انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:33pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2616 , 2617 , 2618 , 2619 , 2620 , 2621 , 2622 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

kambiz1985 نوشته است:
مهندس جان عکس اعداد با لوپ ۶۰ رو برای شما میفرستم
والا قبل از این مشکل یه مشکل دیگه هم داشتم که وقتی میرفتم روی قسمت تنطیمات اعداد خود بخود تغییر میکردند . انگار یه نفر شاسی up رو گرفته باشه .‌بعد از اون وقتی دیدم جایی از مدار اتصال نداره . میکرو رو مجداا پروگرام کردم ولی باز هم همون مشکل رو داشتم مجبور شدم یه میکرو دیگه رو تست بکنم که دیدم مشکلم حل شده . ولی از وقتی این میکرو استفاده میکنم احساس میکنم قدرت دستگاهم خیلی کم شده . حتی مجداا با میکرو های دیگه هم تست کردم ولی باز هم همین مشکل رو دارم .

ممنون.
مشکل کلید اگر از خود کلید و سیم کشی اون نباشه از میکرو هست که به ندرت پیش میاد. اما قدرت یا حساسیت ربطی به میکرو نداره.
اعداد شما کلا خارج از رنج صحیح هستن. حالا یا کویل رو موقع تست جایی گذاشتین که نزدیک به فلزات مزاحم هست و یا آیسی 357 تقلبیه. همینطور کانکتور فلزی هم مورد تایید نیست و میتونه این مشکل رو تشدید بکنه. کاهش شدید قدرت ممکنه از معیوب شدن ماسفت باشه.

دوشنبه 13 آبان1398 - 3:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
مهندس جان تشکر .و سپاس بابت راهنمایی شما
فقط یه سوال . منظور شما از ماسفت irf840 هستش یا bs170 ?

دوشنبه 13 آبان1398 - 6:43pm
مدیر کل
مدیر کل

طبیعتا منظورم از ماسفت همون IRF840 هست.

دوشنبه 13 آبان1398 - 6:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر شما مهندس جان علت سوختن کریستال چیه مدارم مشکل پیدا کرده فقط کریستال با یکبار خاموش روشن کردن دستگاه میسوزه تمام قسمت ها رو هم کاملا بررسی کردم اتصالی نداره تمام مقاومتهای مربوط به مدار رو تست کردم لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر از جنابعالی

سه شنبه 14 آبان1398 - 4:25am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
در اینگونه مدارات کریستال اصلا در شرایط عادی معیوب نمیشه. باید سیمکشی بخش کریستال رو بررسی کنین. هر چند بعیده از میکرو باشه ولی اگر از صحت سیمکشی مطمئن هستین میکرو رو تعویض کنین.

سه شنبه 14 آبان1398 - 1:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام مهندس دوتا سوال داشتم
دو تا ۳۵۷ دارم یکیش تقلبیه و اون یکی اصلی تقلبیه مشکل کویل ارور نداره و دیلی ۱۹ هستش اما اصلی کویل ارور میده هر کاریش میکنم امکانش هست ۳۵۷ اصلی که استفاده میکنم سالم باشه اما توی مدار کار نکنه ولی ۳۵۷ تقلبی کار کنه
سوال دومم در مورد باکس دستگاه هستش یک باکس تهیه کردم ۱۲ در ۱۶ به ارتفاع ۴ سانت کل مدار بهمراه باتری توی دستگاه جا میشه اما جسبیده به هم مشکلی ایجاد نمیکنه بابت نویز؟؟
ممنونم

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 18 آبان1398 - 5:27pm
مدیر کل
مدیر کل

نمیدونم معیار شما برای اصلی یا تقلبی بودن آیسی چی هست! ولی امکان نداره آیسی 357 اصلی باشه و کویل ارور بده. بعلاوه ملاک تشخیص ما بیشتر بر اساس اعداد 3 گانه هست که مثل یک اسکوپ وضعیت تقویت موج رو مشخص میکنه. البته باقی مدار هم باید سالم باشه و هنگام تست هیچ فلز مزاحمی نزدیک کویل نباشه وگرنه میتونه منجر به کویل ارور بشه.
جعبه شما مشکلی نداره. فقط دقت کنین باطری یا بلندگو نزدیک بخش خروجی کویل قرار نگیره.

شنبه 18 آبان1398 - 5:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
نمیدونم معیار شما برای اصلی یا تقلبی بودن آیسی چی هست! ولی امکان نداره آیسی 357 اصلی باشه و کویل ارور بده. بعلاوه ملاک تشخیص ما بیشتر بر اساس اعداد 3 گانه هست که مثل یک اسکوپ وضعیت تقویت موج رو مشخص میکنه. البته باقی مدار هم باید سالم باشه و هنگام تست هیچ فلز مزاحمی نزدیک کویل نباشه وگرنه میتونه منجر به کویل ارور بشه.
جعبه شما مشکلی نداره. فقط دقت کنین باطری یا بلندگو نزدیک بخش خروجی کویل قرار نگیره.

ممنون @};-

یکشنبه 18 آبان1398 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس واسه بار دوم یدونه ۳۵۷ دیگه گرفتم به قول فروشنده سالمه و اصلی اما بازم کویل ارور میده ولی با ۳۵۷ فیک که ۴ تومن خریدم کویل ارور نمیده :(( بنظرتون چکار کنم جایی نمیشناسید بتونم تهیه کنم یا مدارم به ایسی اورجینال حساسیت داره

دوشنبه 20 آبان1398 - 1:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

adnistor_6 نوشته است:
سلام مهندس واسه بار دوم یدونه ۳۵۷ دیگه گرفتم به قول فروشنده سالمه و اصلی اما بازم کویل ارور میده ولی با ۳۵۷ فیک که ۴ تومن خریدم کویل ارور نمیده :(( بنظرتون چکار کنم جایی نمیشناسید بتونم تهیه کنم یا مدارم به ایسی اورجینال حساسیت داره

با سلام دوست عزیز: این کویل ارور شاید مربوط به 357 نباشه .ابتدا ترانزیستور Bs170 را تعویض کن. به شیوه پروگرم کردن نیز مربوط میشه.

سه شنبه 21 آبان1398 - 9:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2616 , 2617 , 2618 , 2619 , 2620 , 2621 , 2622 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 67 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure