انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:11pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2561 , 2562 , 2563 , 2564 , 2565 , 2566 , 2567 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ویولن نوشته است:
سلام و خسته نباشید.بنده تستهایی که از دستگاه گرفتم کلا در منزل بودن که اولش با لوپ ۳۰ یه قوطی کنسرو ماهی رو حدود یک متر شاید یک متر و ده سانت کاملا سنس داشتم و بعد از چند دفعه کار کردن و تست دستگاه بردش برا همون فلز به ۸۰ سانت رسید.ولی با تعویز ماسفت بازم بردش به همون یک متر و ده برگشت.چندین مرتبه ماسفتbs170 رو هم به مراتب عوض کردم شاید ۱۰ دفعه بیشتر ولی مشکل به قوت خودش باقی هستش.آیابه نظرتون کل قطعات داخل بازار ایران رو آشغالهای چین گرفته یا میشه قطعات اورجینال از جمله bs170 رو پیدا کرد؟!ممنون از آقا مهدی و مهندس حمید عزیز...ضمنا افت برد در طول نیم ساعت نبوده که بگیم به خاطر ثبات حرارتی قطعات اتفاق افتاده باشه این افت برد شاید در طول یک هفته اتفاق می افته

با توجه به توضیحاتی که فرمودین بنظر من ایراد از ماسفت هست. این مساله نمیتونه به BS170 ربط داشته باشه.

سه شنبه 21 اسفند1397 - 2:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ویولن نوشته است:
سلام و خسته نباشید.بنده تستهایی که از دستگاه گرفتم کلا در منزل بودن که اولش با لوپ ۳۰ یه قوطی کنسرو ماهی رو حدود یک متر شاید یک متر و ده سانت کاملا سنس داشتم و بعد از چند دفعه کار کردن و تست دستگاه بردش برا همون فلز به ۸۰ سانت رسید.ولی با تعویز ماسفت بازم بردش به همون یک متر و ده برگشت.چندین مرتبه ماسفتbs170 رو هم به مراتب عوض کردم شاید ۱۰ دفعه بیشتر ولی مشکل به قوت خودش باقی هستش.آیابه نظرتون کل قطعات داخل بازار ایران رو آشغالهای چین گرفته یا میشه قطعات اورجینال از جمله bs170 رو پیدا کرد؟!ممنون از آقا مهدی و مهندس حمید عزیز...ضمنا افت برد در طول نیم ساعت نبوده که بگیم به خاطر ثبات حرارتی قطعات اتفاق افتاده باشه این افت برد شاید در طول یک هفته اتفاق می افته

با توجه به توضیحاتی که فرمودین بنظر من ایراد از ماسفت هست. این مساله نمیتونه به BS170 ربط داشته باشه.

سلام و خسته نباشید استاد.خوب با این اوصاف من باید دنبال رفع مشکل ماسفت باشم.احتمال داره خرابی کیفیت مقاومتهای ۳۹۰ باعث خرابی ماسفت بشن که بنده مقاومتها رو عوض کنم.ضمنا خیلی دوس داشتم ببینمتون مهندس برا عرض ارادت.خیلی انسان خوب و با شرافتی هستید خدا قوت و خسته نباشید سالار...

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

چهارشنبه 22 اسفند1397 - 10:28am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
مقاومتهای 2 وات نمیتونه سبب خرابی ماسفت بشه و مقاومت 11 هم که اگر خراب باشه دستگاه کویل ارور میده. ماسفت دیگری رو امتحان کنین و دقت کنین پایه هاش رو خوب لحیمکاری کنین و نقاط اتصال روی فیبر کثیف نباشه.

چهارشنبه 22 اسفند1397 - 4:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس
برای تنظیم پهنای پالس برای ماسفت 11nk100 و لوپ ۵۶ سانتی که بتوان بهترین بهره رو گرفت چه قدر بالا ببریم تا مقاومتهای دو وات خراب نشند.
مثل اینکه در تاپتیک دیده ام برای این ماسفت حداقل باید تا ۲۵۰ ببریم بالا یا اشتباهه.
توصیه شما برای 840 تا 200 پالس هست برای 11nk100 چقدره یا چقدرش با 200 پالس 840 برابر میشه
چقدر برای رگولاتور ۱۲ ولتی زیان دارد. من قبلا باماسفت 11nk100 و پالس حدود ۲۲۰ تا ۲۳۵ کار میکردم

همیشه امید داشته باش

پنج شنبه 22 اسفند1397 - 2:49am
مدیر کل
مدیر کل

بنده هنگام طراحی تنظیمات مختلف عرض پالس و فرکانس رو برای ماسفت 840 تست کردم و امکان تنظیم رو طوری در نظر گرفتم که قطعه ای آسیب نبینه. فراتر از اون دستگاه با نمایش پیغام High Power اجازه تنظیم بیشتر رو نمیده! پس از این نظر جای نگرانی نیست. اما از نظر بدرد بخور بودن رنج تنظیم عرض پالس بنظر من حداکثرش 250 هست که با همه ماسفتها هم بخوبی جواب میده. میتونین خودتون در تست هوایی بررسی کنین عرض پالس رو تا کجا زیاد میکنین افزایش برد دارین. عرض پالس بیشتر از اون حد هیچ مزیتی نداره و میتونه مسائل منفی مختلفی هم ایجاد کنه.

پنج شنبه 22 اسفند1397 - 3:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان سلام. پیشاپیش سال نو مبارک. چند روز پیش با فلز جو برا کاوش رفته بودم . طرف ضمن حرفهاش گفت آقایی برا خریدن لانه خفاش اومده بود که با یه دستگاه کوچک دو آنتنه صحت جیوه درون لانه رو تایید کرد. پیله کرده بود که با فلز جو این کار رو بکنم . میخواستم بدونم با چه نوع مداری میشه این کاررو کرد ؟ یون یابها میتونن این کارو بکنن یا مدار خاصی لازمه؟ دوستان هم اگه اطلاعاتی و مداری در این زمینه دارن درغ نکنن.ممنون

جمعه 24 اسفند1397 - 5:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با عرض سلام و تشکر ویژه از مهندس حمید عزیز بابت لطفی که به بنده و همه دوستان دارند. @};- @};-
دوستان برای ساخت لوپهای بزرگ میتونید از این روش استفاده کنید. در این روش بین سیمها حدود 4 میل فاصله ایجاد میشه و میتونید در هر 25 سانت از بست استفاده کنید و مابقی هم از نخهای محکم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 24 اسفند1397 - 9:09pm
مدیر کل
مدیر کل

arlim نوشته است:
مهندس جان سلام. پیشاپیش سال نو مبارک. چند روز پیش با فلز جو برا کاوش رفته بودم . طرف ضمن حرفهاش گفت آقایی برا خریدن لانه خفاش اومده بود که با یه دستگاه کوچک دو آنتنه صحت جیوه درون لانه رو تایید کرد. پیله کرده بود که با فلز جو این کار رو بکنم . میخواستم بدونم با چه نوع مداری میشه این کاررو کرد ؟ یون یابها میتونن این کارو بکنن یا مدار خاصی لازمه؟ دوستان هم اگه اطلاعاتی و مداری در این زمینه دارن درغ نکنن.ممنون

ممنون.
در مورد موضوعی موسوم به لانه خفاش (!) اخیرا دوستان تاپیکی در انجمن قرار دادن و این مساله رو موشکافی کردن. مختصر و مفید عرض کنم واقعیتی در این قضیه وجود نداره و حتی اگر هم بود طبق معمول 99 درصد از کنارش سودجویی و کلاهبرداری میشد کما اینکه همینطور هم هست. اما اگر موضوع سنس جیوه باشه بعنوان یک فلز مایع توسط فلزیاب قابل سنس هست. بنظر من دستگاهی جز فلزیاب برای این کار قابل استفاده نیست.

جمعه 24 اسفند1397 - 11:26pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
جالبه . چیزی که با فلزیاب قابل سنس هست رو میخوان با ردیاب سنس بکن و صحت وجودشو تائید کنن ! اینم از اون کاراست :D
به هر حال دوستان مواظب کلاهبردارا باشن . ممکنه تو گلا ، جیوه ریخته باشن که شما با فلزیاب سنس کنید و باعث تائید وجود جیوه و صحت لانه بشید و فرد کلاهبردار ، با تکیه کردن به تائید شما ، لانه رو به فرد ناآگاهی که این تائدیه رو میبینه بفروشه ( خریدار اولیه ی ناآگاه )

لا اله الا هو

شنبه 24 اسفند1397 - 12:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس و سنه دژ عزیز ممنون . اما خودم لانه را دیدم و کشش زنجیر طلا و حساسیت به سیر رو هم خودم فیلم برداری کردم. لازم بود براتون میفرستم.

شنبه 25 اسفند1397 - 4:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2561 , 2562 , 2563 , 2564 , 2565 , 2566 , 2567 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 87 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure