انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:16pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 465 , 466 , 467 , 468 , 469 , 470 , 471 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

یه عکس از کیت مدار فرانکو هم براتون میزارم البته در این عکس خازن های 1p سه عدد هستن که در این حالت ولتاژ پایه 3 ای سی 358 تقریبا 2.30 بود یکی از خازن های 1 پیکو رو برذاشتم ولتاژ پایه 3 تقریبا 4 ولت شده حساسیت مدار در این حالت تقریبا خوبه فقط مشکل در روشن نشدن led های 2 و 3 هستش

یه سوال دیگه هم داشتم آیا این مدار به جرقه فندک حساسیت بیشتری داشته باشه بهتره ؟ یا به لامپ کم مصرف یا حساس به دست باشه ؟؟ برای دفینه کدوم بهتره و با چه حالتی باید این مدار رو به لامپ کم مصرف هم حساس کرد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 24 آبان1398 - 12:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

علي مولايي نوشته است:
یه عکس از کیت مدار فرانکو هم براتون میزارم البته در این عکس خازن های 1p سه عدد هستن که در این حالت ولتاژ پایه 3 ای سی 358 تقریبا 2.30 بود یکی از خازن های 1 پیکو رو برذاشتم ولتاژ پایه 3 تقریبا 4 ولت شده حساسیت مدار در این حالت تقریبا خوبه فقط مشکل در روشن نشدن led های 2 و 3 هستش

یه سوال دیگه هم داشتم آیا این مدار به جرقه فندک حساسیت بیشتری داشته باشه بهتره ؟ یا به لامپ کم مصرف یا حساس به دست باشه ؟؟ برای دفینه کدوم بهتره و با چه حالتی باید این مدار رو به لامپ کم مصرف هم حساس کرد

چون از روش توضیحات ص 432 برای ساخت بهره نبردی و به روش دیگه ای مدار رو ساختی نمیتونم در مورد سوالت پاسخ مطمئنی بدم.ولی در مدار من و کسانی که به روش فایل ساختن ،روشن نشدن ال ای دی های 2و3 در هنگام نزدیک کردن دست به مدار میتونه کاملا طبیعی باشه.یعنی عمل نزدیک کردن دست به مدار نتونسته اونقدر باعث افزایش ولتاژ در خروجی بشه که نیاز روشن کردن ال ای دی های 2و3 هست.شما اینبار حالت استانه رو روی ال ای دی دوم قرار بده و دستت رو نزدیک کن ببین چی میشه و اینکا رو با ال ای دی سوم هم انجام بده.اگر روشن شدن یعنی دلیل روشن نشدن تست اولیه شما همین موضوعی بود که من گفتم.
جرقه فندک و لامپ و......هیچ اهمیتی ناره و اصلا نمیتونه ملاک و معیاری برای تنظیم یا فهمیدن درستی عملکرد مدار باشه.تست لمس دست هم فقط احتمال درستی عملکرد مدار رو افزایش میده و 100درصد خیال ما رو از عملکرد درست مدار راحت نمیکنه.

شنبه 24 آبان1398 - 1:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: azarbayjan
erfan نوشته است:
علي مولايي نوشته است:

چون از روش توضیحات ص 432 برای ساخت بهره نبردی و به روش دیگه ای مدار رو ساختی نمیتونم در مورد سوالت پاسخ مطمئنی بدم.ولی در مدار من و کسانی که به روش فایل ساختن ،روشن نشدن ال ای دی های 2و3 در هنگام نزدیک کردن دست به مدار میتونه کاملا طبیعی باشه.یعنی عمل نزدیک کردن دست به مدار نتونسته اونقدر باعث افزایش ولتاژ در خروجی بشه که نیاز روشن کردن ال ای دی های 2و3 هست.شما اینبار حالت استانه رو روی ال ای دی دوم قرار بده و دستت رو نزدیک کن ببین چی میشه و اینکا رو با ال ای دی سوم هم انجام بده.اگر روشن شدن یعنی دلیل روشن نشدن تست اولیه شما همین موضوعی بود که من گفتم.
جرقه فندک و لامپ و......هیچ اهمیتی ناره و اصلا نمیتونه ملاک و معیاری برای تنظیم یا فهمیدن درستی عملکرد مدار باشه.تست لمس دست هم فقط احتمال درستی عملکرد مدار رو افزایش میده و 100درصد خیال ما رو از عملکرد درست مدار راحت نمیکنه.

شما از کدوم پی سی بی برای ساخت بهره بردبد ؟

شنبه 25 آبان1398 - 10:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا عرفان عزیز سلام با تشکر از زحمتهای شما اگه ممکنه بر روی عکسی که میدم جای سیمهای ولومها رو مشخص کنید بازم ممنون

شنبه 25 آبان1398 - 2:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hadi-dindar نوشته است:
erfan نوشته است:
علي مولايي نوشته است:

شما از کدوم پی سی بی برای ساخت بهره بردبد ؟

خودم بصورت دستی از روی شماتیک فیبر رو رسم کردم و پی سی بی ساختم.

شنبه 25 آبان1398 - 2:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
Dadson نوشته است:
آقا عرفان عزیز سلام با تشکر از زحمتهای شما اگه ممکنه بر روی عکسی که میدم جای سیمهای ولومها رو مشخص کنید بازم ممنون

این خدمت شما

شنبه 25 آبان1398 - 8:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان در صورت ممکن راهنمایی کنن
حساسیت به دست رو در پی سی بی جناب عرفان دارم ولی اگر یک دور ولوم بیست کیلو رو 12 ساعت حساب کنیم اصولا باید چراغ اول مثلا در ساعت 4 روشن بشه چراغ دوم در ساعت 6.5و چراغ سوم در ساعت 9 روشن بشن
ولی در مدار بنده چراغ یک در ساعت 4 روشن میشه چراغ 2 در ساعت 4.5 و چراغ سه در ساعت 5 که به نظر بنده عادی نیست لطفا راهنمایی فرمایین مشکل از کدوم قسمت مدار میتونه باشه (ولتاژ پایه سه هم 5.5)
ممنون @};-

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

جمعه 1 آذر1398 - 11:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
دوستان کسی تست کرده ، مدار من بدون بازر جریان 90 تا 130 میلی امپر میکشه........ایا برای شما هم همین مقداره؟؟؟؟

شنبه 2 آذر1398 - 5:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

عرفان جان در صورت ممکن لطفا پایه ولتاژ ترانزیستورها رو بزارین ممنون
این ولتاژها برا مدار بندست

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

شنبه 2 آذر1398 - 11:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تصویر شما رو دیدم.منظورت از جملات بدون خازن و با خازن رو متوجه نمیشم!!!!!!!!
ولتاژهای 1تا 4 شما منطقی هست و درست به نظر میرسه.باید توجه کنید که ولتاژ پایه های ترانزیستورهای مختلف با هم میتونه تفاوت داشته باشه و لزوما یک رنج ثابتی نداره.یعنی بیان کردن ولتاژ پایه های ترانزیستور من نمیتونه برای شما ملاک باشه.چون هم ممکنه شماره و هم بتا و ..... دیگه متفاوت باشه.ولی برای من هم حدودا مانند مقادیر شماست.البته شماره 5 رو متوجه نشدم.

شنبه 2 آذر1398 - 11:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 465 , 466 , 467 , 468 , 469 , 470 , 471 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 52 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure