دژ هم تفاوت لوپ خودشون رو بیان کنند . تا اینجا فکر کنم فقط استاد سنه دژ و شما دو نفری متوجه ساختار این لوپ هستید =p~
فعلا من لوپ پرنده طرح لورنزی را ساختم با سیم افشانی که نامش 0.75 کابل البرز الکتریک نور هست.
به اندازه ۱۲۵ در ۱۲۵ و تعداد دور ۹ تا و مقاومت بدون سیم رابط و منهای مقاومت پروب ۱.۳ یا ۱.۲ شد ظرفیتش هم ۴۱۰ میکرو هانری

سوال از مهندس و دوستان اینه که آیا به دلیل سنگینی این سیم می تونم از افشان 0.5 استفاده کنم یا در اینصورت مقاومت خیلی بالا میره و خوب نمیشه؟

در یکی از سایت های فروشگاه اینترنتی انواع کابل فرمان با تعداد رشته های مختلف زده و 20 AWG هم هست این کابل ها برای این لوپها یا کوچکتر ها جواب خوبی میده؟ مسی هستند؟حالا اگه بتونیم شیلدشو دربیاریم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 13 بهمن1398 - 2:33am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure