انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:30pm

پاسخ به موضوع  [ 45 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 SaHaNd 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان عزیز .
امروز میخوام مداری عمومی کنم با نام SaHaNd یا همون سهند که داری خصوصیات زیر هست:
1- تولید فرکانس مربعی از یک هرتز تا یک میلیون هرتز(یک مگا هرتز) با دقت فرکانسی یک هرتز .
2- دیوتی قابل تنظیم فرکانس مورد نظر از 0 تا 100 درصد با دقت یک درصد.
3- فرکانس ها قابل تنظیم با دو عدد دکمه فشاری که با نگه داشتن انگشت رو دکمه بر حسب زمان نگهداری سرعت افزایش و کاهش فرکانس هم تغییر میکنه بنابراین با این روش براحتی میتونید به بازه وسیع یک میلیون عددی که از یک هرتز تا یک میلیون هرتز است، دسترسی سریع پیدا کنید
4- دیوتی سایکل فرکانس با دو دکمه فشاری دیگر قابل تنظیم بین 0 تا100 درصد است . در حالت 0 خروجی هیچ فرکانس نخواهد داشت .
5 - خرجی فرکانس پایه 15 میکرو کنترل هست.
6 - در این طرح از میکرو کنترل Atmega328p-pu استفاده شده .
7 - کلیه خازن ها بجز 1000 و 470 میکرو فاراد همگی از نوع عدسی می باشد (اونایی که 104 نوشتم منظورم خازن عدسی 100 نانو فاراد ) هست .
8 - تغذیه مدار با 9 الی 12 ولت انجام میشه و میشه از ولتاژ های بیشتر هم استفاده کرد که پیشنهاد نمیکنم و تاثیری هم نداره .
9- خازن 1000 میکروفارد بهتره 16 یا 25 ولتی و خازن 470 میکروفارد از نوع 16 ولتی استفاده بشه .
10- کریستال این مدار 16 مگا هرتز و خازن هاش 22 پیکو فاراد است .
11- چهار عدد دکمه فشاری در این مدار بکار رفته که محل دکمه ها کاملا مشخص هست از پایه 23 تا 26 میکرو را شامل میشه که یک سمت دکمه ها به محل مورد نظر پایه ها و سمت دیگر اون هم به منفی مدار که پد اون رو در زیر هر پایه برای راحتی قرار دادم .
12- خروجی مدار بدون هیچ گونه تقویت و بصورت خروجی میکرو هست که میتوانید با استفاده از سایر مدارات اونو تقویت کنید یا به همین حالت استفاده کنید .
13- در این مدار سعی کردم نهایت دقتی که میتونه این میکرو کنترل در تولید فرکانس داشته باشه رو ایجاد کنم .
14 - در مورد تنظیم فیوزبیت ها باید بگم که از برنامه پیشنهادی استاد حمید یا همون eXtreme Burner استفاده کنید از کریستال خارجی برای پروگرم کردن استفاده کنید (همانند فلز جو یا مینوتوم یا XS-plus) فیوزبیت های هم به این صورت تنظیم میشه
Low Fuse :FF ....... High Fuse:DE....
15 - کل این مدار با قیمت زیر صد هزار تومن جمع میشه و مدار خیلی ساده و راحتی است
در آخر امیدوارم بدرد دوستان بخوره و مارو هم از دعا خیرتون بی نصیب نذارید .
موفق باشید. @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

جمعه 10 آبان1398 - 5:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوست عزیز
به نظر میرسه در محاسبات اشتباهی وجود داشته باشه .... شما حتی اگر از کریستال 20 مگاهرتز هم استفاده کرده بودید تنها به پله های زمانی 50 نانو ثانیه دسترسی داشتید که برای ساخت پریودهای دقیق در فرکانس حتی بیشتر از 10 کیلوهرتز کفایت نمیکنه .... یعنی حتی با زبان اسمبلی هم امکان ساخت فرکانس 899234 هزتز با این میکرو وجود نداره

جمعه 10 آبان1398 - 5:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

underground نوشته است:
دوست عزیز
به نظر میرسه در محاسبات اشتباهی وجود داشته باشه .... شما حتی اگر از کریستال 20 مگاهرتز هم استفاده کرده بودید تنها به پله های زمانی 50 نانو ثانیه دسترسی داشتید که برای ساخت پریودهای دقیق در فرکانس حتی بیشتر از 10 کیلوهرتز کفایت نمیکنه .... یعنی حتی با زبان اسمبلی هم امکان ساخت فرکانس 899234 هزتز با این میکرو وجود نداره

درود بر شما دوست عزیز .
طبق گفته خودتون پله زمانی 50 نانو ثانیه که در یک سیکل میشه 100 نانو ثانیه فرکانسی در حدود 10 مگا هرتز رو شامل میشه . در مورد این مدار تا 100 کیلو خودم در عمل تست کردم ولی بالاتر هم باید تست بشه و البته دقت فرکانسی رو در فرکانس های بالاتر نمیشه تضمین کرد .
به هر حال دوستان میتونن تا 100 کیلو که فکر کنم نیاز اکثریت رو تامین میکنه روش حساب کنن و اگر از دوستان دسترسی به یک اسکوپ خوب دارند لطفا فرکانس های بالاتر و هم چک کنند و گزارش بدهند .
به هر حال بهترین حرکتی که میتونستم بابت ساخت فرکانس روی این میکرو کنترل انجام بدهم رو انجام دادم حالا خوب و بد و استفاده کردن یا نکردنش به عهده ی خود دوستان .
بخاطر درخواست های برخی دوستان این مدار رو قرار دادم البته اگر طرح بهتر و تکمیل تری باشد از اون هم استقبال میکنیم . بنده همواره آماده یاد گیری هستم و خودم رو شاگرد اساتید میدونم و ممکنه من اشتباه کرده باشم .
لطفا یکی از دوستان فعلا تست کنند و نتیجه رو اعلام کنند .
ممنون از شما @};-

Nikola Tesla

جمعه 10 آبان1398 - 5:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
آقا مجتبی دست گلت درد نکنه . انشاالله خدا به زندگیت خیر و برکت بده . ممنون از بزرگواری شما که دانش خودتون رو در اختیار همه قرار میدین .

جمعه 10 آبان1398 - 8:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا مجتبی
تشکر از شما بخاطر لطفتون
دوستان دقت کنین خیلی از دوستان دنبال این مدار بودن از جمله خود بنده
به نظرم توی ردیابی مخصوصا نوع توماسی جواب خوبی خواهد داد

جمعه 10 آبان1398 - 8:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از لطف و اظهار نظر دوستان .
امیدوارم بدرد کارهاتون بخوره .
موفق باشید

Nikola Tesla

شنبه 10 آبان1398 - 12:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
Mojtaba195 نوشته است:
سلام دوستان عزیز .
امروز میخوام مداری عمومی کنم با نام SaHaNd یا همون سهند که داری خصوصیات زیر هست:
1- تولید فرکانس مربعی از یک هرتز تا یک میلیون هرتز(یک مگا هرتز) با دقت فرکانسی یک هرتز .
2- دیوتی قابل تنظیم فرکانس مورد نظر از 0 تا 100 درصد با دقت یک درصد.
3- فرکانس ها قابل تنظیم با دو عدد دکمه فشاری که با نگه داشتن انگشت رو دکمه بر حسب زمان نگهداری سرعت افزایش و کاهش فرکانس هم تغییر میکنه بنابراین با این روش براحتی میتونید به بازه وسیع یک میلیون عددی که از یک هرتز تا یک میلیون هرتز است، دسترسی سریع پیدا کنید
4- دیوتی سایکل فرکانس با دو دکمه فشاری دیگر قابل تنظیم بین 0 تا100 درصد است . در حالت 0 خروجی هیچ فرکانس نخواهد داشت .
5 - خرجی فرکانس پایه 15 میکرو کنترل هست.
6 - در این طرح از میکرو کنترل Atmega328p-pu استفاده شده .
7 - کلیه خازن ها بجز 1000 و 470 میکرو فاراد همگی از نوع عدسی می باشد (اونایی که 104 نوشتم منظورم خازن عدسی 100 نانو فاراد ) هست .
8 - تغذیه مدار با 9 الی 12 ولت انجام میشه و میشه از ولتاژ های بیشتر هم استفاده کرد که پیشنهاد نمیکنم و تاثیری هم نداره .
9- خازن 1000 میکروفارد بهتره 16 یا 25 ولتی و خازن 470 میکروفارد از نوع 16 ولتی استفاده بشه .
10- کریستال این مدار 16 مگا هرتز و خازن هاش 22 پیکو فاراد است .
11- چهار عدد دکمه فشاری در این مدار بکار رفته که محل دکمه ها کاملا مشخص هست از پایه 23 تا 26 میکرو را شامل میشه که یک سمت دکمه ها به محل مورد نظر پایه ها و سمت دیگر اون هم به منفی مدار که پد اون رو در زیر هر پایه برای راحتی قرار دادم .
12- خروجی مدار بدون هیچ گونه تقویت و بصورت خروجی میکرو هست که میتوانید با استفاده از سایر مدارات اونو تقویت کنید یا به همین حالت استفاده کنید .
13- در این مدار سعی کردم نهایت دقتی که میتونه این میکرو کنترل در تولید فرکانس داشته باشه رو ایجاد کنم .
14 - در مورد تنظیم فیوزبیت ها باید بگم که از برنامه پیشنهادی استاد حمید یا همون eXtreme Burner استفاده کنید از کریستال خارجی برای پروگرم کردن استفاده کنید (همانند فلز جو یا مینوتوم یا XS-plus) فیوزبیت های هم به این صورت تنظیم میشه
Low Fuse :FF ....... High Fuse:DE....
15 - کل این مدار با قیمت زیر صد هزار تومن جمع میشه و مدار خیلی ساده و راحتی است
در آخر امیدوارم بدرد دوستان بخوره و مارو هم از دعا خیرتون بی نصیب نذارید .
موفق باشید. @};-

تبریک ،مدار اینچنینی تو مگاهرتز !!! خودش بنوعی متفاوت و خاصه تو مدارهای ردیاب و اینم لطف دوست خوبمون هست که رایگان ارایه کردن ، از این بابت ممنونیم

دوستان میتونید فرکانس محدوده بالا را امتحان کنید اما توصیه میکنم ، بعد از پیدا کردن فرکانس خاصی برای فلزات ، از دیگر مدار آقا مجتبی ، مدار mfg که به درخواست بنده ، طراحی کردن هم بعنوان مکمل روی فرکانس اعمال کنید ، امید دارم که می‌تونه اثرات تشابه فرکانسی غیر فلزات رو خنثی کنه .

شنبه 10 آبان1398 - 1:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین عزیز
این مدار رو به درخواست شما طراحی شده اما دقیق روشن نشد که چی به چیه لااقل یه تایپیک جدا بزنید و مو به مو توضیح بفرمایید ببینیم ته ماجرا چیه

خدايا مددی کن

شنبه 11 آبان1398 - 6:40am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون آقا مجتبی
سوال داشتم این طرح فعلا آزمایشیه (یعنی بسازیم تا با هم مشکلات احتمالی رو ) حل کنیم یا اینکه به سرانجام رسیده و تمام هستش
باز هم از زحمات شما کمال تشکر رو دارم

شنبه 11 آبان1398 - 9:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
غضنفر نوشته است:
جهان بین عزیز
این مدار رو به درخواست شما طراحی شده اما دقیق روشن نشد که چی به چیه لااقل یه تایپیک جدا بزنید و مو به مو توضیح بفرمایید ببینیم ته ماجرا چیه

غضنفرجان شما برای پیگیری کافیه به مطالب تاپیک تبدیل ردیاب به فلزیاب مراجعه کنید و سوال و نظری بود درج کنید بنده پاسخگو هستم- این مدار هم اونجا کاربرد داره البته با اپراتوری پایه -

آخرین بار توسط جهان بین در شنبه 11 آبان1398 - 12:21pm ویرایش شده است، در کل 3 بار ویرایش شده است.

شنبه 11 آبان1398 - 11:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 45 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure