انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:51am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 170 , 171 , 172 , 173 , 174 , 175 , 176 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مبارکه دادسون عزیز لطفا در رابطه ردیاب زنی خودتون کمی توضیح بدین نوع فرکانس و رفتار آنتنتون

خدايا مددی کن

دوشنبه 9 اردیبهشت1398 - 11:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون .به روی چشم استاد.راستش من هفت هشت ماه پیش متوجه مشکل خودم تو ردیابی شدم و اون مشکل این بود که هر جا واسه ردیاب زدن میرفتم خواه نا خواه یکی از همراها در مرد مکان و چگونگی ردیاب زدن کاوشگرای قبلی حرف میزدن مخصوصا تقریبا همه مکانی رو هم نشان مدادن که فلان دستگاه زدن گفت اینجاست .که بسیار زیاد روی تمرکز و ذهنیت من تاثییر داشت. ولی از زمانی که اجازه ندادم حتی کلامی صحبت در موردش کنن و مخصوصا تنها ردیاب زدم خودم حس میکردم که چه اشتباهی میکردم واسه همین بزرگترین مشکل اکثر ما فکر کنم همین باشه اینو چون تجربه خودم بود عرض کردم . و اما اص داستان.........

دوشنبه 9 اردیبهشت1398 - 12:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من اولا اگه حالم خوب باشه آنتن میزنم یعنی روزم نباشه اصلا دست نمیزنم تا انرژیم برگرده بعد توی محیط 10 دقیقه ردیاب رو روشن روی مفرق رو زمین میزارم بعد از اون شروع به حکت آرام از چهار جهت تا کانالی پیدا کنم بعد مود نقره 2 و 1 بع با توجه به نتیجه اینها انتخاب میکنم که چه گلدی بزارم بعد تو مد آزاد اول 612 بعد 36.5 که واسه من عالیه در بین تغییر فرکانسم به هیچ عنوان ردیاب خاموش نمیکنم فقط بعد تعویض فرکانس 5 دقیقه ردیاب رو روی زمین میزارم

دوشنبه 9 اردیبهشت1398 - 12:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

راستی عذر میخوام رفتار آنتن پرسیده بودید فراموش کردم. من آنتنهای ردیاب 35 خودم رو عوض کردم و تلسکپی با وزن مناسب و کاملا مرغوب که برنج خالص هست گزاشتم در مورد من آنتنها در برخورد با کانال ناشه از فلز ابتدا خیلی ظریف رفت و برگشت دارن بعد 2 یا 3 تا رفت و برگشت به آرامی شروع به حرکت میکنند وبا ز موقع ثابت شدنشون دوباره یه دو سه تا ناز میکنن ولی در مورد حفره قوی و سریع عمل میکنن .ضمنا زمان حرکت در مسیر قطب مغناطیسی زمین کاملا تغییر و شدت حرکتشون مشهود هست .بازم امری باشه در خدمتم

دوشنبه 9 اردیبهشت1398 - 12:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی داداش کارهات دقیقا مثله منه و میتونم بگم اصل آنتن زنی رو بازگو کردین انشالله که به یه بار عالی و خوب هم بزنید ...بنده هم همچین موفقیت هایی ناچیز اما شیرین رسیدم اما اون چیزی نیست که دنبالشم..........انشالله لایق باشیم تا فرجی بشه

خدايا مددی کن

دوشنبه 9 اردیبهشت1398 - 12:50pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون Dadson عزیز. خسته نباشین. @};-
تبریک میگم ایشالا موفقیتهای بهتر و بیشتری داشته باشین.

دوشنبه 9 اردیبهشت1398 - 3:41pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

Dadson نوشته است:
من اولا اگه حالم خوب باشه آنتن میزنم یعنی روزم نباشه اصلا دست نمیزنم تا انرژیم برگرده بعد توی محیط 10 دقیقه ردیاب رو روشن روی مفرق رو زمین میزارم بعد از اون شروع به حکت آرام از چهار جهت تا کانالی پیدا کنم بعد مود نقره 2 و 1 بع با توجه به نتیجه اینها انتخاب میکنم که چه گلدی بزارم بعد تو مد آزاد اول 612 بعد 36.5 که واسه من عالیه در بین تغییر فرکانسم به هیچ عنوان ردیاب خاموش نمیکنم فقط بعد تعویض فرکانس 5 دقیقه ردیاب رو روی زمین میزارم

انشالله مبارکتون باشه .تو هدفهای بعدی انشالله چیزای بزرگترشو بزنی..فقط یه زحمت بکش لطفا بفرما تو چه عمقی بودن؟ ایا با سیستم فلز جو هم تایید کردید قبل حفاری یا خیر؟ اگه بله تو چه عمقی با چه لوپی.اگه حضور ذهن هم داری ایدی و عد میتر و تنظیماتی که گذاشتی رو برای دوستان بیان بفرما @};-

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

دوشنبه 9 اردیبهشت1398 - 7:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت عزیزان شرمنده من دیر به دیر نت میام واسه همین دیر پاسخ میدم اولا انشالله همه موفق بشن بزرگش رو بزنن ثانیا آقا غضنفر واسه این مثل شما انجام میدم چون همینجا از ابتدای شروع این عاشقی همه چیزو از محضر شما بزرگان این فن دارم میاموزم وهمچنان در حال آموختنم ودر مورد استاد حمید دیگه از الطاف شما دیگه من اگه هر جور بخوام بیان کنم بیشتر با این زبان الکن فکر کنم از شان وجایگاهتون خدای ناکرده سهوا کاسته بشه بنابراین فقط به افتخار دانش کم نظیر و مهمتر از اون اخلاق بی بدیل ومناعت طبع بی دریغ والبته سخاوت بی نظیر شما تمام قد سر تعظیم فرو میارم انشالله پایدار باشید.واما خدمت دوستان عرض شود که من همیشه همراه ردیاب فلز جو رو که خودم با لطف استاد حمید خودم ساختم باسه لوپ 35 سانت عنکبوتی با دیلی اتومات 21 و 60 عنکبوتی با دیلی لتومات 21و فریم 1 متری با دیلی 20 حتما واسه کاوش همراه دارم توی این کاوش که اتفاقا در راه باز گشت از کاوش دیگه اتفاقی در حال استراحت بین راه جایی که هیچ علایمی نداشت یا من ندیدم واسه تجربه ردیاب زدم که صحت کار کردش رو به دوستان نشون بدمواونام قطعه مفرقی رو که البته من ابتدا از نوع جنس اطلاع نداشتم و خیلی هم قدیمی بود پنهان کردن تا پیداکنم باردیاب طبق معموا با مفرق شروع کردم و آنتنها کمی گیج میزدن تا بالاخره کانالی رو نشون دادن بعد از چند متر با مکث چند ثانیه ای دو سه جهت متفاوت رو قاطی پاطی نشون میداد ولوم و.ن رو شرو به افزایش کردم تا روی ولوم 31 فقط یک جهت رو گرفت پرسیدم از رفقا که وزنش از 150 گرم بیشتر هست یا نه گفتن کمتره که منم با خوشحالی ابتدا بی خیال آزمایش شدم مود های دیگه هم همانطور که عرض کردم زدم وبا مشخص شدن حدود با فلزجو و فریم 1 متری فرکانس 110 پهنای 190 ودیلی دستی 20 سرعت 8 وحساسیت15 وانتگرال 44 ایرون خاموش و گراند 9 یه محوطه 2 متر مربعی رو سنس داشت بامیتر110و120 و عدد حالت تفکیک خاموش هم 73 تا 85 متغیر با بالا پایین بردن لوپ حتی تا چهل پنجاه سانت کمی تغییر در میتر داشتم با تعویض لوپ 60 ودیلی دستی 16 و سرعت 7 بدون تغییر بقیه مقادیرسنس ضعیفی با میتر 30 تا چهل داشتم ولی عدد فرو همون بود با کمی بالا پایین لوپ 30 سنس نداشت وبعد کندن 1.5 متر لوپ 30 هم شروع به سنس کرد و در آخر هم توی دو متر و چهل پنجاه به هدف رسیدیم .ضمنا دوستان یک چیزی شبیه آهن ذوب شده وشلی شکیل که چگالی شاید چند برابر آهن داره و آهن ربا ضعیف میگیرتش هم کنار این وسایل بود که وقتی برش میداری میفهمی چقدر نسبت به جرم وحجمش سنگینه کسی میدونه چیه عکسشم میذارم خدمتتون بازم تشکر از همه پرحرفی منم ببخشید سوالی باشه در حد توان در خدمتم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 10 اردیبهشت1398 - 12:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Dadson نوشته است:

با درود خدمت Dadson گرامی و با تبریک نسبت به موفقیت بدست آمده امیدوارم در کاوشهای آتی بهتر و بیشتر از اینهارو شکار کنی :ymhug:
سوالاتی که من داشتم یکی اینکه از مدهایی که استفاده کردی (مثل مفرغ و ...) وزن یا همان W را روی چه عددی ست میکردی (برای هرکدام بطور مجزا) ؟ دوم اینکه متوجه نشدم ، شما فرمودید عدد تفکیک بین 73 تا 85 بود و چنانچه منظورتون همون ID بوده میزان فررو (Ferro) هدف چه اندازه ای بود ؟ و اینکه آیا هدف یعنی همان حجم 2*2 که با فلزجو و فریم 1 متری گرفتید دقیقا با جایی که با ردیاب پیدا کردید یکجا بود یا اختلاف داشت (مثلا در جنوب شرقی حجم ردیابی شده قرار داشته یا خیر و با چه فاصله ای) ؟

چهارشنبه 11 اردیبهشت1398 - 12:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سپاس ودرود خدمت کورش کبیر انشا... بهترینش قسمت همه عزیزان دل بزرگ بشه وشما هم موفق باشی همیشه .در مورد وزن روی هر مود ابتدا وزن رو تغییر نمیدم وبا وزن 0 شروع میکنم واگر هدفی مشخص شد برای فهمیدن صحت یا خطا وزن رو بالا میبرم تا توی یک بازه ی عددی سنس و عدم سنس داشته باشم مثلا روی 400 گرم سنس نمیکنه ولی 300 گرم سنس داره نتیجه میگیرم هدف وزنش حدودا مابین 300 تا 400 گرمه.در مورد اعداد منظور از 73 تا 85 مربوط به لحظه های روشن کردن آیرون ریجکت ولذا همون ای دی تفکیک هست و عدد فرو متغیر بود از 40 تا 50 تغیر داشت.در مورد 2 متر مربع منظورم بود سطحی که درش سنس داشتم واین اعداد در مرکز این 2 متر مربع که بیشترین سنس داشتم نمایش داده میشد .در مورد میزان اختلاف نقطه ردیاب با فلز جو حتی واسه خودم عجیب بود که تنها یک به سمت شمال شرقی خطا داشت و همینجا باید تبریک بگم به هر دو عزیز استاد حمید و مهندس مجتبی عزیز با این کار بزرگشون خداییش دمتون گرم .

چهارشنبه 11 اردیبهشت1398 - 1:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 170 , 171 , 172 , 173 , 174 , 175 , 176 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure