انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:56am

پاسخ به موضوع  [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 626 , 627 , 628 , 629 , 630 , 631 , 632 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

اصل مدار یکی هست فرقی نمیکنه. دوستان چند فیبر مختلف طراحی کردن ولی اگر درست ساخته بشه عملکردشون یکسان هست.

یکشنبه 24 شهریور1398 - 9:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان دستگاه و ه لب تاپ متصل میکنم برای ارسال اطلاعات مشکلی پیش اومد... دستگاه سند میزنه و اخرش فینیش میکنه ولی توی نرم افزار در حالا reading. میمونه و اطلاعاتی دریافت نمیشه

پنج شنبه 4 مهر1398 - 11:09pm
مدیر کل
مدیر کل

قاعدتا مشکل از سمت کامپیوتر هست. من هم انجام ندادم که برخورد کرده باشم. دوستانی که تجربشو دارن باید راهنماییتون کنن.

پنج شنبه 4 مهر1398 - 11:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
مهندس این مدار چطوری با این ولتاژ کم میتونه تا ۸ متر اسکن کنه اگر اشتباه نکنم ولتاژ سر پراپ ها حدود ۲.۵ ولت هست

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 6 مهر1398 - 8:10am
مدیر کل
مدیر کل

سیستمهای زمین شناسی بر اساس اندازه گیری مقاومت خاک عمل میکنن. هر چند مقدار ولتاژ پرابهای فرستنده در این مورد تاثیرگذار هست ولی قدرت آنچنانی نیاز نیست. البته در این مدار هم ولتاژ پیک تا پیک حدود 8 ولت هست.

شنبه 6 مهر1398 - 2:49pm

سلام من میخوام این دستگاه رو بسازم چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین
۱ به جای خازن عدسی میشه پلی استر بزارم
۲ فایل پی سی بی آقای کاوشگر رو بسازم یا از روی فایل اصلی
۳ تعداد اتصال های ال سی دی ۱۰تاست یا دوازده تا قسمتtb2چیه تو فایل اصلی؟
۴تعداد اتصالات پورت rs232چندتاست؟

شنبه 6 مهر1398 - 11:21pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز اگر قرار باشه بنده اینجا بشینم اینطور سوالات ابتدایی رو بارها جواب بدم ولی امثال شما زحمت خوندن مطالب تاپیک رو نکشین و آخرش هم نتونین مدار رو درست راه بیندازین هم وقت و انرژی من هدر هست و هم شما به نتیجه ای نمیرسین و بودن کل این انجمن هم بیهودست! پس لطف کنین تاپیک رو مطالعه کنین. این نوع سوالات مقدماتی بعد 7 سال دیگه واقعا جای پرسش و پاسخ نداره. ضمن اینکه باز هم تاکید میکنم اصولا سیستم زمین شناسی دستگاهی برای پیدا کردن مستقیم جنس نیست. کما اینکه تا این لحظه در دنیا با هیچ نوع سیستم تصویری بطور مستقیم جنس از زمین خارج نشده! بیهوده نیست که شرکتهای معتبر و شناخته شده در زمینه دستگاههای کاوش حتی یک نوع سیستم تصویری تولید نکردن. پس ابتدا متوجه کارایی و عملکرد هر سیستم باشین و بعد بسته به نیاز و البته توانایی خودتون تصمیم بگیرین.

شنبه 6 مهر1398 - 11:39pm

استاد عزیز آقا حمید حرف شما کاملا درسته ولی من تا صفحه۴۰ تاپکیک رو خوندم و متوجه کارایی دستگاه شدم بعد همه ی قطعات رو خریدم ولی فقط به این سوال جواب بدین که من از روی pcbآقای کاوشگر بسازم یا فایل اصلی چون من مرحله به مرحله تاپیک رو میخونم واسه همین پرسیدم

یکشنبه 6 مهر1398 - 12:36am
مدیر کل
مدیر کل

فیبری که جناب کاوشگر زحمتشو کشیدن قاعدتا باید سالم باشه ولی یکی از دوستان اخیرا اعلام کردن شاید مشکلی داشته باشه. بهرحال من مدار رو نساختم و به برخی مسائل ساختش اشراف کامل ندارم. امیدوارم دوستان کمکتون کنن هر چند که واقعا همه مسائل مهم و حتی جزئیات در طول تاپیک ذکر شده. برخی دوستانی که به این سیستم اشراف داشتن دیگه توی این کار نیستن یا به انجمن تشریف نمیارن! اما حاصل تلاششون کماکان در بازخوانی تاپیک دیده میشه و ارزشمند هست.
در مورد اون خازنها بهتره فقط از عدسی یا مولتی لایر استفاده کنین. پورت RS232 هم دیگه منسوخ شده و بهتره مدار رو با مبدل TTL بسازین تا قابل اتصال به پورت USB کامپیوتر باشه.

یکشنبه 6 مهر1398 - 1:56am

تشکر مهندس

یکشنبه 6 مهر1398 - 2:02am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 626 , 627 , 628 , 629 , 630 , 631 , 632 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure