انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:01am

پاسخ به موضوع  [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 621 , 622 , 623 , 624 , 625 , 626 , 627 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و درود فروان خدمت بچه های گل انجمن اللخصوص دانشمند حمید عزیز
یکی از دوستان می خواد زمین شناسی بسازه آیا مبدل ttl مناسب همینه که عکسش گذاشتم؟؟؟
و اگه همینه یه نفر با رسم شکل نشون بده که کدوم پایه های به مدار وصل میشه ممنون میشم
و سوال دوم اینکه از باطری 18 ولتی واسه تغذیه مدار استفاده کرد ؟ مشکلی واسه 7805پیش نمیاد؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 24 دی1397 - 5:28pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. @};-
در مورد مبدل TTL قبلا مفصل توضیح داده شده. مختصر عرض کنم همین مبدل مناسب هست و تنها از 3 پایه اون برای اتصال استفاده میشه. GND یا زمین به زمین مدار ؛ TX مبدل به RX مدار یعنی پایه 18 میکرو و RX مبدل به TX مدار یعنی پایه 17 میکرو متصل میشه. در عین حال آیسی 7 هم حذف میشه. اگر از فیبر مناسب برای مبدل TTL که جناب کاوشگر زحمت کشیدن و در پست اول تاپیک قرار داره استفاده کنین این نکات درش رعایت شده و راحت تر هست.
از باطری 18 هم میشه استفاده کرد ولی به رگولاتور فشار زیادی وارد میشه. بهترین باطری برای این مدار 12 ولت هست.
سعی کنین تاپیک رو مطالعه کنین. ساخت این مدار بخودی خود مشکل نیست. ولی طرز استفاده و اپراتوری و اصلا اطلاع از کاربرد اون هست که خیلی اهمیت داره. وگرنه مثل بسیاری از دوستان مدار رو میسازین و بهره برداری خاصی هم ازش نمیکنین.

دوشنبه 24 دی1397 - 6:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون. @};-
در مورد مبدل TTL قبلا مفصل توضیح داده شده. مختصر عرض کنم همین مبدل مناسب هست و تنها از 3 پایه اون برای اتصال استفاده میشه. GND یا زمین به زمین مدار ؛ TX مبدل به RX مدار یعنی پایه 18 میکرو و RX مبدل به TX مدار یعنی پایه 17 میکرو متصل میشه. در عین حال آیسی 7 هم حذف میشه. اگر از فیبر مناسب برای مبدل TTL که جناب کاوشگر زحمت کشیدن و در پست اول تاپیک قرار داره استفاده کنین این نکات درش رعایت شده و راحت تر هست.
از باطری 18 هم میشه استفاده کرد ولی به رگولاتور فشار زیادی وارد میشه. بهترین باطری برای این مدار 12 ولت هست.
سعی کنین تاپیک رو مطالعه کنین. ساخت این مدار بخودی خود مشکل نیست. ولی طرز استفاده و اپراتوری و اصلا اطلاع از کاربرد اون هست که خیلی اهمیت داره. وگرنه مثل بسیاری از دوستان مدار رو میسازین و بهره برداری خاصی هم ازش نمیکنین.

خیلی ممنون استاد بزرگ و گرامی من لطف کردین @};- @};- @};-

دوشنبه 24 دی1397 - 6:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام دوستان ببینید مبدل TTL رو که پشتش نقشه چاپ شده درست وصل کردم؟
و نحوه ارسال فایل به چه صورت است اول دکمه دانلود بزنیم بعد مبدل بزنیم به PC یا بر عکس ؟
بعد از ارسال کجای سیستم ویندوز باید فایل ارسالی رو پیدا کرد؟چه نرم افزار هایی نیاز داره ؟
لینک دانلود کلیه نرم افزار های مورد نیاز رو لطف کنید با تشکر

شنبه 29 دی1397 - 5:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت دوستان.
دوستانی که میخواهند از این دستگاه استفاده کنند حتما در کنار این دستگاه فلزیاب نقطه زن فلزجو را از اقا مجتبی تهیه کنند که خیلی عالیه. دستتون درد نکنه . تابستون پسر برادرم که تهیه کرده بود خیلی تعریف میکرد.
امروز من ای سی 16f876a خریدم 54 هزار تومان. فکر کنم گرون خریده باشم.. میخواستم بدونم با این پروگرامر میشه پروگرامش کرد. روش نوشته مدلهای atmega8-168 و atiny. سپاس از شما.

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

شنبه 11 اسفند1397 - 11:03pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
خیر پروگرامری که تهیه کردین مختص میکروهای اتمگای شرکت اتمل هست. میکروی این مدار از نوع PIC هست و پروگرامر مخصوص خودش رو نیاز داره.

یکشنبه 11 اسفند1397 - 1:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

چنگیز نوشته است:
سلام خدمت دوستان.
دوستانی که میخواهند از این دستگاه استفاده کنند حتما در کنار این دستگاه فلزیاب نقطه زن فلزجو را از اقا مجتبی تهیه کنند که خیلی عالیه. دستتون درد نکنه . تابستون پسر برادرم که تهیه کرده بود خیلی تعریف میکرد.
امروز من ای سی 16f876a خریدم 54 هزار تومان. فکر کنم گرون خریده باشم.. میخواستم بدونم با این پروگرامر میشه پروگرامش کرد. روش نوشته مدلهای atmega8-168 و atiny. سپاس از شما.

دوست عزیز سلام با استفاده از پورت سریال کامپیوتر هم با 3 عدد مقاومت 4.7 کیلو میتونید پروگرام این میکرو را انجام دهید من به همین روش انجام دادم مانند شکل

شنبه 16 فروردین1398 - 1:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندی حمید حاتون خوبه،؟من یه سوال داشتم میخام ببینم میسه همزمان ۲ یا چند اسکن با زمین شناسی گرفت وبعد برداشت ها رو به کامپیوتر انتقال داد؟اگه میشه بی زحمت روشش رو بهم توضیح بدید ممنون میشم

دوشنبه 3 تیر1398 - 7:15pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون.
بله این سوال در صفحه 589 تاپیک مطرح شده و دوستان پاسخ دادن.

دوشنبه 3 تیر1398 - 8:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون مهندس جان

دوشنبه 3 تیر1398 - 9:26pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 621 , 622 , 623 , 624 , 625 , 626 , 627 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure