انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 9:35am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 457 , 458 , 459 , 460 , 461 , 462 , 463 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب جهان بین عزیز و گرامی

دیسپلی رو از رو برد عرفان عزیز زدم
گیرنده رو از رو طرح خود فرانکو .همون pcbکه باریک و بلنده و قطعات نزدیک به هم

چون برعکس مدار شما و عرفان سنس اسمان رو برعکس داشتم.قطعات زیادی تغییر دادم

مقاومت۱/۴وات
بعدش۱/۸وات
و نهایتا از روی مادر برد کامپیوتر مقاومت های ۰/۵درصد نظامی زدم
انواع خانواده ۵۴۷-۲۳۸-۵۵۰-۵۴۶هم زدم
خازن های متفاوت
خروی رو از۲ولت تا نزدیک۷ولت هم ساختم
واکنش ها تقریبا یه جور بود

الان عکس بگیرم مقاومت ها اصن مشخص نیست توی عکس
ولی عکس قبلی فک کنم صفحه۴۴۲هست

کلا اینو دیگه کاریش ندارم
تمام قطعات و فیبر رو نو خریدم چند روز دیگه میرسه دستم
میخوام از رو برد شما و عرفان بزنم

اما در مورد مدار خودم
شک من به۳۵۸ ها هست .چونsmd و نظامی هستن ممکنه زیادی حساس باشن.در حقیقت ۲تفاوت توی کار من با بقیه دوستان، اول همین۳۵۸ ها هستش و دوم هم pcb فرانکو

.وگرنه مقاومت های۱درصد و ۲درصد والانم نیم درصد به همراه خازن های اورجینال .هیچ تفاوتی برام حاصل نکرد

دلیل برعکس بودن سنس آسمان رو متوجه نمیشم.شاید همین۳۵۸ها هستن که با نوع دیپ فرق دارن

دوشنبه 19 آبان1398 - 12:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

kabahat نوشته است:
علی جون اندازه انتنت چنده؟

آنتنم قدیمی و۷۵سانته عزیزم

حیرانم از این مدار بخدا مصیبتی شده برام :(( :(( :((

دوشنبه 19 آبان1398 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
جناب عرفان

در خصوص تنظیم آستانه ، جابجایی استانه و تنظیم نشدن در منظقه کوهستانی دلیل چی میتونه باشه؟؟؟؟؟

در مدارم هیچ شیلدی ندارم ، شب دقیقا بعد بارندگی در منطقه کشاورزی تونستم با ثبات بینهایت اسمون رو تنظیم کنم و تو 45 درجه هیچ واکنش هرزی نبود ، اما امروز توی کوه یک کیلومتر دور تر از نقطه قبل در هوای سرد و زیر نور افتابو درپوش باز کار کردم ، هر کاری کردم با کریستال و خازن یک پیکو نمیشد اسمون رو در 80 درجه تنظیم کرد ، اگر تنظیم میشد تو 50/60 درجه بود و سریعن هم بر هم میریخت یا دیگه نمیزد یا کلا چراغ روشن میشد ، و با جابجایی نقاطی میگرفت ، ول میشد نمیگرفت کلا ، ولوم 1مگ نهایت اهم خودش تنظیم شده و فقط با استانه 20 کیلو و ولوم امپلی بسته کار کردم و باهاشون بازی کردم،، بنظرتون در شکاف کوه مشکلساز میشه؟؟؟ یا بدلیل نور افتابه که به داخل مدار میخوره ، قطعاتم تو سرما که خوب کار کردن ، اما الان خیلی بی ثبات غیرقابل تنظیم بود، در کل اگر انتن از شمال به جنوب بود، در ناحیه کمی از 50 به بالا سنس رخ میداد و اگر در 45 درجه کمی متمایل به غرب یا شرقم میشدم همین داستان بود ، بنظرشما الان بخاطر عقب رفتن نقطه صفر مدارنبوده ، چون تست کردم عقبتر ازصفر افتاده بود؟؟؟؟ و تا یک نانو فاصله داشت برای افزایش یعنی از 3 نانو نیاز بشه ببرم رو 4 نانو

دوشنبه 20 آبان1398 - 1:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم ایراد مدار شما جناب alijooon دقیقا خروجی با ورودی تداخل داره و نزدیکترین حالت ممکن به همه تو طرح شما ---- سلف با خروجی دیسپلی یک سانت فاصلشه 8-|

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 20 آبان1398 - 2:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مشکلم باتری بود زود خالی شدن :( - برای تست باتری معمولی خریدم و مدلش اینه میگن عمرش بسیار بالاس و 400 میلی خروجیشه - اما توان این مدارو اصلا نداره----حالا بازم اگه سه تا بزارم ببینم میشه یکی دو ساعت استفاده کرد

کسی میدونه مدار در نهایت و حداقل خودش چقدر مصرف داره و امپر میکشه؟

دوشنبه 20 آبان1398 - 4:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جهان بین نوشته است:
جناب عرفان

در خصوص تنظیم آستانه ، جابجایی استانه و تنظیم نشدن در منظقه کوهستانی دلیل چی میتونه باشه؟؟؟؟؟

در مدارم هیچ شیلدی ندارم ، شب دقیقا بعد بارندگی در منطقه کشاورزی تونستم با ثبات بینهایت اسمون رو تنظیم کنم و تو 45 درجه هیچ واکنش هرزی نبود ، اما امروز توی کوه یک کیلومتر دور تر از نقطه قبل در هوای سرد و زیر نور افتابو درپوش باز کار کردم ، هر کاری کردم با کریستال و خازن یک پیکو نمیشد اسمون رو در 80 درجه تنظیم کرد ، اگر تنظیم میشد تو 50/60 درجه بود و سریعن هم بر هم میریخت یا دیگه نمیزد یا کلا چراغ روشن میشد ، و با جابجایی نقاطی میگرفت ، ول میشد نمیگرفت کلا ، ولوم 1مگ نهایت اهم خودش تنظیم شده و فقط با استانه 20 کیلو و ولوم امپلی بسته کار کردم و باهاشون بازی کردم،، بنظرتون در شکاف کوه مشکلساز میشه؟؟؟ یا بدلیل نور افتابه که به داخل مدار میخوره ، قطعاتم تو سرما که خوب کار کردن ، اما الان خیلی بی ثبات غیرقابل تنظیم بود، در کل اگر انتن از شمال به جنوب بود، در ناحیه کمی از 50 به بالا سنس رخ میداد و اگر در 45 درجه کمی متمایل به غرب یا شرقم میشدم همین داستان بود ، بنظرشما الان بخاطر عقب رفتن نقطه صفر مدارنبوده ، چون تست کردم عقبتر ازصفر افتاده بود؟؟؟؟ و تا یک نانو فاصله داشت برای افزایش یعنی از 3 نانو نیاز بشه ببرم رو 4 نانو

امکان نداره با باطری معمولی بتونی جواب بگیری.اصلا مناسب این مدار نیست.حتما باید قابل شارژ باشه.مدار مصرف کمی داره به گونه ای که اگر دوعدد باطری 9 ولت کتابی 400 میلی امپری قابل شارز استفاده کنی از فول شارز تا 14 ولت میتونه 6 ساعت بهت امکان کار کردن بده.در این مورد تو فایل توضیحات دقیق و کافی هست.چند تا پست قبلی که گفتی رفتی باطری معمولی خریدی تعجب کردم و متوجه اشتباهت شدم ولی عمدا چیزی نگفتم.گفتم شاید اینجوری میپسندی.باتوجه به اینکه این موارد تو فایل کاملا گفته شده دیگه نیاز ندیدم بهت تاکید کنم که باطری معمولی استفاده نکن.
در مورد رفتار مدارت در کوهستان،اگر فرض کنیم مدارت درست ساخته شده باشه میبایست برای دریافت اثر اسمون به ترتیب توضیحات فایل عمل کنی.یعنی در ابتدا با ولوم های روی پنل وسیله سعی در دریافت اثر اسمون کنی.اگر دریافت نشد سپس با تغییر 1پیکوها و یا تغییر ترانزیستور و در نهایت اگر باز هم جواب نداد تغییر کریستال.شما اگر یکباره بری سراغ تغییر کریستال اینگونه میشه که اسمون زودتر دریافت میشه و در چپ و راست کردن انتن هم دریافت های هرز خواهی داشت.باید قدم به قدم حساسیت افزایش پیدا کنه تا اثر اسمون مناسب دریافت بشه.

دوشنبه 20 آبان1398 - 8:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
جهان بین نوشته است:
جناب عرفان

امکان نداره با باطری معمولی بتونی جواب بگیری.اصلا مناسب این مدار نیست.حتما باید قابل شارژ باشه.مدار مصرف کمی داره به گونه ای که اگر دوعدد باطری 9 ولت کتابی 400 میلی امپری قابل شارز استفاده کنی از فول شارز تا 14 ولت میتونه 6 ساعت بهت امکان کار کردن بده.در این مورد تو فایل توضیحات دقیق و کافی هست.چند تا پست قبلی که گفتی رفتی باطری معمولی خریدی تعجب کردم و متوجه اشتباهت شدم ولی عمدا چیزی نگفتم.گفتم شاید اینجوری میپسندی.باتوجه به اینکه این موارد تو فایل کاملا گفته شده دیگه نیاز ندیدم بهت تاکید کنم که باطری معمولی استفاده نکن.
در مورد رفتار مدارت در کوهستان،اگر فرض کنیم مدارت درست ساخته شده باشه میبایست برای دریافت اثر اسمون به ترتیب توضیحات فایل عمل کنی.یعنی در ابتدا با ولوم های روی پنل وسیله سعی در دریافت اثر اسمون کنی.اگر دریافت نشد سپس با تغییر 1پیکوها و یا تغییر ترانزیستور و در نهایت اگر باز هم جواب نداد تغییر کریستال.شما اگر یکباره بری سراغ تغییر کریستال اینگونه میشه که اسمون زودتر دریافت میشه و در چپ و راست کردن انتن هم دریافت های هرز خواهی داشت.باید قدم به قدم حساسیت افزایش پیدا کنه تا اثر اسمون مناسب دریافت بشه.

باتری معمولی خریدم البته کلا بصورت موقت - چون الان با وجود باتری 9 ولت شارزی که دونه ای 70 تومنه جفتی 140 تومن - بغییر شارژش که اونم بفرض اینکه بشه با l7809 بشه درست شارژش کرد- ترجیح دادم با سه تا سل 9 ولت معمولی 27 ولت بگیرم ازش و بعد از تست براش بهترینها رو بخرم - االان بدک نیس نسبت به دو تا سل -
برای مقایسه امپرکششی باتریتون-جناب عرفان یه لطف بکنید با اهمتر خودتون تست کنید قبل وصل باتری به مدار ببینید ولت بگیرید و بعد اتصال هم ولت بگیرید مقدار افت رو بهم بگید و اینکه ببنید خروجی رگولاتور الان چتده مثلا اگه دقیق خروجی 12.00 هست بعد با بردن استانه تا انتها و روشن شدن 3 تا led ها چند صدم ولت تغییر دارید؟ چون led ها مقاومت ندارن فک کنم اندکی جریانکشی داریم که تا 00.02 ولت تا 00.03 ولت تغییر میکنه و بنظرم اتفاقی طبیعه -احتمالا همین داستان برای مدار شما هم باشه امتحان کنید لطفا.

دوشنبه 20 آبان1398 - 9:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جهان بین نوشته است:
اینم ایراد مدار شما جناب alijooon دقیقا خروجی با ورودی تداخل داره و نزدیکترین حالت ممکن به همه تو طرح شما ---- سلف با خروجی دیسپلی یک سانت فاصلشه 8-|

ممنون آقای جهان بین
از هم دورشون میکنم بینم چی میشه

یه لطفی کن عکس با کیفبت از مدارت بزاری
ممنون

دوشنبه 20 آبان1398 - 10:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
چند روزی هست که دارم با دستگاه خودم تجربه کسب میکنم . این دستگاه با اینکه از نظر ظاهری و شماتیک مداری خیلی ساده هست ولی در عمل باید به نکاتی که عرفان گفته دقت بیشتری کرد. هرکسی که تونست دستگاه رو بسازه تازه قدم اول رو برداشته . این دستگاه همه جا کار نمیکنه و تابع شرایط محیطی و گاهی هم آب و هوایی هست و شرط اول برای اینکه از دستگاه جواب بگیرید گرفتن اثر آسمان هست . باید به هر نحوی که شده اثر آسمان رو گرفت. این نکته در فایل عرفان با جزیات کامل آموزش داده شده . پس این نکته مهم رو باید تمرین کنید تا یاد بگیرید. من خودم چند بار تلاش کردم که اثر آسمان رو راحت تر بگیرم ولی همه جا جواب نمیده شاید هنوز تمریناتم کامل نباشه ولی طبق گفته های عرفان دارم عمل میکنم. من برای ولوم امپلی از پتانسیومتر 4.7k استفاده میکردم که چند صفحه قبل هم عکسش رو گذاشتم. ولی خوب جواب نمیداد و نمیتونست اثر آسمان رو راحت بگیرم اومدم عوضش کردم و طبق گفته عرفان از یک پتانسیومتر 10 کیلو استفاده کردم الان خیلی بهتر از قبل شده و بهتر میتونم آثر آسمون رو بگیرم نمیگم عالی شده ولی خب خیلی بهتر از قبل شده . به نظرم پتانسیومتر 10 کیلو برای امپلی بهتر جواب میده .

دوشنبه 20 آبان1398 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون جناب سروش - بسلامتی مدار شما هم آماده شده - خب سروش جان نوع باتری که استفاده میکنی چیه و مدل شارژرش که منم تهیه کنم
ظاهرا باتری جناب عرفان از مارک همین عکسه
بنوعی نیاز باتری شارژی ضروریه - بعد شارژر استاندارد - خب مدار شارژ زیرم ظاهرا برای همین باتریها هس - البته نیاز به بررسی داره که به باتری اسیب نزنه
در کل با حساب باتری و شارژر بیش از 200 هزارتومن خرجمونه که برای بنده که مدار با جعبه رو با نصف همین هزینه درست کردم کمی جالبه :D

آخرین بار توسط جهان بین در سه شنبه 20 آبان1398 - 1:10am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 20 آبان1398 - 12:42am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 457 , 458 , 459 , 460 , 461 , 462 , 463 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure