انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:56pm

پاسخ به موضوع  [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 11  بعدی
 انتهای تمام محدودیتها در ردیابی ! ختم کلام 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درودجناب جهانبین @};-
بنده فلزوتودستم میگیرم مثلاطلازیاد ندارم یه جفت گوشواردارم میکنم توانگشت کوچیکم همون جاروباعمق 3حجم تغریبی دقیق یادم نیست 4مترنشون میده بعدمیخ زنگ زده تو دستم میگیرم بازهمون جارومیگیره ولی یکم فاصله دارچندتیکه اهن نقطه کردم در اوردم ولی باز اهن داره عمق گیری 20سانت 10سانت نشون میدا من تغریبا تو همین عمق در اوردم
حدود2سال هست دارم باانتن ورمیرم ذهن خیلی توش دخیله ولی به این نتیجه رسیدم فلزیه حالتی داره برا انتن که خطایازرات حتی بادخالت ذهنم نمیتونه اون حالتاروبوجود بیاره
مثلا براعمق گیری اولین قیچی که به عقب برمیگردم (البته برابنده اینطوره)تاجایی که انتن بازمیشه میشه عمق بعدبازعقب ترمیرم اگه انتنابه دوطرف باز شدن به دستام چسبیدصددرصدخطاهستش ولی نوک انتن بازبه سمت حدف موندتوچندین موار فلز دراومده

دوشنبه 13 آبان1398 - 9:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
جواد64 نوشته است:
درودجناب جهانبین @};-
بنده فلزوتودستم میگیرم مثلاطلازیاد ندارم یه جفت گوشواردارم میکنم توانگشت کوچیکم همون جاروباعمق 3حجم تغریبی دقیق یادم نیست 4مترنشون میده بعدمیخ زنگ زده تو دستم میگیرم بازهمون جارومیگیره ولی یکم فاصله دارچندتیکه اهن نقطه کردم در اوردم ولی باز اهن داره عمق گیری 20سانت 10سانت نشون میدا من تغریبا تو همین عمق در اوردم
حدود2سال هست دارم باانتن ورمیرم ذهن خیلی توش دخیله ولی به این نتیجه رسیدم فلزیه حالتی داره برا انتن که خطایازرات حتی بادخالت ذهنم نمیتونه اون حالتاروبوجود بیاره
مثلا براعمق گیری اولین قیچی که به عقب برمیگردم (البته برابنده اینطوره)تاجایی که انتن بازمیشه میشه عمق بعدبازعقب ترمیرم اگه انتنابه دوطرف باز شدن به دستام چسبیدصددرصدخطاهستش ولی نوک انتن بازبه سمت حدف موندتوچندین موار فلز دراومده

آفرین :-BD اینجور تلاشی - قابل ستایشه - اما بنوعی معتقدم داستان کاوش با هر تستی فرق میکنه - حتی رفتار بدن تمام اپراتورها متفاوته - تنها دلیلشم عدم یادگیری اپراتوری پایه هست که جزو علوم سری هست - در حالت عادی اپراتوری یک حالت بخصوص روحی روانی هست که باید اصلاح بشه - چون بدن تمام انسانها در حالت عادی میشه یه خروجی رو ازش گرفت البته درک ذهنی باید باشه که فعالسازی انجام بشه -اگر شما فرض کنید الگوی خوراک در دستتون از انگشت شصت است واقعا بدنتون تجزیه اش همین میشه و بحثش پیچیدس اما تو نوسان میافته و نمیشه بطور قطع گفت خوراک عمل میکنه ---حساب بکنید آدم یه موتور پیچیده درونش داره که با فعال شدنش چیزی رو بنمایش میگذاره که ما الان نمودش رو تو انتن ال رود میبینیم --- بنوعی در پس علمی بودن رنگ بوی عرفانی هم میگره - این حرفا عین حقیقته- اما توان درکش فقط تعادل منطقی و احساسی میخواهد و هر ادمی از پسش بر نمیاد - موفق باشید

سه شنبه 13 آبان1398 - 12:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب جهانبین یک مطلبوعرض کنم ختمتتون که درکاوش واقعی فلزاهنی بیرون اومده تومنطقه کوهستانی نه اینکه توتست وازمایش حتی اینم بگم یک مقدارمس دادم برام زیرخاک دفن کنن خودم اونجانبودم بعد رفتم برا تستوکاوش چون زمینم شخم خورده بود هیچ چیزی مشخص نبودانتن منو به سمتی بردوقیچ داشتم صددرصدگفتم همینه ولی نبود20مترفاصله بودبرا کنجکاوی کندم دیدم میخ زنگ زده بوداونجانتیجه گرفتم انتنابراجنس قدیمی حساس ترهستن
چندین سنگ بارگه اهنی هم کشف کردم با انتن خالی
پس ایناروکه میگم همه تو یه کاوش واقعی انجام شده کلا حرکات انتن ال رودبا برخورد با فلزقدیمی متفاوته

سه شنبه 13 آبان1398 - 2:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جواد64 نوشته است:
جناب جهانبین یک مطلبوعرض کنم ختمتتون که درکاوش واقعی فلزاهنی بیرون اومده تومنطقه کوهستانی نه اینکه توتست وازمایش حتی اینم بگم یک مقدارمس دادم برام زیرخاک دفن کنن خودم اونجانبودم بعد رفتم برا تستوکاوش چون زمینم شخم خورده بود هیچ چیزی مشخص نبودانتن منو به سمتی بردوقیچ داشتم صددرصدگفتم همینه ولی نبود20مترفاصله بودبرا کنجکاوی کندم دیدم میخ زنگ زده بوداونجانتیجه گرفتم انتنابراجنس قدیمی حساس ترهستن
چندین سنگ بارگه اهنی هم کشف کردم با انتن خالی
پس ایناروکه میگم همه تو یه کاوش واقعی انجام شده کلا حرکات انتن ال رودبا برخورد با فلزقدیمی متفاوته

دوست عزیز متاسفانه فلز اهن به عواملی مربوطه که توصیف علمیش رو من بعنوان سه دسته ای ازش نام میبرم یعنی محدوده سنس تو دسته غیر فلزیهای مغناطیسی دسته فلزات الفا و در صورت پوسیده شدن تو دسته فلزات بتا هم دخالت میکنه - شما فقط زمانی امادگی اینو داری که بتونی فلز مس و امتحان کنی بعد اگه تونستی تشخیص بدی بری سراغ مس توی کوزه اگه اینو بزنی شاهکار کردی - چون مس تو کوزه اثرش خنثی میشه و نمود نیرو بنحو دیگری نمایان میشه و اهن رو کامل رد بدی - برای فیلتر هر فلزی باید اونو به پاهات وصل کنی ---- اینو به هیچکی تابحال نگفته بودم :D البته کار میبره تا تاثییرش حس کنی

سه شنبه 13 آبان1398 - 2:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون ازراهنمایی جناب جهانبین @};-
میرم این موردو تمرین میکنم .

سه شنبه 13 آبان1398 - 2:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اتفاقایک باره به ذهن بنده رسیداگرفلزی که دنبالش میگردیم خوراکشوداخل دهان قراردهیم بهترنیست چون خلاصه مغزانسان تجذیه تحلیل انجام میده دهان از دست به مغز نزدیک ترهست
اون موردم شمافرمودین این هفته توفضای کوهستانی تست میکنم
حرف شمامثال بخواهیم اهنو حذف کنیم بایدهمون اهنوبه پاببندیم
با این حال میشه سنگای با رگه معدنی همون محلو به پابست وحذفش کرد؟؟؟

سه شنبه 13 آبان1398 - 2:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه مطلب دیگه من رابطه ای بین عمق گیری وفلزبودن حدف واینکه حدف میتونه واقعی باشه (دفینه)میبینم شایداشتباه کنم ولی دارم تستش میکنم شایددرست از اب در بیاد
میگم باز تازه کارم هرجافرست حفاری پیش بیاد انجام میدم تا ببینم نتیجه چی میشه

سه شنبه 13 آبان1398 - 3:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه سوال خیلی مهمم دارم
درنظرداشته باشیدیکی برای اولین باربرای باراول انتن به دست بگیره حتی یک درصدم امکان داره جایی بارباشه مستقیم انتن اونوبکشونه سمت اون باریااینکه صددرصدچون اولین باره ختی میزنه ؟؟؟؟زیادسوال میکنم خوجوانموجویای نام :D

سه شنبه 14 آبان1398 - 3:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جواد64 نوشته است:
اتفاقایک باره به ذهن بنده رسیداگرفلزی که دنبالش میگردیم خوراکشوداخل دهان قراردهیم بهترنیست چون خلاصه مغزانسان تجذیه تحلیل انجام میده دهان از دست به مغز نزدیک ترهست
اون موردم شمافرمودین این هفته توفضای کوهستانی تست میکنم
حرف شمامثال بخواهیم اهنو حذف کنیم بایدهمون اهنوبه پاببندیم
با این حال میشه سنگای با رگه معدنی همون محلو به پابست وحذفش کرد؟؟؟

بله درسته ولی فقط فلز میتونه خوراک یا فیلتر باشه

سه شنبه 14 آبان1398 - 3:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جواد64 نوشته است:
یه سوال خیلی مهمم دارم
درنظرداشته باشیدیکی برای اولین باربرای باراول انتن به دست بگیره حتی یک درصدم امکان داره جایی بارباشه مستقیم انتن اونوبکشونه سمت اون باریااینکه صددرصدچون اولین باره ختی میزنه ؟؟؟؟زیادسوال میکنم خوجوانموجویای نام :D

دوست عزیز از اون سوالاس :D خب در کل اصل داستان بار اول دوم نیست - داستان اینه که شخصی که میخواد انتن بزنه در مرحله اول باید تعادل دستشو حفظ کنه و زمان میبره تا بشه ناخوداگاه بعد ببینه میتونه انرژی گیرندگی رو حس کنه یا نه- کلا بگم خیال پردازی خودش انتن رو میکشونه سمتی و اینکه بنظرم ممکنه همه چی باشه بغییر جنس--من مکان دارای بار یکجا دارم نقطه زنم تایید کرده -اونجا رو فقط تو یه حالت اپراتوری تونستم بگیرم بقیه حالتها جواب و کشش نداریم - کلا خیالتون راحت بنده هم با کلی تلاش توی گرما و سرما و خاطرجمعی جرات نمیکنم در مورد بودن یا نبودن جنس نظری بدم - چون تجربه تو کشف فلز با ارزشی نداشتم فقط برای دوستام نهایتا جسد زدم-سفال شکسته و پودر نقره و تفکیک کردم فلز دسته بتا هس که درستم بود اونم دو بار--و فلزات زیادی زدم که همشون جدید بودن با انتن خالی و تفکیکم تو اون نقص نداره اما دفینه نیاز به کارهایی دیگه داره که زمانن میبره---شرایط دفینه زمین تا اسمون با فلز عادی فرق میکنه

سه شنبه 14 آبان1398 - 3:43am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 102 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure