انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 3:44am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 347 , 348 , 349 , 350 , 351 , 352 , 353 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
چیزی که میفرمایین زیاد طبیعی بنظر نمیرسه چون آپ امپها نیاز به تغذیه متقارن دارن. میشه تغذیه اصلی رو حذف کرد و بجاش 7808 گذاشت و 4 ولت رو با همون 741 درست کرد که نتیجه تفاوتی نسبت به مدار اصلی نداره. میشه هم از 7812 استفاده کرد و با درست کردن 6 ولت زمین مدار رو فراهم کرد. این کار ممکنه کمی مدار رو قویتر کنه ولی نیاز به باطری 18 ولتی داره. تقویت مدار با همون روشهایی که در ابتدا عرض کردیم براحتی و در حدی بیشتر از چیزی که فرمودین امکانپذیره! اما موضوع اینجاست برخلاف ظاهر تستهای وسوسه کننده هوایی ؛ حتی مدار اصلی هم روی زمین ثبات خیلی خوبی نداره چه برسه به اینکه تقویت هم بشه. علت هم بیشتر استفاده از فرکانس VLF در توباکسهاست که حساسیت به لایه های زمین بخصوص در نواحی مرطوب و پر املاح رو بیشتر میکنه. از طرف دیگه اینجور تستهای نامشخص و غلط اون هم در هوا ملاک چیزی نیست. حتی اگر تست هوایی رو هم مقایسه کنیم همین پاکت سیگار که مثلا معادل فلز 6 در 10 هست توسط لوپ 60 یک فلزیاب پالسی میتونه تا 1.1 متر سنس بشه! حالا فرکانس بالای VLF و حساسیت بیشتر اون به فلزات نازک میتونه سبب بشه که در تست هوایی نتیجه کمی قویتر برای توباکس حاصل بشه وگرنه همین فلز با فریم 1 متری فلزیاب پالسی در همون حد توباکس قابل سنس هست. کلا اگر امکان استفاده از یک فلزیاب پالسی خوب با فریم 1.5 متری یا بزرگتر وجود داشته باشه براحتی میتونه از هر توباکسی پیشی بگیره و در عین حال ثبات بهتری هم خواهد داشت. اگر بحث تفکیک و سایر مسائل هم مطرح باشه که دیگه توباکس نمیتونه حرفی برای گفتن داشته باشه. اینها طی سالها به ما ثابت شده و برای همین خیلی پیش تر کار روی اون رو متوقف کردیم.

دوشنبه 1 مهر1397 - 3:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید تشکر می کنم بابت راهنمایی بی منتتون
مهندس من دوباره می خوام این مداررو راه بندازم مدارو هم قبلا درست کرده بودم کار هم می کرد ولی به دلیل نداشتن اسکلت گذاشته بودم کنار و لوپ مدار رو که طبق گفته شما از سیم 7. استفاده کرده بودم باز کردم وبرا فلز جو لوپ ساختم قیمت سیم هم رفته بالا دیگه نمیشه خرید .الان من حدود یک کیلو سیم لاکی 1 میل دارم میشه ازاین سیم استفاده کنم اگه میشه من چطوری تعداد دور سیم رو حساب کنم .

دوشنبه 2 مهر1397 - 7:54pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اتفاقا بخش اصلی توباکس که نیاز به دقت زیادی داره همون اسکلتش هست! وگرنه هر چقدر هم مدار خوبی داشته باشه جواب خوبی نمیده.
استفاده از سیم 1 میل رو برای ساخت کویل توباکس اصلا توصیه نمیکنم چون علاوه بر افزایش ظرفیت خازنی و خطا در محاسبات فرکانس کاری ؛ وزن دستگاه هم خیلی بالا میره و کارکرد مناسبی نخواهد داشت. سعی کنین از سیم لاکی 0.3 الی 0.7 استفاده کنین. کلا فلزیاب بعنوان نوعی ابزار دقیق حساس تر از این حرفاست که بخوایم بخاطر نبود فلان قطعه چیز نا مناسبی رو درش جایگزین کنیم.

دوشنبه 2 مهر1397 - 8:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اتفاقا بخش اصلی توباکس که نیاز به دقت زیادی داره همون اسکلتش هست! وگرنه هر چقدر هم مدار خوبی داشته باشه جواب خوبی نمیده.
استفاده از سیم 1 میل رو برای ساخت کویل توباکس اصلا توصیه نمیکنم چون علاوه بر افزایش ظرفیت خازنی و خطا در محاسبات فرکانس کاری ؛ وزن دستگاه هم خیلی بالا میره و کارکرد مناسبی نخواهد داشت. سعی کنین از سیم لاکی 0.3 الی 0.7 استفاده کنین. کلا فلزیاب بعنوان نوعی ابزار دقیق حساس تر از این حرفاست که بخوایم بخاطر نبود فلان قطعه چیز نا مناسبی رو درش جایگزین کنیم.

بازار قطعات هم وضع خوبی نداره بیشتر ایسی ها تقلبی با روکش هستند.خصوصا اپ امپها
چندین مورد تو فروشگاه پایا مشاهده شد.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 13 اسفند1397 - 7:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد با سلام و عرض ادب وخسته نباشید ببخشید برای لوپ این توباکس میشه از دورشته سیم 05 به جای سیم 07 استفاده کرد .چون من این کارو انجام دادم و بصورت دو رشته ای از سیم 05 دقیقا 72 دور پیچیدم مقاومت شد 4.3 و ظرفیت شد 5.2 .اگر این کار اشتباه باشه و بخوام با سیم 05 لوپ بسازم لطفا بفرمایید چند دور میشه.چون مقاومت واسه 72 دور با سیم 05 بالا میره خیلی

سه شنبه 13 اسفند1397 - 12:47am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
ظرفیت و مقاومت هر دو مشابه کویل پیچیده شده با سیم 0.7 هست و مشکلی وجود نداره.

سه شنبه 13 اسفند1397 - 1:06am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
@};-
با تشکر از مهندس حمید عزیز
در شیلد کردن سیمها نیز دقت کنید و از فویل ضخیم و پیچیدن روی هم ، استفاده نکنید که برد بیشتری بدست بیارید

لا اله الا هو

سه شنبه 13 اسفند1397 - 1:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

سنه دژ نوشته است:
@};-
با تشکر از مهندس حمید عزیز
در شیلد کردن سیمها نیز دقت کنید و از فویل ضخیم و پیچیدن روی هم ، استفاده نکنید که برد بیشتری بدست بیارید

با تشکر از پاسخ گویی مهندس حمید و سنه دژ عزیز .خوب سنه دژ جان به هر حال مقدار کمی در هر صورت فویلها باید روی هم بروند اونو چکارش کنم

سه شنبه 13 اسفند1397 - 3:05am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خواهش میکنم
اگر فویل رو بصورت نواری ببرید ، دیگه خودش بهم وصله و لازم نیست روی هم بیاد ( خصوصا اگر سیم نازکی، روی سیمپیچ کشیده باشین )
اگر خواستین لبه ها روی هم باشن ، در کمترین حد ممکن که فقط اتصال داشته باشن بهم
از این فویلهای ضخیم تو بازار هم استفاده نکنین . ثبات رو بیشتر میکنن اما امواج رو ساقط میکنن

لا اله الا هو

سه شنبه 14 اسفند1397 - 10:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان آیا امکان داره مقدار فرکانس دوسر لوپ با هم فرق زیاد داشته باشه و طرز اندازه گیری فرکانس در هر دو سر لوپ یک جوره یعنی هردو سر نسبت به منفی باطری باید بگیریم با تشکر

یکشنبه 18 اسفند1397 - 1:54am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 347 , 348 , 349 , 350 , 351 , 352 , 353 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure