انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:08pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2570 , 2571 , 2572 , 2573 , 2574 , 2575 , 2576 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ویولن نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید و تبریک سال نو به شما و همه همراهان فلزجو.الان حدود ۲ ماهی هست که تلاش میکنمدعکس آپلود کنم که نمیشه.با چند فیل شکن هم امتحان کردم که بازم نشده.عرضم اینکه چند وقت پیش یه چند تا مقاومت ۳۹۰ خریدم که پایه هاش مثل مقاومتهای رایج از دو طرف نیست و یک پایه اش از کنار بدنه مقاومت اومده و در امتدداد پایه دیگه جفت هم قرار گرفتن.قطر۳ میلی متر و طول ۹ میلی.رنگش نارنجی سفید و قهوه ای و طلایی.و رنگ زمینه به رنگ طوسی هست.خواستم بدونم آیا این مقاومت ۲ وات هست و از نظر ثبات حرارتی از نوع آبی رنگش بهتر جواب میده که جایگزین کنم.ممنون.شرمنده که خیلی ابتدایی سوال کردم.

ممنون.
در مورد نحوه قرار دادن عکس در انجمن و مسائل مربوطه در تاپیک زیر توضیح داده شده:
viewtopic.php?f=6&t=1996
ابعاد مقاومتی که میفرمایین نشون میده احتمالا از نظر وات مناسب هست. ولی در مورد ثبات حرارتیش نمیشه نظر داد. مقاومتهای با زمینه طوسی بعضا بهتر از آبی هستن.

دوشنبه 26 فروردین1398 - 4:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با درود
دستگاه یکی از دوستان اگه لوپ بهش وصل باشه اصلا روشن نمیشه یا وقتی بدون لوپ روشنش میکنی و سپس لوپ رو بهش وصل میکنی خاموش میشه و رگلاتور 7112 بشدت داغ میکنه بدون وصل کردن لوپ عادی کار میکنه و داغ نمیشه. کجاش مشکل داره؟

سه شنبه 27 فروردین1398 - 10:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یک سوال دیگه داشتم اگه از سه تا باتری اسیدی 6 ولت استفاده کنم برای شارژ دهی خوب امپرش چند باشه بهتر هست..باتری 3.7 ولت دوام نداره زود خالی میکنه

سه شنبه 27 فروردین1398 - 12:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

arash22 نوشته است:
با درود
دستگاه یکی از دوستان اگه لوپ بهش وصل باشه اصلا روشن نمیشه یا وقتی بدون لوپ روشنش میکنی و سپس لوپ رو بهش وصل میکنی خاموش میشه و رگلاتور 7112 بشدت داغ میکنه بدون وصل کردن لوپ عادی کار میکنه و داغ نمیشه. کجاش مشکل داره؟
سلام
من هم همین مشکل رو داشتم با عدسی مدار رو نگاه کردم اتصالی خیلی ریز روی پایه فت 840 بود رفع کردم راه افتاد سیستم

سه شنبه 27 فروردین1398 - 12:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
arash22 نوشته است:
با درود

درود @};-
مشکل از BS170هست که با تعویض اون احتمالا حل میشه واگه نشد ماسفت شما ایراد داره!
راجع به آمپر باطری هم از 1.3آمپر میتونید بزارید تا 120آمپرهرچی آمپر بالاتر باشه زمان برقدهی هم بیشتر خواهد بود اما از اون طرف وزن باطریها هم بیشتر میشه با 1.3آمپر هم حدودی باید بالای ده ساعت بتونید با دستگاه کار کنید!اما اینم بگم که اگه باطری اسیدی رو همینجوری شیش هفت ماه استفاده نکنید یه ممکنه خودبه خود سولفاته وخراب بشه !ونیاز هست در زمانهایی که از دستگاه به مدت طولانی استفاده نمی کنید هر دو یا سه هفته یک بار اونو چند دقیقه روشن ودوباره باطریهارو شارژ کنید که موقع کار دستتونو تو هنا نزاره :D

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

سه شنبه 27 فروردین1398 - 12:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

A.D.H1360 نوشته است:
arash22 نوشته است:
با درود

درود @};-
راجع به آمپر باطری هم از 1.3آمپر میتونید بزارید تا 120آمپرهرچی آمپر بالاتر باشه زمان برقدهی هم بیشتر خواهد بود اما از اون طرف وزن باطریها هم بیشتر میشه با 1.3آمپر هم حدودی باید بالای ده ساعت بتونید با دستگاه کار کنید!اما اینم بگم که اگه باطری اسیدی رو همینجوری شیش هفت ماه استفاده نکنید یه ممکنه خودبه خود سولفاته وخراب بشه !ونیاز هست در زمانهایی که از دستگاه به مدت طولانی استفاده نمی کنید هر دو یا سه هفته یک بار اونو چند دقیقه روشن ودوباره باطریهارو شارژ کنید که موقع کار دستتونو تو هنا نزاره :D

Bs170 رو عوض کردم یبار روشن کردم ظرف چند ثانیه سوخت انگار جای دیگه گیر داره میزنه میسوزونه

سه شنبه 27 فروردین1398 - 5:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
حمید آقا سلام @};-
من هم خازن 5 پیکو دارم و هم 4.7 پیکو - خازن 4.7 پیکو ژاپنی هست و دقتش یکدهم درصد هست اما خازن 5 پیکو دقتش 5% هست. کدوم بهتره؟
در مورد کریستال : یک کریستال پیدا کردم ژاپنی ماله سال2000- آیا اینهمه سال گذشته خراب نشده؟ یک مطلبی می خوندم اینطور متوجه شدم هر سالی که می گذره چند ppm از مقدارش کم یا زیاد میشه!! درسته؟ اصلا ppm توی کریستال ها به چه معنی هست؟

سه شنبه 27 فروردین1398 - 11:30pm
مدیر کل
مدیر کل

خازن 4.7 با 5 پیکو فرقی نداره. هر کدوم کیفیتش بهتره همون رو بذارین.
مطلبی که در مورد کریستال فرمودین درست هست. کریستال ها به گذر زمان حساس هستن. البته این فلزیاب به میزان خطای عادی کریستال حساس نیست. منظور از PPM "قسمت در میلیون" هست. مثلا 10 PPM خطا بمعنی 10 میلیونیم خطاست که در 20 مگاهرتز معادل 200 هرتز خطا خواهد بود.

سه شنبه 27 فروردین1398 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
arash22 نوشته است:
A.D.H1360 نوشته است:
arash22 نوشته است:
با درود

درود @};-

Bs170 رو عوض کردم یبار روشن کردم ظرف چند ثانیه سوخت انگار جای دیگه گیر داره میزنه میسوزونه

درود @};-
اگه دستگاه قبلا کار میکرده واز جای گذاری درست قطعات ونداشتن اتصال در برد مطمعن هستین با این حساب احتمال زیاد ماسفت شما خراب شده ونیاز هست که IRF840وBS170رو همزمان با هم تعویض وبعد ابتدا یک بار بدونه لوپ وسپس با لوپ تست کنید.

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

چهارشنبه 28 فروردین1398 - 1:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و وقت بخیر خدمت مهندس حمید گرامی و همه همراهان فلزجو.مهندس میشه برای باتری فلزجو از چند باتری با آمپر های متفاوت استفاده کرد؟آیا مشکلی در عملکرد دستگاه و به خرابی باتریها منجر نمیشه؟ و مورد دیگه اینکه چند وقت پیش رفتیم برا کاوش که دوستان به گفته کسی که قبلا اومده دستگاه زده و رفته یه چاه کندن به عمق ۷ متر و گمراه شدن.ضمنا این مکان سند داره که گفته در عمق ۷ متری هستش به قول خود طرف به گاز خوردن و کار رو متوقف کردن.حال اینکه توی چاهی که به آب خورده که قرار شده با کفکش آبشو خالی کنن چاه به قطر یک متر میشه از چه لوپی و چه تنظیماتی و با چه ترفندی دستگاه زد.ببخشید که خیلی سوال کردم ممنون از راهنماییتون.

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

آخرین بار توسط ویولن در شنبه 31 فروردین1398 - 9:24pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 31 فروردین1398 - 9:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2570 , 2571 , 2572 , 2573 , 2574 , 2575 , 2576 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 92 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure