انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 30 فروردین1403 - 2:30am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2608 , 2609 , 2610 , 2611 , 2612 , 2613 , 2614 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

از تعمیرکارای لپ تاپ بگیرید.خودم چون کارم اینه زیاد تو دست و بالم بود که دیگه همه رو باز کردم و فعلا منم باطری لپ تاپ اضافه ندارم. جاباطری لیتیوم یون هم برای اون باطری ها یادتون نره.یه دونه چهارتایی و یه دونه تکی که جمعا بشه 5 تا.از یه کوچه بین عباسیان و جمهوری تو تهران گرفتم من.
موفق باشید
:)

یکشنبه 14 مهر1398 - 5:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

vahed.m63 نوشته است:
از تعمیرکارای لپ تاپ بگیرید.خودم چون کارم اینه زیاد تو دست و بالم بود که دیگه همه رو باز کردم و فعلا منم باطری لپ تاپ اضافه ندارم. جاباطری لیتیوم یون هم برای اون باطری ها یادتون نره.یه دونه چهارتایی و یه دونه تکی که جمعا بشه 5 تا.از یه کوچه بین عباسیان و جمهوری تو تهران گرفتم من.
موفق باشید
:)

به هیچ عنوان از باطری کار کرده دست دوم برای مدارات فلزیاب استفاده نکنید.!! این نوع باطریها ظرفیتشون رو از دست دادند.و در حد چند میلی ولت هم نوسان دارند باعث بی ثباتی مدار میشه.و البته نرخ c دشارژ هم بشدت افت کرده یه کم پول خرج کنید باطری نو بخرید

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

یکشنبه 14 مهر1398 - 11:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب asadof حرفهای شما علمی و منطقیه ولی بنده استفاده کردم و مشکلی نداشت اونم برای هر باطری حدود پنج روز تست کردم و به نتیجه رسیدم که سالمن. و البته چند بار هم بیرون تست کردم و از لحاظ نویز هم عالی بوده مدارم و هیچ نویزی نداشته.
بازم ممنون از راهنماییتون.

دوشنبه 15 مهر1398 - 10:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشید
کویلهایی که ساختم همه به جز 1در1 هم شیلد هستن و هم با چسب نواری پهن عایقش کردم.به نظرتون نیازه که یه بارم چسب برق یا چسب کاغذی بپیچم؟یا مثلا مجددا یه لایه دیگه چسب نواری پهن بپیچم تا در مقابل آب کامل عایق بشه؟دلیل اینکه چسب کاغذی تا حالا استفاده نکردم عایق نبودنش در برابر آب هست.
ممنون

سه شنبه 16 مهر1398 - 4:48pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر کویل به اندازه کافی محکم شده دیگه نیازی به استفاده از چسب اضافی نیست. بخصوص که برخی چسبها خودشون ایجاد بی ثباتی میکنن.

سه شنبه 16 مهر1398 - 6:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

vahed.m63 نوشته است:
جناب asadof حرفهای شما علمی و منطقیه ولی بنده استفاده کردم و مشکلی نداشت اونم برای هر باطری حدود پنج روز تست کردم و به نتیجه رسیدم که سالمن. و البته چند بار هم بیرون تست کردم و از لحاظ نویز هم عالی بوده مدارم و هیچ نویزی نداشته.

قبلا خودم از نوع دست دوم استفاده میکردم ولی به این نتیجه رسیدم مدار مهمی مثل فلزیاب رو از باطری نو استفاده کنم.

باطری اگر 4 سال مونده باشه مشکل سازه. از روی دشارژ سریع متوجه میشید.
البته فعلا رو طراحی و ساخت هواپیمای فوق سبک تک سرنشین تمرکز کردم .تو قسمت بحث ازاد تصاویر مراحل ساخت رو میذارم

سه شنبه 16 مهر1398 - 9:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
vahed.m63 نوشته است:

قبلا خودم از نوع دست دوم استفاده میکردم ولی به این نتیجه رسیدم مدار مهمی مثل فلزیاب رو از باطری نو استفاده کنم.

البته فعلا رو طراحی و ساخت هواپیمای فوق سبک تک سرنشین تمرکز کردم .تو قسمت بحث ازاد تصاویر مراحل ساخت رو میذارم

احسنت آقای اسدف چشم براه موفقیت هاتون هستیم @};- ، این طرح هواپیما کار دلی و قشنگی می شه درنهایت مطمعنا ، کاش سیستم های حمایتی قویی در کشور بود بجای شعارو نمایش!
درتایید صحبت دوستمون اگر این باطری ها درست شارژ نشن واقعا خطر انفجار دارن ، نمی دونم چرا بعضی از دوستان جدی نمیگیرن این مطالب رو ، آزمایش و تجربه خیلی خوبه ولی به نکات جانبیش هم دقت بفرماید ، این باطری ها خطر انفجار و آتش سوزی رو بهمراه دارن و به اندازه ی یک قالی 12 متری یهو می ترکن و شعله پخش می کنن ، فقط تنها توصیم خدمت شما اینه لااقل یا داخل حیاط این شارژ و آزمایشات رو انجام بده یا حمومی جایی که بشه خدای ناکرده جمعش کرد ، هرچند فلز لیتیم باز تو آب هم واکنش میده و شعله ور می شه ، خلاصه خیلی دقت بفرمایید دوست عزیز ، انشالا موفق و سلامت باشید.

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

سه شنبه 16 مهر1398 - 10:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Rooz نوشته است:
asadof نوشته است:
vahed.m63 نوشته است:

احسنت آقای اسدف چشم براه موفقیت هاتون هستیم @};- ، این طرح هواپیما کار دلی و قشنگی می شه درنهایت مطمعنا ، کاش سیستم های حمایتی قویی در کشور بود بجای شعارو نمایش!
درتایید صحبت دوستمون اگر این باطری ها درست شارژ نشن واقعا خطر انفجار دارن ، نمی دونم چرا بعضی از دوستان جدی نمیگیرن این مطالب رو ، آزمایش و تجربه خیلی خوبه ولی به نکات جانبیش هم دقت بفرماید ، این باطری ها خطر انفجار و آتش سوزی رو بهمراه دارن و به اندازه ی یک قالی 12 متری یهو می ترکن و شعله پخش می کنن ، فقط تنها توصیم خدمت شما اینه لااقل یا داخل حیاط این شارژ و آزمایشات رو انجام بده یا حمومی جایی که بشه خدای ناکرده جمعش کرد ، هرچند فلز لیتیم باز تو آب هم واکنش میده و شعله ور می شه ، خلاصه خیلی دقت بفرمایید دوست عزیز ، انشالا موفق و سلامت باشید.

ممنون ولی همین نکات ایمنی رو چند سال پیش خدمت دوستان عرض کردم پستهای بنده موجوده!!
باطری لپ تاپ منفجر نمیشه !!باطری های پلیمری منفجر میشند.

سه شنبه 16 مهر1398 - 10:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

زنده باشید ، بله موافقم همون پلیمرهای قدیمی نسل اول ، البته شما خودتون استاد و صاحب نظر هستید برای تعمیر یه ضامن حفاظتی هست که پایین میارن و دیگه از کار میفته بعد با شارژ غیر استاندارد انقدر باتری داغ می شه که در اثر انبساط یا محتویات بصورت گاز و بخار از سر باتری باشدت بیرون میزنه که خوب مقداری سمی هم هست یا پوسته رو میشکافه و بووووم !!! اتفاقا دوستان تو انجمن هم به این مورد اشاره کردن که برای یکی از افراد افتاده بود ، حالا اگر نکته ای رو اشتباه عرض کردم اصلاح بفرماید @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

سه شنبه 16 مهر1398 - 11:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Atroo نوشته است:
سلام به همگی...خسته نباشین...

اساتید عزیز میشه راهنمایی کنید... میخوام برای لوپ یک متری از کابل فرمان 1 در 10 استفاده کنم...به نظر شما جواب خوبی میده؟ الان خودم از سیم رشته ای استفاده میکنم مشکل خاصی نداره... ولی به گفته مهدی جان کابل فرمان چون برای ابزار های دقیق استفاده میشه احساس میکنم برد دقیق تری بده..و از یه نظر هم خیلی تر و تمیز تر درمیاد..... ولی نظر اساتید عزیز و محترم حائز اهمیت و در اولویت هستش.... ممنون از همگی

اساتید محترم میشه جواب این سوال منو بدین...خیلی عجله دارم.. خیلی ممنونم از همتون.... به خصوص حمید عزیز..... واقعا دمت گرممممممم

چهارشنبه 17 مهر1398 - 7:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2608 , 2609 , 2610 , 2611 , 2612 , 2613 , 2614 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 90 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure