انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 10:17am

پاسخ به موضوع  [ 6 پست ] 
 خروجی پالس با دقت یک صدم هرتز 
نویسنده پیغام

دوستانی که نیاز به فرکانس با دقت یک دهم یا یک صدم هرتز دارن ، میتونن از مدار زیر استفاده کنند ، مثلا شما نیاز به فرکانس ۲۲/۵۵ هرتز دارید ، توسط یک مولد پالس یا میکرکنترلر یه پالس با فرکانس ۲۲۵۵ هرتز به ورودی مدار میدید و فرکانس ۲۲/۵۵ هرتز از خروجی میگیرید ، ده دوازده سال قبل این مدار رو واسه یه شمارنده استفاده کرده بودم ، دیدم خیلی از دوستان از دقت یک هرتزی خروجی هاشون ناراضی هستن گفتم یه کمکی کرده باشم ، فقط احتیاج به یه سیگنال ژنراتور با دقت یک هرتز دارید که اون هم فراوونه ، هم داخل همین تالار هم داخل اینترنت
فقط دو نکته
۱-ورودی این مدار با توجه به ای سی که TTL هست باید منطقی باشه یعنی ۵ ولت که البته اگه از میکرو کنترلر برای تولید پالس استفاده میکنین سازگار هست
۲- ماکزیمم فرکانس ورودی رو نوع ای سی تعیین میکنه ، که اونم داخل دیتاشیت میتونید پیدا کنید

،
موفق باشد .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 18 آذر1398 - 3:51pm

درود بر شما. آیا می‌‌شود از آیسی DM7490AN برای این کار استفاده کرد ؟ معادل 7490 چه آیسی‌های دیگری را پیشنهاد می‌‌کنید که توان همین کار را داشته باشند.

پیشاپیش سپاسگزارم.

دوشنبه 21 بهمن1398 - 3:33am

سلام ، ببخشید دیر به دیر سر میزنم ، راستش ای سی دیگه ای رو امتحان نکردم ، فرقی نداره میتونید از DM7490AN استفاده کنید . مداری راحتتر از این پیدا نمیکنید ، تست شده و با خیال راحت و به آسونی میشه ساخت ، با اسیلوسکوپ یا فرکانس متر هم میتونید تست کنید .

موفق باشید

سه شنبه 29 بهمن1398 - 10:25pm

ضمنا اینو بگم من همیشه از آی سی 74LS90 استفاده میکنم و تا فرکانس ۱۰ مگاهرتز تو ورودی مشکلی نداشتم

سه شنبه 29 بهمن1398 - 10:27pm

siscoo گرامی‌ درود بر شما. آیسی DM7490AN را که سفارش دادم هنوز به دستم نرسیده. به محض دریافت آنرا به کمک ژنراتور فرکانس و اسیلوسکپ تست کرده و نتیجه را به شما خواهم گفت. سپاس

سه شنبه 6 اسفند1398 - 3:51am

shirzad نوشته است:
siscoo گرامی‌ درود بر شما. آیسی DM7490AN را که سفارش دادم هنوز به دستم نرسیده. به محض دریافت آنرا به کمک ژنراتور فرکانس و اسیلوسکپ تست کرده و نتیجه را به شما خواهم گفت. سپاس

خیالت راحت ، تو مدارهای زیادی از این روش استفاده کردم ، اگه نیاز به دقت یک هزارم هم داشته باشی میتونی یه طبقه دیگه استفاده کنی ، ضمنا هیچ آی سی دیگه ای رو نمیشه جایگزین این آی سی کرد .
موفق باشی

یکشنبه 11 اسفند1398 - 7:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure